11η Σεπτέμβρη

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δεν ειχαν λογο οι αμερικανοι να ανατιναξουν τους πυργους τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εγώ είπα δύο λόγους. Εσείς επιμένετε κανέναν.
Θα μου εξηγήσει κάποιος τις εκρήξεις? Ή μόνο εγώ φοράω τους φακούς μου και βλέπω καλά? Ή μήπως αυτοί που ήταν μέσα και λένε ότι άκουσαν εκρήξεις είναι ψεύτες?
Θα μου εξηγήσει κανείς τις φωτογραφίες με τις κολώνες που είναι κομμένες υπό γωνία?
Πώς οι 2 πύργοι που χτυπήθηκαν και είχαν σχεδιαστεί να αντέχουν όχι μία, αλλά πολλές συγκρούσεις αεροπλάνων, είχαν λιωμένο ατσάλι στα συντρίμμια για 5 βδομάδες μετά την πτώση, κάτι το οποίο η θερμοκρασία μετά την έκρηξη των αεροπλάνων δεν μπορεί να προκαλέσει??
Θα μου εξηγήσει κανείς πώς βρέθηκε λιωμένο ατσάλι στον 7ο πύργο που δεν χτυπήθηκε από αεροπλάνο?
Γιατί η πτώση του 7ου πύργου είναι ίδια με τον τρόπο κατεδάφισης κτιρίων?

Θα μου εξηγήσετε πώς έτυχε να γίνεται την ίδια ώρα και ημέρα άσκηση αποτροπής αεροπειρατείας με ακριβώς το ίδιο σενάριο?
Θα μου εξηγήσετε πώς ο Μπιν Λάντεν βρέθηκε νοσηλευόμενος στο αμερικανικό νοσοκομείο του Ντουμπάι να δέχεται επισκεπτήριο από την CΙΑ? Πώς αυτός που διαχειριζόταν τις επενδύσεις του Mπιν Λάντεν ήταν στενός φίλος του Bush?
Πώς ο Μπιν Λάντεν ακόμα αγνοείται?
Θα μου εξηγήσετε επίσης πού ήταν τα συντρίμμια στο Σάνκσβιλ? Μόνο εγώ δεν τα είδα?
Τι είδους φωτιά μπορεί να εξαϋλώσει 12 τόνους ασήμι και ατσάλι αλλά όχι πτώματα?
Γιατί τόση μυστικότητα για τα βίντεο από το πεντάγωνο, τις λίστες και τα πορίσματα των ερευνών?
Γιατί είναι ελάσσονος σημασίας για την αμερική από ποιον χρηματοδοτήθηκε η επίθεση? Να υποθέσω, όχι επειδή χρηματοδοτήθηκε από τους ίδιους...

Αφού μου τα εξηγήσετε αυτά εσείς που τα ξέρετε όλα και βγαίνετε και δηλώνετε ρητά ότι δεν είχαν λόγο, τότε ίσως αρχίσω να αμφιβάλλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τις τεχνικές λεπτομέρειες μπορεί να στις αναλύσει κάποιος που ερεύνησε το σκηνικό, προς το παρόν δεν είμαι ούτε εγώ Μηχανικός, ούτε εσύ, εκτός κι αν είσαι κι έχεις κάνει σχετική μελέτη, οπότε μπορώ ν'αρχίσω να μετράω μια αλήθεια στα λόγια σου.
Στο παραπάνω μήνυμα στην ουσία δεν απαντάς σε τίποτα. Σου είπα λίγο πριν ότι μιλάω από τη σκοπιά των αιτιών και όχι της μηχανικής, γιατί αυτή αφορά είτε τους μηχανικούς, είτε τους φαντασιόπληκτους, όχι την κυρα-Μαρία απ'την ΕΒΓΑ της γειτονιάς. Εγώ δεν βρίσκω κανένα λόγο σκηνοθέτησης όλου αυτού τη στιγμή που οι Ηνωμένες Πολιτείες μπορούσαν να μπλοκάρουν κάθε αντίθεση για πόλεμο στο υψηλότερο δυνατό παγκόσμιο επίπεδο, το Συμβούλιο Ασφαλείας των Ηνωμένων Εθνών. Αιτία, σαφώς, δεν μπορεί να ήταν η επανεκλογή του Μπους το 2004, στην Αμερική οι πόλεμοι δεν αποφασίζονται από τον Πρόεδρο ούτε εξαρτώνται, στην ουσία, από αυτόν. Στο επίπεδο αυτό και ο Ομπάμα το ίδιο αγνώμων και ηλίθιος παραμένει, τουλάχιστον όσο χρειάζεται για να εισβάλλει στην επόμενη χώρα που θα του υποδείξουν.
Επίσης συνεχίζω να διατηρώ την άποψη ότι η Αμερικάνικη Κυβέρνηση δεν τρώει 3 χιλιάδες γιάνκηδες. Αν μη τι άλλο δεν είναι Ρώσοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Eσύ δεν απαντάς ούτε στα απλά ερωτήματα που δεν χρειάζεται να έχεις γνώσεις μηχανικής. Μάτια χρειάζονται κι αυτιά. Ιστορία κάνετε, δεν κάνετε στο σχολείο? Την διαφορά αφορμής και αιτιών την έχεις κατανοήσει? Μετά αναρωτιόμαστε κιόλας γιατί είναι ο κόσμος τόσο μλκας και ψηφίζει συνεχώς τους ίδιους πολιτικούς. Ε να γιατί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το ίδιο αναρωτιέμαι κι εγώ να σου πω, γιατί υπάρχουν άνθρωποι που ψηφίζουν όποιον τους σερβίρει την πιο ευφάνταστη μαλακία. Προφανώς γιατί είναι μαλάκες; Προφανώς...
Εγώ απλά φίλε μου μιλάω μέχρι εκεί που με παίρνει, από κει και πέρα, όπως θα όφειλες να γνωρίζεις από την Ιστορία που προφανώς δεν έκανες, είναι λαικισμός, είναι ύβρις, είναι προπαγάνδα ή κάτι σχετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ποιο είναι λαϊκισμος? Δεν κατάλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Για να σου λύσω και το ζήτημα, αφού θέλεις τόσο πολύ τις απαντήσεις, σου λέω ότι για το πρώτο σκέλος δεν είμαι αρμόδιος, άπτεται καθαρά της Μηχανικής, αν είσαι μηχανικός με σχετική μελέτη σε καλώ να μου δώσεις τα φώτα σου.
Για το δεύτερο σκέλος, εκτός της πρώτης θέσεως, κάνοντας για μία ακόμη φορά το συνήγορο του διαβόλου, αμφισβητώ ευθέως την αλήθεια καθενός από αυτά ξεχωριστά κι επί συνόλου και σε προκαλώ, αφού τα ισχυρίζεσαι, να τα αποδείξεις.
Για την πρώτη ερώτηση του δευτέρου σκέλους, διατηρώ και πάλι επιφυλάξεις, αν βέβαια μου παρουσιάσεις κι επ'αυτού την απόδειξη, θα σου πω απλώς ότι δεν έχει καμία πραγματικά αιτιώδη σχέση με το συμβάν. Άπτεται της τραγικής ειρωνίας και συμβαίνει εκατομμύρια φορές την ημέρα. Όμηρο κάνατε, δεν κάνατε στο σχολείο;
Επίσης, πραγματικά πιστεύεις ότι αν ευσταθεί η θεωρία σου, θα σου είχαν αφήσει τα περιθώρια να τη σκεφτείς; Αν ναι, τότε ή θα έπρεπε να σ'εχουν εντοπίσει και να σ'εχουν πάει με το ζόρι να δουλέψεις γι'αυτούς, ή απλώς έχεις πολύ μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εντάξει. Όλοι, μηχανικοί, τεχνικοί, μάρτυρες, διασώστες, όλοι όσοι τα λένε είναι βαλτοί και λένε μλκίες ή είναι φαντασιόπληκτοι. Ναι, έχεις δίκιο.
Κι εσένα θα έπρεπε να έχουν εντοπίσει που έχεις αντιληφθεί ότι η πολιτική ζωή της χώρας είναι πιο διεφθαρμένη κι από τον βόθρο μου, αλλά δεν έχει γίνει βλέπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Οι κακοί τρομοκράτες ήθελαν να χτυπήσουν τους Αμερικανούς, γιατί αποτελούσαν εμπόδιο στην παγκόσμια κυριαρχία τους. Οι Αμερικανοί ήθελαν να σώσουν το Ιράκ (εννοείται, αφού ο Θεός έβαλε τον Bush να το κάνει, όπως κι ο ίδιος είπε).
Duh!


(Πρέπει να το κόψω αυτό, ε; :P)
:P
+φωνω
Παιδια μααα ειπαμε για ολα φταιει ο κακκουλης ο Ομπαμα και το κακο το Ιρακ που δεν εκτιμα την βοηθεια που του δινεται μιας και θελουν να το βγαλουν απο το βουρκο που εχει κατρακυλησει..:P
ΡΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ?Γιατι σας φαινεται τοοοσο ευφανταστο σεναριο δλδ?Θα ταν η 1η ή τελευταια φορα?Και συ ρε Μιβ οποιος δεν συμφωνει μαζι σου εχει υποστει πλυση εγκεφαλου?Παλι τα ιδια σε αυτο το θεμα?Οποια γνωμη θελουμε θα χουμε και η υποθεση που κανει καποιος δεν ειναι "ευφανταστη μαλακια" που ειπες αλλα μια ΑΛΛΗ γνωμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλά, καλά, οκ...
Κι αν σου έλεγαν να υπογράψεις όσα λες με ρήτρα το κεφάλι σου σε περίπτωση αποδείξεως του αντιθέτου, θα το έκανες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Καλά, καλά, οκ...
Κι αν σου έλεγαν να υπογράψεις όσα λες με ρήτρα το κεφάλι σου σε περίπτωση αποδείξεως του αντιθέτου, θα το έκανες;
Καλα Οτι του φανει το χεις ακουσει?Υποθεσεις κανουμε ρε Μιβ δεν ειμαστε εμπειρογνωμονες,καθενας λεει αυτο που πιστευει..Γιατι εσυ μπορεις να κοψεις το κεφαλι σου για οσα λες?(προσεχε,μην γινει καμμια στραβη:P)Δεν το καταλαβα δλδ γιατι πρεπει να συμφωνουμε σε ολα?Ακου την αποψη και εσυ αν δεν θες δεν σου κανει μη τη δεχεσαι αλλα ΟΧΙ να λες οτι ειναι φαντασιοπληκτα αυτα που λεμε.Καλα κανεις και υποστηριζεις τη γνωμη σου ετσι,αλλα μην το κανεις κατηγορωντας μια αλλη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πρώτον, δε μιλάω σε σένα, εσύ δεν είπες τίποτα.
Δεύτερον, εγώ δεν έχω να κόψω το κεφάλι μου για τίποτα. Όπως και σε όλα τα πράγματα για τα οποία έχω ελάχιστη ή μηδενική αρμοδιότητα, είμαι πάντα 50-50, δηλαδή ή έγιναν όπως τα λέει το παιδί, ή δεν έγιναν, με ενδεχόμενα εντελώς ισοπίθανα. Εκ των πραγμάτων, λοιπόν, εγώ δεν θα μπορούσα να υπογράψω γιατί δεν ισχυρίστηκα συγκεκριμένη θέση, όχι γιατί φοβάμαι πως θα χάσω το κεφάλι μου. Αφού δεν θα υπέγραφα, τέτοια περίπτωση δεν υπήρχε ούτως ή άλλως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Κι όποιος έχει όρεξη...
https://www.911truth.org/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω πώς είστε τόσο σίγουροι ότι οι Αμερικανοί δεν είναι "Ρώσοι" και δε διακινδυνεύουν ζωές των πολιτών τους.

Νομίζω πως η Αμερική, αν ήταν όντως τόσο ισχυρή τότε (και τώρα που ακόμη είναι), δε θα άφηνε τα αεροπλάνα τούτα να συγκρουστούν με τους πύργους. Και αν όντως γινόταν άσκηση με το σενάριο αυτό την ίδια μέρα, όπως λέει ο Ζεντ, μου φαίνεται ακόμη πιο απίθανο να μη το έπαιρναν χαμπάρι. Τί στο καλό; Ραντάρ δεν έχουνε για το κάθε αεροπλάνο;

Επίσης, δεν καταλαβαίνω πώς θα καταρρεύσει ολόκληρος ο πύργος, αν έχει χτυπηθεί μόνο στο πάνω μέρος. Αν ήταν από κάποιο άκαμπτο υλικό, τότε θα πήγαινε όλος στο πλάι (σαν το ντόμινο), και όχι προς τα κάτω.

Από την άλλη, η επίθεση της 11ης Σεπτεμβρίου έπληξε την εικόνα των ΗΠΑ, κάνοντάς τες να μοιάζουν περισσότερο ευάλωτες. Ξέχωρα που στόχος ήταν ένα κέντρο που εξυπηρετούσε διεθνή συμφέροντα, και δε θα ήθελαν να κατηγορηθούν για την καταστροφή του;. Αλλά αν ήταν έτσι, γιατί δε διάλεξαν κάποιο άλλο κτίριο οι τρομοκράτες; Π.χ. το άγαλμα της Ελευθερίας; Το οποίο θα ζημίωνε ακόμη περισσότερο το "πρεστίζ" των ΗΠΑ, και δε θα είχε τόσες απώλειες σε αθώες ζωές; Από την άλλη, ίσως στις αθώες αυτές ζωές στόχευαν.

Εδώ στέλνουν ένα σωρό στρατιώτες στο Ιράκ με κίνδυνο της ζωής τους, χιλιάδες έχουν πεθάνει. Πιο λίγους στρατιώτες έχουν, απ' ό,τι πολίτες. Τους στρατιώτες δε θα τσιγγουνεύονταν (και εδώ να κάνω μια μικρή παρένθεση: σαφώς και οι στρατιώτες δεν είναι αναλώσιμοι, η νοοτροπία αυτή, ακόμα και σε καιρό πολέμου, είναι αποτρόπαια, αηδιαστική, σιχαμερή, δε βρίσκω λόγια να την περιγράψω. Άσχετα αν αυτοί που παίρνουν τις αποφάσεις δε διστάζουν να στείλουν τάγματα στο στόμα του λύκου.), και θα τσιγγουνεύονταν τις ζωές των πολιτών -που στο κάτω-κάτω συμφέρει ακόμη περισσότερο τους "παράγοντες ελέγχου" να είναι τρομοκρατημένος ο κόσμος, για να περάσουν την πολιτική τους-;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Οι στρατιώτες που στέλνουν είναι αλλοδαποί κυρίως (δες ονόματα πεσόντων, είναι όλοι Μεξικάνοι κλπ.). Με το που δεχθούν να στρατολογηθούν αυτοί αποκτούν πράσσινη κάρτα και λοιπά δικαιώματα ιθαγενούς πολίτη της Αμερικής, τα οποία απολαμβάνει (συνεπώς) κι η οικογένειά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θυμάμαι αν το είχα διαβάσει εδώ η κάπου αλλού.
Είναι λεέι στις 11 Σεμπτεμβρίου μια γιορτή των Εβραίων και αυτή την μέρα δεν πάνε στη δουλειά.Και γι'αυτό δεν σκοτώθηκε κανένας Εβραίος.Κάτι τέτοιο νομίζω είχα ακούσει, μπορεί να λέω και κοτσάνες.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top