[08/06/2023] Χημεία Προσανατολισμού

Neiromai

Νεοφερμένος

Η Αίμι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Για τα αριθμητικά πόσο κόβουν 😂
Ίσως είναι αναλόγως με το ποσο επηρεάζει την άσκηση, αν το έκανες εξαρχής και επηρεάζει πολλά ή και όλα τα αποτελέσματα πχ τότε φαντάζομαι ότι θα κόψουν πιο πολύ από ότι αν το έκανες στο τέλος της απάντησης
 

brouss

Νεοφερμένος

Ο brouss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εγώ πάντως που έγραφα σήμερα μου φάνηκαν καλα τα θέματα αλλά είχαν παρά πολύ γράψιμο , έγραψα κάπου στις 10 σελιδες
Τα έχω όλα σωστά έκανα δύο αριθμητικά 😐
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Λογικό να είστε συγκινημένοι αλλα μην ανησυχείτε. Αφού τα θέματα ήταν δύσκολα θα πέσουν οι βάσεις. Και το 20 έτσι είχε γίνει και περνούσες ιατρική με 17.500.
Αυτό που με προβληματίζει εμένα είναι με την ελάχιστη βάση τι θα γίνει και πόσο θα φτάσει
Κάθε χρόνο αυτό λέμε αλλά δυστυχώς δεν βλέπω τις βάσεις να πέφτουν ιδιαίτερα
 

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Κάθε χρόνο αυτό λέμε αλλά δυστυχώς δεν βλέπω τις βάσεις να πέφτουν ιδιαίτερα
Κοίτα τώρα που το σκέφτομαι το 2020 υπήρχαν και άλλοι παράγοντες που επηρέασαν τις βάσεις πέρα από τη δυσκολία των θεμάτων
 

El_

Νεοφερμένος

Η El_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

BatGuin

Νεοφερμένος

Ο BatGuin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών & Τεχνολογιών Ιωαννίνων. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Αν στο γ3 στο α ερωτημα με τον διαχωρισμο των δοχειων εγραψα ποιες ενωσεις αντιδρουν με I2/Naoh και NaHco3(γραφοντας τις αντιδρασεις για το καθενα και με πληρης αιτιολογησεις ) και δυστυχως επειδη δεν διαβασα καλα την εκφωνηση ειπα πως διαχωριζουμε τις ενωσεις σε καθε δοχειο αντι να διαχωρισω τα δοχεια μεταξυς τους ποσες μοναδες απο τις 6 πιστευετε οτι θα παρω? Μεσα στην βιασυνη μου να τα προλαβω ολα ημουν για τετοιες απροσεξιες...:fool:
 

Neiromai

Νεοφερμένος

Η Αίμι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Αν στο γ3 στο α ερωτημα με τον διαχωρισμο των δοχειων εγραψα ποιες ενωσεις αντιδρουν με I2/Naoh και NaHco3(γραφοντας τις αντιδρασεις για το καθενα και με πληρης αιτιολογησεις ) και δυστυχως επειδη δεν διαβασα καλα την εκφωνηση ειπα πως διαχωριζουμε τις ενωσεις σε καθε δοχειο αντι να διαχωρισω τα δοχεια μεταξυς τους ποσες μοναδες απο τις 6 πιστευετε οτι θα παρω? Μεσα στην βιασυνη μου να τα προλαβω ολα ημουν για τετοιες απροσεξιες...:fool:
Το σωστό ούτως ή άλλως αυτό ήταν! Ήταν μείγμα δοχείων οπότε τα ξεχωρίζεις με αυτόν τον τρόπο που προανέφερες, αφού σε καθένα από αυτά αντιδράνε και τα δύο αντιδραστήρια ή μόνο το ένα ή κανένα από τα δύο. Άρα έχεις σωστή την άσκηση!
 

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.

εδώ υπάρχουν ενδεικτικές απαντήσεις από ΚΕΕ που βρήκα στο ylikonet
 

fractal

Νεοφερμένος

Ο fractal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φυσικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Θα ήθελα πολύ να δω πως θα το βαθμολογούσε αυτό το κουρέλι ένας βαθμολογητής εάν του ερχόταν σαν κανονικό γραπτό.
Πραγματικά αυτό ομως. Περιμένουν από τους μαθητές το τελειο μεσα σε 3 ώρες ενώ τα θέματα είναι παρά πολλά
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Σε άλλα νέα, ανακάλυψα ότι παρόλο που έχω δώσει μια σωστή εξήγηση στο Β1, έχω βάλει μια σάλτσα για απόσπαση ηλεκτρονίων και Η+ που δεν έπρεπε (γιατί δεν κολλάει) και θα μου κόψουν.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Σε άλλα νέα, ανακάλυψα ότι παρόλο που έχω δώσει μια σωστή εξήγηση στο Β1, έχω βάλει μια σάλτσα για απόσπαση ηλεκτρονίων και Η+ που δεν έπρεπε (γιατί δεν κολλάει) και θα μου κόψουν.
Έχω την εντύπωση πως αφού δεν υπάρχει αρνητική στις πανελλήνιες πρέπει αυτό που γραφεις να είναι εντελώς εκτός θέματος αλλα ακόμα κ έτσι ίσως να μη μετρηθεί
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση πως αφού δεν υπάρχει αρνητική στις πανελλήνιες πρέπει αυτό που γραφεις να είναι εντελώς εκτός θέματος αλλα ακόμα κ έτσι ίσως να μη μετρηθεί
Αυτό σκέφτηκα και ειλικρινά το ελπίζω αλλά το βλέπω ως τιτάνια πατάτα
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Untitled-1.jpg
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top