[14/5/2011] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 112)
  • Άριστα

    Ψήφοι: 20 17.9%
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 12 10.7%
  • Καλά

    Ψήφοι: 3 2.7%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 19 17.0%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 9 8.0%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 11 9.8%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 38 33.9%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
μα στο Β μονο το 1 ηταν δυσκολο! δεν εχει αδικο! και αφου εδινε την λυση θα μπορουσε καποιος να το αφησει κ να παει στα επομενα ερωτηματα που ειτε μας αρεσει ειτε οχι ηταν ευκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
παιδάκια δεν θέλω απογοήτευση! έλα αισιοδοξία για το επόμενο μάθημα!!!
προσωπική άποψη για τα θέματα:
προ ολίγου τα έλυσα, μου άρεσαν, δεν θα τα χαρακτήριζα τόσο δύσκολα όσο ακούγεται απλά "ψαροτικά". Το θέμα είναι ότι ο παράγοντας "ψυχραιμία" παίζει μεγάλο ρόλο εκείνη την ώρα συνεπώς εκεί οφείλεται πιστεύω η όποια αποτυχία δεδομένου ότι δεν είδατε μπροστά σας τα συνηθισμένα. Για τους θεωρητικούς ήταν όντως δύσκολα, δεν έχουν και την ίδια εμπειρία στα Μαθηματικά με τους υπόλοιπους.

Όπως και να γράψατε, σταματήστε να το σκέφτεστε και πάτε παρακάτω. Οι πανελλήνιες είναι αγώνας αντοχής. Δεν χάθηκε ο κόσμος για ένα μάθημα. Εχέτε τα υπόλοιπα να αντισταθμίσετε την απώλεια.

Καλή συνέχεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά;
Γιατί χρειάζεται η μέση τιμή στο Γ1;
Εγώ δεν την χρησιμοποίησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Siritoss

Νεοφερμένος

Ο Siritoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Στο Γ1 ερώτημα είχε μια επιπλέον πληροφορία, άμα ήθελες το έλυνες χωρίς την μέση τιμή ή χωρίς το οριζόντιο ευθύγραμμο τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
μπορούσε να βγει και με μέση τιμή αλλά μερικοί δεν την χρησιμοποίησαν no problem.Καλά είσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ναι αυτο εννουσα.

Το αλλο στο Θεμα Γ με την περιγραφη ειναι σωστο σαν λυση?
Δεν ξέρω τι έχεις γράψει επ' ακριβώς στην περιγραφή ...

μα στο Β μονο το 1 ηταν δυσκολο! δεν εχει αδικο! και αφου εδινε την λυση θα μπορουσε καποιος να το αφησει κ να παει στα επομενα ερωτηματα που ειτε μας αρεσει ειτε οχι ηταν ευκολα!
Και βασικά, το Β1 ήταν "δύσκολο" γιατί απλά είναι .... πιο εύκολο από αυτά που κάνουν τα φροντιστήρια.

Παιδιά, το πρόβλημα με το Β1 είναι πολύ απλά ότι τα φροντιστήρια έχουν κάνει τον μυαλό σας πουρέ με το να σας γεμίζουν με μεθοδολογίες για δύσκολες ασκήσεις και να κολλάτε στα εύκολα. Το Β1 δεν θέλει καμία περίεργη λύση όπως θα είδατε: όλο κι όλο ήταν μία απαγωγή σε άτοπο.

Στα φροντιστήρια έχετε κάνει ασκήσεις με όρια και παραγωγίσεις που σαφώς είναι πιο δύσκολα από αυτό το ερωτηματάκι. Στη λύση του το Β1 ήταν πολύ απλό όπως είδατε.

Το βαφτίζετε "δύσκολο" επειδή δεν το έχετε ξαναδεί. Και; Ποιος είπε ότι τα μαθηματικά είναι ασκήσεις που έχουμε ξαναδεί; Αν ήταν έτσι θα τα ονομάζαμε "οι συνταγές της Βέφας".

Ξεχάστε το τώρα και στρωθείτε για το επόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
ουτε γω την χρησιμοποιησα κ το χα αγχος αν εκανα λαθος αλλα τελικα μπορεις να μην την χρησιμοποιησεις!
στην ουσια μπορεις να πεις οτι Σxi*fi%=μεση τιμη
και να χρησιμοποιησεις οτι f4=f3
και να βρεις το f3 κ to f4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheNikosforever

Νεοφερμένος

Ο TheNikosforever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ρε παιδια αλλο να δινεις εξετασεις στην πραγματικοτητα και αλλα να βλεπεις τα θεματα απο το σπιτι....μας δωσανε τα θεματα 8.35...μας τα ξαναπηρανε πισω 8.36..μας τα ξαναδωσαν 9.25....μας ηρθε διευκρινηση 10 παρα 20....δηλαδη πραγματικα ελεος...δεν ειναι θεμα ψυχραιμιας η οχι αλλα ο μαθητης κουραζεται να περιμενει τοση ωρα...επειδη ειχαμε δει για 1 λεπτα τα θεματα δεν επρεπε να μιλαμε ουτε φυσικα να κουνηθουμε γιατι ειχαμε δει τα θεματα.....και ειμασταν περιπου 50 λεπτα χωρις να μιλαμε και περιμεναμε...δεν πεφτεις ψυχολογικα με αυτο το γεγονος??...ειδικα για ενα θεωρητικο οπως εμενα δεν το φερνω σαν δικαιολογια..η ψυχολογια ειναι το παν στα μαθηματικα γιατι οπως και να το κανουμε δεν εχουμε την ιδια επαφη με τα μαθηματικα με θετικοτεχνολογικους......προσωπικα εγω κολλησα αρχικα στο β1..το παρατησα..πηγα στο γ θεμα..το εκανα σχεδον σωστο..εε..μεχρι να παω στο 4 θεμα ειχε πονεσει το κεφαλι μου...και λογικο αφου ειναι 11..ωρα που σε κανονικες συνθηκες επρεπε σχεδον να εχουμε τελιωσει....υπολογιζω δηλαδη οτι εποιασα γυρω στα 60...και το αστειο ποιο ειναι...αφου ξεκουραστηκα..σηκωθηκα και τα ελυσα ολα και τωρα χτυπιεμαι...για αυτο και θεωρω οτι υπηρχαν πολυ διαβασμενοι που δεν εγραψαν καλα οχι γιατι δεν τα ηξεραν αλλα γιατι κουραστηκαν και επεσαν ψυχολογικα....ετσι εξηγειται γιατι ατομα που γνωριζω απο θεωρητικη..οπως και εγω γραφαμε ολη την χρονια 95-100 στα διαγωνισματα και ατομα θετικοτεχνολογικα που εγραφαν 60-70 και ειχαν ος στοχος αυτον τον βαθμο να εγραψαν σημερα τουλαχιστον 90-95..ξαναλεω δεν το λεω σαν δικαιολογια εξαλλου για ποιον λογο τοτε να το ανεφερα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Κανείς καμιά γνώμη για τα δικά μου (στην 7 σελίδα είναι)???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
ηταν ελαχιστα πιο δυσκολα απο τα περσυνα νομιζω!
Τα περσυνα ηταν γελοια σε σχεση με τα φετινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,097 μηνύματα.
καλα ποσο βλακας μπορει να εισαι???
απαυθυνεσαι σε παιδια 3ης λυκειου ολων των κατευθυνσεων και λες ηταν δωρο???
δηλωνεις φοιτητης και μιλας σε παιδια που τα εχει πνιξει το αγχος
ελεος ποια με τους ηλιθιους ξερολες
Αρχικά δεν είμαι φοιτητής μαθηματικης σχολής. Έχω να δω μαθηματικά από το σχολείο (7 χρόνια πριν). Οι μαθητές της Γ Λυκείου που τα έχουν φρέσκα δεν νομίζω να διαφωνούν μαζί μου...

Ποιο από τα Β2 Β3 Β4 σε δυσκόλεψαν:


Β) P(A)+P(K)+P(M) = 1<=> λ= :/:


Γ) Ν(Α) = P(A)*N(Ω) :/:
Ν(Μ) = P(Μ)*N(Ω)
Ν(Κ) = P(Κ)*N(Ω)

Δ)P= P(M) + P(A) :/:

ή

P = (Ν(Α)+Ν(Μ))/Ν(Ω)



Τα συγκεκριμένα βγαίνουν με τη λογική και δεν δυσκολεύτηκα να βρω πως λύνονται (τα Β2 Β3 Β4). Τα συγκεκριμένα δεν θέλουν καν σκέψη εφαρμογές τύπων είναι και ειναι δώρο είτε καποιος πάει θετική, ειτε τεχνολογικά ειτε θεωρητικη.

Ακόμα και το 1 σκέφτηκα την λύση την έχω πρώτη σελιδα δεν ξέρω αν είναι σωστή. Ναι καταλαβαίνω ότι είχατε το άγχος αλλά και εγω έχω 7 χρονια να ασχοληθω με μαθηματικά και δεν θεωρώ το εαυτο μου σαινι.



Συνοψίζοντας ΝΑΙ τα Β2 Β3 Β4 είναι δώρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ρε παιδια αλλο να δινεις εξετασεις στην πραγματικοτητα και αλλα να βλεπεις τα θεματα απο το σπιτι....μας δωσανε τα θεματα 8.35...μας τα ξαναπηρανε πισω 8.36..μας τα ξαναδωσαν 9.25....μας ηρθε διευκρινηση 10 παρα 20....δηλαδη πραγματικα ελεος...δεν ειναι θεμα ψυχραιμιας η οχι αλλα ο μαθητης κουραζεται να περιμενει τοση ωρα...επειδη ειχαμε δει για 1 λεπτα τα θεματα δεν επρεπε να μιλαμε ουτε φυσικα να κουνηθουμε γιατι ειχα δει τα θεματα.....και ειμασταν περιπου 50 χωρις να μιλαμε και περιμεναμε...δεν πεφτεις ψυχολογικα με αυτο το γεγονος??
Σόρρυ, αλλά δεν μιλάω καθόλου "εκ του ασφαλούς". Όταν έδινα Φυσική Κατεύθυνσης αρχίσαμε με μία ώρα καθυστέρηση γιατί είχε γίνει τροχαίο στην Θεσσαλονίκη, οπότε τα νεύρα μας ήτανε τσατάλια.

Όταν δε έδινα Στατιστική, είχαμε ασάφειες, μας ήρθε διευκρίνιση στο τέλος και εγώ με τόση κόπωση έκανα ένα λάθος και δεν μου έβγαιναν τα θέματα. Και συνειδητοποιώ 10 λεπτά πριν την λήξη ότι ήμουν στο .... 16 γιατί είχα κάνει λάθος στις πράξεις. Κατάφερα και βρήκα την ψυχραιμία να το ανεβάσω στο 20 σε 10 λεπτά.

Είσαι σίγουρος ότι μιλάω εκ του ασφαλούς, λοιπόν; Τα έχω περάσει κι εγώ, αλλά ήμουν αρκετά σκληραγωγημένος ώστε να δείξω την απαραίτητη ψυχραιμία. Εάν ειδικά εκείνο το 10λεπτο δεν έδειχνα την ψυχραιμία που έπρεπε να δείξω, θα μου κόστιζε την Σχολή μου.

οσο για την δυσκολια...τι θελατε? να βαλουν ευκολα να γραφουν ολοι 100? το θεμα ειναι να ξεχωρισει ο τελειος, απο τον μετριο...πραγμα που νομιζω οτι το καταφεραν!
Ακριβώς αυτό. Τα φετινά θέματα ήταν επιτέλους το επίπεδο που έπρεπε να είναι. Δεν γίνεται να γράφουν όλοι 100, χωνέψτε το. Πρέπει να υπάρχουν ερωτήσεις που θέλουν μια εξυπνάδα παραπάνω.

Αλλά ξαναλέω, πέρα απ' αυτά, οι υπόλοιπες 87 μονάδες ήταν στα μέτρα σας. Από εκεί και πέρα αν πανικοβληθήκατε δεν φταίει κανένας άλλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ρε σις το λ ποσο το βρηκατε?

Εγω βρηκα 2 τιμες,το 1/4 και ενα αλλο που το απεριψα γιατι η πιθανοτητα εβγαινε >1

Δεν θυμαμαι τον τροπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
σωστός είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
παρόλο που έγραψα 100, στεναχωρήθηκα με πολλά παιδιά... τα θέματα ήταν πολύ δύσκολα...μας τα άργησαν και 1 ώρα...για θεωρητική ούτε λόγος... τώρα όσοι το παίζουν ότι τα λύνουν άνετα ας αφήσουν εμάς τους ''χαζούς'' που παιδευτήκαμε λίγο παραπάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
αυτη η βλακεια που κανανε ηταν απεριγραπτη που απεσυραν τα θεματα.....
επρεπε να στειλουν επεξηγησεις

@αλεξενδρα: φτιαξε τα στοιχεια σου, λεει ακομα μαθητης Α λυκειου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos e.w.

Νεοφερμένος

Ο tasos e.w. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ειναι φασιστες και αχρηστοι................... δεν εχουν ορια και δεν ξερουν τι τους γινεται.... Τα θεματα ηταν δυσκολα. ποσο μαλλον για αυτους που ταν θεωριτικη. η ανικανοτητα σε ολο της το μεγαλειο. ακου εκει δεν θελουν να βαλουν πολλουσ στην αστυνομια και βαλαν δυσκολα μαθηματικα γεν..σωπατε ρε παιδια και οι υπολοιποι τι φταινε ??? ε??? εγω δεν εχω γραψει στη ζωη μου κατω απο τη βαση και εφτασα στις πανελλαδικες για να γραψω??? και απο εκει που υπολογιζα 18 και 19 χιλιαδες ξαφνικα παω με αριστα 16 ?? ε δεν καταλαβα ρε παιδια ......?..?.? δεν το δεχομαι αυτο απο τη στιγμη που τα μαθηματικα ειναι ΓΕΝΙΚΗς ΠΑΙΔΕΙΑς οφειλουν να σεβαστουν και τις δυο πλευρες δεν ειπα να γραφει καθε στουρναρι 20 αλλα ηρεμηστε λιγο........ δινει και θεωρητικη που κανει μαθηματικα 2 φορες τν εβδομαδα και οχι 24 ωρες τν ημερα. ΔΕΝ καταλαβα δηλαδη εγω επρεπε να καταλαβω οτι η μεση τιμη ειναι αχρηστη?? ενας τετοιος μαθητηθς ειναι καλος???? τι να πω τους λυπαμαι.....................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
λοιπον παιδια, παρακατω υπαρχουν οι απαντησεις στα θεματα:). Να μαθετε και τι γραψατε. Εγω προσωπικα τα σκ@τωσ@:mad:. Τεσπα, αυτο περασε, να δουμε τωρα τι θα γραψω στα υπολοιπα. Παντως η ψυχολογια μου ειναι....αστα να πανε.:knife:

https://www.praxisgroup.gr/Support/%CE%9C%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC%20%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Frau Chara

Νεοφερμένος

Η Frau Chara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγω επιασα ολο το 3ο αλλα το 4ο εκανα σωστη με8οδολογια αλλα μαλλον πρεπει ν εχω βγαλει 2-3 λα8οσ ερωτηματα..8εωρια ολα σωστα



αν σκοπευεις να γινεια κα8ηγητησ λυπαμαι τα παιδια π 8 διδασκεισ..8 τουσ σκοτωνεισ τν ψυχολογια..

παιδιά, ως καθηγήτρια, θα συμβούλευα ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ, να μη σχολιάζουν τα θέματα των παιδιών!!!:mad:
δεν ξέρω τι έχουν πάθει, πραγματικά, δεν έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν, με τόσο ωραίο καιρό??!!
μα είναι δυνατόν
1. να τα λύνουν ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ χαλάρα και με τη μουσικούλα τους ίσως.
2. ΕΊΝΑΙ ΦΟΙΤΗΤΈΣ(δεν παίζει ρόλο η σχολή)
3, ΈΧΟΥΝ ΆΛΛΗ ΗΛΙΚΊΑ-ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ, άρα και πιο έμπειροι σε θέματα/εξετάσεις κλπ,κλπ
και να χαρακτηρίζουν τα θέματα των παιδιών που δίνουν εξετάσεις εκείνη την ώρα, μόλις που τελειώνουν το σχολείο,
"δώρα", "καθόλο δύσκολα" και άλλες σαχλάμάρες????
δεν καταλαβαίνω καθόλου το λόγο που το κάνουν κάποιοι, πραγματικά,
μήπως αναπολείτε τα χρόνια εκέινα και τις καταστάσεις και θέλετε να εμπλέκεστε έτσι σε αυτή τη διαδικασία???
αφήστε τα παιδιά που γράφουν να χαρακτηρίζουν μεταξύ τους τα θέματα που βιώνουν την ΙΔΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killingbegin

Νεοφερμένος

Ο killingbegin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φιλοι μου τα θεματα ητανε πολυ απαιτητηκα. Ομως και παλι αυτοι που πηγαιναν για 20 γραψανε απο 18-20 ( αν ητανε προσεκτικοι στις λυσεις)

2000-2010 στα θεματα των μαθηματικων γενικης κάποιος αγγιζε το 15 χωρις να εχει διαβασει.... και τωρα μας γαμ....ανε

το 1 εροτημα του 2ου θεματος δεν ητανε δυσκολο...... ολοι πιστευο βαλανε το 62<4*(ενδεχομενο της μπαλας ταδε)<78 αλλα δε συνεχισανε τη λυση της ανισωσης γιατι δε καταλαβεναν που θα καταληξουνε. εγω πρωσοπικα εφτασα στην μορφη 16<Ρ(μ)<18 και δε μου κοψε οτι ειναι 17 αφου μιλαμε για μπαλες. το ερωτημα αυτο ητανε φτιαγμενο ωστε να ριξει ψυχολογικα τους υποψηφιους....

οι πιθανοτητες ητανε ευκολες αλλα εξυπνες και επρεπε καποιος να δικαιολογησει σωστα οτι δεν ειναι ασυμβιβαστα ενδεχομενα....

πανω στο πανικο για να προλαβει καποιος να λυσει ολα τα θεματα και να τους ριξει ξανα μια ματια οτι ειναι σωστα...
ισως να απλoπιησε την H(x)=F(x) δια x που σημαίνει ότι έχανε την ρίζα για x=0 .... το οποίο είναι τραγικό λάθος στα μαθηματικά γιατί αν x=0 που μπορεί να είναι γιατί x ανήκει στο R , πως μπορείς να διαίρεσης με 0; Προφανώς ήτανε λύση δυστυχώς εγώ το έκανα.... αλλα στο τέλος μου κόψε λόγω του τελευταίου ερωτήματος που ζητούσε τρεις ρίζες και το έσωσα λιγάκι....

Παιδιά το 70% των ατόμων πιστεύω πήρανε μαθηματικά γενικής για να γράψουνε 16+ και να συμπληρώσουνε στα αλλα μαθήματα.
Πιστεύω ότι πολλοί από αυτούς γράψανε βαθμό <15.....

αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι... δωστε τα ολα στα υπολοιπα και οτι γινει... η ζωη δε χανεται εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top