[06/12/2010] Πήγατε στην πορεία;

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
δεν ανηκω στην αριστερα του συστηματος αδερφε...ωστοσο και μας την χαλανε οι αναρχομπουρπουλες.....
οσο για τους εν λογω κυριους,εχω να πω οτι μονο διασπαστες του κινηματος αποτελουν,και κανενος είδος επαναστατες...ή μαλλον επαναστατες δίχως θυμο που λεει κ ο πλιατσικας.

Υπάρχει και αριστερά "εκτός συστήματος"?Wow,πολύ θα ήθελα να τη δω.Problem is,ότι δεν υπάρχει.Πολύ απλά,όλα τα αριστερά κόμματα,με την πτώση της χούντας,για να θεωρηθούν νόμιμα αποκύρηξαν οτιδήποτε σχετικό με βίαιη επανάσταση (με μόνη εξαίρεση το ΕΚΚΕ,ουαου) υπήρχε στο καταστατικό τους.
Πως ακριβώς περιμένεις να έχουμε σοβαρή πολιτική συζήτηση όταν μου μιλάς για "αναρχομπούρμπουλες"?Δεν προτίθεμαι να παιδεύω το κεφάλι μου με made up words,έχω και καλύτερα πράγματα να κάνω.Ή χρησιμοποίησε πολιτική ορολογία ή άστο.

PS:Συζήτηση χωρίς Πλιάτσικα,θα ήταν επίσης κάτι επιθυμητό,αλλά είπα να μην το τραβήξω τόσο.

ο λαμπράκης το 63 δέχτηκε επίθεση απο παρακρατικούς με ρόπαλο στο κεφάλι σε μια εκδήλωση στη Θεσσαλονίκη. υπήρχαν αντιδράσεις της αριστεράς και αόριστες καταγγελίες για οργανωμένο σχέδιο, αλλα τίποτα δέν αποδείχτηκε.
https://el.wikipedia.org/wiki/Γρηγόρης_Λαμπράκης

Σου απάντησε ήδη ο Δίας.

ο τεμπονέρας δολοφονήθηκε στη πάτρα το 1991 σε ηλικία 38 ετών από τον τότε πρόεδρο της ΟΝΝΕΔ Αχαΐας και δημοτικό σύμβουλο Ιωάννη Καλαμπόκα. Ο Καλαμπόκας χτύπησε θανάσιμα τον Τεμπονέρα με λοστό στο κεφάλι στη διάρκεια βίαιων επεισοδίων που σημειώθηκαν στο υπό κατάληψη 3ο Γυμνάσιο-Λύκειο Πάτρας.

Από έναν καθεστωτικό δηλαδή.
https://el.wikipedia.org/wiki/Νίκος_Τεμπονέρας

ο κουσούρης δολοφονήθηκε απο χρυσαυγήτες. Τον Ιούνιο του 1998, ο Δημήτρης Κουσουρής, φοιτητής και στέλεχος της αριστεράς, δέχθηκε δολοφονική επίθεση έξω από τα δικαστήρια της Ευελπίδων από μια ομάδα ανδρών της Χρυσής Αυγής.

Το Σεπτέμβριο του 2006 δικάστηκε ο φυγόδικος Χρυσαυγίτης Αντώνης Ανδρουτσόπουλος, γνωστός ως «Περίανδρος», για την απόπειρα δολοφονίας του Δημήτρη Κουσουρή. Δηλαδή δικάστηκε 8 χρόνια μετά την απόπειρα δολοφονίας ! Για 8 ολόκληρα χρόνια ο εγκληματίας «Περίανδρος» κυκλοφορούσε ελεύθερος. Στις 24-2-1999 ο Χρυσοχοΐδης δήλωνε στη Βουλή ότι ο Ανδρουτσόπουλος έφυγε από την Ελλάδα τις πρωινές ώρες της 21/6/1998, δίνοντας έτσι το μήνυμα πως η υπόθεση ανήκε πλέον στην Interpol. Έπειτα από χρόνια όμως, το υπουργείο Δημόσιας Τάξης συμπέρανε ότι ο καταζητούμενος «Περίανδρος» ουδέποτε εγκατέλειψε την Ελλάδα! Η ειδική ομάδα της ΕΛ.ΑΣ. που συστήθηκε για τη σύλληψή του «σκόνταψε» στις διασυνδέσεις της «Χρυσής Αυγής» και του ίδιου του «Περίανδρου» με αξιωματικούς της ΕΛ.ΑΣ. Όπως αποκαλύπτουν τα απόρρητα έγγραφα της ειδικής αυτής ομάδας, η Αστυνομία προμήθευε τους Χρυσαυγίτες με ασυρμάτους και κλομπ στις μαζικές διαδηλώσεις, στις επετείους του Πολυτεχνείου και σε εκδηλώσεις του «αριστερίστικου και αναρχικού χώρου», για να εμφανίζονται ως αγανακτισμένοι πολίτες και να προκαλούν βίαια επεισόδια (δημοσίευμα της εφημερίδας «Τα Νέα», 17/4/2004)! Αυτή η διαπλοκή με την ΕΛ.ΑΣ. ήταν η «ασπίδα» της «Χρυσής Αυγής».
Αν ρίξουμε μια ματιά στο απόρρητο έγγραφο της ΕΛ.ΑΣ. του 1999 που διέρρευσε στις εφημερίδες, θα διαβάσουμε μεταξύ άλλων και τα ακόλουθα : «Η οργάνωση (Χρυσή Αυγή) διατηρεί πολύ καλές σχέσεις και επαφές με εν ενεργεία αξιωματικούς και μόνιμους υπαξιωματικούς του στρατού, αλλά και με αποστράτους. Διατηρεί πολύ καλές σχέσεις και επαφές με εν ενεργεία και αποστράτους αξιωματικούς της ΕΛ.ΑΣ., αλλά και με απλούς αστυνομικούς. (…) Τα περισσότερα μέλη της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ οπλοφορούν παράνομα, προμηθευόμενα όπλα από βουλευτές (της ΝΔ) παρουσιαζόμενοι ως συνοδοί τους.».



εχεις καμία απόδειξη για αυτό? και δέν εννοώ τα βιντεάκια Λαζόπουλου.
ασφαλίτες υπάρχουν στον χώρο σας,για να παίρνουν πληροφορίες.
τωρα για το φλώροι που είπες, αυτό φαίνετε στο ποιοί είναι οι ''επαναστάτες''. συνήθως παιδιά πλούσιων γονέων αστικής τάξης, που ξαφνικά πήγαν πανεπιστήμιο και ανακάλυψαν την επανάσταση η οποία θα ζωηρέψει ίσως την βαρετή ζωή τους.
όταν όμως τα πράγματα σοβαρέψουν, σε μια σύλληψη πχ τότε είναι που κάνουν την εμφάνιση τους τα δάκρυα και τα τηλεφωνήματα για βοήθεια προς τους γονείς.





Και μη με πρήζεις,μόνο το πρώτο ήταν Λαζόπουλος.

ΥΓ:Αδαμαντία,η τζίφρα σου δεν είναι του Τσε.Ο Παπακωνσταντίνου την είχε πει αυτήν την ατάκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Το Σεπτέμβριο του 2006 δικάστηκε ο φυγόδικος Χρυσαυγίτης Αντώνης Ανδρουτσόπουλος, γνωστός ως «Περίανδρος», για την απόπειρα δολοφονίας του Δημήτρη Κουσουρή. Δηλαδή δικάστηκε 8 χρόνια μετά την απόπειρα δολοφονίας ! Για 8 ολόκληρα χρόνια ο εγκληματίας «Περίανδρος» κυκλοφορούσε ελεύθερος. Στις 24-2-1999 ο Χρυσοχοΐδης δήλωνε στη Βουλή ότι ο Ανδρουτσόπουλος έφυγε από την Ελλάδα τις πρωινές ώρες της 21/6/1998, δίνοντας έτσι το μήνυμα πως η υπόθεση ανήκε πλέον στην Interpol. Έπειτα από χρόνια όμως, το υπουργείο Δημόσιας Τάξης συμπέρανε ότι ο καταζητούμενος «Περίανδρος» ουδέποτε εγκατέλειψε την Ελλάδα! Η ειδική ομάδα της ΕΛ.ΑΣ. που συστήθηκε για τη σύλληψή του «σκόνταψε» στις διασυνδέσεις της «Χρυσής Αυγής» και του ίδιου του «Περίανδρου» με αξιωματικούς της ΕΛ.ΑΣ. Όπως αποκαλύπτουν τα απόρρητα έγγραφα της ειδικής αυτής ομάδας, η Αστυνομία προμήθευε τους Χρυσαυγίτες με ασυρμάτους και κλομπ στις μαζικές διαδηλώσεις, στις επετείους του Πολυτεχνείου και σε εκδηλώσεις του «αριστερίστικου και αναρχικού χώρου», για να εμφανίζονται ως αγανακτισμένοι πολίτες και να προκαλούν βίαια επεισόδια (δημοσίευμα της εφημερίδας «Τα Νέα», 17/4/2004)! Αυτή η διαπλοκή με την ΕΛ.ΑΣ. ήταν η «ασπίδα» της «Χρυσής Αυγής».
Αν ρίξουμε μια ματιά στο απόρρητο έγγραφο της ΕΛ.ΑΣ. του 1999 που διέρρευσε στις εφημερίδες, θα διαβάσουμε μεταξύ άλλων και τα ακόλουθα : «Η οργάνωση (Χρυσή Αυγή) διατηρεί πολύ καλές σχέσεις και επαφές με εν ενεργεία αξιωματικούς και μόνιμους υπαξιωματικούς του στρατού, αλλά και με αποστράτους. Διατηρεί πολύ καλές σχέσεις και επαφές με εν ενεργεία και αποστράτους αξιωματικούς της ΕΛ.ΑΣ., αλλά και με απλούς αστυνομικούς. (…) Τα περισσότερα μέλη της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ οπλοφορούν παράνομα, προμηθευόμενα όπλα από βουλευτές (της ΝΔ) παρουσιαζόμενοι ως συνοδοί τους.».

η χα είναι μια ακραία οργάνωση, δέν αντιλέγω μπορεί να υπάρχουν υποστηρικτές της στα σώματα ασφαλείας, και στον πολιτικό κόσμο. όπως υπάρχουν και υποστηρικτές των τρομοκρατών απο ορισμένους πολιτικούς και κόμματα.

το μόνο που διαφέρει η χα απο τους ''επαναστάτες'' κουκουλοφόρους είναι η σημαία και τα συνθήματα. στο μυαλό τους και οι 2 είναι το ίδιο..

τα βίντεο που έβαλες δείχνουν ασφαλίτες κοντά σε αστυνομικούς. το οτι υπάρχουν, δέν σημαίνει οτι αυτοί προκαλούν όλα τα επεισόδια και τις ζημιές. άλλωστε δέν είναι τόσο πολλοί για να είναι ικανοί να προκαλούν όλο αυτό το χάος.

εσύ ο ίδιος όμως άν δέν κάνω λάθος υποστηρίζεις οτι για να επέλθει η αλλαγή πρέπει να χρησιμοποιηθούν και βίαια μέσα.
το να ρίχνεις το φταίξιμο για αυτά στους ασφαλίτες δέν βγάζει νόημα. αυτό το κάνει το κκε.


για τον Λαμπράκη υπάρχουν ακόμα και τώρα πολλές αμφιβολίες.
δές το βίντεο παρακάτω όπου ο ίδιος ο τίγρης(αυτός που έριξε την μηχανή και έπιασε αυτόν που χτύπησε τον λαμπράκη) δίνει μια άλλη εκδοχή για το τί έγινε.
https://olympia.gr/2010/05/22/gregory-lambrakis/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
η χα είναι μια ακραία οργάνωση, δέν αντιλέγω μπορεί να υπάρχουν υποστηρικτές της στα σώματα ασφαλείας, και στον πολιτικό κόσμο. όπως υπάρχουν και υποστηρικτές των τρομοκρατών απο ορισμένους πολιτικούς και κόμματα.

το μόνο που διαφέρει η χα απο τους ''επαναστάτες'' κουκουλοφόρους είναι η σημαία και τα συνθήματα. στο μυαλό τους και οι 2 είναι το ίδιο..

Μπα,θα διαφωνήσω.Και δεν το κάνω αυτό για να απολογηθώ για τον χώρο μου,αλλά επειδή η σύγκρισή σου εμπεριέχει logical fallacy.Η Χ.Α. είναι μια οργάνωση,πολύ πιο ενιαία και ομοιογενής από έναν "επαναστατικό" χώρο,όπως λες,ο οποίος αποτελείται από διάφορες οργανώσεις και άλλους αυτόνομους.Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα,η Χ.Α. είναι μια οργάνωση με σαφές καταστατικό (βασικά πλέον είναι κόμμα),ενώ όταν μιλάμε για "επαναστατικό" χώρο,είναι απλώς κάτι γενικό και αόριστο.Στον "επαναστατικό" χώρο ανήκε και ο Καστοριάδης,στον "επαναστατικό" χώρο ανήκει και ο κάθε καμένος που λιώνει όλη μέρα στα μπαφίδια και πετάει πετρούλες στις πορείες νομίζοντας ότι κάνει επανάσταση.

Btw,δε θυμάμαι κανέναν πολιτικό να υποστήριξε τους τρομοκράτες.

τα βίντεο που έβαλες δείχνουν ασφαλίτες κοντά σε αστυνομικούς. το οτι υπάρχουν, δέν σημαίνει οτι αυτοί προκαλούν όλα τα επεισόδια και τις ζημιές. άλλωστε δέν είναι τόσο πολλοί για να είναι ικανοί να προκαλούν όλο αυτό το χάος.

εσύ ο ίδιος όμως άν δέν κάνω λάθος υποστηρίζεις οτι για να επέλθει η αλλαγή πρέπει να χρησιμοποιηθούν και βίαια μέσα.
το να ρίχνεις το φταίξιμο για αυτά στους ασφαλίτες δέν βγάζει νόημα. αυτό το κάνει το κκε.

That's not my point.Το ότι οι ασφαλίτες δεν κάνουν όλα τα επεισόδια,δε σημαίνει ότι δεν κάνουν καθόλου επεισόδια.Υποστηρίζω τα βίαια μέσα λόγω ιδεολογίας,όχι επειδή έτσι μου κατέβει.Therefore,φυσικά και έχω πρόβλημα με τον εντεταλμένο προβοκάτορα,με τον κα*λωμένο νεαρό ή με τον καμένο χουλιγκάνο.Όσοι ασπάζονται ιδεολογικά τη βίαιη ανατροπή του συστήματος,έχουν συγκεκριμένους στόχους (τράπεζες,κομματικά γραφεία,την αστυνομία,υποκαταστήματα πολυεθνικών) και τους χτυπούν με ψυχραιμία και ακρίβεια,δε βαράνε ούτε σαν κάφροι,ούτε ό,τι να 'ναι.Όταν έρχεται ο κάφρος ή ο ασφαλίτης και βαράνε ένα περίπτερο π.χ. και δίνουν πάτημα στον Pretend-έρη και στον κάθε (αλήτη-ρουφιάνο) δημοσιογράφο να μας λασπολογεί στην κοινή γνώμη μιλώντας για "κακομαθημένα πλουσιόπαιδα" και λοιπές μ@λ@κίες,τότε ναι,έχω πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
αν νομίζουνε οι τ παληκάρια αυτά ότι κάνουν επανάσταση με το να σπάνε τις τράπεζες,-λες και η τραπεζες θα κάτσουνε να σκάσουνε αν θα πληρώσουνε ενα τζαμάκι-,συγνώμη αλλα αυτό δεν αποτελεί επανάσταση...
οσο για την αριστερά,θα σε ενημερώσω ότι υπάρχει και τέτοια,οσο για τις επαναστάσεις -αναίμακτες και μη-διαβασε το κόκκινο βιβλίο του μαο τσε τουνγκ,και θα καταλάβεις ότι είσαι ενημερωμένος ελλιπώς ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
αν νομίζουνε οι τ παληκάρια αυτά ότι κάνουν επανάσταση με το να σπάνε τις τράπεζες,-λες και η τραπεζες θα κάτσουνε να σκάσουνε αν θα πληρώσουνε ενα τζαμάκι-,συγνώμη αλλα αυτό δεν αποτελεί επανάσταση...
οσο για την αριστερά,θα σε ενημερώσω ότι υπάρχει και τέτοια,οσο για τις επαναστάσεις -αναίμακτες και μη-διαβασε το κόκκινο βιβλίο του μαο τσε τουνγκ,και θα καταλάβεις ότι είσαι ενημερωμένος ελλιπώς ....

Δεν είπα ποτέ ότι αυτό είναι Επανάσταση.Για να έρθει όμως η Επανάσταση,χρειάζεσαι πρώτα απ'όλα τον κόσμο.Για να κερδίσεις τον κόσμο είναι απαραίτητη η προπαγάνδιση των θέσεών σου.Η καταστροφή τραπεζών,Α.Τ.,υποκαταστημάτων πολυεθνικών,κομματικών γραφείων κλπ,αποτελεί μια συμβολική πράξη που εντάσσεται στο γενικότερο πλαίσιο προπαγάνδισης των ιδεών μας.Αλήθεια,αντί να κάθεσαι να μου λες τι δεν είναι Επανάσταση,γιατί δε μου λες τι είναι Επανάσταση?Πολύ θα ήθελα να ακούσω έναν αριστερό να λέει κάτι τέτοιο.Γιατί,last time I checked,δεν ήσαστε στα βουνά με τα Καλάζνικοφ,μια χαρά καλοί απόγονοι της Βάρκιζας κάνετε πορείες-κηδείες με περιφρούρηση.
Μάο δεν έχω διαβάσει.Έχω διαβάσει όμως Λένιν...έχω διαβάσει και Χίτλερ,από δικτάτορες.Γενικότερα,ο λόγος των δικτατόρων δεν κατάφερε να μ'εντυπωσιάσει ούτε στο ελάχιστο.Σαν ιδεολογική ουσία δεν προσφέρουν τίποτα,τα βιβλία τους τα βρίσκω χρήσιμα μονάχα για την κατανόηση της ψυχοσύνθεσης ενός παράφρονα τυρράνου.Θα πρέπει να μου δώσεις κάτι περισσότερο γιατί θα πρέπει να διαβάσω και Μάο,the man under whose authority πάνω από 30 εκατομμύρια Κινέζοι πέθαναν απ'την πείνα και άλλα 10 εκτελέστηκαν ή στάλθηκαν σε στρατόπεδα καταναγκαστικής εργασίας,μόνο και μόνο για να καταλήξει η χώρα του να γίνει το πιο βάναυσο καπιταλιστικό κράτος του σήμερα.

ΥΓ:Δεν υπάρχουν αναίμακτες επαναστάσεις.Έλεος με την (του κ*λου) προπαγάνδα των οπορτουνιστών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
ο λόγος σου μου θυμίζει περισσότερο κνίτη παρα αναρχο...τέτοιο τέλος πάντων....και γώ εξίσου θα ήθελα να ακούσω απο τους μερακλήδες τους μπλακ μπλόκ-αδες, το όραμα τους για την αλλαγή του τόπου,γιατί με το να δυσανασχετείς με τις αδυναμίες του συστήματος,το ξέρουμε όλοι να το κάνουμε καλα-και προ πάντων το κκε,το κόμμα της αγανάκτησης-,αλλά αντιπροτάσεις δεν ακουσα ποτέ μου μέσα απο τη μαυρίλα των αναρχικών...
δε -λέω υπάρχουν και σοβαρές θέσεις,αλλά δεν θα έμπενα ποτέ στον κόπο να τις σταχυολογήσω....
τώρα ποιος μοιάζει περισσότερο στον μέσο κνίτη.......δεν το γνωρίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
ο λόγος σου μου θυμίζει περισσότερο κνίτη παρα αναρχο...τέτοιο τέλος πάντων....και γώ εξίσου θα ήθελα να ακούσω απο τους μερακλήδες τους μπλακ μπλόκ-αδες, το όραμα τους για την αλλαγή του τόπου,γιατί με το να δυσανασχετείς με τις αδυναμίες του συστήματος,το ξέρουμε όλοι να το κάνουμε καλα-και προ πάντων το κκε,το κόμμα της αγανάκτησης-,αλλά αντιπροτάσεις δεν ακουσα ποτέ μου μέσα απο τη μαυρίλα των αναρχικών...
δε -λέω υπάρχουν και σοβαρές θέσεις,αλλά δεν θα έμπενα ποτέ στον κόπο να τις σταχυολογήσω....
τώρα ποιος μοιάζει περισσότερο στον μέσο κνίτη.......δεν το γνωρίζω

Γιατί σου θυμίζω κνίτη? :S
Και μετά κατηγορείς εμένα για έλλειψη ενημέρωσης?Υπάρχουν ένα σωρό αναρχικά ρεύματα με αντιπροτάσεις (αναρχοκολλεκτιβισμός,αναρχοκομμουνισμός,αναρχομουτουαλισμός),με ένα σωρό θεωρητικούς που έχουν γράψει ένα σωρό βιβλία.Στο συγκεκριμένο thread,σε προηγούμενες σελίδες έχω παραθέσει κάποιες βιώσιμες εναλλακτικές,take a look.Γενικότερα,για να τα συζητήσουμε αυτά καθώς και τη δική μου οπτική γωνία on this stuff,καλύτερα θα ήταν να κάναμε ένα ξεχωριστό thread.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
εγω δεν είπα ποτε ότι είμαι επαρκώς ενημερωμένος,άλλωστε και κανεις δεν μπορει να είναι για όλα...
τουλάχιστο δεν μπιχνομαι σαν σφίνα σε άγνωστα εδάφη.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
δεν μπιχνομαι σαν σφίνα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
χααχαχα έχεις πάντως χιούμορ....ασχετως αν δεν καταλαβα τι λεει η εικονα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
τα περι συνεργασίας αστυνομίας χρυσής αυγής καταρίπτονται και απο τα χθεσινά επεισόδια στον αγιο παντελεήμονα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top