[06/12/2010] Πήγατε στην πορεία;

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Oi πορείες στην Γαλλία, Αγγλία είναι αποτελεσματικές στην Ελλάδα που έχουν γίνει συνήθεια είναι ανούσιες.... Γι αυτό ευθύνονται οι αριστερές παρατάξεις και συνδικάτα.

Εϊναι σαν το παραμύθι του ψεύτη βοσκού... Αν κάνεις πορεία την πρώτη φορά σε ακούνε, τη δεύτερη σε ακούνε την τρίτη και έπειτα σε αγνοούν δεν πα να χτυπάς και το κεφάλι σου στο τοίχο. Στην Ελλάδα οι πορείες έχουν γίνει εβδομαδιαία ρουτίνα. Πηγαίντε στις πορείες για να τις απομυθοποιήσετε και να συνειδητοποιήσετε πόσο υποκεινούμενες είναι αλλά μην κατηγορείται αυτούς που δεν πηγαίνουν γιατί έχουν καταλάβει κάποια πράγματα πριν από εσάς.

Ως προς τις απεργίες: Δεν μπορώ να τις κατανοήσω. Είναι δυνατόν να έχει βρωμίσει η μισή Αθήνα από τα σκουπίδια επειδή κάποιοι με σίγουρο μισθό κάνουν απεργία. Ας κάνουν απεργία αλλά χωρίς να πληρώνονται αλλιώς είναι τζάμπα αγωνιστές. Το ίδιο πράγμα με την απεργία ΜΜΜ με ποια λογική κάποιοι προκαλούν τόση ταλαιπωρία στον υπόλοιπο λαό ....

Οι μισοί διαμαρτύρονται γιατί δεν είναι στον δημόσιο τομέα και οι υπόλοιποι γιατί είναι στο δημόσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takis777

Νεοφερμένος

Ο takis777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ολα τα λυσαμε η πορεια μας μαρανε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Oi πορείες στην Γαλλία, Αγγλία είναι αποτελεσματικές στην Ελλάδα που έχουν γίνει συνήθεια είναι ανούσιες.... Γι αυτό ευθύνονται οι αριστερές παρατάξεις και συνδικάτα.

Εϊναι σαν το παραμύθι του ψεύτη βοσκού... Αν κάνεις πορεία την πρώτη φορά σε ακούνε, τη δεύτερη σε ακούνε την τρίτη και έπειτα σε αγνοούν δεν πα να χτυπάς και το κεφάλι σου στο τοίχο. Στην Ελλάδα οι πορείες έχουν γίνει εβδομαδιαία ρουτίνα. Πηγαίντε στις πορείες για να τις απομυθοποιήσετε και να συνειδητοποιήσετε πόσο υποκεινούμενες είναι αλλά μην κατηγορείται αυτούς που δεν πηγαίνουν γιατί έχουν καταλάβει κάποια πράγματα πριν από εσάς.

Well spoken. (Υ)

ολα τα λυσαμε η πορεια μας μαρανε!!

Ακριβώς επειδή δεν έχουμε λύσει τα προβλήματά μας κάνουμε πορείες.

Να φανταστω μηπως και μπολικους ασφαλιτες?

Έλα πες την αλήθεια.Απαντάς για να απαντήσεις και να λες στον εαυτό σου ότι την είπες στον "άπλυτο βρωμιάρη αναρχικό",έτσι δεν είναι?Νομίζω αυτό που ήδη είπα ήταν crystal clear:
"Αντιεξουσιαστικός χώρος",θα πει το σύνολο των ανθρώπων που θεωρούν τους εαυτούς τους αντιεξουσιαστές.


Δεν ειναι κατηγοριες. Ειναι γεγονοτα. Το ιντιμυντια στεγαζεται στον σερβερ του πολυτεχνειου(!!)
Οσο και αν σας φαινεται περιεργο οι "υπερεπαναστατες" στηνουν τα site τους σε κρατικους server...
Επισης το ιντυμιντια ξεκινησε παγκοσμια σαν δικτυο, με την χρηματοδοτηση του διασημου σαμπλουτου σιωνιστη Gerorge Soros.
Τυχαιο θα μου πειτε...


#1:Όπως και τα sites όλων των παρατάξεων,too.
#2:Goebbels θα σε πω.Πάρε να 'χεις,μικρέ γκαιμπελίσκε: https://les-malakies.blogspot.com/2009/07/indymedia.html




Ξαναλεω οτι με το μισο κειμενο στα Αγγλικα και το αλλο μισο στα ελληνικα δεν κανεις πιο "trendy" το γραπτο σου... Αντιθετως κουραζεις τον αναγνωστη.
Π.χ. αντι για "I think it's safe to say.." θα μποσουσες να πεις ανετα "πιστευω με ευκολια θα ελεγα.."
Δεν δειχνει περισσοτερη μορφωση η χρηση ξενογλωσων ορων, το αντιθετο...

Dude,I really think that you can't read.Στο είπα ήδη,είμαι bilingual.Τι θα πει αυτό?Σκέφτομαι και εκφράζομαι σε δύο γλώσσες.Therefore,δεδομένου ότι είμαστε ένα χαλαρό μαθητικό φόρουμ,για ευκολία μου γράφω στη γλώσσα που μου 'ρχεται first in mind.

Οσον αφορα την γνωση και την ηλικια, δεν υπαρχει καποια συγκεκριμενη συναρτηση, η πρωτη ομως προαπαιτει την δευτερη.

Σκέφτηκα να googlάρω κλασσικά "facepalm",αλλά κατέληξα ότι αν το κάνω θα έπρεπε να βάλω όσα facepalms υπάρχουν στο Google.You do realize ότι μου παραθέτεις την προηγούμενη ατεκμηρίωτη πρότασή σου,rephrased,right?Όταν μου λες ότι η πρώτη προαπαιτεί τη δεύτερη=>η πρώτη εξαρτάται της δεύτερης=>η πρώτη είναι σύναρτηση της δεύτερης.Seriously now,στη σχολή σου δεν κάνετε μαθηματικά?Μου λες λοιπόν ότι γνώση=f(ηλικία).Ε,σου λέω εγώ,prove it.If you can't,τότε δεν έχω λόγο να μην υποθέσω ότι είναι ανεξάρτητες (κάτι που πειραματικά ήδη είδαμε πως στέκει,ξέρω λιγότερα από έναν μικρότερό μου σε θέματα με τα οποία δεν έχω ασχοληθεί).

Οπως ειχε και πει και ενας μεγαλος Ελληνας φιλοσοφος :
"Ανοητος ειναι οποιος ειναι νεος και λεει πολλα, και οποιος ειναι μεγαλος και λεει λιγα.."

Wow,μπράβο του.Και όπως έχει πει και όλος ο ελληνικός λαός κατά καιρούς,στους δίδυμους αδένες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Έλα πες την αλήθεια.Απαντάς για να απαντήσεις και να λες στον εαυτό σου ότι την είπες στον "άπλυτο βρωμιάρη αναρχικό",έτσι δεν είναι?Νομίζω αυτό που ήδη είπα ήταν crystal clear
Το τι ειναι ο καθενας το γνωριζει ο ιδιος... δεν θα σε χαρακτηρισω εγω..

Και αυτο που σου ειπα ηταν "crystal clear".
Θελεις δηλαδη να μας πεις οτι ο αντιεξουσιαστικος-αναρχικος χωρος δεν εχει ασφαλιτες-παρακρατικους??
οκ man, whatever you say:spasiklas:
Εδω βεβαια ταιριαζει η παροιμια "ο κοσμος το χει τουμπανο και ο Μανωλιός κρυφο καμαρι":whistle:



#1:Όπως και τα sites όλων των παρατάξεων,too.
#2:Goebbels θα σε πω.Πάρε να 'χεις,μικρέ γκαιμπελίσκε: https://les-malakies.blogspot.com/2009/07/indymedia.html
#1 δεν εχει καμια σχεση το ιντιμυντια με τις σελιδες των υπολοιπων παραταξεων. :ropalo:
#2 v for vendeta ριξε μια ματια εδω --> stop-indymedia.blogspot.com θα σου λυθουν πολλες αποριες.
Οσον αφορα το ιστολογιο που παρεπεμψες στην δευτερη γραμμη, θα σου απαντησω με τον τιτλο του ιδιου του blog που παρεπεμψες.....



Σκέφτηκα να googlάρω κλασσικά "facepalm",αλλά κατέληξα ότι αν το κάνω θα έπρεπε να βάλω όσα facepalms υπάρχουν στο Google.You do realize ότι μου παραθέτεις την προηγούμενη ατεκμηρίωτη πρότασή σου,rephrased,right?Όταν μου λες ότι η πρώτη προαπαιτεί τη δεύτερη=>η πρώτη εξαρτάται της δεύτερης=>η πρώτη είναι σύναρτηση της δεύτερης.Seriously now,στη σχολή σου δεν κάνετε μαθηματικά?Μου λες λοιπόν ότι γνώση=f(ηλικία).Ε,σου λέω εγώ,prove it.If you can't,τότε δεν έχω λόγο να μην υποθέσω ότι είναι ανεξάρτητες (κάτι που πειραματικά ήδη είδαμε πως στέκει,ξέρω λιγότερα από έναν μικρότερό μου σε θέματα με τα οποία δεν έχω ασχοληθεί).

Wow,μπράβο του.Και όπως έχει πει και όλος ο ελληνικός λαός κατά καιρούς,στους δίδυμους αδένες μου.

Καλυτερα που δεν εβαλες αλλα facepalm.. θα προκαλουσες οιδημα στους διδυμους αδενες των αναγνωστών αυτου του φορουμ.

Οσον αφορα την σχολη μου, δες λιγο στο προφιλ μου πρωτου μιλησεις για μαθηματικα...
Αυτο που σου εγραψα ηταν "crystal clear" oπως χαρακτηριστικα θα ελεγες.
Σου ειπα, οτι η μια προαπαιτει την αλλη.
Με λιγα λογια η γνωση προαπαιτει την ηλικια.
Για παραδειγμα, δεν γινεται εσυ που εισαι στο ξεκινημα των σπουδων σου στην ιατρικη να ξερεις τοσα οσα ενας που εχει τελειωσει και εργαζεται σαν γιατρος.
Αναλογα εγω που ειμαι φοιτητης του Φυσικου, δεν μπορω να ξερω τοσα, οσα π.χ. ενας ερευνητης στο Cern.

Αν θες κανε οτι συνεχιζεις να μην καταλαβαινεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Στο είπα ήδη,είμαι bilingual.
Nτάξει ρε συ, ο καθένας κάνει ό,τι θέλει στο κρεββάτι του, δεν σε κατηγορεί κανείς γι' αυτό.




Yγ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Το τι ειναι ο καθενας το γνωριζει ο ιδιος... δεν θα σε χαρακτηρισω εγω..

Και αυτο που σου ειπα ηταν "crystal clear".
Θελεις δηλαδη να μας πεις οτι ο αντιεξουσιαστικος-αναρχικος χωρος δεν εχει ασφαλιτες-παρακρατικους??
οκ man, whatever you say:spasiklas:
Εδω βεβαια ταιριαζει η παροιμια "ο κοσμος το χει τουμπανο και ο Μανωλιός κρυφο καμαρι":whistle:

Τι δεν καταλαβαίνεις όταν λέω "Αντιεξουσιαστικός χώρος θα πει το σύνολο των ανθρώπων που θεωρούν τους εαυτούς τους αντιεξουσιαστές"?Οι ασφαλίτες/παρακρατικοί δε θεωρούν τους εαυτούς τους αντιεξουσιαστές,παριστάνουν τους αντιεξουσιαστές.Seriously dude,μου φαίνεται δεν ξέρεις βασική ανάγνωση.Αυτός που παριστάνει κάτι,δε θεωρεί τον εαυτό του αυτό το κάτι,παίζει συνειδητά θέατρο.Και στο κάτω κάτω,wtf argument is that?Ναι,υπάρχουν ασφαλίτες,αλλά αυτό είναι υπέρ μου in a conversation,πολύ απλά διότι μπορώ να τους φορτώσω,αφού παραδέχεσαι την ύπαρξή τους,ότι κατηγορία μου προσάπτεις.Ένα απλό παράδειγμα,μου λες εσύ για μπάχαλα?οι ασφαλίτες και οι παρακρατικοί τα έκαναν,σου λέω εγώ.There,thank you.



#1 δεν εχει καμια σχεση το ιντιμυντια με τις σελιδες των υπολοιπων παραταξεων. :ropalo:
#2 v for vendeta ριξε μια ματια εδω --> stop-indymedia.blogspot.com θα σου λυθουν πολλες αποριες.
Οσον αφορα το ιστολογιο που παρεπεμψες στην δευτερη γραμμη, θα σου απαντησω με τον τιτλο του ιδιου του blog που παρεπεμψες.....

#1:Ναι,οι υπόλοιπες παρατάξεις διαχρονικά έχουν προκαλέσει άπειρα περισσότερο damage στα πανεπιστήμια απ'ότι το Indy.
#2:Το blog που σου έδειξα παρέθετε στοιχεία.Εσύ μου παραθέτεις το γνωστό φασιστοκαραγκιοζοblog.






Σου ειπα, οτι η μια προαπαιτει την αλλη.
Με λιγα λογια η γνωση προαπαιτει την ηλικια.
Για παραδειγμα, δεν γινεται εσυ που εισαι στο ξεκινημα των σπουδων σου στην ιατρικη να ξερεις τοσα οσα ενας που εχει τελειωσει και εργαζεται σαν γιατρος.
Αναλογα εγω που ειμαι φοιτητης του Φυσικου, δεν μπορω να ξερω τοσα, οσα π.χ. ενας ερευνητης στο Cern.


Ναι και εγώ σου είπα ότι γι'αυτό σου τον ισχυρισμό,θέλω μια απόδειξη,which,so far,you fail to present.Αυτό που κάνεις είναι απλώς να μας ξαναλές την αρχική θέση την οποία υποστηρίζεις.Στο παράδειγμά σου,η αιτία της περισσότερης γνώσης,δεν είναι η ηλικία,αλλά η ενασχόληση.Άλλο πράγμα ο χρόνος ασχοληθήκαμε με κάτι και άλλο η ηλικία.Ο γιατρός δεν ξέρει περισσότερα από εμένα επειδή είναι μεγαλύτερος,αλλά επειδή έχει ασχοληθεί πολύ περισσότερο με το αντικείμενο.Σου εξήγησα,ένα 10χρονο που ασχολείται με το ποδόσφαιρο,ξέρει πολύ περισσότερα γι'αυτό από εμένα που το βαριέμαι αφάνταστα και ας είμαι 10 χρόνια μεγαλύτερος.Η ηλικία μας είναι ανεξάρτητη με τον χρόνο που έχουμε αφιερώσει στην ενασχόληση με ένα θέμα.Για παράδειγμα,ένας φοιτητής Ιατρικής που έφτασε 30 ετών και δεν έχει ανοίξει βιβλίο οπότε δεν έχει περάσει ακόμα ούτε τα μαθήματα του πρώτου έτους,ξέρει πολύ λιγότερα από έναν 25χρονο φοιτητή Ιατρικής που έχει πάρει το πτυχίο του.Μεγαλύτερη ηλικία,μικρότερος χρόνος ενασχόλησης,in that case,so simple.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Ένα απλό παράδειγμα,μου λες εσύ για μπάχαλα?οι ασφαλίτες και οι παρακρατικοί τα έκαναν,σου λέω εγώ.There,thank you.
Αν εσυ τα καταδικαζεις, τοτε μποτρεις να το πεις αυτο.
Δεν νομιζω ομως να τα καταδικαζεις... οποτε αστο, και βαλε κανα facepalm

#1:Ναι,οι υπόλοιπες παρατάξεις διαχρονικά έχουν προκαλέσει άπειρα περισσότερο damage στα πανεπιστήμια απ'ότι το Indy.
#2:Το blog που σου έδειξα παρέθετε στοιχεία.Εσύ μου παραθέτεις το γνωστό φασιστοκαραγκιοζοblog.

https://stop-indymedia.blogspot.com/
Ε βεβαια οταν δεν ξερουμε τι να απαντησουμε τοτε ειναι φασιστοκαραγκιοζοblog
Για βρες μια δημοσιευση του συγκεκριμενου blog που δεν ισχυει...

Για παράδειγμα,ένας φοιτητής Ιατρικής που έφτασε 30 ετών και δεν έχει ανοίξει βιβλίο οπότε δεν έχει περάσει ακόμα ούτε τα μαθήματα του πρώτου έτους,ξέρει πολύ λιγότερα από έναν 25χρονο φοιτητή Ιατρικής που έχει πάρει το πτυχίο του.Μεγαλύτερη ηλικία,μικρότερος χρόνος ενασχόλησης,in that case,so simple.
Φερνεις ολο ακυρα παραδειγματα.

Ωραια λοιπον να στο θεσω απλα...
αφου δεν παιζει ρολο η ηλικια γιατι δεν περασες ιατρικη απ τα 10??
Ειχες τις δυνατοτητες και σε εμποδισε το εκπαιδευτικο συστημα θες να μας πεις?
Η μηπως νομιζεις οτι φτανοντας τα 18,ο εγκεφαλος σου εχει αναπτυχθει πληρως και ταυτοχρονα εχεις παρει ολα τα διδαγματα της ζωης?

Εχεις ακουσει που λενε οτι η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας?
Στα περισσοτερα που εχεις γραψει φαινεσαι ημιμαθης..
Δεν στο λεω για να στο παιξω ξυπνιος, ουτε οτι οσα εχω γραψει εγω ειναι 100% σωστα.
Απλως φαινεσαι πολυ απολυτος στις αποψεις σου χωρις να γνωριζεις
και αυτο δεν θα σε οδηγησει σωστα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΖΟΕ

Νεοφερμένος

Η ΖΩΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλκηδόνα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
παιδια γεια κ απο μενα. εγω σπουδαζω γιαννενα και εκεινη την ημερα κατεβηκα στην πορεια στη μνημη και μονο του αδικοχαμενου Αλεξανδρου. στην πορεια κατεβηκαν αρκετοι φοιτητες αλλοι σε συλλογους, αλλοι μεμονωμενα, αλλοι σε διαφορα σωματεια. φυσικα το κλιμα ηταν πολωμενο εξ αρχης απο τους αναρχικους οι οποιοι κατευθαναν στο σημειο αφετηριας με κονταρια, μαυρες κ κοκκινες σημαιες, κουκουλες και τσαντες με τον απαιραιτητο εξοπλισμο!! η πορεια ηταν ειρηνικη αρχικα μεχρι που τα ματ επιτεθηκαν χωρις λογο ριχνοντας δακρυγονα 2 φορες κατα την διαρκεια της πορειας. το μονο σιγουρο ειναι οτι μας ειχαν απο παντου περικυκλωμενους συνεχως παρολο που δεν δημιουργηθηκε κανενα προβλημααπο τους αναρχικους μεχρι τελους... οποτε καταλαβαινετε οτι οι ιδιοι προκαλουν με τις πραξεις τους. μπορω να σας πω οτι ως απλη φοιητρια που ειχα την επιθυμια να κατεβω στην πορεια για τον δικο μας Αλεξανδρο δεν σταματησα να τρεμω απο φοβο και να νιωθω ενα δυνατο σφυξιμο (τωρα θα ριξουν δακρυγονα), καθως νιωθαμε συνεχως την παρουσια των ματ διπλα μας χωρις να υπαρχει προβλημα. γνωμη μου ειναι οτι δεν πρεπει να την πληρωνουν οι ανθρωποι που πραγματικα ξερουν την ουσια της καθε πορειας και θελουν να διαδηλωσουν ειρηνικα. ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Αν εσυ τα καταδικαζεις, τοτε μποτρεις να το πεις αυτο.
Δεν νομιζω ομως να τα καταδικαζεις... οποτε αστο, και βαλε κανα facepalm

Actually,είναι μεγάλη κουβέντα το τι καταδικάζω και τι όχι.Το λογικό βέβαια θα ήταν να πεις ότι τα καταδικάζω και διότι λόγω θεωρητικού υποβάθρου ένας αναρχικός θα έπρεπε να είναι κατά της βίας (επιβολής),αλλά και γιατί η κυρίαρχη τάση στον ελληνικό αντιεξουσιαστικό χώρο είναι ο αναρχοπασιφισμός.Αλλά μιλάμε για τόση άγνοια.

https://stop-indymedia.blogspot.com/
Ε βεβαια οταν δεν ξερουμε τι να απαντησουμε τοτε ειναι φασιστοκαραγκιοζοblog
Για βρες μια δημοσιευση του συγκεκριμενου blog που δεν ισχυει...

https://les-malakies.blogspot.com/search/label/Stop-Indymedia
Περαστικά σου.
Φερνεις ολο ακυρα παραδειγματα.

Ωραια λοιπον να στο θεσω απλα...
αφου δεν παιζει ρολο η ηλικια γιατι δεν περασες ιατρικη απ τα 10??
Ειχες τις δυνατοτητες και σε εμποδισε το εκπαιδευτικο συστημα θες να μας πεις?
Η μηπως νομιζεις οτι φτανοντας τα 18,ο εγκεφαλος σου εχει αναπτυχθει πληρως και ταυτοχρονα εχεις παρει ολα τα διδαγματα της ζωης?

Εχεις ακουσει που λενε οτι η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας?
Στα περισσοτερα που εχεις γραψει φαινεσαι ημιμαθης..
Δεν στο λεω για να στο παιξω ξυπνιος, ουτε οτι οσα εχω γραψει εγω ειναι 100% σωστα.
Απλως φαινεσαι πολυ απολυτος στις αποψεις σου χωρις να γνωριζεις
και αυτο δεν θα σε οδηγησει σωστα..

Δε νομίζω ότι υπάρχει κανείς που νομίζει ότι τα ξέρει όλα.Αλλά πολύ απλά η αναρχία είναι ένα ζήτημα στο οποίο...πολύ απλά είμαι μέσα στα πράγματα και τόση ώρα κάθομαι και απολογούμαι σε άτομα που δεν έχουν διαβάσει ούτε ένα βιβλίο σχετικά μ'εμάς,πετάνε τη μία αστοιχείωτη κοτσάνα μετά την άλλη και νομίζουν ότι κάνουν κριτική.

Το ότι ως ένα σημείο (18 years) το μυαλό δεν έχει ωριμάσει αρκετά ώστε να αφομοιώσει στο full extend τους ορισμένα θέματα,δεν ακυρώνει την έννοια της ενασχόλησης.Ίσως να καταλάβεις καλύτερα στα 25 σου τα βιβλία που διάβαζες στα 15 σου,still,ως 15χρονος που έχεις διαβάσει ένα βιβλίο σχετικά με το Χ ζήτημα,το ξέρεις πολύ καλύτερα από έναν 25χρονο που δεν έχει διαβάσει τίποτα σχετικά με το Χ.Η γνώση είναι άμεση συνάρτηση της ενασχόλησης και στο εξήγησα διεξοδικά,όχι όμως και της ηλικίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Περαστικά σου.
Περαστικα μου για ποιο λογο?
Οσον αφορα τους ασφαλιτες στον αντιεξουστικο χωρο, που και ο ιδιος παραδεχτηκες οτι υπαρχουν (παντου υπαρχουν εννοειται), να εχεις υποψην σου οτι κατεχουν επι το πλειστον καίριες θεσεις και μπορουν και ελεγχουν πραγματα και καταστασεις. Υποκινουνε και σταματανε επισοδεια αναλογα με τα εκαστοτε συμφεροντα.


Η γνώση είναι άμεση συνάρτηση της ενασχόλησης και στο εξήγησα διεξοδικά,όχι όμως και της ηλικίας.
Για ενασχοληθεις διεξοδικα σε καποιο θεμα, χρειαζεσαι χρονια ενασχολησης φιλαρακο, επομενως προααπαιτειται και η ηλικια, βαση της οποιας θα μπορεις να εχεις εμπειρια και γνωσεις απο την μακροχρονια ενασχοληση σου με το αντικειμενο.
Εκτος βεβαια αν εισαι παιδι indigo...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Περαστικα μου για ποιο λογο?
Οσον αφορα τους ασφαλιτες στον αντιεξουστικο χωρο, που και ο ιδιος παραδεχτηκες οτι υπαρχουν (παντου υπαρχουν εννοειται), να εχεις υποψην σου οτι κατεχουν επι το πλειστον καίριες θεσεις και μπορουν και ελεγχουν πραγματα και καταστασεις. Υποκινουνε και σταματανε επισοδεια αναλογα με τα εκαστοτε συμφεροντα.

Δεν αρνήθηκα ποτέ την ύπαρξη ασφαλιτών και τη ζημιά που κάνουν,αλλά γίνεσαι συνωμοσιολόγος,πιο υπερβολικός και από κνίτη.Για την ΕΥΠ μιλάμε,όχι για την KGB,ούτε τη Στάζι,ούτε τη Γκεστάπο.



Για ενασχοληθεις διεξοδικα σε καποιο θεμα, χρειαζεσαι χρονια ενασχολησης φιλαρακο, επομενως προααπαιτειται και η ηλικια, βαση της οποιας θα μπορεις να εχεις εμπειρια και γνωσεις απο την μακροχρονια ενασχοληση σου με το αντικειμενο.
Εκτος βεβαια αν εισαι παιδι indigo...

Εξαρτάται κατ'αρχάς το θέμα.Για ν'ασχοληθείς με τον Ολυμπιακό χρειάζεσαι κατά βάση χρόνο,για ν'ασχοληθείς με τη Κβαντομηχανική,εκτός από χρόνο,σίγουρα πρέπει να 'χει πήξει και το μυαλό σου λιγάκι.Όπως και να 'χει,τα 4 χρόνια ενασχόλησης μου με τον αντιεξουσιαστικό χώρο (που δεν είναι σίγουρα ο Ολυμπιακός,αλλά δεν είναι και Κβαντομηχανική),νομίζω είναι υπεραρκετά απέναντι σε άτομα που δεν έχουν διαβάσει τίποτα για εμάς,δεν έχουν μιλήσει σ'εμάς,δεν έχουν κατέβει ποτέ σε πορείες μας,δεν έχουν έρθει ποτέ σε συνελεύσεις μας.

Άσχετο απ'τη συζήτηση με τον xdf:Για άλλη μια φορά και σήμερα (15/12/10),στη μαζική πορεία φοιτητικών συλλόγων-σωματείων εργαζομένων στη Θεσσαλονίκη,τα ΜΑΤ απρόκλητα,έδρασαν προβοκατόρικα κάνοντας επίθεση με χρήση χημικών,δακρυγόνων και με άγριους ξυλοδαρμούς.Χωρίς καμία σοβαρή αφορμή,διέσπασαν τα φοιτητικά μπλοκς,χτυπώντας αυθαίρετα ανεξαιρέτως όλους τους διαδηλωτές,προσήγαγαν 20 άτομα,εκ των οποίων οι 17 αφέθηκαν εν συνεχεία ελεύθεροι,3 συνελήφθησαν αντιμετωπίζοντας κατηγορίες για πλημελήματα και 3 βρίσκονται στο νοσκομείο (2 εκ των οποίων συλληφθέντες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
τα τελευταία χρόνια έχει δημιουργηθεί ένα πολύ άσχημο κλίμα για τους αστυνομικούς και την αστυνομία γενικά.
όλοι βλέπουν στην αστυνομία έναν εχθρό. και οι πολίτες και οι πολιτικοί ακόμα. Το να βρίζεις τους μπάτσους και να το παίζεις επαναστάτης βλέπετε είναι πολύ της μόδας και αποφέρει μεγάλα πολιτικά οφέλη. απο την άλλη ο απλός λαός, βλέπει τα πλάνα της tv και κρίνει ανάλογα με αυτά που του δείχνουν.

είμαι εκ του σώματος και γνωρίζω την κατάσταση απο την μεριά της αστυνομίας.
όταν όλοι σε μισούν, είναι αναπόφευκτο οι αστυνομικοί να βλέπουν παντού εχθρούς. Και στα πράσινα παπούτσια, και στις αθώες κιθάρες που παίζουν επαναστατικά τραγούδια, ακόμα και σε κάποιο επίμονο βλέμμα ενός έφηβου σε μια πορεία.η όλη κατάσταση είναι για γέλια.


Όταν φοβάσαι ακόμα και να πάς από το σπίτι στην δουλειά και από την δουλειά στο σπίτι γιατί ίσως κάποιος επαναστάτης δει το κάτω μέρος της στολής και σε σταμπάρει, τότε ο φόβος σταδιακά γίνετε μίσος και το μίσος επεκτείνετε γενικά προς τους πολίτες με τον ίδιο τρόπο που οι πολίτες γενίκευσαν το μίσος εναντίων του κορκονέα προς όλους τους αστυνομικούς.

Τον ματατζή που τον χτύπησαν και όταν έβγαλε την μάσκα έτρεχαν αίματα και το πρόσωπο του πια δεν υπήρχε, δεν τον λυπήθηκε κανείς. Δεν απαιτεί φυσικά λύπηση από τον πολίτη, γιατί αυτή είναι η δουλειά του αλλά τουλάχιστον μια κατανόηση.

Ο Λάμπρος φούντας που έπεσε από ανταλλαγή πυρών με αμεσοδρασίτες έγινε από μερικούς ήρωας και αγωνιστής.

Από προσωπική εμπειρία: δεχτήκαμε μία κλήση για φθορές ενός σχολείο από κάτι παιδιά που κάνανε κατάληψη και πήγαμε να δούμε τι γίνεται. Όταν φτάσαμε μιλήσαμε με 3-4 μαθητές που ήταν ας πούμε οι επικεφαλής των καταληψιών. Ο διάλογος έγινε με πολύ όμορφο και ευγενικό τρόπο και από τις 2 μεριές και τα παιδιά μας βεβαίωσαν ότι δεν υπάρχει καμία καταστροφή. Αφού λοιπών τους είπαμε καλή συνέχεια και μπήκαμε στο περιπολικό για να φύγουμε, την ώρα που φεύγαμε όλο το σχολείο άρχισε να φωνάζει ΄΄μπατσοι γουρούνια δολοφόνοιʼʼ

Δεν νιώσαμε θυμό, αλλα μια πίκρα και απογοήτευση..

Το συμπέρασμα μου είναι ότι η βία φέρνει βία και το μίσος μίσος,
Πρέπει κάποτε στην Ελλάδα να σταματήσουμε να φωνάζουμε και να αρχίσουμε να μιλάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Gaspar αυτό που περιγράφεις είναι η γελοία πλευρά της σύγχρονης Ελλάδας. Μια χώρα με πολίτες πρόβατα που κατευθυνόμενοι από τα στρατευμένα ΜΜΕ ψάχνουν έναν αποδιοπομπαίο τράγο για να σβήσουν τα προσωπικά τους αδιέξοδα. Τώρα είναι αστυνομία, αύριο θα είναι η Εκκλησία, μεθαύριο ο στρατός,...κοκ. Ποτέ ο εαυτός μας. Είναι γελοίο να βλέπεις άγουρα παιδάκια να καταφέρονται εναντίον της αστυνομίας, να μεγαλώνουν με μια ιδεολογία του πωπού ότι εχθρός είναι το κράτος, δηλαδή εγώ, εσύ, η μάνα του, ο πατέρας του, ο απλός συμπολίτης του. Φυσικά οι ηθικοί αυτουργοί όλων αυτών με το προσωπείο των αγώνων εναντίον ποιανού (;) χαράσουν το μέλλον όλων μας σε άγνωστα μονοπάτια. Πριν 3 χρόνια επί Καραμανλή, υπήρχε γλέντι και ο λαός έτρωγε και έπινε μέσα σε κατάσταση παροξυσμού με τα τηλεοπτικά-εικονικά σκάνδαλα, να οι διαδηλώσεις με χορτάτο το στομάχι, να οι διορισμοί ρουσφέτια, να οι σπατάλες, να τα διακοποδάνεια, να τα πασχαλοδάνεια,..κτλ. Ξαφνικά μέσω ΜΜΕ, έμαθε και ο τελευταίος Έλληνας στην άκρη της χώρας μας ότι χρεωκόπησε η Ελλάδα και αμέσως οι κηφήνες του λαϊκισμού κάθε χρώματος, οργάνωσαν αντιδράσεις με έναν εικονικό εχθρό. Ονομάζω εικονικό εχθρό το Δ.Ν.Τ, την Ε.Ε.,..κτλ γιατί κανένας τους, δεν έχει τα κότσια να πάει να διαδηλώσει έξω από τα γραφεία τους στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο ενώ όλοι ξέρουν ότι οι αποφάσεις περί μέτρων,...κτλ της κυβέρνησης είναι τελεσίδικες και απλά τώρα μπαίνουν σε εφαρμογή. Το σχέδιο όλων αυτών ήταν από το 1990 όπου ο Ελληνικός λαός κοιμόταν στην μιζέρια του, όπως κάνει άλλωστε. Δεν μας φταίει κανείς. Ο εαυτός μας, φταίει. Σε αυτή την χώρα πάντα φταίνε οι άλλοι. Μάθαμε να κοπριτεύουμε, να ζούμε με δανεικά και να απαιτούμε λεφτά χωρίς να χορταίνουμε ποτέ. Αυτό δεν το κάνει κανένας λογικός άνθρωπος στο πλανήτη Γη εκτός από χώρες-μαχαλάδες τρομοκρατίας όπως Ουγκάντα,..κτλ.

Σε αυτήν την χώρα γιατί πρέπει να φταίνε μόνο οι πολιτικοί και οι εξωγενείς παράγοντες αλλά ποτέ ο κακομαθημένος εαυτούλης μας; Το μόνο που έχουμε πετύχει είναι:
- σπουδάζουμε χωρίς να πατάμε στα μαθήματα με προοπτική να πάρουμε πτυχίο, απαιτούμε εργασιακά δικαιώματα, το ξύναμε όσο σπουδάζαμε με απανωτές καταλήψεις, χαμένα μαθήματα, κακοδιδαγμένη ύλη, ανεπαρκή συγγράμματα ή σημειώσεις του πωπού ή να μαζεύουμε κ*λοπτυχία για να καθόμαστε σε κάποια κρατικοδίαιτη θεσούλα του δημοσίου και να μας χρυσοπληρώνουν
- ψάχνουμε για δουλειές λούφας αλλά το μόνο που μας καίει είναι καλοπληρωνόμαστε με εικονικές υπερωρίες, επίδομα έγκαιρης προσέλευσης στην εργασία,...κ.α. μαλακίες, ασχέτως απόδοσης έργου

Πάμε καλά στα λογικά ως λαός; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
nPB φυσικά και δέν πάμε καθόλου καλά. το παράδοξο της ελλάδας, το πώς μια χώρα που δέν παράγει τίποτα παρα μόνο τουρισμό να είχε τόση ανάπτυξη τόσα χρόνια. με δανεικά φυσικά.

τελικά η κρίση και μια ενδεχόμενη πτώχευση ίσως μακροχρόνια λειτουργήσει υπέρ της χώρας, και αλλάξει η νοοτροπία του κράτους αγελάδα την οποία αρμέγουμε και παράγει γάλα ασταμάτητα!

όπως και την νοοτροπία του
''τσοβόλα δώστα όλα'' και ''όλα τα λεφτά όλα τα κιλά'' συνθήματα που ανέβαζαν κυβερνήσεις παλιώτερα σε ένα όργιο λαικισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
οι μπάτσοι είναι φλώροι!αντί να πιάσουν τους αναρχομπούρμπουλες( που το μόνο που κάνουν είναι να πέρνουν στο λαιμό τους πορείες εκατοντάδων χιλιάδων ανθρώπων,με το να τα σπάνε,κ να δίνουν αφορμή στα δεκανίκια του κράτους-φυσικα και εννοώ τα Μ.Μ.Προπαγάνδας-να δυσφημίζουν τετοιες συλλογικές πορειες)βρίσκουν άτομα άσχετα με τους αντιεξουσιαστικους χώρους-γιατι βλέπεις μέχρι εκέι φτάνει το χεράκι τους και κοπανάνε.
Κάτω το κράτος της αστυνομοκρατίας,εδώ η απεργία,και η πορεία είναι συνταγματικό δικαίωμα.
κουσουρής,τεμπονέρας,λαμπράκης,πέτρουλας.....και άλλα ανώνυμα θύματα είτε της αστυνομικης βιας,-είτε του παρακράτους,είτε κομματόσκυλων,ΠΑΝΤΑ με την ανοχή της Αστυνομίας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
τα τελευταία χρόνια έχει δημιουργηθεί ένα πολύ άσχημο κλίμα για τους αστυνομικούς και την αστυνομία γενικά.

Δεν έχει δημιουργηθεί,έχετε δημιουργήσει.Δεν έχω τίποτα προσωπικά εναντίον σου,αλλά τα πράγματα να λέγονται με τ'όνομά τους.Έχετε κερδίσει με το σπαθί σας τη φήμη σας.

οι μπάτσοι είναι φλώροι!αντί να πιάσουν τους αναρχομπούρμπουλες( που το μόνο που κάνουν είναι να πέρνουν στο λαιμό τους πορείες εκατοντάδων χιλιάδων ανθρώπων,με το να τα σπάνε,κ να δίνουν αφορμή στα δεκανίκια του κράτους-φυσικα και εννοώ τα Μ.Μ.Προπαγάνδας-να δυσφημίζουν τετοιες συλλογικές πορειες)βρίσκουν άτομα άσχετα με τους αντιεξουσιαστικους χώρους-γιατι βλέπεις μέχρι εκέι φτάνει το χεράκι τους και κοπανάνε.
Κάτω το κράτος της αστυνομοκρατίας,εδώ η απεργία,και η πορεία είναι συνταγματικό δικαίωμα.
κουσουρής,τεμπονέρας,λαμπράκης,πέτρουλας.....και άλλα ανώνυμα θύματα είτε της αστυνομικης βιας,-είτε του παρακράτους,είτε κομματόσκυλων,ΠΑΝΤΑ με την ανοχή της Αστυνομίας....

Κόκκινη σημαία βλέπω,λίγο Ριζοσπάστη,λίγο Οδηγητή...κνιτάκο μου φαίνεται ξετρυπώσαμε.Να σου πω ρε..."συντρόφι",την Επανάσταση θα την κάνετε με περιφρούρηση και δε θα σπάσει τζάμι?Την επόμενη φορά με τον καθοδηγητή σου,μικρέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
δεν ανηκω στην αριστερα του συστηματος αδερφε...ωστοσο και μας την χαλανε οι αναρχομπουρπουλες.....
οσο για τους εν λογω κυριους,εχω να πω οτι μονο διασπαστες του κινηματος αποτελουν,και κανενος είδος επαναστατες...ή μαλλον επαναστατες δίχως θυμο που λεει κ ο πλιατσικας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
κουσουρής,τεμπονέρας,λαμπράκης,πέτρουλας.....και άλλα ανώνυμα θύματα είτε της αστυνομικης βιας,-είτε του παρακράτους,είτε κομματόσκυλων,ΠΑΝΤΑ με την ανοχή της Αστυνομίας....

ο λαμπράκης το 63 δέχτηκε επίθεση απο παρακρατικούς με ρόπαλο στο κεφάλι σε μια εκδήλωση στη Θεσσαλονίκη. υπήρχαν αντιδράσεις της αριστεράς και αόριστες καταγγελίες για οργανωμένο σχέδιο, αλλα τίποτα δέν αποδείχτηκε.
https://el.wikipedia.org/wiki/Γρηγόρης_Λαμπράκης

ο τεμπονέρας δολοφονήθηκε στη πάτρα το 1991 σε ηλικία 38 ετών από τον τότε πρόεδρο της ΟΝΝΕΔ Αχαΐας και δημοτικό σύμβουλο Ιωάννη Καλαμπόκα. Ο Καλαμπόκας χτύπησε θανάσιμα τον Τεμπονέρα με λοστό στο κεφάλι στη διάρκεια βίαιων επεισοδίων που σημειώθηκαν στο υπό κατάληψη 3ο Γυμνάσιο-Λύκειο Πάτρας.
https://el.wikipedia.org/wiki/Νίκος_Τεμπονέρας

ο κουσούρης δολοφονήθηκε απο χρυσαυγήτες. Τον Ιούνιο του 1998, ο Δημήτρης Κουσουρής, φοιτητής και στέλεχος της αριστεράς, δέχθηκε δολοφονική επίθεση έξω από τα δικαστήρια της Ευελπίδων από μια ομάδα ανδρών της Χρυσής Αυγής.

απο αυτούς που είπες μόνο για τον θάνατο του πετρούλα ευθύνεται η αστυνομία, και ο θάνατος σύμφωνα με το πόρισμα προήλθε απο ασφυξία λόγο δακρυγόνων το 1965 σε πορεία.

το 2009 μόνο έχασαν την ζωή τους εν ώρα υπηρεσίας 3 αστυνομικοί. απο το 65 μέχρι σήμερα δέν γνωρίζω τον αριθμό.
Κάτω το κράτος της αστυνομοκρατίας,εδώ η απεργία,και η πορεία είναι συνταγματικό δικαίωμα

απαγόρευσε κανείς τις πορείες; φυσικά και είναι δικαίωμα και ασκούνται κανονικά.
ομως οι καταστροφές και οι βανδαλισμοί δέν είναι δικαίωμα κανενός, και το σύνταγμα που επικαλείσαι, τις απαγορεύει.

οι μπάτσοι είναι φλώροι!αντί να πιάσουν τους αναρχομπούρμπουλες( που το μόνο που κάνουν είναι να πέρνουν στο λαιμό τους πορείες εκατοντάδων χιλιάδων ανθρώπων,με το να τα σπάνε,κ να δίνουν αφορμή στα δεκανίκια του κράτους-φυσικα και εννοώ τα Μ.Μ.Προπαγάνδας-να δυσφημίζουν τετοιες συλλογικές πορειες)βρίσκουν άτομα άσχετα με τους αντιεξουσιαστικους χώρους-γιατι βλέπεις μέχρι εκέι φτάνει το χεράκι τους και κοπανάνε.

εχεις καμία απόδειξη για αυτό? και δέν εννοώ τα βιντεάκια Λαζόπουλου.
ασφαλίτες υπάρχουν στον χώρο σας,για να παίρνουν πληροφορίες.
τωρα για το φλώροι που είπες, αυτό φαίνετε στο ποιοί είναι οι ''επαναστάτες''. συνήθως παιδιά πλούσιων γονέων αστικής τάξης, που ξαφνικά πήγαν πανεπιστήμιο και ανακάλυψαν την επανάσταση η οποία θα ζωηρέψει ίσως την βαρετή ζωή τους.
όταν όμως τα πράγματα σοβαρέψουν, σε μια σύλληψη πχ τότε είναι που κάνουν την εμφάνιση τους τα δάκρυα και τα τηλεφωνήματα για βοήθεια προς τους γονείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ο λαμπράκης το 63 δέχτηκε επίθεση απο παρακρατικούς με ρόπαλο στο κεφάλι σε μια εκδήλωση στη Θεσσαλονίκη. υπήρχαν αντιδράσεις της αριστεράς και αόριστες καταγγελίες για οργανωμένο σχέδιο, αλλα τίποτα δέν αποδείχτηκε.
https://el.wikipedia.org/wiki/Γρηγόρης_Λαμπράκης.
Από πού προκύπτει ότι οι καταγγελίες ήταν αόριστες? Και πώς δεν αποδείχτηκε τίποτα? Ακόμα και η wikipedia που παραπέμπεις λέει ακριβώς τα αντίθετα από σένα...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
O manos εχει δικιο σε καποια πραγματα.δεν λεμε να μην σπανε τιποτα αλλα το γεγονος οτι η αστυνομια δεν κανει τιποτα προς τους κουκουλοφορους και τους θεωρει ολους αλητες ειναι αδικο για τους διαδηλωτες που κανουν ειρηνικες πορειες.με αλλα λογια προωθειτε η σταση πολλων ανθρωπων και κυριως αστυνομικων να θεωρουν ολους τους διαδηλωτες παδια που χαλασε το playstation τους και βγηκαν να τα σπασουν.....η πετρα δεν ειναι η μονη λυση....το οτι μπλεκονται ομως και αναρχικοι και σπανε βιτρινες και μαγαζια μικροαστων ειναι α-π-α-ρ-α-δ-ε-κ-τ-ο...και γτ παρακαλω??για να γινει αργοτερα το πιατσικο και μετα λογω χρεων να κλεισουν τα μαγαζια τους??υπαρχουν και ειρηνικες πορειες...με το να βγουμε και να τα σπασουμε δεν ερχεται η αλλαγη..(ετσι πιστευω εγω τουλαχιστον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top