10% Για σχολή Αστυφυλάκων

Dafney

Νεοφερμένος

Η Dafney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Ήθελα να ρωτήσω εάν εχω πιθανότητες για του χρόνου 10% για Αστυφυλάκων.
Είχα δώσει πανελλήνιες το 2022 και είχα βγάλει γύρω στα 14.800 μόρια
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Καλησπέρα! Αρχικά έδωσες Πανελλήνιες από ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ;
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Συγγνώμη που θα σε στεναχωρίσω αλλά η βάση στο 4% δεν έχει πέσει ποτέ στα 14.800.

1693924721232.png


Το 2022 η βάση έπεσε στα 14.850, αλλά το 2020 όπως βλέπεις η βάση ήταν στα 13.625 μόρια. Κάτι άλλο επίσης που ισχύει για την συγκεκριμένη σχολή είναι πως δεν γνωρίζουμε πόσα άτομα θα πάρει του χρόνου, στον αριθμό εισακτέων επικρατεί ένα χάος:

1693924942407.png


Ο γιάννης λογικά θα δει αυτό το thread οπότε μπορεί να προσθέσει και τίποτα παραπάνω.
 

Dafney

Νεοφερμένος

Η Dafney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
@HelloWorld
Κριμα... Ευχαριστώ για τις χρήσιμες πληροφοριες!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το υπολόγισα με τους ακριβείς βαθμούς και βγαίνουν τα εξής μορια για τη γενική βέβαια κατηγορία 90%.
Δεν ξέρω αν αξίζει μια προσπάθεια.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20230905-175314_Chrome.jpg
    Screenshot_20230905-175314_Chrome.jpg
    371.1 KB · Εμφανίσεις: 133
Τελευταία επεξεργασία:

iiTzArismaltor_

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα. Αν δε μειωθεί δραματικά ο αριθμός των εισακτέων, νομίζω έχεις πολλές πιθανότητες. Σύμφωνα με τον πίνακα που έστειλε το παιδί παραπάνω, η βάση του 6% για όσους έδωσαν το 2022 και δήλωσαν φέτος ήταν 14.370 μόρια. Με άλλα λόγια, αν είχες δηλώσει φέτος (και είχες περάσει τις ΠΚΕ), θα έπιανες τη βάση. Φαντάζομαι ότι όσοι από το 2022 δεν έπιασαν τη βάση θα κάνουν του χρόνου 4%. Εσύ, όμως, έχεις ήδη πολλά περισσότερα μόρια από 14.370, οπότε νομίζω είναι πολύ πιθανό να την πιάσεις. Και να μην είσαι σίγουρος, βέβαια, καλό είναι να περάσεις ΠΚΕ και να τη δηλώσεις 👍.
 

Dafney

Νεοφερμένος

Η Dafney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
@iiTzArismaltor_
Αυτό είναι πολύ θετικό! Ευχαριστώ!
Εάν δηλαδή πιάσω τη βάση αυτομάτως μπαίνω ή υπάρχουν και άλλες διαδικασίες πέρα από τις υγειονομικές;
 

iiTzArismaltor_

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
@iiTzArismaltor_
Αυτό είναι πολύ θετικό! Ευχαριστώ!
Εάν δηλαδή πιάσω τη βάση αυτομάτως μπαίνω ή υπάρχουν και άλλες διαδικασίες πέρα από τις υγειονομικές;

Όταν εγώ έκανα αίτηση για τις πανελλήνιες, έλεγε να επιλέξουμε αν ενδιαφερόμαστε και για σχολές πυροσβεστικής, αστυνομίας κλπ. Μετά από μερικούς μήνες (τον Φεβρουάριο), βγήκε η προκήρυξη από την αστυνομία για τους υποψηφίους. Πήραμε τηλέφωνο και κλείσαμε ραντεβού να πάμε μία μέρα στο τμήμα. Εκεί με μέτρησαν και έγραψα κάποιες υπεύθυνες δηλώσεις (περισσότερες λεπτομέρειες τις έχει η προκήρυξη).

Τον Μάρτιο ξεκίνησαν οι προκαταρκτικές εξετάσεις, οι οποίες περιλαμβάνουν ψυχομετρικές (γραπτές & προφορικές), υγειονομικές και αθλητικές. Βγαίνει κατάσταση με τους υποψηφίους και αναφέρει σε πιο κέντρο (Θεσσαλονίκη ή Αθήνα) πρέπει να πας τις ημέρες των εξετάσεων. Στο αστυνομικό τμήμα που είχα πάει τον Φεβρουάριο, μου έδωσαν μία καρτέλα με τους γιατρούς από τους οποίους θα έπρεπε να έχω ήδη περάσει.

Αν πάνε όλα καλά, θα μπορέσεις αργότερα να δηλώσεις στο μηχανογραφικό αστυνομικές σχολές. Νομίζω εσείς του 10% φτιάχνετε έναν κωδικό μηχανογραφικού στο σχολείο. Ωστόσο, τονίζω ότι, τόσο στο αστυνομικό τμήμα όσο και στο εξεταστικό κέντρο, ζητήθηκε να δώσουμε τον κωδικό υποψηφίου για τις Πανελλήνιες. Εσύ, φαντάζομαι, θα πρέπει να τους δώσεις τον παλιό (από τότε που έγραψες). Επειδή δεν είμαι, όμως, σίγουρος, καλύτερα να πάρεις κάποιο τηλέφωνο να ρωτήσεις όταν κοντεύει ο καιρός.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,645 μηνύματα.
Συγγνώμη που θα σε στεναχωρίσω αλλά η βάση στο 4% δεν έχει πέσει ποτέ στα 14.800.

View attachment 121121

Το 2022 η βάση έπεσε στα 14.850, αλλά το 2020 όπως βλέπεις η βάση ήταν στα 13.625 μόρια. Κάτι άλλο επίσης που ισχύει για την συγκεκριμένη σχολή είναι πως δεν γνωρίζουμε πόσα άτομα θα πάρει του χρόνου, στον αριθμό εισακτέων επικρατεί ένα χάος:

View attachment 121122

Ο γιάννης λογικά θα δει αυτό το thread οπότε μπορεί να προσθέσει και τίποτα παραπάνω.
Ευχαριστω για την πασα HelloWorld
Αν και δεν ασχολουμε με τις αστυνομικες σχολες ..τα εχεις βαλει τοσο τζαμι εδω οποτε ειναι ευκολακι.
Η αποψη μου ειναι οτι αν οι εισακτεοι του χρονου ειναι της ταξεως των 500+
Η βαση του 4% του χρονου θα κυμανθεί μεταξυ 14000 -14500 (ΓΕΛ)
 

Dafney

Νεοφερμένος

Η Dafney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την ανάλυση!
Εισακτέοι εννοείς συνολικά στις αστυνομικές (δηλ. Και Αξιωματικων) ή μόνο αστυφυλακων;

Τώρα λοιπόν προχωρώ σε επικοινωνία με το σχολείο για τη δήλωση του 6% ;
Και ότι επιθυμώ να συμμετέχω σε αυτήν την κατηγορία;
Διότι τότε που είχα δώσει παννελληνιες δεν είχα δηλώσει καμία από τις στρατιωτικές, πυροσβεστικές,αστυνομικές σχολές και δεν γνωρίζω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,645 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την ανάλυση!
Εισακτέοι εννοείς συνολικά στις αστυνομικές (δηλ. Και Αξιωματικων) ή μόνο αστυφυλακων;

Τώρα λοιπόν προχωρώ σε επικοινωνία με το σχολείο για τη δήλωση του 6% ;
Και ότι επιθυμώ να συμμετέχω σε αυτήν την κατηγορία;
Διότι τότε που είχα δώσει παννελληνιες δεν είχα δηλώσει καμία από τις στρατιωτικές, πυροσβεστικές,αστυνομικές σχολές και δεν γνωρίζω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
παρακαλω ..
οχι μονο αστυφυλακων ...οι αξκοι ειναι χωρια

καλα μιλα με το λυκειο αλλα

θες να περιμενεις την προκυρηξη του υπ. προστ.πολιτου
και να κανεις την αιτηση. ( κατα δεκεμβρη)
Μετα να πας κατα μαρτη να περασεις τις εξετασεις ΠΚΕ

Και κατα ιουλη να πας λυκειο να παρεις κωδικο για να κανεις μηχανογραφικο
Κωδικος υποψηφιου για πανελληνιες ειναι ο αριθμος που γραφει το καρτελακι σου ( του 2022)

Τωρα για να περασεις ΠΚΕ πρεπει να εσαι ψηλή..οχι κατω απο 163 χωρις τακουνια ( ειναι αυστηροί σε αυτο).. να μην εισαι στουμπι ..χαμηλο δεικτη βαρους... και να μην εχεις καποια σοβαρη ασθενια... ( τα λεει η προκυρηξη)
ε και δεν ξερω αν σας κανουν τεστ στροφαρισματος ( οπως στο στρατο) ...οποτε πρεπει να διαβασεις καποιο σχετικο βιβλιο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dafney

Νεοφερμένος

Η Dafney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω και για κάτι άλλο που με απασχολει. Όσον αφορά τις πόλεις όπου θα δώσουμε τα αθλήματα ποιές είναι και επίσης γίνεται να τις δηλώσουμε εμεις; Εμένα πχ με εξυπηρετεί η Αθήνα.
 

iiTzArismaltor_

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Οι πόλεις είναι Θεσσαλονίκη και Αθήνα. Νομίζω σε βάζουν αυτόματα σε κάποια από τις δύο, ανάλογα με το ποια είναι πιο κοντά.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,645 μηνύματα.
Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω και για κάτι άλλο που με απασχολει. Όσον αφορά τις πόλεις όπου θα δώσουμε τα αθλήματα ποιές είναι και επίσης γίνεται να τις δηλώσουμε εμεις; Εμένα πχ με εξυπηρετεί η Αθήνα.
αν μενεις αθηνα οκ ...αν οχι οπου σε βαλουν.

αλλα κοιτα υπαρχει ενα νημα που εκει ''κατοικουν'' υποψηφιοι συναδελφοι σου και ηδη επιτυχοντες μαθητες... οπου αυτα τα περασαν και τα ξερουν
εκει θα σου πουν με ακριβεια
 

Dafney

Νεοφερμένος

Η Dafney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! Και κάτι ακομα... Όσον αφορά τα αθλήματα. Θεωρείτε ότι με 2 μήνες προετοιμασία απο πχ Φεβρουάριο βγαίνει; Παίζω ήδη βολλευ ωστόσο.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,645 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! Και κάτι ακομα... Όσον αφορά τα αθλήματα. Θεωρείτε ότι με 2 μήνες προετοιμασία απο πχ Φεβρουάριο βγαίνει; Παίζω ήδη βολλευ ωστόσο.
ε θα το θα το δεις..
θα τρεξεις 1000 μετρα και θα χρονομετρηθεις
θα τρεξεις 100 και παλι
θα πηδηξεις 1,05 μετρα

και τα δυσκολα
θα ριξεις σφαιρα

Παιζοντας βολευ ..παρ οτι ειναι στατικο εχεις φυσικη κατσταση και τα 1000 και τα 100 και το υψος τα εχεις ....αν δεν εισαι τσουμπι

Η σφαιρα δεν εναι γυναικειο σπορ//μπρατσα δεν εχεις οποτε ισως να θελεις προπονηση για να μαθεις και την δημιουργεια της ροπης αδρανειας που την παει πιο μακρια.
 

Dafney

Νεοφερμένος

Η Dafney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ωραία ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να πιάσω και τη βάση λίγο δύσκολο δεδομένου ότι είμαι στο όριο!! Αλλά αξίζει πιστεύω μια προσπάθεια!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,645 μηνύματα.

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Μπερδεύτηκα λίγο, γίνεται να ξαναδώσεις αθλήματα αν είσαι με το 10%;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,645 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top