[17/5/2013] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 101)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 17 16.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 48 47.5%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 26 25.7%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 4 4.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 2 2.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 4 4.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ωραία, μια χαρά θέμα έβαλαν φέτος, τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε εμένα... Αλίμονο σε μας του χρόνου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

My last minutes

Νεοφερμένος

Η Ισμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Οντως ευκολα! Οσο περνουν οι χρονιες στη Γλωσσα βαζουν πιο ευκολα! Σε σχεση με περισυ, η εκθεση ιδιας ευκολιας και κλασικο, και το κειμενο και οι ασκησεις πιο ευκολες τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Ωραια φαινονται τα θεματα, φυσιολογικο και κατανοητο το κειμενο φετος και γενικα ασκησεις-εκθεση νορμαλ... βεβαια εκθεση ειναι και ποτε δεν ξερεις! Καλη επιτυχια στα παιδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Σιγουρα το κειμενο ειναι πιο κατανοητο απο το περσινο.Γενικα τα θεματα φαινονται ευκολα αλλα ετσι μας φαινονται εμας που δεν εχουμε αγχος.Ας δουμε τι θα πουν τα παιδια που γραφουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Πολλη φροντιστηριακη η εκθεση και το κειμενο τελειο!! Σ εμας επρεπε να βαλουν την Αρβελερ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Μαλλον καταλαβαν οτι περσι εκαναν μ@λ@κι@ με το κειμενο και το εψαξαν καλυτερα φετος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη τα θέματα δεν είναι καλά. Πέρα από την παραγωγή κειμένου που σωστά πρέπει να είναι εύκολο και κατανοητό το θέμα, οι ασκήσεις είναι υπερβολικά εύκολες και τις απαντά και ένας μαθητής Γυμνασίου. Το μοναδικό σημείο που ίσως δυσκολέψει τους υποψηφίους είναι να βρουν το συνώνυμο του "ανάλγητη".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Παντως το συγκεκριμενο διαγωνισμα θα μπορουσε να ειναι ανετα Β λυκειου...δεν εχει τιποτα απο τη θεωρια της Γ, και δε θιγει καθολου πειθω, κειμενικα ειδη κλπ δυσκολα που εχει στη Γ...νταξει αρκετα βατο θα το χαρακτηριζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εγώ ήδη άκουσα τα πρώτα γελάκια από το σχολείο που έχω δίπλα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Ναι οντως αυτο ειναι αρνητικο... μηδεν θεωρια γ λυκειου, ειχε ξαναγινει το 2010 (?) νομιζω και υπηρξαν δικαιολογημενα αντιδρασεις... ειναι βατο παντως... τα πρωτα γελακια που λες συνηθως βγαινουν ξινα... ετσι εγινε περσι στο σχολειο μου και οσοι δεν μιλαγαμε πηγαμε πολυ πολυ καλυτερα απο τους κοκορες... οποτε wait tiil grades are announced
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Εντάξει , πολύ εύκολα θέματα ... Τόσο οι ασκήσεις που δεν χρειάζονται καμία ιδιαίτερη γνώση , μέχρι και η ενεργητική - παθητική είναι γελοία! .. Το θέμα τις έκθεσης τελείως βατό , ένα θέμα που γίνεται ΚΑΘΕ χρονο απο την 3η δημοτικού και μετά , λόγω της παγκόσμιας μέρας περιβάλλοντος , και όχι μόνο γίνεται αλλα αναλύεται όσο τίποτε άλλο ... Άντε καλά να γράψουν τα παιδιά να πάρουν ψυχολογία για την συνέχεια!

Υ.Γ. Εύχομαι επειδή φέτος είναι εύκολα , να μην μας <<τελειώσουν>> εμάς του χρόνου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ακόμα και ξινά να τους βγούνε έχει ανέβει σίγουρα η αυτοπεποίθηση τους κι αυτό μετράει στις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mic97

Νεοφερμένος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Τα θέματα ήταν υπερβολικά εύκολα.Ο αδερφός μου (γυμνάσιο) με ευκολία μπόρεσε να λύσει τις περισσότερες ασκήσεις! Δεν ξέρω αν αυτο είναι καλο ή κακο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Ακόμα και ξινά να τους βγούνε έχει ανέβει σίγουρα η αυτοπεποίθηση τους κι αυτό μετράει στις πανελλήνιες.

δεν εχεις αδικο σ' αυτο αλλα επειδη ειναι εκθεση μεχρι το βραδυ φυγει η αυτοπεποιθηση.. αλλοι θα ρωτησουν τους καθηγητες τους, ολοι λενε εκθεση ειναι ποτε δεν ξερεις κλπ... προσωπικα πιστευω οτι μεγαλη αυτοπεποιθηση παιρνεις απο το γενικης.. τουλαχιστον περσι εγω ετσι ενοιωσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Τα θέματα ήταν υπερβολικά εύκολα.Ο αδερφός μου (γυμνάσιο) με ευκολία μπόρεσε να λύσει τις περισσότερες ασκήσεις! Δεν ξέρω αν αυτο είναι καλο ή κακο...

Ε απλά όλοι θα τα πάνε καλά , και αν συνεχιστεί και στα επόμενα μαθήματα , απλά θα ανεβούν οι βάσεις .. Αν και μυρίζομαι αρκετά δύσκολα στα μαθηματα κατευθ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
δεν εχεις αδικο σ' αυτο αλλα επειδη ειναι εκθεση μεχρι το βραδυ φυγει η αυτοπεποιθηση.. αλλοι θα ρωτησουν τους καθηγητες τους, ολοι λενε εκθεση ειναι ποτε δεν ξερεις κλπ... προσωπικα πιστευω οτι μεγαλη αυτοπεποιθηση παιρνεις απο το γενικης.. τουλαχιστον περσι εγω ετσι ενοιωσα
Eγω παλι οχι με τις μαλακιες που μας ειχαν βαλει στη βιολογια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μόλις ήρθα απ το σχολείο...
Χρέωση κάθε απάντησης: 1Ε, άνευ ΦΠΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Λοιπον ας κανουμε μια αδρη αξιολογηση:
1)Κειμενο γραμμενο απο φυσικο.Μεστο,κατανοητο,χωρις υψηλα νοηματα.Η περιληψη δεν δυσκολευει
2)Ασκησεις παραγραφων.Η μια βγαζει ματι ποια ειναι τα δομικα της μερη,η ΘΠ αναπτυσσεται ευκολα διοτι το νοημα της ειναι καλο.
3)συνωνυμα-αντωνυμα ευκολα.Το αναλγητη ισως δυσκολη λεξη,αλλα αν+αλγος επρεπε να το ξερουν.
4)Η μονη ασκηση που θα χασει ο κοσμος .με τη χρηση του ; στα πλαισια ρητορικης ερωτησης και η χρηση παυλων απο το συγγραφεα.Αλλα και αυτο σαν θεωρια γραφεται ανετα απλα μπορει να χασει κανεις κανα μοριακι.
5)Περιβαλλον.Κοινοτυπο,καλο θεμα.ΜΕΧΡΙ και τα ερωτηματα που πρεπει να απαντησουν στην εκθεση τα εχουν με τη μορφη α,β....

Δεν θελω ουτε να στεναχωρησω κανεναν ουτε να το παιξω ξερολας.Αλλα οι καλοι σημερα δεν εγραψαν απλα εναν αξιοπρεπη βαθμο.Εγραψαν βαθμο που θα τους ανεβασει και στα υπολοιπα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Τα θέματα ήταν υπερβολικά εύκολα.Ο αδερφός μου (γυμνάσιο) με ευκολία μπόρεσε να λύσει τις περισσότερες ασκήσεις! Δεν ξέρω αν αυτο είναι καλο ή κακο...

Καλό είναι να υπάρχει μια συγκρατημένη αισιοδοξία ή/και χαρά. Είναι πολύ νωρίς να εξαχθούν συμπεράσματα διότι όλοι το ξέρουμε ότι είναι μάθημα με τελείως υποκειμενική βαθμολόγηση. Συνήθως τα πολύ εύκολα θέματα σημαίνουν συγκεκριμένα πράγματα..που όσοι έχουν δώσει εξετάσεις γνωρίζουν. :hmm: Ο αντικειμενικός στόχος των πανελληνίων δεν είναι να γίνει ένα "ψυχικό" υπέρ των μαθητών για περάσουν όλοι στην Γ/θμια εκπαίδευση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top