[12/6/2017] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η ταξινομηση γινοταν 2 φορες δλδ μια ακομα αν υπηρχει ισοβαθμια,αν και δεν ειμαι βαθμολογητης θα σου κοβα 4 απο το γ3 και 1 απο το γ4 γιατι βγαινει και αυτο λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Η ταξινομηση γινοταν 2 φορες δλδ μια ακομα αν υπηρχει ισοβαθμια,αν και δεν ειμαι βαθμολογητης θα σου κοβα 4 απο το γ3 και 1 απο το γ4 γιατι βγαινει και αυτο λαθος

Ενας καθηγητης μπυ ειπε οτι θα κόψει 2-3 συνολικα μαζι μ το γ4 καθως μονο μια φορα κοβουν το ιδιο λαθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Ενας καθηγητης μπυ ειπε οτι θα κόψει 2-3 συνολικα μαζι μ το γ4 καθως μονο μια φορα κοβουν το ιδιο λαθος.

Τοσο θα σου κόψουν περίπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Μπράβο παιδιά.Αντε Α.Ο.Θ τωρα και τελος,εντάξει το Αοθ είναι βλακεία όλοι 18+ γράφουν πέρσι στο σχολείο μου 11 άτομα έγραψαν 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Μπράβο παιδιά.Αντε Α.Ο.Θ τωρα και τελος,εντάξει το Αοθ είναι βλακεία όλοι 18+ γράφουν πέρσι στο σχολείο μου 11 άτομα έγραψαν 20.


Βλακεία το ΑΟΘ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Ναι είναι πολύ εύκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Εγραψα πρώτα τα προγράμματα και μετα το κύριο προγραμμα,πειραζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Ναι είναι πολύ εύκολο.

Δηλαδή ό,τι είναι βλακεία είναι και εύκολο;
Η ό,τι είναι εύκολο είναι και βλακεία;

Εγραψα πρώτα τα προγράμματα και μετα το κύριο προγραμμα,πειραζει?

Ίσως να σου κόψουν κάτι, καθώς στη θεωρία τονιζεται ότι τα υποπρογράμματα γράφονται έπειτα από το κύριο προγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Μα δινοντουσαν πρώτα τα ερωτήματα των υποπρογραμματων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Μα δινοντουσαν πρώτα τα ερωτήματα των υποπρογραμματων

Όντως. Τι να πω... Δε ξέρω. Εγω έγραψα πρώτα το Δ4 και μετά Δ1, Δ2, Δ3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Κριμα να χασω,δν εκανα ουτε μισο λαθάκι στο δ.κ γω με το δ4 ξεκίνησα αλλα το γέμισα μουτζούρες τράβηξα χ και το καθαρό εγραψα στο τελος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Επίσης ρε παιδιά στο β2 βρηκα τα λαθη αλλα εβαλα ενα παραπάνω κ το χαρακτήρισα λογικο. Συγκεκριμένα, ειπα οτι το "Γραψε Ρ" πρεπει ν παει μεσα στην ΑΝ και συνεπώς κ στην επανάληψη κ το ξανα εγραψα το πρόγραμμα βαζοντας την μεσα. Τωρα εδω τι λέτε ν κοψει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
1 μοναδα λογικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Κριμα να χασω,δν εκανα ουτε μισο λαθάκι στο δ.κ γω με το δ4 ξεκίνησα αλλα το γέμισα μουτζούρες τράβηξα χ και το καθαρό εγραψα στο τελος..

θα σου κοψουν κατι πολυ λιγο,επειδη δεν τηρησες την δομη του προγραμματος

Μπράβο παιδιά.Αντε Α.Ο.Θ τωρα και τελος,εντάξει το Αοθ είναι βλακεία όλοι 18+ γράφουν πέρσι στο σχολείο μου 11 άτομα έγραψαν 20.

μπραβο φωταρα,εμψυχωνεις τα παιδια:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Ευχαριστώ,άντε παιδιά τελειώνετε με αυτο το μαρτύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
μπραβο φωταρα,εμψυχωνεις τα παιδια:thumbup:

Ευχαριστώ,άντε παιδιά τελειώνετε με αυτο το μαρτύριο.


Νομίζω το είπε ειρωνικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisbraounis

Νεοφερμένος

Ο giannisbraounis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μα δινοντουσαν πρώτα τα ερωτήματα των υποπρογραμματων
Δεν εχει να κανει η σειρα με την οποια δινονται τα ερωτηματα , πρωτα εστεινες τον σκελετο του προγραμματος και υστερα καλουσες τα υποπρογραμματα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Αν και καθυστερημένα λόγω των δικών μου υποχρεώσεων, θα ήθελα να εκφέρω την γνώμη μου και φέτος.

Συνολικά κρίνω ότι το επίπεδο των θεμάτων ήταν το χαμηλότερο που έχω δει τα τελευταία χρόνια.
Σε καμία περίπτωση δε μπορεί να διακρίνουν τον καλό από τον μέτριο μαθητή αλλά και ούτε τον "έξυπνο" από τον απλά καλό.
Θεωρώ επίσης λάθος το γεγονός πως δεν υπήρχε αλγόριθμος δίχως περιορισμένη είσοδο κι ενδεχομένως με κάτι κλιμακούμενο.
Βαθμοί θα μπορούσαν να χαθούν από έναν διαβασμένο μαθητή στα Α1.1, Α2. β και B2.


Θέμα Α
- Συνολικά το θέμα δεν είχε λίγη θεωρία ενώ κι οι ασκήσεις ήταν λίγες, μικρές κι απλές.
- Έχοντας ως εικόνα τα θέματα του 2013, 2014, 2015 και 2016 εκτιμώ ότι ήταν σαφώς το ευκολότερο Θέμα Α.
- Εντύπωση μου προκάλεσε το γεγονός ότι τα υπό-ερωτήματα ήταν 4 αντί για 5 ως είθισται.

Α1
- Τετριμμένο ΣΛ θέμα.
- Λίγη κι απλή θεωρία

Α2 - Θεωρία - Στο β. ίσως κάποιοι να χάσανε μονάδες.

Α3
- Απλή επανάληψη χωρίς κάποια ιδιαίτερη πονηριά.
- Προσοχή ήθελε λίγο το γεγονός ότι σε κάθε αποτίμηση της συνθήκης το κ είχε διαφορετική τιμή.

Α4 - Ομοίως απλή επανάληψη με ακριβώς ίδια δομή υλοποίησης στα α. & β., πέραν της συνθήκης ελέγχου.

Θέμα Β
Ένα θέμα όπου απαιτούσε την παραπάνω σκέψη που έλλειπε από το θέμα Α.

B1
- η συμπλήρωση του βήματος είναι εμφανής
- Το μοτίβο μπερδεύει. Αν έγραφες τους αριθμούς που έλειπαν σε συνδυασμό με το βήμα τότε εύκολα κατέληγες στο mod 12 <> 0.
Edit: Κακώς υπάρχουν εναλλακτικές επιλογές(mod 3 και mod 12).

B2
- Ωραίο και πρωτότυπο θέμα.
- Σίγουρα είναι πιο δύσκολο από την διαδικασία συμπλήρωσης.
- Αναμφίβολα εδώ θα χάσανε αρκετοί εξεταζόμενοι αρκετές μονάδες.

Θέμα Γ
- Ένα απλό θέμα Γ δίχως ασάφειες και με βήματα/ερωτήματα τα οποία εκτελούνταν το ένα μετά το άλλο ανεξάρτητα.
- Προσοχή ήθελε η εγκυρότητα της εισόδου(σε κάτι λύσεις που είδα δεν υπήρχε έλεγχος αλλά στην εκφώνηση δεν αναφέρεται σε σωστά δεδομένα όπως στο Δ1), η αποφυγή χρήσης εντολής "Αντιμετάθεσε" καθώς και το γεγονός ότι κάθε είσοδος αφορούσε 2 ομάδες.
- Αν και δεν γνωρίζω αν επιτρέπεται να φτιάξετε υποπρόγραμμα δίχως να το ζητάει, σίγουρα θα βοηθούσε για την διπλή ταξινόμηση.

Θέμα Δ
- Ένα διαφορετικό θέμα Δ. Πρώτη φορά υπάρχουν 3 υποπρογράμματα. Θεωρώ λάθος το γεγονός ότι ανέφερε το είδος του καθενός, ακόμη κι αν ήταν ξεκάθαρο(για αυτόν που γνωρίζει πότε/πως χρησιμοποιείται το καθένα) το τι θα πρέπει είναι.
- Ομοίως κι εδώ θέμα με βήματα/ερωτήματα τα οποία εκτελούνταν το ένα μετά το άλλο ανεξάρτητα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Εγώ έβαλα στο Β1 imod6<>0.
Είναι λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ έβαλα στο Β1 imod6<>0.
Είναι λάθος;

να και μια απαντηση που δεν ειχαμε ξανακουσει.Φιλε ειναι ολοσωστο !Μια χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top