[08/06/2023] Χημεία Προσανατολισμού

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Neiromai

Νεοφερμένος

Η Αίμι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Έχεις 100% δίκαιο σε αυτό. Και ολο το ξεχνάω επειδή ήμουν 2ο πεδίο και εκεί τα ποσοστά ήταν σωστά. Αλλά όντως έπαιξε πολύ ρόλο αυτό
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Όχι δεν επηρεάζονται οι βάσεις από τέτοια. Έπεσαν οι βάσεις λόγω θεμάτων σε χημεία και έκθεση κυρίως, λίγο λόγω έλλειψης συντελεστών και στο 3ο πεδίο και λόγω των ποσοστών που αναφέρει η pak
Τι εννοείτε με τα ποσοστά;;
 

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 320 μηνύματα.
Τι εννοείτε με τα ποσοστά;;
Δεν σας αφορά εσάς φέτος αλλά το 2020 έδινα και με παλιό και με νέο σύστημα αλλά τα ποσοστά των φάσεων που θα δινόταν στο παλιό δεν ήταν δίκαια για το 3ο πεδίο
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

arko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Κομπλε θέματα απλά ήθελαν χρόνο
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,617 μηνύματα.
Συνολικά ήταν λίγο πιο δύσκολα από τα περσινά. Είχε παγίδες και μεγάλη έκταση ωστόσο δεν είχε κάτι αντίστοιχο του περσινού συμπολιμερισμου που ήταν σχεδόν άλυτο
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.
Συνολικά ήταν λίγο πιο δύσκολα από τα περσινά. Είχε παγίδες και μεγάλη έκταση ωστόσο δεν είχε κάτι αντίστοιχο του περσινού συμπολιμερισμου που ήταν σχεδόν άλυτο
Τα περσινά ήταν αρκετά εύκολα είναι η αλήθεια, θύμιζαν εποχές 2018 και πριν, αλλά αυτό το Δ ☠️
 

Neiromai

Νεοφερμένος

Η Αίμι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Τα περσινά ήταν αρκετά εύκολα είναι η αλήθεια, θύμιζαν εποχές 2018 και πριν, αλλά αυτό το Δ ☠️
Είναι λίγο σχετικό άσχετο... Αλλά γνωρίζει κανείς αν θα δοθεί τυπολόγιο στην φυσική τελικά;;
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
από το α μέχρι το γ μου φάνηκαν απλά, μετά στο δ άρχισα να τα σκοτώνω :worry: στο Δ1 ας πούμε επειδή είχε χίλιες δύο πληροφορίες ξέχασα ότι η Δ δεν οξειδωνοταν και την έγραψα πρωτοταγη. το δ4 επίσης το σκότωσα γιατί είχα την φαεινή ιδέα να πω ότι το ch3o- προέρχεται από ισχυρό οξυ και το na+ από ισχυρή βάση οπότε το ph το είπα ουδέτερο. Πρέπει να έχασα γύρω στα 8-9 μόρια έτσι τζάμπα, αλλά τουλάχιστον τα πήγα πολύ καλύτερα από πέρσι πιστεύω
 

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 320 μηνύματα.

El_

Νεοφερμένος

Η El_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Στην αλογονοφορμικη που ζητούσε τα έκανα όλα σωστά συντελεστές κλπ αλλά έβαλα σαν προϊόν ΗΙ αντί για ΝαΙ.
Όλη η αντίδραση έπαιρνε 2 μόρια πόσο λέτε να κόψουν?
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,617 μηνύματα.
Εγώ έκανα άλλη πατάτα , στο Β με τα σημεία ζέσεως στο 2ο ερώτημα ενώ είπα ότι λόγω της αρχής le chatelier θα αυξηθεί η ποσότητα του Η2 , μετά έγραψα ότι θα εξατμιστεί και τελικά θα μειωθεί

Θα το κόψουν όλο λέτε ?
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Στο Δ2 που έπιανε 6 βρήκα δύο σχέσεις τελοσπαντων από τις οποίες θα έπαιρνα το τελικό αποτέλεσμα, αλλά δεν πρόλαβα να την τελειώσω. Αν υποθέσουμε ότι το υπόλοιπο ερώτημα ειναι σωστό παίζει να το κόψουν όλο ή θα μου δώσουν καμια μονάδα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Neiromai

Νεοφερμένος

Η Αίμι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Στο Δ2 που έπιανε 6 βρήκα δύο σχέσεις τελοσπαντων από τις οποίες θα έπαιρνα το τελικό αποτέλεσμα, αλλά δεν πρόλαβα να την τελειώσω. Αν υποθέσουμε ότι το υπόλοιπο ερώτημα παίζει να το κόψουν όλο ή θα μου δώσουν καμια μονάδα;
Σίγουρα θα δώσουν κάτι μην απελπίζεσαι δεν νομίζω να έχει τόσο αξία η μαθηματική λύση όσο έχει το να γνωρίζεις τους τύπους και την κατάλληλη θεωρία... Τώρα κρίνονται δυστυχώς όλα με βάση την τύχη.. Στα χέρια του διορθωτή που θα πέσει το γραπτό σου..
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.
Εγώ έκανα άλλη πατάτα , στο Β με τα σημεία ζέσεως στο 2ο ερώτημα ενώ είπα ότι λόγω της αρχής le chatelier θα αυξηθεί η ποσότητα του Η2 , μετά έγραψα ότι θα εξατμιστεί και τελικά θα μειωθεί

Θα το κόψουν όλο λέτε ?
Δεν ξέρω πως βαθμολογούν, αλλά η λογική λέει ότι κάτι θα πάρεις εφόσον έχεις αιτιολογήσει ορθά την αύξηση.

Στο Δ2 που έπιανε 6 βρήκα δύο σχέσεις τελοσπαντων από τις οποίες θα έπαιρνα το τελικό αποτέλεσμα, αλλά δεν πρόλαβα να την τελειώσω. Αν υποθέσουμε ότι το υπόλοιπο ερώτημα παίζει να το κόψουν όλο ή θα μου δώσουν καμια μονάδα;
Αν οι σχέσεις είναι σωστές θα πάρεις σίγουρα κάτι.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,617 μηνύματα.
Στο Δ2 που έπιανε 6 βρήκα δύο σχέσεις τελοσπαντων από τις οποίες θα έπαιρνα το τελικό αποτέλεσμα, αλλά δεν πρόλαβα να την τελειώσω. Αν υποθέσουμε ότι το υπόλοιπο ερώτημα παίζει να το κόψουν όλο ή θα μου δώσουν καμια μονάδα;
Πιστεύω τουλάχιστον το μισό θα το πάρεις
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top