[13/06/2018] Ιστορία Προσανατολισμού - Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 13)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 3 23.1%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 2 15.4%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 1 7.7%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κουμπάκιας (δεν με αφορά - δεν απαντώ)

    Ψήφοι: 7 53.8%

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Οι των Ανθρωπιστικών συνεχίζουνε με Ιστορία. :thumbup:

Για γενικές συζητήσεις προτιμήστε το θέμα Πανελλήνιες 2018. Για ό,τι αφορά την Ιστορία Προσανατολισμού (πως τα πήγατε, τι απαντήσεις δώσατε, προβληματισμοί για το μάθημα και τις ασκήσεις κτλ), αυτό το θέμα είναι το πλέον κατάλληλο. :yes:

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί όπου και θα προστεθούν τα θέματα και ενδεικτικές απαντήσεις σε αυτά. :)

Καλή επιτυχία!! :cool:

Θέματα και Απαντήσεις στην Ιστορία Προσανατολισμού - Πανελλήνιες 2018:
ΘΕΜΑΤΑ 2018 - ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ


Απαντήσεις:
Από Φροντιστήρια Πουκαμισά


Άλλα Μαθήματα:
Γενικής Παιδείας


Προσανατολισμού



Χρήσιμοι Σύνδεσμοι:
Ο Τομέας Πανελλαδικών Εξετάσεων του iSchool
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Το θέμα είναι τώρα ανοιχτό και προσφέρεται για συζήτηση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Αναμενόμενα τα θέματα πιστεύω και οι καλά διαβασμένοι έγραφαν. Αλλά θεωρώ ότι τόσο τα θέματα όσο και οι πηγές ιδιαίτερα είναι απαιτητικές στην άποψη που πρέπει να διαχειριστούν τον χρόνο τους τα παιδιά! Η γλώσσα των πηγών με μία πρώτη γρήγορη ματιά είναι μια χαρά πάντως ευτυχώς !!

Συμπέρασμα πολλά απαιτητικά θέματα βατά για έναν διαβασμένο μόνο ο χρόνος πρέπει να διαχειριστεί κατάλληλα από εδώ και πέρα .


Θα μας πουν και τα παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
πολλα τα κειμενα ρε μαγκες, δε ξερω ποιος θα προλαβει να τα αναλυσει ολα αυτα για να φτασει το 20 , παντως ενα 17-18 πιστευω για εναν καλα διαβασμενο ειναι αρκετα εφικτο απο κει κ περα μαλλον μονο αυτος που ξερει καλα συνδιαστικες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δύο χρόνια από τότε που έδωσα πανελλήνιες και δη Ιστορία και δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα. :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
ΉΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. 2 ώρες και 50 λεπτά δε σήκωσα κεφάλι. Η ερώτηση για το έργο της κρητικής πολιτείας στην οικονομία με έβαλε σε αμφιβολίες, η πηγή του σιδηροδρόμου μπορεί να πάει στο διάολο. Αλλά γενικά, θεωρώ αρκετά καλά, ίσως πάνω από 90, ωστόσο η διόρθωση των πηγών είναι υποκειμενική υπόθεση οπότε δεν μπορώ να ξέρω. Δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα με τα φετινά θέματα πάντως, θεωρώ ότι ήταν απαιτητικά, και ποσοτικά και ποιοτικά, πιο απαιτητικά σίγουρα από τα θέματα των προηγούμενων ετών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Τα θέματα ήταν πολλά. Βέβαια το περίμενα αυτό και από τα διαγωνίσματα του φροντιστηρίου. Το 3ωρο έφτανε οριακά.
Δυστυχώς έχασα 2 από τα Σ/Λ, το ένα από καθαρή βλακεία (κόλλησε το μυαλό μου) και το άλλο γιατί με μπέρδεψε η διατύπωσή του. Στην πηγή με τον σιδηρόδρομο παρέλειψα μία παράγραφο από την ιστορική αφήγηση στο β, οπότε έχω χάσει και από εκεί κάποια μόρια. Το θέμα Δ ήταν πολύ εύκολο, μπόρεσα να το τελειώσω μέσα σε 3 τέταρτα.
Θεωρώ ότι το 17 το'χω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Δύο χρόνια από τότε που έδωσα πανελλήνιες και δη Ιστορία και δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα. :no:

χαχαχαα κανείς δεν θα θυμάται το 2014 έδωσα και εγώ αν δεν την έκανα ξανά στην σχολή ούτε κι εγώ θα την θυμόμουνα :P

πολλα τα κειμενα ρε μαγκες, δε ξερω ποιος θα προλαβει να τα αναλυσει ολα αυτα για να φτασει το 20 , παντως ενα 17-18 πιστευω για εναν καλα διαβασμενο ειναι αρκετα εφικτο απο κει κ περα μαλλον μονο αυτος που ξερει καλα συνδιαστικες

ΉΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. 2 ώρες και 50 λεπτά δε σήκωσα κεφάλι. Η ερώτηση για το έργο της κρητικής πολιτείας στην οικονομία με έβαλε σε αμφιβολίες, η πηγή του σιδηροδρόμου μπορεί να πάει στο διάολο. Αλλά γενικά, θεωρώ αρκετά καλά, ίσως πάνω από 90, ωστόσο η διόρθωση των πηγών είναι υποκειμενική υπόθεση οπότε δεν μπορώ να ξέρω. Δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα με τα φετινά θέματα πάντως, θεωρώ ότι ήταν απαιτητικά, και ποσοτικά και ποιοτικά, πιο απαιτητικά σίγουρα από τα θέματα των προηγούμενων ετών.

Και εγώ αυτό είδα παιδιά μόλις διάβασα τα θέματα ενώ ήταν εύκολα και βατά για έναν καλό διαβασμένο, ήταν πάρα πολλά και εγώ θα είχα θέμα από διαχείριση χρόνου. Πιστεύω για εμένα τουλάχιστον όσο και εύκολα, βατά καλύτερα, να είναι τα θέματα αν ο χρόνος είναι εχθρός δεν επαρκεί δηλαδή μπορεί να ξέρεις τι να γράψεις αλλά στο τέλος να μην προλάβεις ή να ξεχάσεις μερικά κομμάτια :( . Αλλά ναι εάν εάν γράψεις τα περισσότερα γενικά όντως φτάνεις στο 17- 18 αρκεί να μην πέσεις και σε περίεργο βαθμολογητή καθώς είναι υποκειμενική η ανάλυση ειδικά στις πηγές.

Γιατί σε έβαλε σε αμφιβολία το έργο της κρητικής πολιτείας στην οικονομία και γιατί καλέ τέτοιο σχόλιο για την πηγή του σιδηροδρόμου; Όντως ήταν περισσότερα και απαιτητικά και το περίμενα πάντα βάζουν πολλές πηγές αλλά φέτος έδωσαν και κατάλαβε. Καλά αποτελέσματα anyway :redface:

Υγ: Όλοι , οι περισσότεροι τον χρόνο, Παναγιώτη είχαν "Εχθρό" .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Γιατί σε έβαλε σε αμφιβολία το έργο της κρητικής πολιτείας στην οικονομία και γιατί καλέ τέτοιο σχόλιο για την πηγή του σιδηροδρόμου; Όντως ήταν περισσότερα και απαιτητικά και το περίμενα πάντα βάζουν πολλές πηγές αλλά φέτος έδωσαν και κατάλαβε. Καλά αποτελέσματα anyway :redface:

Όλη τη χρονιά έλεγα πως επ'ουδενί δεν πρέπει να πέσει σιδηρόδρομος :P
Επειδή η παράγραφος από την οργάνωση της κρητικής πολιτείας αναφέρει και άλλα πράγματα εκτός από το έργο στην οικονομία και επειδή δεν έθετε και χρονικό προσδιορισμό με προβλημάτισε. Αλλά κομπλέ. Όσο συζητάω και με τα υπόλοιπα παιδιά βλέπω ότι χοντρικά τα έχω πετύχει, οπότε αυτό με καθησυχάζει.
Ευχαριστώωω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Εμενα μου φάνηκαν αρκετα βατα .Η αληθεια ειναι οτι ηθελε πολυ γραψιμο (12 σελιδες εγραψα)αλλα γενικα κάλυπταν ολοι την υλη.Καποιος που ηταν καλα διαβασμενος και μπορουσε να ανταποκριθεί στις πηγες θα μπορούσε να γραψει τελεια.

Εμενα με κοβω πανω απο το 90
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Όλη τη χρονιά έλεγα πως επ'ουδενί δεν πρέπει να πέσει σιδηρόδρομος :P
Επειδή η παράγραφος από την οργάνωση της κρητικής πολιτείας αναφέρει και άλλα πράγματα εκτός από το έργο στην οικονομία και επειδή δεν έθετε και χρονικό προσδιορισμό με προβλημάτισε. Αλλά κομπλέ. Όσο συζητάω και με τα υπόλοιπα παιδιά βλέπω ότι χοντρικά τα έχω πετύχει, οπότε αυτό με καθησυχάζει.
Ευχαριστώωω!

Χχαχαχ είδες λοιπόν ποτέ μην λες ποτέ.. Αν θυμάμαι καλά ήταν στο πρώτο κεφάλαιο εκεί που μίλαγε για την πάουερ και την ουλέν ε ; επί. Χ. Τρικούπη ή βλκς λέω; :D

Kοίτα εφόσον δεν έθετε λογικά έπρεπε να γράψεις όσο περισσότερα ήξερες με βάση όσα έγραφε η πηγή δηλαδή το χρονικό όριο που έδινε η πηγή.. Αν και αυτή δεν έθετε όσα περισσότερα ήξερα θα έγραφα και προλάβαινα. Δεν έχω δει τα θέματα προσεχτικά για αυτό σου τα λέω έτσι θα τα δω το μεσημέρι καλύτερα!! Μια χαρά τότε, μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε ! Λατινικά τώρα ε ; :)

Υγ: Δες προτεινόμενες απαντήσεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Χχαχαχ είδες λοιπόν ποτέ μην λες ποτέ.. Αν θυμάμαι καλά ήταν στο πρώτο κεφάλαιο εκεί που μίλαγε για την πάουερ και την ουλέν ε ; επί. Χ. Τρικούπη ή βλκς λέω; :D

Kοίτα εφόσον δεν έθετε λογικά έπρεπε να γράψεις όσο περισσότερα ήξερες με βάση όσα έγραφε η πηγή δηλαδή το χρονικό όριο που έδινε η πηγή.. Αν και αυτή δεν έθετε όσα περισσότερα ήξερα θα έγραφα και προλάβαινα. Δεν έχω δει τα θέματα προσεχτικά για αυτό σου τα λέω έτσι θα τα δω το μεσημέρι καλύτερα!! Μια χαρά τότε, μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε ! Λατινικά τώρα ε ; :)

Υγ: Δες προτεινόμενες απαντήσεις ;)

Όχι, αν έδωσες το 2014 δεν το είχες στην ύλη σου. Επί Τρικούπη ήταν, ναι.
Το πρόβλημα δεν ήταν στην πηγή, αλλά στην ερώτηση του κρητικού, εκεί μπερδεύτηκα λόγω έλλειψης χρονικού ορίου, αλλά τελικά το πέτυχα. Ναι, λατινικά. Ουσιαστικά τα ζόρια μας τελείωσαν σήμερα, επιτέλους :P

ΥΓ.: Φοβάμαι να δω τις απαντήσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Παιδιά, ωραία τα θεματάκια στην ιστορία και αρκετά βατά για κάποιον καλά διαβασμένο. Εγώ θα πω οτι ήταν ωστόσο αρκετούτσικα, ίσως να μην έφτανε το τρίωρο σε κάποιους (ούτε σε εμένα έφτασε πέρσι, και απο βλακεία έχασα μια πηγή).

Ελπίζω να τα πήγατε καλά, τώρα φορτσάρετε για λατινικά (ειδικά όσους δεν πήγατε καλά, θα σας σώσουν). :give_rose:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Όχι, αν έδωσες το 2014 δεν το είχες στην ύλη σου. Επί Τρικούπη ήταν, ναι.
Το πρόβλημα δεν ήταν στην πηγή, αλλά στην ερώτηση του κρητικού, εκεί μπερδεύτηκα λόγω έλλειψης χρονικού ορίου, αλλά τελικά το πέτυχα. Ναι, λατινικά. Ουσιαστικά τα ζόρια μας τελείωσαν σήμερα, επιτέλους :P

ΥΓ.: Φοβάμαι να δω τις απαντήσεις :P

Σίγουρα ρε συ, ; γιατί θυμάμαι ότι το έλεγε σίγουρα κάτω από εκεί που έλεγε για πάουερ και ούλεν μετά έλεγε για το σιδηροδρομικό δίκτυο είμαι σίγουρη ότι έκανε αναφορά, εκτός αν τα θυμάμαι από την σχολή και έχω μπερδευτεί δεν θυμάμαι. Πάντως στο σχολικό κάτω από τα μέτρα του Τρικούπη στάνταρ έκανε αναφορά ...! Τεσπα

Ποια ήταν τα στάδια οργάνωσης της Κρητικής Πολιτείας μέχρι και την έγκριση του Συντάγματός της; : Αν εννοείς αυτήν δεν εννοεί από την στιγμή που άρχισε να ιδρύεται μέχρι και το σύνταγμά της ; Δεν θυμάμαι πολλά για το κρητικό, μόνο για το φρούριο της Σούδας :D

β. Ποια ήταν τα οικονομικά μέτρα που πήρε η Κρητική Πολιτεία αυτά δεν ήταν στάνταρ ;

Υγ: χαχ σε νιώθω :D


Σις :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Σίγουρα ρε συ, ; γιατί θυμάμαι ότι το έλεγε σίγουρα κάτω από εκεί που έλεγε για πάουερ και ούλεν μετά έλεγε για το σιδηροδρομικό δίκτυο είμαι σίγουρη ότι έκανε αναφορά, εκτός αν τα θυμάμαι από την σχολή και έχω μπερδευτεί δεν θυμάμαι. Πάντως στο σχολικό κάτω από τα μέτρα του Τρικούπη στάνταρ έκανε αναφορά ...! Τεσπα

Ποια ήταν τα στάδια οργάνωσης της Κρητικής Πολιτείας μέχρι και την έγκριση του Συντάγματός της; : Αν εννοείς αυτήν δεν εννοεί από την στιγμή που άρχισε να ιδρύεται μέχρι και το σύνταγμά της ; Δεν θυμάμαι πολλά για το κρητικό, μόνο για το φρούριο της Σούδας :D

β. Ποια ήταν τα οικονομικά μέτρα που πήρε η Κρητική Πολιτεία αυτά δεν ήταν στάνταρ ;

Υγ: χαχ σε νιώθω :D


Σις :bleh:

Υπάρχει ολόκληρο μάθημα για τους σιδηροδρόμους στην καινούρια ύλη. Αυτό ζητούσε μόνο, τίποτα άλλο. Εσύ λες για το δίκτυο αστικών συγκοινωνιών βασισμένο σε ηλεκτροκίνητα τραμ και λεωφορεία που εγκατέστησε η Πάουερ. Ναι, κάνει μια αναφορά στα κόμματα αλλά δεν ήταν απαραίτητο, μια γραμμή ήταν μόνο που δεν κόλλαγε με κάτι από τις πηγές.

Όχι, εννοώ το β για το οικονομικό έργο της κρητικής πολιτείας. Το αναφέρει σε μια παράγραφο μαζί με άλλα επιτεύγματα της κυβέρνησης, ουσιαστικά 3-4 γραμμές ζητούσε. Ψάρωσα, γιατί ήταν πολύ λίγο. Έγραψα όσα ήθελε και 2-3 γραμμές ακόμα, ίσως να μη μου κόψουν, idk. Έχασα και ένα Σ-Λ, εγώ φταίω που κοίταξα τις απαντήσεις :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Υπάρχει ολόκληρο μάθημα για τους σιδηροδρόμους στην καινούρια ύλη. Αυτό ζητούσε μόνο, τίποτα άλλο. Εσύ λες για το δίκτυο αστικών συγκοινωνιών βασισμένο σε ηλεκτροκίνητα τραμ και λεωφορεία που εγκατέστησε η Πάουερ. Ναι, κάνει μια αναφορά στα κόμματα αλλά δεν ήταν απαραίτητο, μια γραμμή ήταν μόνο που δεν κόλλαγε με κάτι από τις πηγές.

Όχι, εννοώ το β για το οικονομικό έργο της κρητικής πολιτείας. Το αναφέρει σε μια παράγραφο μαζί με άλλα επιτεύγματα της κυβέρνησης, ουσιαστικά 3-4 γραμμές ζητούσε. Ψάρωσα, γιατί ήταν πολύ λίγο. Έγραψα όσα ήθελε και 2-3 γραμμές ακόμα, ίσως να μη μου κόψουν, idk. Έχασα και ένα Σ-Λ, εγώ φταίω που κοίταξα τις απαντήσεις :P.

Αααααα τότε ναι σίγουρα δεν τα κάναμε. Δικό μου λάθος ζητώ συγγνώμη. Ναι ναι αυτό λέω , κατάλαβα! :redface:

Μια χαρά θα έχεις πάει στάνταρ αν έχεις στοχευμένες απαντήσεις και ούτε πολύ περισσότερα ούτε πολύ λιγότερα θα σαι ζεν :P Μην ψαρώνεις δεν χρειάζεται .... Χαχαχ :P Mην τις κοιτάς, μη μη μη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Κι εμένα ωραία μού φάνηκαν τα θέματα της ιστορίας. Οι πηγές όντως λιγάκι απαιτητικές, αλλά δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο αν μπορούσε κάποιος μαθητής να κάνει σύνθεση των ιστορικών γνώσεων και των πληροφοριών της πηγής. Αν γράψατε με αυτούσια παράθεση των χωρίων του βιβλίου, τι να σας πω; :P

Εγώ τα θέματα, πάντως, θυμάμαι να τα απαντήσω στο περίπου, άσχχετα που η ιστορία δεν ήταν το δυνατό μου χαρτί. Βέβαια, έχουμε κάνει και μαθήματα νεοελληνικής ιστορίας στο πανεπιστήμιο, οπότε μάλλον μιλάω εκ του ασφαλούς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top