[06/06/2022] Βιολογία Προσανατολισμού

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Όντως είναι πολύ καλό. Αλλά όπως λέει η Pak ακόμα και το 0.1 μπορεί να σε βγάλει εκτός στο 3ο πεδίο.
Το ξέρω. Το έζησα πέρυσι με το γιο μου που έχασε την Ιατρικη για πολύ λίγο και ξαναδινει φέτος με πολυυυ άγχος για το τι θα γίνει πάλι
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
η πακ μου θυμιζει τη τσσκα στα final four.λοιπον παρε μια βαθια ανασα και δωστα ολα μεχρι την παρασκευη.το ξερω ειναι δυσκολα διαχειρισιμο ομως παλεψε το.αλλωστε παρασκευη τελειωνετε.το πρωτο ημιχρονο χαθηκε οχι ολος ο αγωνας
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Το ξέρω. Το έζησα πέρυσι με το γιο μου που έχασε την Ιατρικη για πολύ λίγο και ξαναδινει φέτος με πολυυυ άγχος για το τι θα γίνει πάλι
Ναι ξέρω είναι δύσκολη φάση. Ευτυχώς εγώ δεν το έζησα, αλλά το έζησαν φίλοι μου. Ελπίζω φέτος να τα καταφέρει!
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,416 μηνύματα.
η πακ μου θυμιζει τη τσσκα στα final four
Δεν έχω ιδέα για ποιο πράγμα μιλάς, αλλά είχε τουλάχιστον happy end; :P

Υ. Γ Αχ είμαι λίγο καλύτερα τώρα. Συγγνώμη που σας πρήζω, αλλά μάλλον μου κάνει καλό το να κλαίγομαι σε αγνώστους (βέβαια αν και άγνωστοι σας ντρέπομαι λίγο :redface:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα για ποιο πράγμα μιλάς, αλλά είχε τουλάχιστον happy end; :P

Υ. Γ Αχ είμαι λίγο καλύτερα τώρα. Συγγνώμη που σας πρήζω, αλλά μάλλον μου κάνει καλό να κλαίγομαι σε αγνώστους (βέβαια αν και άγνωστοι σας ντρέπομαι λίγο :redface:)
Να συνεχίσεις δυνατά με την χημεία!!!
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,416 μηνύματα.
Να συνεχίσεις δυνατά με την χημεία!!!
Σ'ευχαριστώ πολύ και σένα. Βέβαια φοβάμαι ότι μετά από αυτό δε θα είμαι ψύχραιμη και πιθανόν να κάνω πάλι κάποιο λάθος από απροσεξία.

Τέλος πάντων πάω να προσπαθήσω να κάνω επανάληψη (αυτήν την στιγμή δε θυμάμαι ούτε τον τύπο της ka που λέει ο λόγος :upside: )
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πολύ και σένα. Βέβαια φοβάμαι ότι μετά από αυτό δε θα είμαι ψύχραιμη και πιθανόν να κάνω πάλι κάποιο λάθος από απροσεξία.

Τέλος πάντων πάω να προσπαθήσω να κάνω επανάληψη (αυτήν την στιγμή δε θυμάμαι ούτε τον τύπο της ka που λέει ο λόγος :upside: )
Κοίτα αυτή τη στιγμή μπορεί να βρίσκεσαι σε σύγχυση. Αν είσαι κλείσε 5 λεπτά τα μάτια, χαλάρωσε και άφησε πίσω τις αρνητικές σκέψεις. Μόνο θετική σκέψη!
 

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Εμένα με δυσκόλεψαν ιδιαίτερα τα θέματα β4 και β5. Δεν το έχω καθόλου με ερωτήσεις που είναι έστω και ελάχιστα συνδιαστικές ή κρίσεως και έπρεπε να σπάσω το κεφάλι μου το τελευταίο 20λεπτο. Παράτησα το Δ3β μιας και ήταν 2 μόρια για να κάνω αυτά
Το β4 ήταν άσχημα διατυπωμένο... Δεν υπάρχει άμεση αναφορά στο βιβλίο ότι ο ημισυντηριτικός μηχανισμός είναι αυτός που διασφαλίζει την πιστότητα, ενώ στο 1ο κεφάλαιο γίνεται αντίστοιχη αναφορά για τη συμπληρωματίκοτητα.
Αν έγραψες τα ένζυμα πάντως έχεις πιάσει τις μισές μονάδες...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εε ας πούμε ότι δεν το λέω, αλλά δε θέλω ιατρική και γνωρίζω ότι έχω περιθώριο λάθους ας πούμε. Απλά η βιολογία κοινός είναι το μάθημά μου και μου έριξε τρομερά την ψυχολογία όλο αυτό.

Κοίτα δεν έπιανε πολύ είναι 4 και παίζει να έχω χάσει και γύρω στα 2 από το Γ (λαϊκιστή πέφτω στο 19 παρά), ΑΛΛΑ με πονάει που το είχα λύσει. Ξέρω ότι κάνω σα μωρό αυτήν την στιγμή, αλλά γνωρίζω ότι μετράει και η παραμικρή μονάδα.

Υ. Γ Τέλος πάντων είχα πει ότι δε θα ξανακλαφτώ στο φόρουμ
Σε νιώθω φίλη μου, εγώ έχασα να γράψω πάνω από 18.5-19 επειδή έκανα λάθος το Α3! :cray:
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,573 μηνύματα.
@Pak το ‘χεις, ειλικρινά το ‘χεις. Αν σκεφτείς πόσοι κάνουν τέτοια μικρολαθάκια, ουυ. Μπορεί να σου σώσουν το βαθμό τα υπόλοιπα, συν της έκθεσης, ποτέ δεν ξέρεις. Και ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά έχεις τρομερή επιμονή και αυτό θα στο ανταποδώσει. This time is your charm. Θα το δεις.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,416 μηνύματα.
@Pak το ‘χεις, ειλικρινά το ‘χεις. Αν σκεφτείς πόσοι κάνουν τέτοια μικρολαθάκια, ουυ. Μπορεί να σου σώσουν το βαθμό τα υπόλοιπα, συν της έκθεσης, ποτέ δεν ξέρεις. Και ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά έχεις τρομερή επιμονή και αυτό θα στο ανταποδώσει. This time is your charm. Θα το δεις.
Πω με συγκινείτε και κρατιέμαι να μη γράψω κανένα μελό μήνυμα.

Σας ευχαριστώ όλους και αυτούς που μου γράψατε εδώ και αυτούς που μου στείλατε πμ. Θα προσπαθήσω να τα καταφέρω φέτος, ελπίζω τέλη Ιουνίου να σας κάνω ένα update με χαρμόσυνα νέα.
Πάω να απομονωθώ τώρα :happy:
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Πω με συγκινείτε και κρατιέμαι να μη γράψω κανένα μελό μήνυμα.

Σας ευχαριστώ όλους και αυτούς που μου γράψατε εδώ και αυτούς που μου στείλατε πμ. Θα προσπαθήσω να τα καταφέρω φέτος, ελπίζω τέλη Ιουνίου να σας κάνω ένα update με χαρμόσυνα νέα.
Πάω να απομονωθώ τώρα :happy:
Σίγουρα θα τα καταφέρεις. Εύχομαι να περάσεις εκεί που θέλεις
 

evelina23

Νεοφερμένος

Η evelina23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Δεν μπορώ να σας το εξηγήσω μόνο οποίος το έχει βιώσει μπορεί να με καταλάβει. Το ήξερα και το έγραψα λάθος και αν λάβουμε υπόψιν τι έχει προηγηθεί (δλδ τις αποτυχημένες μου προσπάθειες) δυσκολεύομαι να το διαχειριστώ και να πάω παρακάτω. Νιώθω μία επιπλέον πίεση για τα άλλα δύο μαθήματα.
Δεν έχω ανοίξει βιβλίο χημείας και μάλλον ούτε πρόκειται.
Εγώ δεν τα πηγα τόσο καλά όσο εσυ… έχασα το μισό θέμα Γ, δεν ανέπτυξα σωστά δυο Β είναι μισό γραμμένα δλδ και το Δ2 απλά δεν το πρόλαβα γτ το άφησα τελευταίο. Κ στο Δ1 έσβησα την αιτιολογηση.. γενικά χάλια. Βιολογία ήταν το δυνατό μ σημείο, κάτι τέτοιο το περίμενα από χημεία. Χημεία δεν είμαι καθόλου καλή και δεν έχω κάνει καλή επανάληψη. Δεν αντέχω και άλλη αποτυχία, δίνω δεύτερη φορά.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Εγώ δεν τα πηγα τόσο καλά όσο εσυ… έχασα το μισό θέμα Γ, δεν ανέπτυξα σωστά δυο Β είναι μισό γραμμένα δλδ και το Δ2 απλά δεν το πρόλαβα γτ το άφησα τελευταίο. Κ στο Δ1 έσβησα την αιτιολογηση.. γενικά χάλια. Βιολογία ήταν το δυνατό μ σημείο, κάτι τέτοιο το περίμενα από χημεία. Χημεία δεν είμαι καθόλου καλή και δεν έχω κάνει καλή επανάληψη. Δεν αντέχω και άλλη αποτυχία, δίνω δεύτερη φορά.
Μην απογοήτευσε κοριτσάκι μου, πότε δεν ξέρεις πως θα βαθμολογήσουν. Επίσης πότε μη λες ότι το ένα μάθημα είναι το δυνατό σου σημείο και το άλλο όχι. Έχει συμβεί σε πολλούς να γράψουν καλύτερα στο μάθημα που τους δυσκόλευε από ότι στο μάθημα που το είχαν σίγουρο.
Καλή συνέχεια, να είσαι αισιόδοξη και θα τα καταφέρεις
 

evelina23

Νεοφερμένος

Η evelina23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Μην απογοήτευσε κοριτσάκι μου, πότε δεν ξέρεις πως θα βαθμολογήσουν. Επίσης πότε μη λες ότι το ένα μάθημα είναι το δυνατό σου σημείο και το άλλο όχι. Έχει συμβεί σε πολλούς να γράψουν καλύτερα στο μάθημα που τους δυσκόλευε από ότι στο μάθημα που το είχαν σίγουρο.
Καλή συνέχεια, να είσαι αισιόδοξη και θα τα καταφέρεις
Μην απογοήτευσε κοριτσάκι μου, πότε δεν ξέρεις πως θα βαθμολογήσουν. Επίσης πότε μη λες ότι το ένα μάθημα είναι το δυνατό σου σημείο και το άλλο όχι. Έχει συμβεί σε πολλούς να γράψουν καλύτερα στο μάθημα που τους δυσκόλευε από ότι στο μάθημα που το είχαν σίγουρο.
Καλή συνέχεια, να είσαι αισιόδοξη και θα τα καταφέρεις

Μην απογοήτευσε κοριτσάκι μου, πότε δεν ξέρεις πως θα βαθμολογήσουν. Επίσης πότε μη λες ότι το ένα μάθημα είναι το δυνατό σου σημείο και το άλλο όχι. Έχει συμβεί σε πολλούς να γράψουν καλύτερα στο μάθημα που τους δυσκόλευε από ότι στο μάθημα που το είχαν σίγουρο.
Καλή συνέχεια, να είσαι αισιόδοξη και θα τα καταφέρεις
Μακάρι… απλά τις σχολές π ήθελα τις έχασα κ δίνω δεύτερη φορά…
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,416 μηνύματα.
Εγώ δεν τα πηγα τόσο καλά όσο εσυ… έχασα το μισό θέμα Γ, δεν ανέπτυξα σωστά δυο Β είναι μισό γραμμένα δλδ και το Δ2 απλά δεν το πρόλαβα γτ το άφησα τελευταίο. Κ στο Δ1 έσβησα την αιτιολογηση.. γενικά χάλια. Βιολογία ήταν το δυνατό μ σημείο, κάτι τέτοιο το περίμενα από χημεία. Χημεία δεν είμαι καθόλου καλή και δεν έχω κάνει καλή επανάληψη. Δεν αντέχω και άλλη αποτυχία, δίνω δεύτερη φορά.
Κοίτα χθες τα έβλεπα όλα μαύρα, σήμερα είμαι πιο ψύχραιμη οπότε ας πούμε κάποια πράγματα.
Πρώτα απ'όλα ας σχολιάσουμε το ενδεχόμενο μιας δεύτερης "αποτυχίας" ,πράγμα που απεύχομαι. Είσαι πιο δυνατή απ'οτι πιστεύεις, έχω βρεθεί στη θέση σου και μπορώ να σου πω πως ακόμα και αν πάνε όλα στραβά έχεις τη δύναμη να το ξεπεράσεις.

Ομως δεν είναι απαραίτητο ότι θα υπάρξει αυτή η "αποτυχία". Είμαστε στη μέση, έχουμε αλλά δύο μαθήματα. Και μένα η βιολογία ήταν πάντα το δυνατό μου μάθημα δεν είχε τύχει ποτέ άσκηση που να μην μπορώ να λύσω όσο ιδιότροπη και αν ήταν, αλλά είδες ότι την έκανα την βλακεία μου. Σαν εσένα και μένα είναι πάρα πολλοί υποψήφιοι, αλλά καταλαβαίνω ότι σε αγχώνει το γεγονός ότι εφόσον δεν έγραψες καλά στο καλό σου μάθημα πως στο καλό θα γράψεις στα άλλα. Ομως ξαναλέμε ότι έχουν μείνει δύο μαθήματα, go on!

Δεν ξέρω ποια σχολή στοχεύεις, αλλά πάρε μια βαθειά ανάσα και συνέχισε (αυτά τα λέω για να τα ακούω και γω :P ).

Y. Γ Διέγραψα μερικές παραγράφους που μίλαγα πάλι για μένα (χδ) οπότε ίσως έχει ένα θέμα η συνοχή του μηνύματός μου
 
Τελευταία επεξεργασία:

evelina23

Νεοφερμένος

Η evelina23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Κοίτα χθες τα έβλεπα όλα μαύρα, σήμερα είμαι πιο ψύχραιμη οπότε ας πούμε κάποια πράγματα.
Πρώτα απ'όλα ας σχολιάσουμε το ενδεχόμενο μιας δεύτερης "αποτυχίας" ,πράγμα που απεύχομαι. Είσαι πιο δυνατή απ'οτι πιστεύεις, έχω βρεθεί στη θέση σου και μπορώ να σου πω πως ακόμα και αν πάνε όλα στραβά έχεις τη δύναμη να το ξεπεράσεις.

Ομως δεν είναι απαραίτητο ότι θα υπάρξει αυτή η "αποτυχία". Είμαστε στη μέση, έχουμε αλλά δύο μαθήματα. Και μένα η βιολογία ήταν πάντα το δυνατό μου μάθημα δεν είχε τύχει ποτέ άσκηση που να μην μπορώ να λύσω όσο ιδιότροπη και αν ήταν, αλλά είδες ότι την έκανα την βλακεία μου. Σαν εσένα και μένα είναι πάρα πολλοί υποψήφιοι, αλλά καταλαβαίνω ότι σε αγχώνει το γεγονός ότι εφόσον δεν έγραψες καλά στο καλό σου μάθημα πως στο καλό θα γράψεις στα άλλα. Ομως ξαναλέμε ότι έχουν μείνει δύο μαθήματα, go on!

Δεν ξέρω ποια σχολή στοχεύεις, αλλά πάρε μια βαθειά ανάσα και συνέχισε (αυτά τα λέω για να τα ακούω και γω :P ).

Y. Γ Διέγραψα μερικές παραγράφους που μίλαγα πάλι για μένα (χδ) οπότε ίσως έχει ένα θέμα η συνοχή του μηνύματός μου
Εγώ χημεία δεν έχω γράψει ούτε διαγωνίσματα, οργανική δεν έχω κάνει πάνω από 10 δέντρα συνολικά… μιλάμε για κακη προετοιμασία.. όποτε 19 σίγουρο όχι, 9 ίσως 😃
 

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Εγώ χημεία δεν έχω γράψει ούτε διαγωνίσματα, οργανική δεν έχω κάνει πάνω από 10 δέντρα συνολικά… μιλάμε για κακη προετοιμασία.. όποτε 19 σίγουρο όχι, 9 ίσως 😃
Ποτέ δεν ξέρεις τι θα βάλουν! Στη βιολογία δεν έπεσαν ολόκληρα κεφάλαια και στη χημεία μπορεί να πέσουν θεμάτα τα οποία έχεις δουλέψει. Ηρεμία!
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κανείς αν δημοσιευονται κάπου οι ενδεικτικές απαντήσεις της Κ.Ε.Ε
 

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Εγώ χημεία δεν έχω γράψει ούτε διαγωνίσματα, οργανική δεν έχω κάνει πάνω από 10 δέντρα συνολικά… μιλάμε για κακη προετοιμασία.. όποτε 19 σίγουρο όχι, 9 ίσως 😃
Καλησπέρα Εβελίνα, με όλο τον σεβασμό από την στιγμη που αποφάσισες να δώσεις δεύτερη φορά και υποθέτοντας πως δεν έγινε κάτι συνταρακτικό που να σε από διοργάνωσε σε υπερβολικό βαθμό μήπως δεν ήταν πολυ σοφή επιλογή εντέλει με αυτο που μας γράφεις; Θα ήθελα να μάθω... αν δεν σε πειράζει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top