[14/5/2011] Βιολογία Γενικής Παιδείας

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
  • Άριστα

    Ψήφοι: 8 15.1%
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 10 18.9%
  • Καλά

    Ψήφοι: 9 17.0%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 5 9.4%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 2 3.8%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 19 35.8%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Παγιδα απο τις μεγαλες παντως!! Και τη θεωρια δυστυχως η ευτυχως δεν την ελεγες και πανευκολη... Ο αδερφος σου ποσο περιπου εγραψε Αλεξανδρε?? Τα επιασε ολα τα αλλα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros451991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Το θέμα είναι πως αν δεν το γράψεις αυτό και γράψεις δευτερογενή πόσα μόρια θα πάρεις απο τα 10...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Δυστυχως κανενα, ειναι εντελως λαθος η απαντηση!! Και η αδερφη μου αυτο εγραψε:(...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros451991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Παγιδα απο τις μεγαλες παντως!! Και τη θεωρια δυστυχως η ευτυχως δεν την ελεγες και πανευκολη... Ο αδερφος σου ποσο περιπου εγραψε Αλεξανδρε?? Τα επιασε ολα τα αλλα??

Δεν ξέρω πόσο ακριβώς κωνσταντίνε! Τώρα έρχεται απο το σχολείο! Μου είπε πως τα έχει γράψει όλα τέλεια και πως μόνο αυτό έκανε λάθος. Πάντως δε συμφωνείς και εσύ ότι ειναι τραβηγμένο θέμα και αποκλειστικά φτιαγμένο για να παραπλανήσει τον υποψήφιο?? Εσένα η αδερφή σου πως έγραψε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Σαφώς πιο δύσκολα τα θέματα απο τα δικά μας πέρυσι,οι ασκήσεις θέλουν πολύ καλή γνώση θεωρίας και προσοχή.
στο Γ η τροφικη σχέση είναι παρασιτική και δεν πρέπει να ξεχάσουν οτι μονο το 10% της ενεργειας περναει απο το ενα επίπεδο στο επόμενο
Το διάγραμμα όντως παγίδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros451991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Λες να πάρουν έστω 3-4 μόρια επειδή ας πούμε τα εξήγησαν όλα και γράψανε κτλ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Δεν ξέρω πόσο ακριβώς κωνσταντίνε! Τώρα έρχεται απο το σχολείο! Μου είπε πως τα έχει γράψει όλα τέλεια και πως μόνο αυτό έκανε λάθος. Πάντως δε συμφωνείς και εσύ ότι ειναι τραβηγμένο θέμα και αποκλειστικά φτιαγμένο για να παραπλανήσει τον υποψήφιο?? Εσένα η αδερφή σου πως έγραψε??

Ναι ρε, ηταν ξεκαθαρο αυτο!! Θεμα παγιδα, που μονο οι ψυχραιμοι μπορουν να το απαντησουν... Γυρω στο 16 με 17 εγραψε, γιατι πρεπει να εκανε και καποιο λαθος στην πυραμιδα ενεργειας!! Και στεναχωριεμαι αφανταστα, γιατι ηξερε ΤΕΛΕΙΑ τη θεωρια γαμωτο... Μονο με τις ασκησεις δεν τα πηγαινε καλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Λες να πάρουν έστω 3-4 μόρια επειδή ας πούμε τα εξήγησαν όλα και γράψανε κτλ??
Τι να πω, προσευχομαι, αλλα το βλεπω δυσκολο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros451991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Ξες τι ρε φίλε?? Είναι καθαρά παραπλανητικό και απαράδεκτο απο πλευρας τους θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Γιατί υπερβάλλετε; :redface: Είναι από τα πιο χαρακτηριστικά διαγράμματα της βιολογίας παιδιά. Συμφωνώ πως είχε πολύ γράψιμο και αρκετά πράγματα, αλλά όχι ότι είναι παραπλανητικό το διάγραμμα αυτό. Είχαμε δει και δυσκολότερα. Εκτός κι αν εγώ είχα το σουπερ ουάου καθηγητή και κανείς άλλος δεν τα έκανε, που δε νομίζω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Εγώ έγραψα κάπου στο 19-20. Κοίταξα τις απαντήσεις με τον καθηγητή μου και τις είχα σωστά. Μάλλον θα με κόψουν από τα μακροφάγα επείδη έγραψα το πρώτο στάδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Χαλιαααααααααα
εντελως.........:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διώνη

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
σκατα! όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκα καθόλου, έμαθα απέξω και την τελευταία λέξη και είπα ότι πάω για εικοσάρι...και τελικά αυτό με ο εμβόλιο. και φαινόταν ότι ήταν πρωτογενής! αλλά λέω για να μας μπερδέψουν θα είναι. και αφού δεν εκδηλώνονται τα συμπτώματα της ασθένειας δευτερογενής θα είναι και χωρίς δεύτερη σκέψη το έβαλα. Είμαι να σκάσω, γιατί τώρα θα κοιμάμαι όλη μέρα και όλα τσάμπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Χαλιαααααααααα
εντελως.........:(:(:(
Ξεχασε το και βαλε στοχο το επομενο μαθημα!! Αν σε παρηγορει, δεν εισαι η μονη που τα πηγες σκατα... Την πατησαν παρα πολλοι υποψηφιοι!! Ψηλα το κεφαλι και συνεχισε στα επομενα...

Να παρατηρησω και κατι ακομα?? Στο εμβολιο ειναι πιθανο να ανεβασεις πυρετο για καποιο διαστημα, οποτε καποια απο τα συμπτωματα της ασθενειας εμφανιζονται...
Και να, το σχεδιαγραμμα μπορει να ηταν ξεκαθαρο, αλλα αν δεν ησουν ψυχραιμος σε παραπλανουσε ανετα η εκφωνηση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros451991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Γιατί υπερβάλλετε; :redface: Είναι από τα πιο χαρακτηριστικά διαγράμματα της βιολογίας παιδιά. Συμφωνώ πως είχε πολύ γράψιμο και αρκετά πράγματα, αλλά όχι ότι είναι παραπλανητικό το διάγραμμα αυτό. Είχαμε δει και δυσκολότερα. Εκτός κι αν εγώ είχα το σουπερ ουάου καθηγητή και κανείς άλλος δεν τα έκανε, που δε νομίζω. :P

Δεν αναφέρομαι στο διάγραμμα ότι είναι παραπλανητικό, αλλά στην πληροφορία που δίνουν στα παιδιά ότι δεν εμφανίζει συμπτώματα. Μπορούσε πάρα πολύ ευκολα ο καθένας να μπερδευτεί και να αναφερθεί σε δευτερογενή ανοσοβιολογική απόκριση. Και επίσης μην ξεχνάς πως την ώρα που γράφεις έχεις και ταυτόχρονα αγχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JasonRow

Νεοφερμένος

Ο JasonRow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
παιδιά εγώ έγραψα δευτερογενή ανοσοβιολογική αλλά παράλληλα και την χορήγηση αντισωμάτων μέσω εμβολίου θα πιάσω έστω το 1/3 των συνολικών μονάδων? επίσης έγραψα ολόκληρη την ανοσοβιολογική απόκριση εκτός από το στάδιο τερματισμού....μακάρι να γίνει κάτι και να το πιάσω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δεν αναφέρομαι στο διάγραμμα ότι είναι παραπλανητικό, αλλά στην πληροφορία που δίνουν στα παιδιά ότι δεν εμφανίζει συμπτώματα. Μπορούσε πάρα πολύ ευκολα ο καθένας να μπερδευτεί και να αναφερθεί σε δευτερογενή ανοσοβιολογική απόκριση. Και επίσης μην ξεχνάς πως την ώρα που γράφεις έχεις και ταυτόχρονα αγχος.

Μα κοιτάζοντας το διάγραμμα το αποκλείεις. Δεν έχει νόημα να συνεχίσουμε τη συζήτηση όμως. :P Το άγχος είναι μια μαύρη σελίδα στην ιστορία κάθε μαθητή κι έχεις δίκιο σε αυτό.

Μη σας πάρει από κάτω, συνεχίστε με τα επόμενα και ξεχάστε το. :)

@JasonRow: Δε χορηγούνται αντισώματα με εμβόλιο, με ορό μόνο, νομίζω. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Ειμαι και εγω απο τα ατομα που την πατησαν με την τελευταια ασκηση -ειδος ανοσοβιολογικης αποκρισης...
Ευτυχως εγραψα οτι εχει γινει τουλαχιστον ενεργητικη ανοσια και ανεφερα-ανελυσα τους 2 τροπους(δηλαδη και το εμβολιο)...Μπορει τουλαχιστον κατι να παρω απο εκει...
οσον αφορα τα μακροφαγα,χρειαζοταν το 1ο σταδιο απο οτι μου ειπαν στο φροντηστηριο!(για σενα παναγιωτη_21)Μετα μπορουσε να αναφερει κανεις εκεινο που ελεγε για τα φαγοκυτταρα(νομιζω σελ 32..βαριεμαι να ανοιξω το βιβλιο).
Παντως γενικα και η καθηγητρια μας ομολογησε πως τα θεματα ηταν δυσκολα,ισως και τα πιο δυσκολα θεματα που εχουν πεσει μεχρι τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και γω ψιλοχάλια πρέπει να έγραψα.
ΔΕ ΣΧΟΛΙΑΖΩ το τελευταίο θέμα καν. Παίζει να το διάβασα 50 φορές, και άκρη δεν έβγαζα! Άσε που νύσταζα και με είχε πιάσει πονοκέφαλος.
Και η θεωρία μαλακία ήταν, σε σύγκριση με άλλες χρονιές, έπρεπε να ήσουν πολύύύύύ ψαγμένος, τουλάχιστον έχω γράψει στανταρ ένα 25%. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JasonRow

Νεοφερμένος

Ο JasonRow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ειμαι και εγω απο τα ατομα που την πατησαν με την τελευταια ασκηση -ειδος ανοσοβιολογικης αποκρισης...
Ευτυχως εγραψα οτι εχει γινει τουλαχιστον ενεργητικη ανοσια και ανεφερα-ανελυσα τους 2 τροπους(δηλαδη και το εμβολιο)...Μπορει τουλαχιστον κατι να παρω απο εκει...
οσον αφορα τα μακροφαγα,χρειαζοταν το 1ο σταδιο απο οτι μου ειπαν στο φροντηστηριο!(για σενα παναγιωτη_21)Μετα μπορουσε να αναφερει κανεις εκεινο που ελεγε για τα φαγοκυτταρα(νομιζω σε 32..βαριεμαι να ανοιξω το βιβλιο).
Παντως γενικα και η καθηγητρια μας ομολογησε πως τα θεματα ηταν δυσκολα,ισως και τα πιο δυσκολα θεματα που εχουν πεσει μεχρι τωρα.

αυτό έκανα και εγώ ο θεός βοηθός! αλλά σε προηγούμενα ερωτήματα είχα αναλύσει όλη την πρωτογενή ελπίζω να υπάρχει επιείκια από τον διορθωτή :closed:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top