[17/5/2013] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 101)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 17 16.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 48 47.5%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 26 25.7%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 4 4.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 2 2.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 4 4.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Tελικά έχω μπερδευτεί με το πρώτο σκέλος της έκθεσης.έγραψα δυο παραγραφους για το περιβάλλον και μια για τον άνθρωπο(προκαλει ανιατες ασθένιες,αναπνευστικά προβλήματα) καθώς και στο τέλος ανέφεραα και ότι καταστρέφονται έργα του πολιτισμού με την όξινη βροχή.δεν νομίζω όμως να μου κόψουν..και ο καθηγητής μου,μου είπε ότι είναι σωστά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Μην πέφτετε στην παγίδα να αποκαλέσετε κάτι εύκολο για να μη βρεθείτε προ εκ πλήξεως μετά... φιλική συμβουλή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
η μαμα μου μ'έχει πρίξει ότι ειναι το 'αναισθητη' xD
τσίριξέ το αν θέλεις,της λέω,εγώ αθεράπευτη έβαλα,να πάω να το διορθώσω δε γίνεται :P
Το "αναίσθητη" είναι σωστό σύμφωνα με τον Μπαμπινιώτη (αυτό έβαλα). Επίσης σωστά είναι "ανελέητη", "άπονη", "σκληρόκαρδη".

Τα "αθεράπευτη", "επίπονη", "επώδυνη" γιοκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μην πέφτετε στην παγίδα να αποκαλέσετε κάτι εύκολο για να μη βρεθείτε προ εκ πλήξεως μετά... φιλική συμβουλή!
Τα θέματα και τι κείμενο ήταν βατά. Τώρα o καθένας μελετάει τις απαντήσεις και καταλαβαίνει πάνω κάτω πως τα πήγε.. Αν και με την έκθεση ποτέ δεν ξέρεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το θέμα άσχετα τι λέτε ήταν Παλούκι και αυτο θα το δείτε στις βαθμολογίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hobo

Νεοφερμένος

Η hobo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
στο αρθρο ιδιοτητα αναφερουμε?.....αν ανεφεροθμε θεωρειται σημαντικο λαθοσ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristotelis54

Νεοφερμένος

Ο aristotelis54 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Το "αναίσθητη" είναι σωστό σύμφωνα με τον Μπαμπινιώτη (αυτό έβαλα). Επίσης σωστά είναι "ανελέητη", "άπονη", "σκληρόκαρδη".

Τα "αθεράπευτη", "επίπονη", "επώδυνη" γιοκ.

Και εγω επωδυνη εβαλα.. δεν ξερω κατα ποσο θα το πιασουν σωστο..(Χλωμο βεβαια)
Εψαξα Μπαμπινιωτη και εχει ως συνωνυμο του αναλγητη το σκληρη.. και για το επωδυνη εχει το ιδιο συνωνυμο.. αρα κατα καποιο τροπο ταιριαζουν.. Δυσκολο βεβαια.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
O 60χρονος φιλόλογος που διορθώνει αμφιβάλλω αν ξέρει ούτε τα μισά απο ότι θα γράψουν τα παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Και εγω επωδυνη εβαλα.. δεν ξερω κατα ποσο θα το πιασουν σωστο..(Χλωμο βεβαια)
Εψαξα Μπαμπινιωτη και εχει ως συνωνυμο του αναλγητη το σκληρη.. και για το επωδυνη εχει το ιδιο συνωνυμο.. αρα κατα καποιο τροπο ταιριαζουν.. Δυσκολο βεβαια.. :)

Το σκληρος εχει πολλες σημασιες.

Στην μια εχει την εννοια του ανελεητου (αναλγητος) ως προς το χαρακτηρα.

Στην 2η εχει την εννοια της μεγαλης εντασης του πονου.

Ειναι σαν να μου λες:Ο αστυνομος ειναι οργανο,το μπουζουκι ειναι οργανο,αρα το μπουζουκι ειναι σαν εννοια κοντα με τον αστυνομο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Αν κανατε μια ερωτηση για το αν χρειαζονται επιπτωσεις και στο περιβαλλον και στον ανθρωπο υπηρχε περιπτωση να σας απαντησουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Το "αναίσθητη" είναι σωστό σύμφωνα με τον Μπαμπινιώτη (αυτό έβαλα). Επίσης σωστά είναι "ανελέητη", "άπονη", "σκληρόκαρδη".

Τα "αθεράπευτη", "επίπονη", "επώδυνη" γιοκ.
ξέρω,αλλά δε μου ήρθε εκείνην τη στιγμή να γράψω κάτι άλλο :P αν είχε όμως το αναλγητη κυριολεκτικη σημασια,το αθεραπευτη μου ειπαν θα ηταν σωστο...
καλά,δεν πειράζει...σιγά μην κάτσω να σκάσω :P αφού δε θα χάσω τη μονάδα από βλακεία,δεν πειράζει λέω.. αν όμως ζητούσε συνώνυμο κι εγώ εγραφα πχ αντωνυμο,ναι,εκει αστο.. xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Αρκετά δύσκολη η περίληψη,μου πήρε 1(!) ώρα .
Το αποτέλεσμα ήταν οτι αγχώθηκα αρκετά και έκανα την μισή Ανάπτυξη.
Οι ασκήσεις αρκετά εύκολες,αν και έχασα την μετατροπή απο ενεργητική σε παθητική (ευτυχώς έπιανε 3 μόρια και δεν τα έχασα και όλα :P)
συνώνυμα ΟΚ
αντώνυμα ΟΚ
ερωτηματικό ΟΚ
διπλή πάυλα ΟΚ
Κάνοντας την έκθεση ,δεν χρήσιμοποίησα δύσκολο λεξιλόγιο και εν μέρει το φοβάμαι.
ΙΣΑ -ΙΣΑ μου έφτασε ο χρόνος και την έκθεση δεν την ξαναδιάβασα :P
έπειτα συνέχισα λίγο την ανάπτυξη και την ολοκλήρωσα.

Φοβόμουν οτι η ανάπτυξη μου δεν ήταν καλή και οτι είχα βγει οφφ ,
αλλά η καθηγήτρια μου,είπε οτι ο κορμός είναι σωστός και εξαρτάται απο το πόσο επεκτάθηκα κτλπ.
Τελος,η περίληψη μου,νομίζω είναι συμπαθητική αλλά βγήκα εκτός στο όριο των λέξεων.
Θα δείξει τώρα...
Σε γενικές γραμμές δεν είμαι τόσο ικανοποιημένος,αλλά οχι και απαισιόδοξος.

Πάντως η περίληψη ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΗ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ρε παιδια , εγω που εγραψα περιπου 150 λεξεις παραπανω ποσο μου κοβουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Αρκετά δύσκολη η περίληψη,μου πήρε 1(!) ώρα .
Το αποτέλεσμα ήταν οτι αγχώθηκα αρκετά και έκανα την μισή Ανάπτυξη.
Οι ασκήσεις αρκετά εύκολες,αν και έχασα την μετατροπή απο ενεργητική σε παθητική (ευτυχώς έπιανε 3 μόρια και δεν τα έχασα και όλα :P)
συνώνυμα ΟΚ
αντώνυμα ΟΚ
ερωτηματικό ΟΚ
διπλή πάυλα ΟΚ
Κάνοντας την έκθεση ,δεν χρήσιμοποίησα δύσκολο λεξιλόγιο και εν μέρει το φοβάμαι.
ΙΣΑ -ΙΣΑ μου έφτασε ο χρόνος και την έκθεση δεν την ξαναδιάβασα :P
έπειτα συνέχισα λίγο την ανάπτυξη και την ολοκλήρωσα.

Φοβόμουν οτι η ανάπτυξη μου δεν ήταν καλή και οτι είχα βγει οφφ ,
αλλά η καθηγήτρια μου,είπε οτι ο κορμός είναι σωστός και εξαρτάται απο το πόσο επεκτάθηκα κτλπ.
Τελος,η περίληψη μου,νομίζω είναι συμπαθητική αλλά βγήκα εκτός στο όριο των λέξεων.
Θα δείξει τώρα...
Σε γενικές γραμμές δεν είμαι τόσο ικανοποιημένος,αλλά οχι και απαισιόδοξος.

Πάντως η περίληψη ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΗ :P
μια χαρά είσαι...

βρε παιδιά,μόνο σ'εμένα η περίληψη πήρε περίπου 20 λεπτά; :worry:
δεν έκανα απροσεξίες,ούτε βιασύνες...με βάση τα κύρια σημεία την οργάνωσα... μήπως ήταν κατά μου το ότι δε μου πήρε τόσο πολύ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nrel

Νεοφερμένος

Ο nrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
μια χαρά είσαι...

βρε παιδιά,μόνο σ'εμένα η περίληψη πήρε περίπου 20 λεπτά; :worry:
δεν έκανα απροσεξίες,ούτε βιασύνες...με βάση τα κύρια σημεία την οργάνωσα... μήπως ήταν κατά μου το ότι δε μου πήρε τόσο πολύ; :hmm:

μπα δεν νμζω αν ησουν συγκεντρωμενη και δν εγραψες πλαγιοτιτλους στο προχειρο και να τους οργανωσεις μετα ωστε να βγει η περιληψη,και πρωτισμησες ενα αυθορμητο γραψιμο εκεινης της ωρας,20 λεπτα ειναι καλα..
εμενα μου πειρε 40 λεπτα,διαβασα ολες τις ερωτησεις,2 φορες το κειμενο,εκανα το βασικο σχεδιαγραμμα για την εκθεση,πλαγιοτιτλους στο προχειρο και μετα τα συνθεσα

βαλε και οτι μερικοι εχασαν και 5 λεπτα μεχρι να συνειδητοποιησουν οτι γραφουν πανελληνιες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κλεψύδρα

Νεοφερμένος

Ο Κλεψύδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Τελικά, τίποτα δεν πάει χαμένο. Να που βγήκε σε καλό η συμμετοχή αρκετών μαθητών σε προγράμματα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης που υλοποιούνται στα σχολεία. Όχι οτι το θέμα ήταν δύσκολο, αλλά η εμπλοκή τους στα προγράμματα αυτά τους βοήθησε να "κατεβάσουν ιδέες"...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
μπα δεν νμζω αν ησουν συγκεντρωμενος και δν εγραψες πλαγιοτιτλους στο προχειρο και να τους οργανωσεις μετα ωστε να βγει η περιληψη,και πρωτισμησες ενα αυθορμητο γραψιμο εκεινης της ωρας,20 λεπτα ειναι καλα..
εμενα μου πειρε 40 λεπτα,διαβασα ολες τις ερωτησεις,2 φορες το κειμενο,εκανα το βασικο σχεδιαγραμμα για την εκθεση,πλαγιοτιτλους στο προχειρο και μετα τα συνθεσα

βαλε και οτι μερικοι εχασαν και 5 λεπτα μεχρι να συνειδητοποιησουν οτι γραφουν πανελληνιες :D
χαχαχα,το τελευταίο μ'άρεσε... κοίτα,εγώ πρώτα το διάβασα,το κατανόησα,έβαλα τέλος πάντων κάτι σαν πλαγιότιτλο/περιληπτική απόδοση (όπως θες πες το) δίπλα σε κάθε παράγραφο,υπογράμμισα κύρια σημεία,αλλά ναι,κάποιο μέρος της περίληψης μου βγήκε και αυθόρμητα,έχοντας όμως λογική σύνδεση με τα υπόλοιπα,δεν έγραφα εννοώ ότι να ναι :P
επειδή όμως ο συγγραφέας επαναλάμβανε διαρκώς ότι έλεγε,εμείς αναγκαστικά έπρεπε να τα βάλουμε σε μια σειρά... καταλαβαίνεις... δε μπορούσαμε να επαναλαμβάνουμε ότι έλεγε,αλλιώς 200 λέξεις θα έβγαιναν xD
* συγκεντρωμένΗ :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ας πω τι έγραψα εγώ στην παράγραφο, μιας και δεν τα έχω δει πουθενά στο νετ. Η φιλόλογός μου λέει είναι μια χαρά. Πέστε να με φάτε, δε με νοιάζει τώρα! Ο,τι γράψαμε, γράψαμε...

Β1. Έβαλα θεματική ότι η ανάπτυξη της τεχνολογίας, αν και φαινομενικά θα έπρεπε να βελτιώνει την επικοινωνία, προωθεί την αποξένωση του ατόμου. Αναφέρθηκα αρχικά στο ότι το άτομο μένει μέσα στο σπίτι του και δεν συναντιέται με φίλους κτλ για να επικοινωνήσει, να μοιραστεί εμπειρίες και να κοινωνικοποιηθεί. Μετά έγραψα για την έκρηξη της τεχνολογίας, για την αύξηση της παραγωγής προιόντων, που οδηγεί στην υπερκατανάλωση κι αυτή οδηγεί στην καλλιέργεια άγχους κι ανταγωνισμού κι αμοραλισμού στους ανθρώπους. Και τέλος αναφέρθηκα και στη μαζοποίηση απ τη χρήση των νέων συκσευών, στην ευκολία που προσδίδουν αλλά και στους γρήγορους κι αγχωτικούς ρυθμούς που δημιουργούν κι άρα αφενός τυποποιούν την εποκοινωνία κι αφετέρου περιορίζουν τον χρόνο για ουσιαστική επικοινωνία με τον συνάνθρωπο.
Έχω την αίσθηση ότι είτε πάω για πάρα πολλά είτε για ελάχιστα. Τα παραπάνω, με τη σοβαρή και σωστή διατύπωση που έκανα, θα με στείλουν είτε στο 2-3/10, είτε στο 8-9/10. :P Κράξτε ελεύθερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nrel

Νεοφερμένος

Ο nrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ας πω τι έγραψα εγώ στην παράγραφο, μιας και δεν τα έχω δει πουθενά στο νετ. Η φιλόλογός μου λέει είναι μια χαρά. Πέστε να με φάτε, δε με νοιάζει τώρα! Ο,τι γράψαμε, γράψαμε...

Β1. Έβαλα θεματική ότι η ανάπτυξη της τεχνολογίας, αν και φαινομενικά θα έπρεπε να βελτιώνει την επικοινωνία, προωθεί την αποξένωση του ατόμου. Αναφέρθηκα αρχικά στο ότι το άτομο μένει μέσα στο σπίτι του και δεν συναντιέται με φίλους κτλ για να επικοινωνήσει, να μοιραστεί εμπειρίες και να κοινωνικοποιηθεί. Μετά έγραψα για την έκρηξη της τεχνολογίας, για την αύξηση της παραγωγής προιόντων, που οδηγεί στην υπερκατανάλωση κι αυτή οδηγεί στην καλλιέργεια άγχους κι ανταγωνισμού κι αμοραλισμού στους ανθρώπους. Και τέλος αναφέρθηκα και στη μαζοποίηση απ τη χρήση των νέων συκσευών, στην ευκολία που προσδίδουν αλλά και στους γρήγορους κι αγχωτικούς ρυθμούς που δημιουργούν κι άρα αφενός τυποποιούν την εποκοινωνία κι αφετέρου περιορίζουν τον χρόνο για ουσιαστική επικοινωνία με τον συνάνθρωπο.
Έχω την αίσθηση ότι είτε πάω για πάρα πολλά είτε για ελάχιστα. Τα παραπάνω, με τη σοβαρή και σωστή διατύπωση που έκανα, θα με στείλουν είτε στο 2-3/10, είτε στο 8-9/10. :P Κράξτε ελεύθερα!

μαλλον το 8αρι φιλε μου
αρχικα εισαι μεσα στο πνευμα
επειτα η λεξη ο αμοραλισμος διχνει καλο και προσεγμενο γραπτο(δν αναφερεις αλλο ειδικο λεξιλογιο ειναι πολυ θετικο στοιχειο,δειχνεις οτι ξερεις να γραφεις)
τωρα αν εισαι πολυ μεσα ή ξεφυγες λιγο μπορει ο εξεταστης να το καταπιει αν η περιληψη σου του κεντρισε το ενδιαφερον

εγω δν θεωρω τον σκελετο της απαντησης σου για 3 παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top