[14/5/2011] Βιολογία Γενικής Παιδείας

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
  • Άριστα

    Ψήφοι: 8 15.1%
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 10 18.9%
  • Καλά

    Ψήφοι: 9 17.0%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 5 9.4%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 2 3.8%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 19 35.8%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.
Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2011, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα ξεκλειδωθεί μετά το τέλος της αυριανής εξέτασης.

Καλή επιτυχία! :D

Προηγούμενο θέμα:

[12/5/2011] Νεοελληνική Γλώσσα
----------------------------------------------------------------

Τα θέματα.

Προτεινόμενες απαντήσεις, εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το τοπικ ανοιξε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros451991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά που περνάνε αυτές τις δύσκολες στιγμές τώρα! Ειδικα για σημερα θα ελπίζω δεν θα αντιμετωπίσουν κάποιο πρόβλημα όσοι ειδικά είναι καλά διαβασμένοι! Αναμένουμε τα θέματα!!!

Παιδια μου φαίνονται βατά, αλλά όχι και τα πιο εύκολα θεματα του κόσμου. Θέλει πολύ καλή γνώση όλης της θεωρίας, και πιστεύω πως στο τελευταίο ερώτημα με τις καμπύλες μπορεί να έχουμε ένα μικρό θεματάκι. Αν και πιστεύω πως οι πολύ καλά διαβασμένοι δεν έχουν κατι να τους δυσκολέψει υπερβολικά! Καλη επιτυχία και πάλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Πολύ πιο απαιτητικά απ' αυτά που έδωσα εγώ το 2009.......2 ασκήσεις κιόλας έχει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι τα περσινα αλλα και αυτά εύκολα φαίνονται. Οι ασκήσεις δινουν σίγουρα μόρια ενώ στη θεωρία κατι μπορει να κόψουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Eνταξει, προσωπικα τα θεματα μου φαινονται σχετικα ευκολα (ετσι και αλλιως τα παντα στη βιολογια σχετικα ευκολα ειναι), αλλα πραγματικα ειμαι στεναχωρημενος οσο δεν παει!!! Δινει η αδερφη μου, ηξερε τελεια τη θεωρια, αλλα δυστυχως δεν ειχε ιδεα απο ασκησεις... Γιατι τετοια γκαντεμια?? Τεσπα, καλη τυχη στους υπολοιπους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Έχει κανείς ιδέα τι είδους ανοσολογική απόκριση έχουμε στο διάγραμμα του 4ου θέματος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Παιδια, σας παρακαλω πειτε μου τη λυση του τελευταιου θεματος!! Κοντευω να τα παιξω απο την αγωνια μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Πρωτογενης με εμβολιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ναι, κατι τετοιο ηταν γαμωτο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Φαίνεται πως κάτι δεν πάει καλά, πιάνει 10 μόρια. Τσατσοθέμα, πολλοί θα κλάψουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Εμενα η αδερφη μου μου ειπε πως ειναι πρωτογενης σε λανθανουσα κατασταση, αλλα δεν καταλαβα τι σκατα εννοει!! Εγω δε θυμαμαι να ειχα κανει κατι τετοιο... Εκεινη την πατησε γαμωτο!! Εβαλε πως ηταν δευτερογενης αποκριση, οπως και ΠΑΡΑ πολυ αλλοι... Παντως, με αυτα τα θεματα, τα 20αρια θα ειναι πολυ λιγοτερα!! Και το 17αρι επιτυχια θα ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Σε λανθανουσα ε... Όπως με τον HIV? Δε νομίζω γιατί υπήρχε πτώση των αντισωμάτων. Αν δε σου έλεγε πως δεν είχε συμπτώματα πρωτογενή δε θα λεγες με τέτοιες καμπύλες; Ισως το αντιγόνο να'ταν γύρη ή τρόφιμο; πφφφ, έλεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Τι να σου πω ρε Αλεξ, δε μπορω να σκεφτω λογικα τωρα!! Gtp θεματα γαμωτο... Και απ'οτι ειδα και στα μαθηματικα ηταν αρκετα δυσκολα!!
Και υποτιθεται πως σ'αυτα τα μαθηματα οι υποψηφιοι βαζουν στοχο το 20...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Εγώ ψηφίζω πρωτογενή από αντιγόνο σε λανθάνουσα κατάσταση. Βλέπουμε πως από την στιγμή που μολύνεται ο οργανισμός δεν έχουμε αύξηση της συγκέντρωσης των αντιγόνων. Και αν θυμάμαι καλά , τα αντιγόνα σε λανθάνουσα κατάσταση ούτε δημιουργούν έμμεσα ή άμεσα απογόνους (εδώ εξηγείται ότι η καμπύλη δεν "ανεβαίνει") ούτε εκδηλώνουν συμπτώματα. Αν από την άλλη ήταν δευτερογενής απόκριση, θα έπρεπε τα αντισώματα να αρχίσουν να δρουν (σχεδόν) αμέσως. Τι να πω... δύσκολο θέμα για αρκετά διαβασμένους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros451991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
ναι παιδιά και μένα την πάτησε ο αδερφός μου. Είναι πουστιά το διαγραμμα πάντως, γιατι στην αρχή το θέμα λέει οτι ο ασθενής δεν εμφανίζει συμπτώματα, και πολλά παιδιά, άν όχι όλα την πάτησαν απο εκει και βαλανε μια και εξω δευτερογενή... Πάντως οι βαθμοί γενικότερα θα είναι χαμηλοί σε σχέση με πέρσι, και πολύ φοβάμαι, πως αυτά που έρχονται είναι ακόμα πιο παλούκια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Γύρη δεν νομίζω νά ήταν η τρόφιμο γιατί στην ύλη δεν συμπεριλαμβάνονται οι αλλεργίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros451991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Όχι παιδιά, η απάντηση είναι ξεκάθαρα, πρωτογενής με εμβόλιο. Το αντιγόνο εμφανίζεται τη χρονική στιγμή 0, εντελώς ξαφνικά μέσα στον οργανισμό, άρα είναι σίγουρα εμβολιασμός. Και έχουμε στη συνέχεια πρωτογενή ανοσοβιολογική. Δεν εμφανίζονται συμπτώματα γιατί τα εμβόλια περιέχουν εξασθενημένους παθογόνους οργανισμούς, τμήματα αυτών και μπλα μπλα μπλα. Δύσκολο θεμα για γενικής πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Και ποιος θα το βρει αυτό;; :P

Καλή επιτυχία στα παιδιά που δίνουν ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

student93

Νεοφερμένος

Ο student93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ειναι 100% πρωτογενης με εμβολιο... Απλα πρεπει να εξηγησεις τις φασεις του διαγραματος και τα δεδομενα (δεν εμφανιζει συμπτωματα) για να παρεις και τα 10 μορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top