Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Έκανα πολλά λάθη λόγω απροσεξίας, εδώ μετάφραση έκανα όλο το κείμενο, τους τύπους στη γραμματική σε μερικούς δεν έβαλα σωστό τόνο ή οτιναναι τύπο έφτιαξα, στη λεξιλογική αντιστοίχηση και εκεί έκανα αρκετά, η άσκηση που ήταν κάτω από το Σ Λ επίσης λάθος την έλυσα. Τέτοια λάθη δεν έκανα ποτέ μου σε όλη τη χρονιά, δεν ελπίζω κάτι για φέτος.... Και ενώ κατανόησα το άγνωστο κείμενο, μόνο η ερμηνευτική μου πρέπει να είναι της προκοπής. Πάλι είχα καλή εικόνα γραπτού, αλλά τι να σου κάνει αν το περιεχόμενο δεν είναι το σωστό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ηθικό ακμαιότατο θέλω 🙂. Αντε ακόμα δύο μαθήματα έμειναν.
Δεν επηρεάστηκα τόσο πολύ, όσο επηρεάστηκα με την έκθεση, αλλά εντάξει τώρα θα είμαι αφοσιωμένη στη κοινωνιολογία, δεν μπορώ να νιώσω κάτι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης, ούτε έβαλα καρμπον σχόλιο του βιβλίου, δεν μου ήρθαν καν ενώ τα διάβαζα αρκετά. Αξιοποίηση σχεδόν, αυτό με το σκοτάδι που έχει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πολλά λάθη απροσεξία όπως τα περιγράφεις (αυτό με τη μετάφραση για παράδειγμα). Δεν ξέρω αν σε καταβάλλει το άγχος κάθε φορά που γράφεις και δεν μπορείς να αποδόσεις ή επειδή σκεφτόσουν ότι είναι καμένο χαρτί η υπόθεση (λόγω έκθεσης που δεν τα πήγες όπως περίμενες) και έτσι δεν έδωσες ιδιαίτερη βαρύτητα στο γραπτό. Υπάρχουν πολλοί ακόμα παράγοντες που ενδεχομένως να επηρεάζουν, ένας είναι η προετοιμασία που μπορεί να έκανες.

Για το φίλο με τα μόρια (9.376) και τις σχολές που ενδεχομένως να πετυχαίνει, δύσκολα αρκετά τα πράγματα καθώς είναι ιδιαίτερα λίγες οι σχολές με συνολικά μόρια γύρω στα δικά σου, που όπως φαίνεται δυστυχώς δεν μπορείς να φθάσεις με τα συγκεκριμένα μόρια. :(
 

louminis

Νεοφερμένος

Η louminis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιονίου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εγώ στις ερμηνευτικές έγραψα κάτι άσχετα.. παρόλο που είμαι τυχερη και μπήκαν δύο από τις λίγες ενότητες που διάβασα (τα ηθηκά νικομάχεια) προβλέπω ένα βαθμό γύρω στο δέκα χαχα. Τον πλάγιο λόγο πάλι που δεν τον έχω διαβάσει ποτέ στην ζωή μου είπα θα τον κάνω μια έγκλιση στην τύχη και τον πέτυχα σωστά χαχα τι στο κάλο ήταν αυτό πάλι. Σαν να ναι η τύχη με το μέρος μου φέτος αλλά και πάλι άσχημα τα βλέπω.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Έκανα πολλά λάθη λόγω απροσεξίας, εδώ μετάφραση έκανα όλο το κείμενο, τους τύπους στη γραμματική σε μερικούς δεν έβαλα σωστό τόνο ή οτιναναι τύπο έφτιαξα, στη λεξιλογική αντιστοίχηση και εκεί έκανα αρκετά, η άσκηση που ήταν κάτω από το Σ Λ επίσης λάθος την έλυσα. Τέτοια λάθη δεν έκανα ποτέ μου σε όλη τη χρονιά, δεν ελπίζω κάτι για φέτος.... Και ενώ κατανόησα το άγνωστο κείμενο, μόνο η ερμηνευτική μου πρέπει να είναι της προκοπής. Πάλι είχα καλή εικόνα γραπτού, αλλά τι να σου κάνει αν το περιεχόμενο δεν είναι το σωστό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δεν επηρεάστηκα τόσο πολύ, όσο επηρεάστηκα με την έκθεση, αλλά εντάξει τώρα θα είμαι αφοσιωμένη στη κοινωνιολογία, δεν μπορώ να νιώσω κάτι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης, ούτε έβαλα καρμπον σχόλιο του βιβλίου, δεν μου ήρθαν καν ενώ τα διάβαζα αρκετά. Αξιοποίηση σχεδόν, αυτό με το σκοτάδι που έχει.

welcome to πανελλήνιες.
Αυτο που περιγράφεις είναι μια πραγματικοτητα για παρα πολλα παιδιά .
Μιλάει το άγχος και η κούραση ,οχι οι ικανότητες σου . Επίσης πάντα περιμένουμε όλοι πιο κάτω συνήθως , να το θυμάσαι αυτο :)
Μην χάνεις την ελπίδα σου, στόχευσε στα αλλα μαθήματα.
Κι Γενικα θα δεις τα μόρια σου κι τότε θα αποφασίσεις τι θα κάνεις ,εγω πιστεύω θα τα πας πολυ καλα .Η νομική ΣΣΑΣ ειναι κατι παρα πολυ συγκεκριμένο με παρα πολυ λίγες θέσεις.
Δεν ξερω κατι ποσο αξίζει να ξαναδίνει κάποιος για τέτοιες σχολές ειδικότερα εφόσον υπάρχουν παιδιά σαν τον @archaios19 που δεν ειναι απλα άριστοι μαθητές .Οι περισσότεροι άριστοι κινούνται κοντα στα 18 , με το οποίο μπορείς να εισαχθείς σε οποιαδήποτε σχολή .
Φυσικά και πρέπει να προσπαθούμε για τα όνειρα μας και αμα δεν ειναι τα αποτελέσματα τα αναμενόμενα να το κάνεις αν θες αλλα μην μπαίνεις σε αυτη τη διαδικασία απο τώρα .Προσπάθησε για το καλύτερο κι μετα βαση μοριων βλέποντας και κανοντας , κατι μου λεει οτι θα τα πας παρα πολυ καλα.Το να σκέφτεσαι απο τώρα δε θα βγάλω 19000 μορια ξαναδινω είναι καταστροφικό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ στις ερμηνευτικές έγραψα κάτι άσχετα.. παρόλο που είμαι τυχερη και μπήκαν δύο από τις λίγες ενότητες που διάβασα (τα ηθηκά νικομάχεια) προβλέπω ένα βαθμό γύρω στο δέκα χαχα. Τον πλάγιο λόγο πάλι που δεν τον έχω διαβάσει ποτέ στην ζωή μου είπα θα τον κάνω μια έγκλιση στην τύχη και τον πέτυχα σωστά χαχα τι στο κάλο ήταν αυτό πάλι. Σαν να ναι η τύχη με το μέρος μου φέτος αλλά και πάλι άσχημα τα βλέπω.

Εμας στο σχολείο μου του παλιού σηκώθηκαν και φύγαν μολις επιτρεπόταν😂
Γενικά νμζ αμα δε θες καμμία ψυχολογία η νομική καλα σε βλέπω, θα ναι αρκετά χαμηλά οι βάσεις.( ειπε βγάζοντας εκτίμηση απο το σχολείο της)
 

Serotonin

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Τα θέματα ήταν μέτρια προς εύκολα πιστεύω. Το γνωστό δεν ήταν και το αγαπημένο μου, γενικά μ'αρέσει η πολιτεία αλλά προτιμούσα σίγουρα να πέσει το χρέος των φιλοσόφων ή οι δεσμώτες. Οι στόχοι της παιδείας είναι πιο δύσκολο, αλλά ε εντάξει βατό. Το σχόλιο για την περιαγωγή εύκολο και αναμενόμενο, ήταν το πιο σημαντικό εξάλλου... Οι περισσότερες ασκήσεις σχετικά εύκολες, αν και δεν μ'αρέσει αυτός ο νέος τρόπος εξέτασης που βάζουν στο γνωστό και ερωτήσεις συντακτικού/γραμματικής (π.χ για τις αντωνυμίες).
Το άγνωστο και αν ήταν πανεύκολο... Η μετάφραση κυρίως. Σχεδόν δε το πίστευα ότι έβαλαν να μεταφράσουμε τόσο εύκολο απόσπασμα, νόμιζα κάτι δε πάει καλά ή ότι δε διάβασα σωστά την εκφώνηση😂 Η γραμματική αν εξαιρέσουμε τις μετοχές, ήταν και αυτή βατή, όπως και το συντακτικό μια χαρά αν και δε μου ήρθε εκείνη την ώρα στο μυαλό η αττική σύνταξη. Σε γενικές γραμμές θεωρώ πως τα πήγα καλά, και κυρίως χάρηκα γιατί τα αρχαία με άγχωναν :)
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Ωραίο γνωστό, τέλεια ενότητα.. άγνωστο μέτριας δυσκολίας ωραιο θα ελεγα αλλα ειχε δύσκολα συντακτικά φαινόμενα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αλλά τα πήγα χάλια στα άλλα οπότε ο,τι και να έγραψα στα ερμηνευτικά όσο ωραία και να τα ανέλυσα, πήγαν αρκετά στο κενό 🙃 ας είναι επιεικής ο διορθωτής. Βασιζομαι σε αυτό.
Ποτέ δε ξέρεις! Το γνωστό είναι υποκειμενικό. Αν δουν στο γραπτό σου το βασικό νόημα , αν έλυσες αωσδα αυτα που ζητούσε δεν εχεις να φοβηθείς τιποτα. Δε πειραζει που δεν εβαλες σχόλιο. Θα δεις! Δε χρειάζεται άγχος. Ενα καλο γραπτό φαινεται απο πολλα
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πολλά λάθη απροσεξία όπως τα περιγράφεις (αυτό με τη μετάφραση για παράδειγμα). Δεν ξέρω αν σε καταβάλλει το άγχος κάθε φορά που γράφεις και δεν μπορείς να αποδόσεις ή επειδή σκεφτόσουν ότι είναι καμένο χαρτί η υπόθεση (λόγω έκθεσης που δεν τα πήγες όπως περίμενες) και έτσι δεν έδωσες ιδιαίτερη βαρύτητα στο γραπτό. Υπάρχουν πολλοί ακόμα παράγοντες που ενδεχομένως να επηρεάζουν, ένας είναι η προετοιμασία που μπορεί να έκανες.

Δεν είχα άγχος, στο ένα τέταρτο έκανα την μετάφραση. Είδα μόνο το ην δε, πως ξεκινούσε, και θεώρησα ότι ολόκληρο θα είναι. Παραδέχομαι ότι δεν διάβασα όπως θα έπρεπε το άγνωστο, αν και περίμενα να μπουν υποθετικοί λόγοι στο συντακτικό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

*τα έγραψα στη παράθεση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

welcome to πανελλήνιες.
Αυτο που περιγράφεις είναι μια πραγματικοτητα για παρα πολλα παιδιά .
Μιλάει το άγχος και η κούραση ,οχι οι ικανότητες σου . Επίσης πάντα περιμένουμε όλοι πιο κάτω συνήθως , να το θυμάσαι αυτο :)
Μην χάνεις την ελπίδα σου, στόχευσε στα αλλα μαθήματα.
Κι Γενικα θα δεις τα μόρια σου κι τότε θα αποφασίσεις τι θα κάνεις ,εγω πιστεύω θα τα πας πολυ καλα .Η νομική ΣΣΑΣ ειναι κατι παρα πολυ συγκεκριμένο με παρα πολυ λίγες θέσεις.
Δεν ξερω κατι ποσο αξίζει να ξαναδίνει κάποιος για τέτοιες σχολές ειδικότερα εφόσον υπάρχουν παιδιά σαν τον @archaios19 που δεν ειναι απλα άριστοι μαθητές .Οι περισσότεροι άριστοι κινούνται κοντα στα 18 , με το οποίο μπορείς να εισαχθείς σε οποιαδήποτε σχολή .
Φυσικά και πρέπει να προσπαθούμε για τα όνειρα μας και αμα δεν ειναι τα αποτελέσματα τα αναμενόμενα να το κάνεις αν θες αλλα μην μπαίνεις σε αυτη τη διαδικασία απο τώρα .Προσπάθησε για το καλύτερο κι μετα βαση μοριων βλέποντας και κανοντας , κατι μου λεει οτι θα τα πας παρα πολυ καλα.Το να σκέφτεσαι απο τώρα δε θα βγάλω 19000 μορια ξαναδινω είναι καταστροφικό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Δεν απελπιζομαι αλλά στο θέμα των μαθημάτων δεν ειμαι απόλυτα αισιόδοξη. Θα προσπαθήσω έστω ένα 17, ασφαλώς και γνωρίζω πως και με το 17 περνάς όπου θέλεις χωρίς περιορισμούς, αλλά έχω θέση ως πιο σημαντικές σχολές, για εμένα προσωπικά, τις ένστολες. Γιατί ο καθένας, ανάλογα με τον τρόπο που καταλαβαίνει τις δυνάμεις του, ή τα θέλω του, πράττει και ανάλογα. Δεν ήμουν αγχωμενη στις εξετάσεις, αλλά στην περίπτωση μου, έπαιξε ρόλο παραπάνω ότι δεν διάβασα όσο θα έπρεπε την ύλη στο άγνωστο. Λίγο ότι μου συνέβησαν οικογενειακά θέματα, λίγο άλλες που ένιωθα να μην μπορώ να διαβάσω και άλλες, πάρα πολλές στιγμές. Σε κάθε περίπτωση, θα δω και τη σχολή που θα περάσω, και θα κάνω τις ανάλογες επιλογές. Υπάρχουν εννοείται, ωραίες σχολές και Με 14 . Εάν είναι να "στενοχωρηθω" για κάτι, είναι ότι δεν έδωσα σε κάποια μαθήματα την απαιτούμενη σημασία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν και για να είμαι ειλικρινής, θα ήθελα πρώτα να δω και το στάδιο που είναι να είσαι απλός φοιτητής, και ανάλογα να κρίνω ποιο είναι το καλύτερο για εμένα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
εγω πραγματικα δεν ξερω γιατι διαλεξα την θεωρητικη κατευθυνση απ την στιγμη που δεν μπορω με τιποτα να αποστηθισω κειμενα και θεωρια.. οπως και δεν το εκανα ουτε φετος, εγραψα στα αρχαια καθαρα οριτζιναλ (:loltooth: ) απαντησεις και σκοπευω να γραψω και στ υπολοιπα μαθηματα ετσι μιας και δεν γινεται να μαθω τιποτα παπαγαλια μεσα σε λιγες μερες :P

επισης εχω ενα θεμα με την εμφανιση των γραπτων μου απο σχεδον παντα.. επηρεαζει πολυ τον βαθμο αυτο; :(
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ένα ευανάγνωστο προσεγμένο γραπτό προϊδεάζει θετικά έναν άνθρωπο να τον διαβάσει γενικά, όπως και έναν βαθμολογητη, ωστόσο αν το περιεχόμενο είναι ορθό ή λάθος είναι που μετράει για την βαθμολόγηση σχεδόν στο μέγιστο. Ίσως, αν το γραπτό δεν ήταν για 12 αλλά 11.8 και με καλό παρουσιαστικό να του έδινε το ένα έξτρα 0.2 και να του το στρογγυλοποιουσε, μπορεί και όχι.
 

Mukumbura

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mukumbura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
γεια σας!
εγω προσωπικα εχω απογοητευτει πολυ με τον εαυτο μου...
και στην εκθεση και στα αρχαια ( ειδικα γραμματικη και κατι τονισμους στην ασκηση με τα ουσιαστικα) ειχα αρκετα λαθη απροσεξιας... Το γνωστο δεν ηταν και το αγαπημενο μου και δεν ξερω αν τα απαντησα με σαφήνεια...
Το θεμα ειναι πως στοχευω για αγγλικη φιλολογια... εχω τις δυνατοτητες να γραψω 20 η 19 στα αγγλικα ομως με αγχώνει το οτι μπορει να μην περασω λογω των αλλων μαθηματων..
Ελπίζω η κοινωνιολογια να ειναι καλυτερη..
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
γεια σας!
εγω προσωπικα εχω απογοητευτει πολυ με τον εαυτο μου...
και στην εκθεση και στα αρχαια ( ειδικα γραμματικη και κατι τονισμους στην ασκηση με τα ουσιαστικα) ειχα αρκετα λαθη απροσεξιας... Το γνωστο δεν ηταν και το αγαπημενο μου και δεν ξερω αν τα απαντησα με σαφήνεια...
Το θεμα ειναι πως στοχευω για αγγλικη φιλολογια... εχω τις δυνατοτητες να γραψω 20 η 19 στα αγγλικα ομως με αγχώνει το οτι μπορει να μην περασω λογω των αλλων μαθηματων..
Ελπίζω η κοινωνιολογια να ειναι καλυτερη..

Πόσα μόρια θέλει η σχολή??? Επίσης μην απογοητεύεσαι γιατί έχεις άλλα 3 μαθήματα, δεν ξέρεις τι θα γίνει..
 

Mukumbura

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mukumbura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Πόσα μόρια θέλει η σχολή??? Επίσης μην απογοητεύεσαι γιατί έχεις άλλα 3 μαθήματα, δεν ξέρεις τι θα γίνει..
Θελει γυρω στα 19.000+, αν και πέρσυ το τμημα του ΕΚΠΑ (που θελω να περασω) επεσε στα 18.5
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Θελει γυρω στα 19.000+, αν και πέρσυ το τμημα του ΕΚΠΑ (που θελω να περασω) επεσε στα 18.5

Δεν ήξερα ότι είχε φτάσει τόσο η αγγλική φιλολογία.προσπάθησε όσο μπορείς για τα υπόλοιπα και όταν βγουν τα μόρια βλέπεις τι κάνεις. Αν το θέλεις τόσο και δεν το πετύχεις τώρα, πάντα υπάρχει και η 2η ευκαιρία..
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Είναι και το ειδικό μάθημα μέσα στα μόρια αυτά.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Προσωπικά, πιστεύω πως τα θέματα ήταν πολύ καλά και το άγνωστο κείμενο ιδιαίτερα βατό. Και οι ασκήσεις τού γνωστού και τού αγνώστου. Ίσως υπάρξουν καλύτεροι βαθμοί στα αρχαία φέτος.
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, από την Τετάρτη είναι πολύ απογοητευμένη με τον εαυτό μου, γιατί παρολου που προσπάθησα πολύ όλη την χρονιά,δεν τα πήγα καθόλου καλά στο άγνωστο. Δεν ξέρω τι έπαθα, σαν να μην έβλεπα καλά τις εκφωνήσεις, μπερδεύτηκα κ έγραψα ότι να ναι. Στο γνωστό πιστεύω ότι τα πήγα καλά , το ίδιο κ έκθεση, έχω .θα συγκρατημένη αισιοδοξία. Ο στόχος μου είναι η ψυχολογία ,το θέλω πάρα πολύ, κ δούλεψα πολύ σκληρά φέτος.... αλλά όλο αυτό με το άγνωστο με τσάκισε ..είμαι με το παλιό κ φοβάμαι τον ανταγωνισμό
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, από την Τετάρτη είναι πολύ απογοητευμένη με τον εαυτό μου, γιατί παρολου που προσπάθησα πολύ όλη την χρονιά,δεν τα πήγα καθόλου καλά στο άγνωστο. Δεν ξέρω τι έπαθα, σαν να μην έβλεπα καλά τις εκφωνήσεις, μπερδεύτηκα κ έγραψα ότι να ναι. Στο γνωστό πιστεύω ότι τα πήγα καλά , το ίδιο κ έκθεση, έχω .θα συγκρατημένη αισιοδοξία. Ο στόχος μου είναι η ψυχολογία ,το θέλω πάρα πολύ, κ δούλεψα πολύ σκληρά φέτος.... αλλά όλο αυτό με το άγνωστο με τσάκισε ..είμαι με το παλιό κ φοβάμαι τον ανταγωνισμό


το διαβάζω άλλες εκφωνησεις ειναι η ζωη μου ολόκληρη ! Νομίζω αμα δε το έχει ζήσει κάποιος , δεν το καταλαβαίνει.
Εχεις δυο μαθήματα μπροστά σου , πηγαινε δυναμικά.
Δες το θετικά καθώς με το νέο πιθανότητα είχες ηδη χασει τη σχολη ενω τώρα κάνεις δε ξέρει πως θα ειναι οι βάσεις.
good luck στα επόμενα !
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για το αισιόδοξο μνμ....εσύ δίνεις με το παλιό ή με το νέο;;; Πρώτα θέλεις νομική κ μετά ψυχολογία;;; Καλή σου επιτυχία, αν και όπως τα είδα τα πήγες τέλεια...καλή συνέχεια κ καλή σταδιοδρομία!!!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top