valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Πήγα εξαιρετικά καλά θα έλεγα μέτριας δυσκολίας Θέματα ειδικά το παράλληλο ήτανε γελοίο..στο συντακτικό δυσκόλευε λίγο η κατάσταση..να δούμε Και Απαντήσεις Τώρα
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Κοιταζοντας τωρα τα θεματα, βρισκω πολυ ευκολο το γνωστο, αλλα το αγνωστο δεν ειναι τοσο straight forward κατα τη γνωμη μου ουτε απαιτει απλως βασικες γνωσεις αρχαιων. Ισως επειδη εχω να τα πιασω απο δεκαετιας και φετος προλαβα να διαβασω μονο γνωστο, αλλα πανευκολο δε μου φανηκε, δεν ξερω.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
παιδια στο Γ2 εγραψα ΟΛΟΣΩΣΤΑ τα ζητουμενα ωστοσο δεν εκανα παραπομπη στο κειμενο θα χασω μοναδες?
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Πολύ βατά τα θέματα, όσ@ διαβάσατε, σίγουρα θα έχετε γράψει εξαιρετικά! Καλή συνέχεια και καλά αποτελέσματα!:):clapup:
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Κοιταζοντας τωρα τα θεματα, βρισκω πολυ ευκολο το γνωστο, αλλα το αγνωστο δεν ειναι τοσο straight forward κατα τη γνωμη μου ουτε απαιτει απλως βασικες γνωσεις αρχαιων. Ισως επειδη εχω να τα πιασω απο δεκαετιας και φετος προλαβα να διαβασω μονο γνωστο, αλλα πανευκολο δε μου φανηκε, δεν ξερω.


Γενικα κι εμενα μου φάνηκαν μιας οποιοδήποτε χρόνιας των τελευταίων χρόνων και θα εχουμε επιδόσεις οπως καθε χρονο .
Απλα πάντα γίνεται λόγος για γελοία θεματα οταν είμαστε πιο μεγάλοι και έχουμε πετύχει ήδη .Και εγω όταν είδα τα περσινά ελεγα αποκλείεται να ναι θέματα αυτά για γ Λύκειου .
Κι ομως για ενα παιδι 17χρονων μεσα στο άγχος του που με το τωρινό σύστημα φτάνει πρώτη Λύκειου να μαθει απλη σύνταξη ,ειναι μια χαρα θέματα.
Τωρα ίσως σου φάνηκαν ετσι γιατί έχει περάσει καιρός κατα τα αλλα δεν έχουν σχέση με θέματα που έπεφταν παλιότερα .Με ενα ξεσκόνισμα γραμματικης το χεις άνετα😊
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν έδινα μαθηματικά. Βιολογία δίνω στις 19 ☺


να σκίσεις !
 
Τελευταία επεξεργασία:

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Γενικα κι εμενα μου φάνηκαν μιας οποιοδήποτε χρόνιας των τελευταίων χρόνων και θα εχουμε επιδόσεις οπως καθε χρονο .
Απλα πάντα γίνεται λόγος για γελοία θεματα οταν είμαστε πιο μεγάλοι και έχουμε πετύχει ήδη .Και εγω όταν είδα τα περσινά ελεγα αποκλείεται να ναι θέματα αυτά για γ Λύκειου .
Κι ομως για ενα παιδι 17χρονων μεσα στο άγχος του που με το τωρινό σύστημα φτάνει πρώτη Λύκειου να μαθει απλη σύνταξη ,ειναι μια χαρα θέματα.
Τωρα ίσως σου φάνηκαν ετσι γιατί έχει περάσει καιρός κατα τα αλλα δεν έχουν σχέση με θέματα που έπεφταν παλιότερα .Με ενα ξεσκόνισμα γραμματικης το χεις άνετα😊
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:




να σκίσεις !
Ναι εχεις δικιο, εσυ ως φιλολογος εισαι και πιο αρμοδια να κρινεις σιγουρα. Μακαρι! Ευχομαι και τα υπολοιπα με το καλο και να σε καμαρωσουμε ψυχολογο! :) :)
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
παιδια στο Γ2 εγραψα ΟΛΟΣΩΣΤΑ τα ζητουμενα ωστοσο δεν εκανα παραπομπη στο κειμενο θα χασω μοναδες?
Η αλήθεια είναι πως δεν ανέφερε στην εκφώνηση να δώσεις και αντίστοιχα χωρία από το κείμενο που να επιβεβαιώνουν τις θέσεις σου. Ωστόσο, δεν θα ήταν λάθος και θα ήταν ενδεχομένως μία ολοκληρωμένη απάντηση να ανέφερες και συγκεκριμένα σημεία από το αδίδακτο.
Δεν θεωρώ πως χάνεις μονάδες γι' αυτό, απλώς λειτουργεί επικουρικά στην απάντησή σου τουλάχιστον στην εντύπωση που δημιουργείται στον βαθμολογητή, ότι κατάλαβες ακριβώς πιο σημείο του κειμένου αναφέρεται σε τι.
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Γενικα κι εμενα μου φάνηκαν μιας οποιοδήποτε χρόνιας των τελευταίων χρόνων και θα εχουμε επιδόσεις οπως καθε χρονο .

Μπα, αντικειμενικά η μετάφραση έβγαινε πολύ εύκολα, σαν εκείνη του 2010. Ο μέτριος που κανονικά θα έγραφε 14-15 στη μετάφραση(μαζί με τη νοηματική ερώτηση) τώρα πάει για 18-19, με μόνες δυσκολίες αυτές που επισήμανε ο Βαγγέλης. Οι ασκήσεις απλές, μέχρι και στην ανάλυση μετοχής έδωσαν την έγκλιση και το χρόνο που ήθελαν, που είναι υπεραπλούστευση. Τα γραμματικά είναι τα κλασικά σος.
Συνολικά πολύ πιο εύκολο από πέρσι, συνεπώς οι βαθμολογίες θα είναι καλύτερες.

Ωστόσο θα εξισορροπηθεί με την έκθεση, που ήταν αρκετά πιο ύπουλη παρά το φαινομενικά απλό του θέματος και θα υπάρξουν πολύ πιο μέτριες βαθμολογίες από πέρσι.
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Μπα, αντικειμενικά η μετάφραση έβγαινε πολύ εύκολα, σαν εκείνη του 2010. Ο μέτριος που κανονικά θα έγραφε 14-15 στη μετάφραση(μαζί με τη νοηματική ερώτηση) τώρα πάει για 18-19, με μόνες δυσκολίες αυτές που επισήμανε ο Βαγγέλης. Οι ασκήσεις απλές, μέχρι και στην ανάλυση μετοχής έδωσαν την έγκλιση και το χρόνο που ήθελαν, που είναι υπεραπλούστευση. Τα γραμματικά είναι τα κλασικά σος.
Συνολικά πολύ πιο εύκολο από πέρσι, συνεπώς οι βαθμολογίες θα είναι καλύτερες.

Ωστόσο θα εξισορροπηθεί με την έκθεση, που ήταν αρκετά πιο ύπουλη παρά το φαινομενικά απλό του θέματος και θα υπάρξουν πολύ πιο μέτριες βαθμολογίες από πέρσι.
Δεν ξερουμε παντως σιγουρα για την εκθεση, αλλο η σχετικη δυσκολια των θεματων, αλλο το πώς θα βαθμολογησουν με βαση οδηγιες, ισως φανουν επιεικεις συνολικα. Τα αρχαια ηταν πολυ θετικο οτι ηταν βατα, αλλα υπαρχουν ακομη δυο μαθηματα και γ αυτο ειμαι συγκρατημενη για τις βασεις φετος.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Μπα, αντικειμενικά η μετάφραση έβγαινε πολύ εύκολα, σαν εκείνη του 2010. Ο μέτριος που κανονικά θα έγραφε 14-15 στη μετάφραση(μαζί με τη νοηματική ερώτηση) τώρα πάει για 18-19, με μόνες δυσκολίες αυτές που επισήμανε ο Βαγγέλης. Οι ασκήσεις απλές, μέχρι και στην ανάλυση μετοχής έδωσαν την έγκλιση και το χρόνο που ήθελαν, που είναι υπεραπλούστευση. Τα γραμματικά είναι τα κλασικά σος.
Συνολικά πολύ πιο εύκολο από πέρσι, συνεπώς οι βαθμολογίες θα είναι καλύτερες.

Ωστόσο θα εξισορροπηθεί με την έκθεση, που ήταν αρκετά πιο ύπουλη παρά το φαινομενικά απλό του θέματος και θα υπάρξουν πολύ πιο μέτριες βαθμολογίες από πέρσι.



Τι να πω θα δείξει😏

Δεν ξερουμε παντως σιγουρα για την εκθεση, αλλο η σχετικη δυσκολια των θεματων, αλλο το πώς θα βαθμολογησουν με βαση οδηγιες, ισως φανουν επιεικεις συνολικα. Τα αρχαια ηταν πολυ θετικο οτι ηταν βατα, αλλα υπαρχουν ακομη δυο μαθηματα και γ αυτο ειμαι συγκρατημενη για τις βασεις φετος.

Εε νομιζω πλέον μονο η ιστορία εμεινε να χτυπήσουν.
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Τι να πω θα δείξει😏



Εε νομιζω πλέον μονο η ιστορία εμεινε να χτυπήσουν.
Δεν ειμαι σιγουρη για την ιστορια, σπανιως βαζουν κατι εξεζητημενο με την εννοια οτι αμα εχεις διαβασει θα ανταπεξελθεις. Για την κοινωνιολογια λιγο προβληματιζομαι (λογω του οτι μπηκε φετος πρωτη φορα)
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Δεν ξερουμε παντως σιγουρα για την εκθεση, αλλο η σχετικη δυσκολια των θεματων, αλλο το πώς θα βαθμολογησουν με βαση οδηγιες, ισως φανουν επιεικεις συνολικα. Τα αρχαια ηταν πολυ θετικο οτι ηταν βατα, αλλα υπαρχουν ακομη δυο μαθηματα και γ αυτο ειμαι συγκρατημενη για τις βασεις φετος.

Έκθεση ήταν δύσκολα τα θέματα, ασυνάρτητες οι άτυπα δεσμευτικές απαντήσεις της ΚΕΕ, ενώ ξέρω ότι οι προφορικά εξεταζόμενοι πήγαν πολύ μέτρια σε σχέση με άλλες χρονιές.

Το θέμα των βάσεων είναι άλλο, απλώς είπα δυσκολία έκθεσης-ευκολία αρχαίων αλληλοεξουδετερώνονται. Για τις βάσεις πρέπει να συναρτήσεις πως οι υποψήφιοι είναι λιγότεροι, αυτοί που ξαναδίνουν και συνήθως είναι καλά προετοιμασμένοι υπάγονται σε άλλο σύστημα, οι συντελεστές καταργήθηκαν και συνεπώς η έκθεση παίζει πιο καθοριστικό ρόλο, τα πανεύκολα λατινικά αντικαταστάθηκαν από την αμφίβολης δυσκολίας κοινωνιολογία κλπ κλπ.
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Στο β1 ταύτισε κανένας την απελευθέρωση του Δεσμώτη με την απόκτηση παιδείας; εγω Έτσι το εκανα
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Στο β1 ταύτισε κανένας την απελευθέρωση του Δεσμώτη με την απόκτηση παιδείας; εγω Έτσι το εκανα

Τέτοια συσχέτιση έκανα και εγώ αλλά ούτε εγώ θυμάμαι αν το ανέφερα στο συγκεκριμένο ερώτημα.
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Αλλά τα πήγα χάλια στα άλλα οπότε ο,τι και να έγραψα στα ερμηνευτικά όσο ωραία και να τα ανέλυσα, πήγαν αρκετά στο κενό 🙃 ας είναι επιεικής ο διορθωτής. Βασιζομαι σε αυτό.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Αλλά τα πήγα χάλια στα άλλα οπότε ο,τι και να έγραψα στα ερμηνευτικά όσο ωραία και να τα ανέλυσα, πήγαν αρκετά στο κενό 🙃 ας είναι επιεικής ο διορθωτής. Βασιζομαι σε αυτό.
Ηθικό ακμαιότατο θέλω 🙂. Αντε ακόμα δύο μαθήματα έμειναν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top