11η Σεπτέμβρη

Charalabos

Νεοφερμένος

Ο Χαράλαμπος(Xάρης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Τι πραγματικά συνεβή στους δίδυμους πύργους την 11η Σεπτέμβρη 2001?Αμερικάνικα συμφέροντα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Τους έριξαν...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δυο αεροπλάνα έπεσαν στο World Trade Center, τώρα αν οι πύργοι έπεσαν λόγω αυτών, δεν παίρνω όρκο, μου φαίνεται πολύ παράλογο αν και ως μη γνώστης δομικής Μηχανικής, μόνο θεωρίες μπορώ να κάνω. Δεν μπαίνω σε συνομωσίες, το έχω ξαναπει. Δε μιλάω με βεβαιωτικό λόγο, σε καμία περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Charalabos

Νεοφερμένος

Ο Χαράλαμπος(Xάρης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ρε miv, δεν χρειάζεται να δεις το Zeitgeist για να το καταλάβεις. Και μόνο που βλέπεις τις εκρήξεις από το κανονικό βίντεο των ΜΜΕ, είναι αρκετό να κατανοήσεις τι έγινε. Δεν χρειάζεται να ξέρω φυσική για να αναρωτηθώ από που προκύπτουν οι εκρήξεις στα χαμηλά πατώματα των πύργων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Πρόφαση για να πάρει πετρέλαιο το Αμέρικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, δεν είμαι εκεί, είμαι κάποιες χιλιάδες χιλιόμετρα τη μέρα, τι να μου λέει η κάμερα. Δεν σου λέω ότι δεν πιστεύω ότι μπορεί να πρόκειται για προβοκάτσια, αλλά αν δεν έχω στοιχεία, μόνο για θεωρίες μπορώ να λέω, δεν παγιδεύω τον εαυτό μου σε τέτοια. Δε μπορείς να μηδενίσεις την πιθανότητα, ας πούμε, του βραχυκυκλώματος, του σπινθήρα και της ανάφλεξης του δεξαμενοστασίου, ελάχιστη, αλλά όχι μηδενική. Δεν είμαι τόσο σίγουρος αν πραγματικά ο Μπους χρειαζόταν να στήσει κάτι τέτοιο για να εισβάλλει στο Αφγανιστάν, θα μπορούσε να στήσει κάτι πολύ μικρότερο από αυτό και να έχει το ίδιο αποτέλεσμα. Εδώ εισέβαλε ο Κλίντον στη Γιουγκοσλαβία τη στιγμή που ο Μιλόσεβιτς είχε την υποστήριξη του λαού του, της Ρωσίας και γνώριζαν ότι η Ελλάδα θα υποκλέψει το ΝΑΤΟ για να ενισχύσει υπόγεια το Μιλόσεβιτς, όπως κι έγινε τελικά. Δεν τρώνε 3 χιλιάδες Αμερικάνους, μπορεί να έχουν τα χίλια δαιμόνια πάνω τους οι αμερικάνικες κυβερνήσεις αλλά με έχουν πείσει ότι για έναν πολίτη τους κάνουν και πόλεμο. Δεν είναι Ρωσία που δεν υπολογίζει τίποτα και σκοτώνει πολίτες της για την τιμή του Πούτιν (Μπεσλάν, Θέατρο Dubrovka κλπ.), δεν το θεωρώ καθόλου πιθανό ένας αμερικάνος Πρόεδρος να διέταξε να σκοτωθούν 3 χιλιάδες Αμερικάνοι για να έχει δικαιολογία για πόλεμο, τη στιγμή που οι ΗΠΑ ως υπερδύναμη ήταν τότε στο απόγειο και δεν είχαν καμία τέτοια ανάγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Καλά ρε βλέπεις τι γράφεις?
Δε μπορείς να μηδενίσεις την πιθανότητα, ας πούμε, του βραχυκυκλώματος, του σπινθήρα και της ανάφλεξης του δεξαμενοστασίου, ελάχιστη, αλλά όχι μηδενική
Ναι ρε, εγώ με το μάτι έπιασα 4 εκρήξεις. Από την μια μεριά. Φαντάσου να τις μετρούσα όλες. Οπότε ας πούμε 10 εκρήξεις. Ναι, σε 10 διαφορετικά σημεία έγινε έκρηξη εκείνη τη στιγμή. Sure.

δεν το θεωρώ καθόλου πιθανό ένας αμερικάνος Πρόεδρος να διέταξε να σκοτωθούν 3 χιλιάδες Αμερικάνοι για να έχει δικαιολογία για πόλεμο, τη στιγμή που οι ΗΠΑ ως υπερδύναμη ήταν τότε στο απόγειο και δεν είχαν καμία τέτοια ανάγκη.
Ρε σίγουρα είναι ο miv πίσω από το πληκτρολόγιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
φυσικα και ηταν αμερικανικα συμφεροντα.κανουν τα παντα για την εξουσια και το χρημα οι βρωμοαμερικανοι:mad:
αλλα γενικα ειναι στην φυση του ανθρωπου να κοιταει τον συμφερον του γι'αυτο εχουμε φτασει μεχρι εδω και στο τελος θα φτασουμε παλι στο μηδεν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Από μακριά ο καθένας είναι εύκολο να λέει ό,τι θέλει. Εγώ τέτοιο πράγμα δεν υπογράφω, πάντως, αν μου ζητηθεί, αν το υπογράφεις εσύ οκ, δικαίωμά σου.
-----------------------------------------
Και μιλάω εντελώς αιτιοκρατικά. Δεν είχαν καμία ανάγκη να το κάνουν αυτό και το εννοώ. Και δεν πιστεύω ότι θα το έκαναν κιόλας ούτως ή άλλως, δεν το έκαναν για να επιτεθούν στο Ναζισμό, δεν το έκαναν για να επιτεθούν στον Κομμουνισμό, θα το έκαναν για να κυρήξουν πόλεμο στους Ταλιμπάν της Κεντρικής Ασίας που είχαν ήδη εμφύλιο στη χώρα τους; Ποια η αναγκαιότητα; Καθόλου σύμπτωση το γεγονός ότι ο πόλεμος άρχισε 25 μέρες μετά την επίθεση στο WTC, αλλά όσο μου επιτρέπει να θυμάμαι η τότε ηλικία μου, ο πόλεμος είχε αποφασιστεί πολύ νωρίτερα και με τη στήριξη της Βρετανίας θα γινόταν ούτως ή άλλως, δεν υπήρχε η ανάγκη για την επίθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Οι κακοί τρομοκράτες ήθελαν να χτυπήσουν τους Αμερικανούς, γιατί αποτελούσαν εμπόδιο στην παγκόσμια κυριαρχία τους. Οι Αμερικανοί ήθελαν να σώσουν το Ιράκ (εννοείται, αφού ο Θεός έβαλε τον Bush να το κάνει, όπως κι ο ίδιος είπε).
Duh!


(Πρέπει να το κόψω αυτό, ε; :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Οι κακοί τρομοκράτες ήθελαν να χτυπήσουν τους Αμερικανούς, γιατί αποτελούσαν εμπόδιο στην παγκόσμια κυριαρχία τους. Οι Αμερικανοί ήθελαν να σώσουν το Ιράκ (εννοείται, αφού ο Θεός έβαλε τον Bush να το κάνει, όπως κι ο ίδιος είπε).
Duh!


(Πρέπει να το κόψω αυτό, ε; :P)

Είναι η δεύτερη καλύτερη απάντηση. Η πρώτη είναι η δική μου..! (:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
δεν το θεωρώ καθόλου πιθανό ένας αμερικάνος Πρόεδρος να διέταξε να σκοτωθούν 3 χιλιάδες Αμερικάνοι για να έχει δικαιολογία για πόλεμο, τη στιγμή που οι ΗΠΑ ως υπερδύναμη ήταν τότε στο απόγειο και δεν είχαν καμία τέτοια ανάγκη.
:no1::no1:Δεν χρειαζόταν η Αμερική δικαιολογία. Τώρα ίσως αλλά τότε όχι. Οι αμερικάνοι πριν τα γνωστά γεγονότα νόμιζαν ότι ήταν ο κοσμος. Τωρα κατι έχουν αρχίσει να καταλαβαίνουν... (εχουν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Εγώ πάντως πιστεύω πως είναι καθαρά συνωμοσία.
Μετά ο Μπους κύρηττε κοιτάξτε τι μας έκαναν οι κακοί τρομοκτράτες και ότι πρέπει να υπερσπιστούν την ειρήνη και τα δικαιώματα των ανθρώπων και να αντιμετωπήσουν την τρομοκρατία και τους τρομοκράτες που είναι απο την Μέση Ανατολή για να ξεκινησει πόλεμο εναντίον του Ιράκ που έχει πετρέλαια χωρίς προβλήματα και πορείες.Αυτοί βέβαια πίστευαν ότι έλεγε.
Μετά οι Αμερικάνοι λέγανε κοιτα τι παθαίνει κανείς αν τα βάζει με εμάς.Αυτοί δεν την παλεύουν γενικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Μια χαρα τα καταφερε να κρατησει τους αμερικανους σε καθεστως τρομοκρατιας.
Ακομα και τωρα μετα απο τοσους επιστημονες που εχουν μιλησει για το πως ειναι αδυνατο να πεσουν τετοια κτιρια απο 2 αεροπλανα τετοιου μεγεθους, και τοσα αρθρα, και και και... η πλειοψηφια πιστευει πως η 11/9 ηταν εργο τρομοκρατων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε; Στο Ιράκ μπορούσαν να εισβάλλουν όποτε γουστάρουν απλά και μόνο επειδή ήταν ο Σαντάμ, το είχαν ξανακάνει άλλωστε to 1991 (είχε πάρει μέρος και η Ελλάδα με 200 φαντάρους). Στο Αφγανιστάν ίσως να χρειάζονταν πρόφαση γιατί η κυβέρνηση των Ταλιμπάν δεν ήταν και τόσο αναγνωρισμένη ως παράνομη ή δικτατορική απ'τη διεθνή κοινότητα, αλλά εγώ δε νομίζω ότι θα σκότωναν 3 χιλιάδες γιάνκηδες για να έχουν πρόφαση, πρώτον γιατί το 2001 η Αμερική ήταν όντως η ισχυρότερη χώρα στον κόσμο στην οποία δε μπορούσε να κουνηθεί κανένας και μπορούσαν να μπουν όπου ήθελαν κι όποτε ήθελαν και δεύτερον γιατί είναι υπερβολικά τα μεγέθη. 3000 πολίτες μια οποιασδήποτε άλλης χώρας θα σκότωναν άνετα και χωρίς αναστολές, της δικής τους όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
E να, αυτό δεν καταλαβαίνεις. Ότι χέστηκαν είτε είναι δικοί τους είτε όχι. Εξάλλου, για όσους ενδιαφέρονταν, τους είχαν ειδοποιήσει να μην βρίσκονται εκεί. Και όσο δυνατός κι αν είσαι, δεν πας να επιτεθείς σε μια χώρα χωρίς πρόφαση. Αυτό πέτυχαν. Να δημιουργήσουν πρόφαση οτι απειλούνται απο τρομοκράτες, ώστε να "δικαιολογείται" ο πόλεμος από τον τύπο και να κάνουν τον τραγικά ηλίθιο λαό να τους υποστηρίξει.
Επειδή ξέρω ότι είσαι αρκετά έξυπνος, ακόμα απορώ γιατί σου φαίνονται υπερβολικά. Κρίμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γιατί μου έχουν αποδείξει ότι δεν τρώνε δικούς τους, δεν είναι Ρώσοι. Και για μένα δεν υπήρχε καμία απολύτως ανάγκη για πρόφαση. Και στο Ιράκ μπήκαν και μετά από 6 μήνες ανακοίνωσαν ότι τελικά δεν είχε πυρηνικά όπλα ο Σαντάμ. Ε και; Ακόμα εκεί είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Πυρηνικά ή χημικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι ακριβώς, σαφώς υπάρχει διαφορά, αλλά ήταν κάποια αντισυμβατικά όπλα, όπως έλεγαν, που ελέγχονται συνήθως από διάφορες συνθήκες κλπ., οπότε δε μπορεί να τα έχει όποιος να'ναι. Θεωρητικά και πριν το πόλεμο αυτά, μετά ο ίδιος ο Ράμσφελντ παραδέχτηκε ότι δεν βρήκανε τίποτα κι όμως είναι ακόμα εκεί. Κάτι τέτοιο φαντάζομαι έχουν στο νου τους και για το Ιράν στο άμεσο μέλλον αν και είναι μια πολύ δυσκολότερη χώρα απ'το Ιράκ, πολύ μεγαλύτερη κι αμφιβάλλω αν θα συνεργαστεί η Τουρκία για να παραχωρήσει σύνορο απ'τα βόρεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top