[06/06/2022] Βιολογία Προσανατολισμού

evelina23

Νεοφερμένος

Η evelina23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καλησπέρα Εβελίνα, με όλο τον σεβασμό από την στιγμη που αποφάσισες να δώσεις δεύτερη φορά και υποθέτοντας πως δεν έγινε κάτι συνταρακτικό που να σε από διοργάνωσε σε υπερβολικό βαθμό μήπως δεν ήταν πολυ σοφή επιλογή εντέλει με αυτο που μας γράφεις; Θα ήθελα να μάθω... αν δεν σε πειράζει.
9 μήνες ξέχασα ζωή και διάβαζα κάθε μέρα, πάνω από 6 ώρες (χωρίς να χαζεύω σε κινητό, λαπτοπ και γενικά). Ωστόσο χημεία έκανα διαδικτυακά κ είχα πολλές αλλαγές στο πρόγραμμα διότι προέκυψε εγκυμοσύνη (καθώς και παρά πολλές ακυρώσεις). Προσπάθησα να βρω άλλο καθηγητή αλλά επειδή μένω σε χωριό δεν μπορούσα! Έτσι έμεινα με το διαδικτυακό, έχει ενα μηνα π δεν κάνουμε μάθημα, ουσιαστικά με παράτησε!Την ύλη την έβγαλα πριν ενα μηνα ακριβώς και την οργανική δεν προλαβα να την δουλέψω όπως θα έπρεπε. Όποτε καταλαβαίνεις ότι η αυτοπεποίθηση μ είναι χαμηλή σε αυτό το μάθημα, καθώς με δυσκόλευε κι ολας! Βιολογία - και έκθεση - ήταν δυνατο κομματι, που τελικά δεν πήγε καλά! Φυσική ειμαι αρκετά πιο αισιόδοξη, ωστόσο και αυριο στην χημεία τον καλυτερο μ εαυτό θα δωσω! Αν καταφέρω να περάσω στην σχολή π θέλω, πιστεύω πως ήταν σοφή η επιλογή μ αλλά ακόμα και αν δεν περάσω, προσπάθησα και θα ξέρω πως έδωσα το 100%. Μετά τις πανελλήνιες θέλω να σκεφτώ πολύ καλά το τι θα κάνω και ποια σχολή θα επιλέξω. -λογοθεραπεία ή νοσηλευτική-
 

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Εγώ χημεία δεν έχω γράψει ούτε διαγωνίσματα, οργανική δεν έχω κάνει πάνω από 10 δέντρα συνολικά… μιλάμε για κακη προετοιμασία.. όποτε 19 σίγουρο όχι, 9 ίσως 😃
Αυτή τη στιγμή όσο δικαιολογημένο κι να είναι το άγχος και η απογοητευσή σου, πραγματικά μόνο κακό σου κάνουν γιατί σε θολώνουν (η ίδια συμβουλή απευθύνεται σε όλους τους συμπάσχοντες σε αυτό το θέμα).
Προσπάθησε να 'αποσυνδεθείς' λίγο από τα συναισθήματα σου γενικά, μετατρέψου σε ένα ρομπότ που εκτελεί εντολές (ολική επανάληψη, φαϊ, ύπνος) και προσπάθησε να κάνεις ό,τι καλύτερο μπορείς στα δύο μαθήματα που απομένουν.
Δεν υπάρχει λόγος να τιμωρείς τον εαυτό σου σκεπτόμεν@ αποτελέσματα που δεν έχουν καν καθοριστεί ακόμα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top