η φυσικη ρε παιδια πως σας φαινεται??

hailegebre

Νεοφερμένος

Ο hailegebre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
συνεχεια μου λενε πωσ ειναι ευκολη αρκει να ξερεις τριγωνομετρια.ειναι ετσι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Ε πανω κατω ετσι ειναι.Δεν ειναι και τοσο δυσκολο μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hailegebre

Νεοφερμένος

Ο hailegebre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ναι αμα θες να γραψεις δεν πρεπει να δεις και μυστηρια??? αυτα που κανω μεχρι τωρα μου φαινονται απλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
τιποτα δεν ειναι!! τυποι, κ λιγη μαθηματικη σκεψη...απαιτουνται κ γνωσεις φυσικης α λυκειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimishr1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Η Φυσική στην Γ Λυκείου αντιμετωπίζεται εύκολα αν μάθεις καλά τους τύπους και έχεις μια εξοικείωση με πολύπλοκες (σχετικά) μαθηματικές πράξεις.....

Πάντως εγώ επέλεξα να σπουδάσω Φυσική εξαιτίας της Φυσικής στην Γ Λυκείου.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εμενα ολη τη χρονια αυτο το μαθημα μου φαινοταν υποπτα ευκολο! Ειχα φτασει σε σημειο να σκεφτομαι οτι μου φαινονται ευκολα επειδη ειμαι χαζος!! :p Επισης σκεφτομουν οτι οι ασκησεις στο σχολικο και στα βοηθηματα ηταν πανευκολες (ετσι μου φαινονταν τουλαχιστον) για να παμε απροετοιμαστοι στις πανελληνιες και να πατωσουμε. Ολο θεωριες συνομωσιας σκεφτομουν γι' αυτο το μαθημα! :P

Τελικα δεν ειναι και ιδιαιτερα απαιτητικο σαν μαθημα. Βεβαια αν πεσει κανενα θεμα σαν το 4ο του 2005 που δεν καταλαβα ΠΟΤΕ τη λογικη του... φασκελοκουκουλωστα (στους εφιαλτες μου το εβλεπα :p)

Εχε υποψη σου οτι φετος πεσανε κυριολεκτικα ΓΕΛΟΙΑ θεματα, αρα εγω τουλαχιστον περιμενω κατι πιο "τραβηγμενο" για του χρονου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimishr1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εχε υποψη σου οτι φετος πεσανε κυριολεκτικα ΓΕΛΟΙΑ θεματα, αρα εγω τουλαχιστον περιμενω κατι πιο "τραβηγμενο" για του χρονου...


+1.... Tζάμπα πήγαν όλες εκείνες οι πολύπλοκες και μυστήριες ασκήσεις που κάναμε όλη τη χρονια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παρολα αυτα εγραψα 16.4! :P :P Τα εχασα στις πραξεις (επειδη δεν θυμομουν τους τυπους των ταχυτητων μετα την κρουση, ελυσα συστημα ΑΔΟ και ΑΔΚΕ και βγηκαν ασχετες ταχυτητες) :D

Σκεφτομαι οτι αφου εγραψα τοσο χαμηλα με τα γελοια, με τα κανονικα ποσο θα γραψω του χρονου; (θα ξαναδωσω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Παιδιά αφήστε αυτά περί γελοιοτήτων...Προσωπικά αυτοί οι ισχυρισμοί πάντα με άφηναν παγερά αδιάφορο και τους θεωρούσα περιττούς...Γενικά τα θέματα πέρυσι ήταν σαφή και κατανοητά και κυρίως βατά!!!Βέβαια, στη θεωρία είχαν και τις παγίδες που μόνο ένας καλά διαβασμένος θα μπορούσε να ξεχωρίσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παιδιά αφήστε αυτά περί γελοιοτήτων...Προσωπικά αυτοί οι ισχυρισμοί πάντα με άφηναν παγερά αδιάφορο και τους θεωρούσα περιττούς...Γενικά τα θέματα πέρυσι ήταν σαφή και κατανοητά και κυρίως βατά!!!Βέβαια, στη θεωρία είχαν και τις παγίδες που μόνο ένας καλά διαβασμένος θα μπορούσε να ξεχωρίσει...
Δεν ειχαμε κανει ομως και ΠΟΛΥ δυσκολοτερες ασκησεις καθ' ολη τη διαρκεια της χρονιας; Και πως εξηγεις το γεγονος οτι, στο σχολειο μου τουλαχιστον, ολοι ηταν πανω απο 16 (και στα μαθηματικα κατω απο 12);

Τελος παντων, εμενα αυτο με προιδεαζει για παλουκια του χρονου στη Φυσικη και εχω αρχισει να αγχωνομαι απο τωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Α ναι σωστά εσύ ξαναδίνεις....Don't worry τα κάνεις 2 φορές τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
ναι,απλα κι ενας μετριος μαθητης μπορουσε να γραψει 16...σιγουρα ειχε τις δυσκολιες του, στο 2ο θεμα κυριως και λιιιιιιιιγο στο τριτο
-----------------------------------------
ελα βρε chris μια χαρα θα τα πας don't worry
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω την πατησα μονο στο 4ο ο μπιιιιιπ! :p Φοβαμαι τις πραξεις παρα πολυ, συνεχεια εκει κανω λαθος και δεν εχω βρει τροπο να το αντιμετωπισω. Τη Φυσικη σαν Φυσικη την εχω κατανοησει μια χαρα... Φανταστειτε οτι εγραψα χειροτερα απο μαθητες που αντικειμενικα δεν ειχαν ξεσκιστει οσο εγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
ναι οι αναθεματισμενες οι πραξεις...τι δεν μας επιτρεπουν να εχουμε ενα κομπιουτερακι να μην τρωμε το χρονο μας:mad:...στη φυσικη και στη χημεια ειναι απαραιτητο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Εγώ είχα πάθει πανικό με τη Φυσική πάντως :P. Βέβαια έπαιζε ρόλο το ότι τη σιχαινόμουν και δεν τη διάβαζα καθόλου... Πάλι καλά έπεσαν γελοία θέματα και δεν με κράτησε απ' έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγώ είχα πάθει πανικό με τη Φυσική πάντως :P. Βέβαια έπαιζε ρόλο το ότι τη σιχαινόμουν και δεν τη διάβαζα καθόλου...
Εγω αυτο που λες το εχω με τα μαθηματικα! :p Και μονο στην ιδεα οτι πρεπει αλλον ενα χρονο να λυνω απαισιες, σιχαμενες, αθλιες ασκησεις μαθηματικων, κατι με πιανει!! :sick: :D

Και ο μονος μου φοβος με τη Φυσικη ειναι οταν ερχεται η ωρα των πραξεων! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadgerBadger

Νεοφερμένος

Ο BadgerBadger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ύπουλο μάθημα χρειάζεται αρκετή προσοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Εμενα ολη τη χρονια αυτο το μαθημα μου φαινοταν υποπτα ευκολο! Ειχα φτασει σε σημειο να σκεφτομαι οτι μου φαινονται ευκολα επειδη ειμαι χαζος!! :p Επισης σκεφτομουν οτι οι ασκησεις στο σχολικο και στα βοηθηματα ηταν πανευκολες (ετσι μου φαινονταν τουλαχιστον) για να παμε απροετοιμαστοι στις πανελληνιες και να πατωσουμε. Ολο θεωριες συνομωσιας σκεφτομουν γι' αυτο το μαθημα! :P

Τελικα δεν ειναι και ιδιαιτερα απαιτητικο σαν μαθημα. Βεβαια αν πεσει κανενα θεμα σαν το 4ο του 2005 που δεν καταλαβα ΠΟΤΕ τη λογικη του... φασκελοκουκουλωστα (στους εφιαλτες μου το εβλεπα :p)

Εχε υποψη σου οτι φετος πεσανε κυριολεκτικα ΓΕΛΟΙΑ θεματα, αρα εγω τουλαχιστον περιμενω κατι πιο "τραβηγμενο" για του χρονου...

Τι να πω κι εγώ που έχασα τη σχολή μου απ' αυτό? Δεν θέλω να το θυμάμαι... Είχα να κοιμηθώ 2 βράδυα... προσπαθούσα να ξεχαστώ από την απογοήτευσή μου και, να πάω να γράψω το μάθημα που ακολουθούσε με ηρεμία και δεν μπορούσα... στις ειδήσεις, στις εφημερίδες, παντού είχαν κάτι να πουν, είχε γίνει χαμός τότε!

ΥΓ. Γενικά, παρατηρώ ότι οι περισσότεροι από εμάς (βάζω και την αρχοντομουτσουνάρα μου μέσα), όταν πρόκειται να δώσουμε συμβουλές στους μικρότερους για διάφορα μαθήματα, περιοριζόμαστε σε κοινοτυπίες του στυλ:"έλα μωρέ, χαλαρά, εύκολα είναι, το 15 με χαλαρό διαβασματάκι το χεις, το 20 θέλει απλά λίγο εξάσκηση και λίγη φαντασία" κ.λπ. Όταν πηγαίναμε σχολείο τα ίδια λέγαμε (ρητορική ερώτηση)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω οταν θελω να δωσω συμβουλες για τα μαθηματικα σε αλλους λεω οτι ειναι παλουκοπαλουκα και ακαταλαβιστικα! :p Αλλα γενικα για ολα τα μαθηματα δεν θελω να λεω οτι ειναι παλουκια κλπ, γιατι απλουστατα τσακιζεται η αυτοπεποιθηση του αλλου. Εγω το παθαινω παντως...

Μπροστα στα μαθηματικα παντως, η φυσικη μου φαινεται γελοια! Γνωμη μου... :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
τιποτα δεν ειναι!! τυποι, κ λιγη μαθηματικη σκεψη...απαιτουνται κ γνωσεις φυσικης α λυκειου.

Απλά μου έκανε εντύπωση αυτό το μήνυμα (χωρίς παρεξήγηση)! Δε λέω να λέμε σε όλους ότι είναι παλούκια και να απογοητεύονται, αλλά όχι να λέμε ότι είναι "τίποτα"... Όλα θέλουν την προσπάθειά τους! Άλλο το ένα άλλο το άλλο :)
Φιλικά πάντα :)

Προσωπικά πάντως, αν ρωτούσα κάποιον για κάποιο μάθημα που με δυσκολεύει και μου απαντούσε "εύκολο είναι, χαλαρά" τότε θα αισθανόμουν βλάκας και θα το παράταγα :) Τουλάχιστον, αν μου έλεγε ότι απαιτεί μια κάποια προσπάθεια, καλή προσπάθεια και όχι ξύσιμο, τότε θα έστρωνα των ποπό μου κάτω και θα προσπαθούσα! Συν του ότι θα ένιωθα ότι είναι και κάποιος άλλος στην θέση μου και με καταλαβαίνει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top