[18/05/09] Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής

Πως σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αμα κανεις το πρωτο ερωτημα λαθος και το κουβαλας σε ολο το θεμα το κοβουν ολο το θεμα???

Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ra1kk0n3n

Νεοφερμένος

Ο ra1kk0n3n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
aireen φυσικα και οχι...κανονικα στα αλλα υποερωτηματα δεν στο περνουν καν σαν λαθος...σιγουρα θεωρειται ως μεταφορεμενο οποτε χαλαρωσε δεν τραβανε ετσι τα Χ....δεν το εχασες ολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aireen

Νεοφερμένος

Η Aireen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
αχ παιδια δεν ερετε ποσο πολυ ανακουφιστικα... ειναι αδικο να το χασω ολο απο μια βλακεια μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markou

Νεοφερμένος

Ο markou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
να πα να γ...ει και ο venn και τα κυκλάκια του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
οκ αδερφέ αν εσύ θεωρείς οτί είναι λαθός τη στίγμή που η ίδια η εκφώνηση λέει οτι τα ενδεχόμενα είναι ασυμβίβαστα τι να σου πω

Η εκφωνηση λεει για ασυμβιβαστα.Εσυ ξερεις τι σημαινει ασυμβιβαστα.??Αν ναι δειχτο και σχηματικα για να καταλαβει και ο αλλος.Τιποτα δε θεωρειται δεδομενο.Δηλαδη εσυ αν εκανες ολη την αποδειξη σωστη και εκανες το σχημα με τα ενδεχομενα Α,Β να εχουν τομη πιστευεις οτι θα στην επιανε σωστη.??Ολη λαθος μπορει..Γι αυτο παιζει ρολο φιλε.1-2 3 μοναδες.? δεν ξερω αλλα σιγουρα θα κοψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MzChiniz

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
εγω ειμαι τεχνολογικη και βρηκα τα θεματα μετρια προς ευκολα...ομως ενα παιδι της θεωρητικης ειμαι σιγουρη πως θα συναντησε αρκετες δυσκολιες...ειδικα στο 4ο θεμα...γενικοτερα οι θετικοτεχνολογικοι εχουν μεγαλυτερη ευχερεια στη λυση ανισωσεων κατι που μπορει να μπερδεψει καποιον της θεωρητικης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Το σχήμα είναι κάτω από τη λέξη ''ΑΠΟΔΕΙΞΗ'' στο βιβλίο,επομένως αποτελεί και μέρος αυτής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fostiras13

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
εγώ ξέχασα να αιτιολογήσω την αύξουσα σειρά των παρατηρήσεων στο Θέμα 4(δηλαδή ότι η f είναι φθίνουσα).Πόσα λέτε να μου κόψουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kontreraspan

Νεοφερμένος

Ο panagiotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ρε γαμωτο εγω τα εχω ολα σωστα αλλα στο 4ο θεμα ξεχασα να βαλω την πιθανοτητα ενω εχω βρει οτι το Α={2,3,4}...ΠΟΣΟ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p@g

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
10.30 είχα βγει έξω.Της πλάκας κυριολεκτικά!!
αστα αυτα που ηταν ευκολα και τετοια!!τα παρατησες ολα οπως ηταν για να πας να δεις το βικακι στον αντενα ε?δε σας ξερω γω νομιζεις?:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markou

Νεοφερμένος

Ο markou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτόν τον τύπο για την διασπορά έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MzChiniz

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
ρε σταματηστε επιτελους αυτο το ηλιθιο:"ποσο λετε να κοψουν απο αυτο και ποσο θα μου κοψουν απο το αλλο?"
ειναι στην κριση του διορθωτη...
τελος!
οσο σιγουρος ειναι αυτος που ρωταει,αλλο τοσο ειναι και αυτος που δινει απαντηση στην ερωτηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyridoul@

Νεοφερμένος

Η Σπυριδούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Κωνσταντίνος (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Να ρωτήσω κτ? στο 4 θεμα που ζητουσε την μονοτονια εβαλα ανοιχτο διαστημα δλδ (0,2) και (2,+οο) θα μου κόψουν πολυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thelastnicholas

Νεοφερμένος

Ο thelastnicholas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Η εκφωνηση λεει για ασυμβιβαστα.Εσυ ξερεις τι σημαινει ασυμβιβαστα.??Αν ναι δειχτο και σχηματικα για να καταλαβει και ο αλλος.Τιποτα δε θεωρειται δεδομενο.Δηλαδη εσυ αν εκανες ολη την αποδειξη σωστη και εκανες το σχημα με τα ενδεχομενα Α,Β να εχουν τομη πιστευεις οτι θα στην επιανε σωστη.??Ολη λαθος μπορει..Γι αυτο παιζει ρολο φιλε.1-2 3 μοναδες.? δεν ξερω αλλα σιγουρα θα κοψουν.

Δηλαδή κάποιος δεν μπορεί να περιγράψει ένα σχήμα με λέξεις? Τι διαφορά έχει ένα διαγραμμα με το να γράψει ότι τα ενδεχόμενα είναι ασυμβίβαστα ΑΡΑ δεν έχουν κοινά στοιχεία. Τι παραπάνω φαίνεται στο σχήμα απο αυτό που είπε? Μην τρελαθούμε κι όλας. Δεν εξετάζεται στα διαγράμματα (είναι ύλη Α Λυκείου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Korina 71

Νεοφερμένος

Η Korina 71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
εγω στο lim του 3ου θεματος ξεχασα να κανω το τελικο αποτελεχμα επι 3. Ποσο λετε να μου κοψουν για αυτο??? Ολη η διαδικασια η υπολοιπη ειναι ολοσωστη. :)

Κι εγώ αυτό έκανα!!!χαχα το πολύ 2 μόρια..το πολύ!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyridoul@

Νεοφερμένος

Η Σπυριδούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Κωνσταντίνος (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτόν τον τύπο για την διασπορά έτσι?
Εννοείται πως μπορείς την έχει το βιβλίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markou

Νεοφερμένος

Ο markou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
είσαι σίγουρη πως την έχει? δεν την βρίσκω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δηλαδή κάποιος δεν μπορεί να περιγράψει ένα σχήμα με λέξεις? Τι διαφορά έχει ένα διαγραμμα με το να γράψει ότι τα ενδεχόμενα είναι ασυμβίβαστα ΑΡΑ δεν έχουν κοινά στοιχεία. Τι παραπάνω φαίνεται στο σχήμα απο αυτό που είπε? Μην τρελαθούμε κι όλας. Δεν εξετάζεται στα διαγράμματα (είναι ύλη Α Λυκείου).

Γιατί δεν το λέει το βιβλίο, καλώς ή κακώς. Αν πας για παράδειγμα να πεις ότι το 50% του Fi%/xi σε ΠΙΝΑΚΑ συχνοτήτων (ομαδοποιημένα) σου δίνει τη διάμεσο, αυτό θα στο κόψουν γιατί σύμφωνα με το βιβλίο πρέπει να κάνεις το σχετικό διάγραμμα, δεν μπορείς σε καμία περίπτωση να το πεις απ'τον πίνακα, άσχετα αν είναι σωστό (που προφανώς και είναι).
Η μοναδική περίπτωση που μπορείς να είσαι σίγουρος ότι δεν θα κόψουν τίποτα είναι να τα γράψεις όπως το σχολικό βιβλίο. Σε κάθε άλλη περίπτωση μπορείς να έχεις αμφιβολίες, σωστό ή λάθος δεν ξέρω, πάντως έτσι είναι εδώ και χρόνια και νομίζω το γνωρίζουν όλοι πριν γράψουν, δεν πρόκειται ν'αλλάξει φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓιάννηςΞάνθη

Νεοφερμένος

Ο ΓιάννηςΞάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εγώ ευελπιστώ σε επιείκια των καθηγητών ώστε να μην μου κόψουν πολλά μόρια από 2 βλακείες. Αρχικά στο 2ο θέμα στο (Α) αντί να πάρω τον παρονομαστή 13+ν2 τον πήρα 20 γιατί είδα ότι βγένει 7 (αρα 13+7 = 20) και επίσης στο 4ο θέμα είπα για τη διάμεσο "προφανής λύση το 4" έγραψα το δ το f(4) και μετά είπα ότι f(4) = δ. Κάτι άλλο, στο 4ο θέμα στο τελευταίο έπρεπε εκτός από την πιθανότητα να γράψουμε και πιο είναι το Α? Δηλαδή Α={2,3,4}?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top