Ψηφιακών συστημάτων - Σπάρτη ή Λάρισα;

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Τελικά επειδή δε πολυ εχω καταλάβει, από τη σχολή αυτή στη Λάρισα μπορεις να γίνεις καθηγητής πληροφορικής;
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Λογικά ναι. Οι διαφορες σχολών πληροφορικής και ψηφιακών συστημάτων είναι λεπτές, περισσότερο διαφέρουν στις εξειδικεύσεις αλλά λιγο πολυ είναι το ίδιο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τελικά επειδή δε πολυ εχω καταλάβει, από τη σχολή αυτή στη Λάρισα μπορεις να γίνεις καθηγητής πληροφορικής;
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Τελικά επειδή δε πολυ εχω καταλάβει, από τη σχολή αυτή στη Λάρισα μπορεις να γίνεις καθηγητής πληροφορικής;
Και καθηγητής πληροφορικής μέχρι τώρα, Κ πληροφορικαριος, μπες στο σάιτ της σχολής και θά τό βρεις
 

AstrayCat

Νεοφερμένος

Η AstrayCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Για την σχολή στην Σπάρτη δεν ξέρω αλλά η σχολή στη Λάρισα είναι μια πολυ καλη σχολή με ενδιαφέρον προγραμμα σπουδών και καλές υποδομές. Οι περισσότεροι φοιτητές της Λάρισας ανήκουν σε αυτή τη σχολή.
Ειναι όμως δύσκολη σχολή. Απαιτεί καλό διάβασμα για να τα βγάλεις πέρα, από μαθηματικά έχεις όσο θες. Ξέρω αρκετά παιδιά από εκεί, οι περισσότεροι χρωστάνε γύρω στα 10 και μόνο ένας δεν χρωστάει τιποτα (από αυτούς που ξέρω). Δεν είναι από τις σχολές που πας και λες «οκ ας εχω απλά ένα πτυχίο και κανω κάτι άλλο στη ζωη μου». Οχι. Πρέπει να γουστάρεις πληροφορική και μαθηματικά.
Να σου στείλω pm να σε ρωτήσω για τη σχολή;
 

Μιχαήλ

Νεοφερμένος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

41%

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 41% αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Μη πας Λάρισα είναι οτχ σαν πόλη. Επίσης δύσκολο να βρεις γκόμενα της προκοπής. Τώρα από Πελοπόννησο δεν τα ξέρω και τόσο καλά τα μέρη.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Μη πας Λάρισα είναι οτχ σαν πόλη. Επίσης δύσκολο να βρεις γκόμενα της προκοπής. Τώρα από Πελοπόννησο δεν τα ξέρω και τόσο καλά τα μέρη.
Αν εσένα δεν σου εκατσε Λαρισαία δεν σημαίνει ότι ολη η Λάρισα είναι γτπ.
Εγω σαν πόλη την λάτρεψα, είναι φουλ φοιτητούπολη, τα ΤΕΙ έχουν πάντα πάρτυ, τα μαγαζιά γεμίζουν πάντα με φοιτητές, διοργανώνονται αρκετά φεστιβάλ κλπ κλπ. Είναι όμορφη η Λάρισα.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

41%

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 41% αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Αν εσένα δεν σου εκατσε Λαρισαία δεν σημαίνει ότι ολη η Λάρισα είναι γτπ.
Εγω σαν πόλη την λάτρεψα, είναι φουλ φοιτητούπολη, τα ΤΕΙ έχουν πάντα πάρτυ, τα μαγαζιά γεμίζουν πάντα με φοιτητές, διοργανώνονται αρκετά φεστιβάλ κλπ κλπ. Είναι όμορφη η Λάρισα.
Είσαι ντόπια; Πήγες για σπουδές; Γιατί ο Πηνειός, το Αλκαζάρ και το φρούριο είναι τα μόνα πού έχει. Τώρα από μαγαζιά αν πας προς ταχυδρομείου όλο 15χρονα. Τέλος μην αναφέρω το κλίμα κάθε φορά που πηγαίνω λόγο της υγρασίας έχω αρθριτικά και χίλιους δυό άλλους πόνους.
Πολυ δεδομένο το έχεις ότι το παιδί που έκανε το θρεντ είναι στρειτ πάντως 🥲
Στατιστικά το πήγα. Αν και για να είμαι ειλικρινής δεν το σκέφτηκα καθόλου το άλλο ενδεχόμενο, όχι ότι υπάρχει κάποιο θέμα.
Σοβαρό κριτήριο :)
Είναι η ψυχολογία όμως :).
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Είσαι ντόπια; Πήγες για σπουδές; Γιατί ο Πηνειός, το Αλκαζάρ και το φρούριο είναι τα μόνα πού έχει. Τώρα από μαγαζιά αν πας προς ταχυδρομείου όλο 15χρονα. Τέλος μην αναφέρω το κλίμα κάθε φορά που πηγαίνω λόγο της υγρασίας έχω αρθριτικά και χίλιους δυό άλλους πόνους.
Για σπουδές.
Ε οκ έχει και τον Άγιο Αχίλλειο ανάμεσα 😂 Μετά μπορείς να βγεις και Χατζηχαλαρ, είναι εκτός κέντρου, προς Νεάπολη.
15χρονα βλέπεις σε συνήθως σε συγκεκριμένα μαγαζιά αλλά είναι και η ώρα που θα βγεις 🫤 Όσον αφορά το καιρό, οκ έχεις δίκιο αλλά απο Θεσσαλία και πάνω ολη η Ελλάδα ετσι είναι.
Νομιζω πως η Λάρισα είναι πόλη που είτε θα την λατρέψεις είτε θα την μισήσεις. Εγώ την λάτρεψα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,576 μηνύματα.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει πολύ ή Λάρισα, μεγάλη και ζωντανή πόλη, πολλοί φοιτητές,ωραίο campus, καλή βραδινή ζωή, πολλά και οικονομικά σπίτια, ωραία αγορά, στο κέντρο της Ελλάδας, πάς σέ ένα δίωρο Αθήνα Θεσσαλονίκη, Βόλο και πολλά άλλα
Στην Σπάρτη δεν έχω πάει, δεν έχω άποψη
 

dpa2007

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top