[19/06/2020] Κοινωνιολογία Ανθρωπιστικών Σπουδών

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Εγω εγραψα αριστουχους που εβγαλαν 17-18 και εσυ μετα μου λες αυτοι δεν ειναι αριστουχοι κτλ κτλ. Τελικα ο αερας ανωτεροτητας ειναι εμφυτος σε ολους τους φοιτητες νομικης,ιατρικης απο οτι βλεπω. Με μια σου λεξη τσουβαλιασες ολα τα ΤΕΙ και τους φοιτητες τους.Να σε πληροφορησω υπηρχαν ΤΕΙ με 16 και 17 χιλιαδες μορια αλλα να υποθεσω για σενα μαλλον δεν ειναι αρκετα. Τελος παντων, συμφωνουμε οτι διαφωνουμε δεν θα το συνεχισω. (υστερογραφο: δεν τελειωσα ΤΕΙ)
Δεν το λεω εγω, απο τη στιγμη που καθε χρονο υπαρχουν αρκετα παιδια που γραφουν 19 και πανω, το 17-18 δεν ειναι ακομη αριστα γιατι δεν ειναι ιδιες βαθμολογιες. Αμα γινει καποτε, θα το πουμε αριστα. Προφανως υπαρχουν πολλα παιδια που γραφουν 18 και αξιζουν παραπανω, αυτο δεν το αρνειται κανεις. Η βαθμολογικη κλιμακα ομως δεν ειναι δικη μου επινοηση.
 

Con725

Νεοφερμένος

Ο Con725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Να ρωτήσω επειδή στο Δ1 από ότι φαίνεται είχε χωρίσει σε διαφορετικά ερωτήματα τον Βέμπερ και τον Ντυρκεμ εγώ δυστυχώς ξέχασα να βάλω τόν αριθμό και χώρισα μόνο τις παραγράφους θα το χάσω όλο το θέμα?
 

ΘανάσοςG4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΘανάσοςG4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Σπουδών Μακεδονίας. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Να ρωτήσω επειδή στο Δ1 από ότι φαίνεται είχε χωρίσει σε διαφορετικά ερωτήματα τον Βέμπερ και τον Ντυρκεμ εγώ δυστυχώς ξέχασα να βάλω τόν αριθμό και χώρισα μόνο τις παραγράφους θα το χάσω όλο το θέμα?

Δεν θα χάσεις τίποτα. Δεν χρειάζεται να βάλεις 1 και 2 εφόσον ήταν στο ίδιο θέμα (Δ1) και εφόσον χώρισες παραγράφους.
 

Con725

Νεοφερμένος

Ο Con725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Οφφ αν ισχύει τότε μου έφυγε ενα μεγάλο βάρος
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Οφφ αν ισχύει τότε μου έφυγε ενα μεγάλο βάρος
Ισχύει 100% δεν χάνεις το παραμικρό επειδή δεν έβαλες Ι και ΙΙ :). Μην ανησυχείς καθόλου όμως.
Ο διαχωρισμός έγινε από την επιτροπή κυρίως για λόγους διευκρίνισης των ζητημάτων, ώστε να είναι ξεκάθαρα σε τι ζητείται να αναφερθούν οι συμμετέχοντες.
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Φαντάζομαι θα έχει γίνει ήδη αντιληπτή η μεγάλη επίδραση στην πτώση των βάσεων στο 1ο πεδίο λόγω της Κοινωνιολογίας - στον αντίποδα των Λατινικών όπου τα 100άρια έπεφταν βροχή ... Κοινωνιολογία από 85 και πάνω δύσκολα, από 90 μάλλον πολύ λίγα... τελικά.
 

Γιώργος - Κόρινθος

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος - Κόρινθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλημέρα. Έχω μια απορία αν ξέρει κάποιος/α ας μου απαντήσει.
Κοινωνιολογία στο Καποδιστριακό με το αντίστοιχο τμήμα της Πάντειου γιατί βλέπω διαφορετικά μαθήματα στα εξάμηνα;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Κάθε τμήμα διαμορφώνει και διαφορετικά το πρόγραμμα σπουδών του! Δε σήμαινει ότι θα πας στο ΑΠΘ και θα διδαχθείς τα ίδια μαθήματα με το ΕΚΠΑ.

Διαφορετικό πανεπιστήμιο, διαφορετικός τομέας εστίασης του ενδιαφέροντος του πτυχίου.
Ίδιο πτυχίο, όμως, ως προς την αναγνώριση!
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα. Έχω μια απορία αν ξέρει κάποιος/α ας μου απαντήσει.
Κοινωνιολογία στο Καποδιστριακό με το αντίστοιχο τμήμα της Πάντειου γιατί βλέπω διαφορετικά μαθήματα στα εξάμηνα;

Το Τμήμα Κοινωνιολογίας του ΕΚΠΑ άρχισε να λειτουργεί τον Σεπτέμβριο του 2019.
΄Οπως κάθε νέο Τμήμα ψάχνει να βρει τα "πατήματά" του.
Αν σ΄ενδιαφέρει το αντικείμενο θα σου πρότεινα να δηλώσεις την Κοινωνιολογία Παντείου.
Το πρώτο Τμήμα Κοινωνιολογίας της Ελλάδας, λειτουργεί από το 1984, δοκιμασμένο, με "στρωμένο" πρόγραμμα και καλά μεταπτυχιακά.
 

Γιώργος - Κόρινθος

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος - Κόρινθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Βασικά είμαι φοιτητής, πρώτα ο Θεός, ετών 40.
Ψαχνω σχολές με όσο το δυνατόν καθόλου εργαστήρια ή ελάχιστα λόγο φόρτου εργασίας και οικογενειακών υποχρεώσεων.
Πρώτος στόχος είναι απλά να καταφέρω να τελειώσω την σχολή. Για μεταπτυχιακό προς το παρών δεν το σκέφτομαι καν.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικά είμαι φοιτητής, πρώτα ο Θεός, ετών 40.
Ψαχνω σχολές με όσο το δυνατόν καθόλου εργαστήρια ή ελάχιστα λόγο φόρτου εργασίας και οικογενειακών υποχρεώσεων.
Πρώτος στόχος είναι απλά να καταφέρω να τελειώσω την σχολή. Για μεταπτυχιακό προς το παρών δεν το σκέφτομαι καν.

ΟΚ! Και για την περίπτωσή σου τα ίδια ισχύουν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top