[17/5/2013] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 101)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 17 16.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 48 47.5%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 26 25.7%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 4 4.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 2 2.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 4 4.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
υπαρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ,στις λυσεις δινονται καποια ενδικτικα,δεν μπορεις να τα γραψεις ΟΛΑ,κ οτι εγραψε κτ ο ενας κ δν το εγραψε ο αλλος κ το αντιστροφο δν σημαινει οτι ειναι ντε κ καλα ελλειψη.Ετσι,μονο αλληαγχονομαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Eιμαι πολυ ευχαριστημενη με αυτα που εγραψα και κυριως επειδη δεν εχω κανει χαζα λαθη..(οπως συνηθιζα)

Η περιληψη μου πηρε αρκετη ωρα (δηλαδη 50 λεπτα) αλλα προλαβα ανετα..Μου εμειναν 10 λεπτα και τα ελεγξα...
Οτι καναμε -καναμε..Παμε για το επομενο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ρε παιδιά το πρωί άκουγα αυτό και έλεγα "έχει γούστο πέσει φύση τελικά" και όταν είδα τα θέματα έμεινα μαλάκας :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Ρε παίδες για πείτε μου λίγο, είμαι ο μόνος που δεν πρόλαβε;
Εγώ τελείωσα σε 2.30 ώρες, τα κοίταξα 2 φορές και βγήκα 11.45. Γενικά οριακά ήταν αλλά μου βγήκε γρήγορα η έκθεση(80 λεπτά) ενώ η περίληψη στην 1 ώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Νομίζω αναμενόμενο το θέμα σαν θέμα, αν και η συγκεκριμένη γενιά δεν νομίζω πως της είναι εύκολο να γράψει κατά του ίντερνετ που έχει γίνει η ζωή της..αναφέρομαι για την ανάπτυξη παραγράφου. Ελπίζω να σκίσατε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Nομίζω πως έγραψα αρκετά καλά,ένα συνώνυμο έκανα λάθος αλλά οκ.ανάλυση φράσης,περίληψη καλά.
Απο ότι κατάλαβα και ρώτησα τον καθηγητή μου ήθελε γενικά τις επιπτώσεις.
αυτό που λεει ΠΡΟΣ το φυσικο περιβαλλον εννοεί για τον σεβασμό όχι για τις επιπτώσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Παιδιά ό,τι επιπτώσεις και να έγραψε ο καθένας δε αναιρεί τις επιπτώσεις που έγραψε ο άλλος..μην κάνουμε το τόσο ---, τόσο --------------------------------------.. ΕΛΕΟΣ!!!!
Θα φανεί στο τέλος..άντε και καλή μας συνέχεια!!!! :)

Απο ότι κατάλαβα και ρώτησα τον καθηγητή μου ήθελε γενικά τις επιπτώσεις.
αυτό που λεει ΠΡΟΣ το φυσικο περιβαλλον εννοεί για τον σεβασμό όχι για τις επιπτώσεις..
Κι εμένα το ίδιο μου είπαν..και αν είναι δυνατόν..δε γίνεται να γράψεις όλες τις επιπτώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Ρε σεις εγώ έκανα το δεύτερο ερώτημα σε 10 λεπτά και την δεύτερη παράγραφο του β ερωτήματος της βάζω μια πρόταση στο τέλος και την κάνω επίλογο...

Εν τω μεταξύ τι θέμα ήταν αυτό;
Μόνο που δεν μας ρώτησαν πως περάσαμε πέρσι το καλοκαίρι...
όλοι που είχαν αδυναμία στην έκθεση και είχαν ενδεχομένως πλεονέκτημα σε κάποια άλλα μαθήματα γράψανε κι εμείς που περιμένουμε από έκθεση πήραμε τα ....

Ότι έγινε έγινε! Μη κάνεις το λαθος να μην ασχοληθείς και να τα ψιλοπαρατήσεις! Το έχω κάνει και είναι ΕΓΚΛΗΜΑ.
Συνεχίζεις ακάθεκτος, σαν να πηγαίνεις στο πρώτο μάθημα. Μηχανικά. Δεν σκέφτεσαι βαθμούς,μόρια, τίποτα. Μία απάντηση παραπάνω, μία μονάδα παραπάνω σε ένα θέμα, σε οποιαδήποτε μάθημα μπορεί να στείλει στη σχολή που θες. Με μόρια παίζουμε... ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Πιστευω οτι εγραψα γυρω στο 17. Γενικα τα θεματα παλευοντουσαν ελπιζω ομως στα επομενα μαθηματα να μην φαμε κανα ακυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Παιδιά ό,τι επιπτώσεις και να έγραψε ο καθένας δε αναιρεί τις επιπτώσεις που έγραψε ο άλλος..μην κάνουμε το τόσο ---, τόσο --------------------------------------.. ΕΛΕΟΣ!!!!
Θα φανεί στο τέλος..άντε και καλή μας συνέχεια!!!! :)
καλά εννοείται πως δεν υπάρχουν 3-4 συγκεκριμένες επιπτώσεις που είναι οι σωστές, οι απαντήσεις των φροντιστηρίων είναι ενδεικτικές στο θέμα της έκθεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Ρε σεις εγώ έκανα το δεύτερο ερώτημα σε 10 λεπτά και την δεύτερη παράγραφο του β ερωτήματος της βάζω μια πρόταση στο τέλος και την κάνω επίλογο...

Εν τω μεταξύ τι θέμα ήταν αυτό;
Μόνο που δεν μας ρώτησαν πως περάσαμε πέρσι το καλοκαίρι...
όλοι που είχαν αδυναμία στην έκθεση και είχαν ενδεχομένως πλεονέκτημα σε κάποια άλλα μαθήματα γράψανε κι εμείς που περιμένουμε από έκθεση πήραμε τα ....
Συμφωνώ απόλυτα. Εξώ από το εξεταστικό είχαμε μαζευτεί μεγάλη παρέα και τα λέγαμε για θέματα κλπ και οι μισοί δεν ήξεραν καν τι θα πεί(οχί να γράψουν όυτε στο περίπου τον ορίσμο) λαικισμός, παγκοσμιοποίηση . Και τώρα όλοι αυτόι έγραψαν 14-17 επειδή το θέμα ήταν γυμνασίου. Στα μαθηματικά γενικής ας βάλουν δ θέμα 2χ=0,χ=; και γ θέμα 1+1=;. Είμαι τέρμα απογοητευμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Ενταξει δε μου φανηκαν δυσκολα τα θεματα που τα εριξα μια ματια. Στα συνωνυμα μονο το "αναλγητικα" μου φανηκε δυσκολη λεξη, η οποια ωστοτο θα επρεπε να ειναι γνωστη απο λογοτεχνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Κι εμένα το ίδιο μου είπαν..και αν είναι δυνατόν..δε γίνεται να γράψεις όλες τις επιπτώσεις!

Μπορείς να αναφέρεις πολλά με την προυπόθεση ότι δεν τα αναλύεις ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Ρε παιδιά το πρωί άκουγα αυτό και έλεγα "έχει γούστο πέσει φύση τελικά" και όταν είδα τα θέματα έμεινα μαλάκας :look:
εγώ από το καλοκαίρι το χα βάλει στο μάτι το περιβάλλον... χωρίς πλάκα... το περίμενα,διότι ξεφεύγει εντελώς από 'δημοκρατίες,παγκοσμιοποιήσεις',θεματα για τα οποια δε θελουν/φοβουνται να ακουσουν γνωμες. Κι ολα τα αλλα ασχετα εχουν πεσει. οποτε.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Nομίζω πως έγραψα αρκετά καλά,ένα συνώνυμο έκανα λάθος αλλά οκ.ανάλυση φράσης,περίληψη καλά.
Απο ότι κατάλαβα και ρώτησα τον καθηγητή μου ήθελε γενικά τις επιπτώσεις.
αυτό που λεει ΠΡΟΣ το φυσικο περιβαλλον εννοεί για τον σεβασμό όχι για τις επιπτώσεις..
Να μαντέψω; Την γαμώ-αναλγησία. Και εγώ το έκανα λάθος ενώ ήξερα τι σημαίνει δεν ξερώ πως κόλλησα και το έβαλα επώδυνη. Μετά κατάλαβα τι έκανα.:knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Ωραίο θέμα, λίγο στην περίληψη ξέφυγα στο όριο αλλά ντάξει, δε με πειράζει ιδιαίτερα.:P Εύκολες ασκησούλες, τα θεωρώ πολύ βατά θέματα. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στεφανία Ζγ

Νεοφερμένος

Η Στεφανία Ζγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
τελικά αυξάνουν ή αυξάνονται στο αντώνυμο; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εγώ από το καλοκαίρι το χα βάλει στο μάτι το περιβάλλον... χωρίς πλάκα... το περίμενα,διότι ξεφεύγει εντελώς από 'δημοκρατίες,παγκοσμιοποιήσεις',θεματα για τα οποια δε θελουν/φοβουνται να ακουσουν γνωμες. Κι ολα τα αλλα ασχετα εχουν πεσει. οποτε.. :P
Ναι και εγώ το είχα στα sos :P Ρε συ πραγματικά σατανική σύμπτωση με το τραγούδι :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Παιδιά, τα θέματα ήταν γελοία. Σε δημοτικό νομίζουν ότι απευθύνονται; Πιο εύκολα συνώνυμα και αντώνυμα δεν υπήρχαν. Δομικά στοιχεία παραγράφου, μεταφορικές εκφράσεις, παθητική σύνταξη, αν είναι δυνατόν! Εγώ εκνευρίστηκα κάπως! Σε αυτές τις βλακείες είναι και πιο εύκολο να κάνεις χαζά λάθη κιόλας. Να σας πω, κατακλείδα γράψατε ότι είχε η παράγραφος ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Παιδιά, τα θέματα ήταν γελοία. Σε δημοτικό νομίζουν ότι απευθύνονται; Πιο εύκολα συνώνυμα και αντώνυμα δεν υπήρχαν. Δομικά στοιχεία παραγράφου, μεταφορικές εκφράσεις, παθητική σύνταξη, αν είναι δυνατόν! Εγώ εκνευρίστηκα κάπως! Σε αυτές τις βλακείες είναι και πιο εύκολο να κάνεις χαζά λάθη κιόλας. Να σας πω, κατακλείδα γράψατε ότι είχε η παράγραφος ή όχι;
Την τελευταία πρόταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top