[15/5/2009] Νεοελληνική Γλώσσα

Πως σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

antonia9

Νεοφερμένος

Η antonia9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
εγω παιδια δεν ειχα εμπνευση..:(δεν εγραψα καλα.με το ζορι 500 λεξεις και αν...ποσο θα μου κοψουν μη μου τη κοψουν ολη την εκθεση με τις βλακιες που εγραφα:lol:...δε το περιμενα αυτο το θεματακι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trabeli

Νεοφερμένος

Ο trabeli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Το θεμα της εκθεσης ηταν πολυ ελευθερο....Μπορουσες να γραψεις πολλα και να ξεφυγεις ευκολα!!!Πιστευω πως τα πηγαν καλα ολα τα παιδια και μακαρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sangouinaki

Νεοφερμένος

Η εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλα θεματα.Ολοι καλα θα πηγαμε.Κι εγω εκανα λαθος στην συνταξη στο β.Δεν βαριεσαι 3 μορια ειναι :P Καλη επιτυχια στα επομενααααααααα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos_sp

Νεοφερμένος

Ο nikos_sp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 114 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
εξαιτίας των μουτζουρών πόσο κόβουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darklink

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παντως το κειμενο με δυσκολεψε για να το βγαλω σε περιληψη, δεν ηταν και το πιο κατανοητο...

Το θεμα ηταν αρκετα καλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
λογικα αν ξεχασεις τιτλο σου κοβουν 7-8 μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Themis351991

Νεοφερμένος

Ο Θεμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Και εγω ξεχασα!!!!!!!!!!! αλλα δν νομιζω να κοψουν τπτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgakis

Νεοφερμένος

Ο Giwrgakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
πω πω..
και γω ξεχασα..
παει τζαμπα η εκθεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Πάντως σε εμάς η καθηγήτρια μας έλεγε ότι κόβουν αρκετά αν δεν τηρήσεις το επικοινωνιακό πλαίσιο.Αλλά από την άλλη έχω ακούσει από εξεταστικό κέντρο ότι είχαν συμφωνήσει να μην το λάβουν καθόλου υπόψη.Τώρα αναλόγως σε ποιούς θα πέσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι με δυσκόλεψε λίγο η περίληψη και δεν θυμόμουν πως κάνουμε παθητική σύνταξη και δεν με έρχόταν το συνώνημο του φρονήματος ..ντάξει καλά έγραψα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos_sp

Νεοφερμένος

Ο nikos_sp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 114 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ρε παιδιά λογικό να ξεχάσουμε τον τίτλο μες στο άγχος εκεί ΈΛΕΟΣ

πάντως στεναχορέθηκα λίγο, τέλεια περήληψη όλες τις λεξιλογικές και βλέπω μια έκθεση

οτι να ναι

το θέμα πραγματικά δε το μελέτησα μελέτησα όλα τα άλλα εκτός από αυτό με το βιβλίο, καλά αυτό περσινό θέμα δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenalex

Νεοφερμένος

Η 'Eλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Μου φάνηκε κάπως ασύνδετο νοηματικά το πρώτο με το δεύτερο ζητούμενο.Πάντως ήταν αρκετά ελεύθερο θέμα,με πολλά που μπορούσες να πεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Δυστυχώς ούτε εγώ είχα πολλή έμπνευση και βεβιασμένα κατάφερα να συμπεριλάβω 4-5 ιδέες. Περιμένω με ανυπομονησία την ανακοίνωση των απαντήσεων για να συγκρίνω και να έχω λιγότερο επισφαλή εικόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
πιστεύω και εγώ καλά αλλά δεν μου φτασέ ο χρόνος και το δεύτερο σκέλος της έκθεσης δεν το ανέπτυξα κ πολύ καλάάάά :'(
ελπίζω να μην μου κόψουν πολύ απο τις μουτζούρες γιατί έκανα πολλές.......
καλή επιτυχία σε όλους το θεματάκι πάντως ήταν καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προτεινόμενες Λύσεις :
https://www.forthnet.gr/media/FOTOS%5Cexetaseis2009%5Capant-Nea%201505.pdf

όπως λέει στο τέλος
(Σ.Σ Όπως είναι ευνόητο οι απαντήσεις είναι ολωσδιόλου ενδεικτικές σʼ ένα μάθημα ελεύθερης
δημιουργίας, όπως το μάθημα της νεοελληνικής γλώσσας, η ποικιλία των απαντήσεων δεν είναι απλώς
επιτρεπτή αλλά και αναγκαία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos_sp

Νεοφερμένος

Ο nikos_sp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 114 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
εντάξει πιστεύω στην έκθεση από 25 και πάνω, το 25 το βάζω γιατί ξέχασα τον τίτλο + μουτζούρες + λίγο ότι να νε ιδέες, οι λέξεις ήταν οκ, περήληψη εντάξει, το κειμενάκι επίσης, λεξιλογικές λίγο 2 3 λέξεις δεν έκανα αλλά δε με χαλάει, παθητική ενεργ οκ, ελπίζω να γραψα πάνω από 14+.
άντε καλή μας επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Παντως γενικα το θεμα ηταν λιγο ακυρο σε σχεση με τα σος που ακουγαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mazin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
εντάξει πιστεύω στην έκθεση από 25 και πάνω, το 25 το βάζω γιατί ξέχασα τον τίτλο + μουτζούρες + λίγο ότι να νε ιδέες, οι λέξεις ήταν οκ, περήληψη εντάξει, το κειμενάκι επίσης, λεξιλογικές λίγο 2 3 λέξεις δεν έκανα αλλά δε με χαλάει, παθητική ενεργ οκ, ελπίζω να γραψα πάνω από 14+.
άντε καλή μας επιτυχία.

ρε παιδες κανονικα στην περιληψη γραφουμε μεταφορες δν απαγορευται????
απο τι βλεπω στις ''λυσεις'' χρησιμοποιει!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Τελικά όμως οι απαντήσεις συμφωνούν σε πολλά σημεία με τις δικές μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top