Χωρίς σχολικά βιβλία από Σεπτέμβρη

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Πώς φαίνεται ο άνθρωπος που δεν έχει πάει ακόμα λύκειο :P Δεν απαντώ, γιατί πραγματικά λυπάμαι τη γενιά σου.
Γιατί; (ναι ξερω θα ειμαστε οφφ τοπικ.. αν θες απάντα μου εδώ ή σε πμ.. με ενδιαφέρει να μαθω ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αυτοί τα Αξίζουν. Μη σου πω ΜΟΝΟ η Α' Δημοτικού τα αξίζει πραγματικά!

Ρε φιλε για πες μας λίγο τι έχεις εναντίων της Γ' Λυκείου για να καταλάβουμε και εμείς. Γιατί τόσι ώρα μονο τους κατυγορείς οτι δεν αξίζουν τίποτα.

Εμένα η αδερφή μου είναι στη γενιά του παιδιού απο επάνω και το δικό της νετμπουκ έχει χαλάσει. Μόνο τους τα δώσανε και δεν τους κανανε μαθημα με αυτα. Τα αγόρια ειδικά τα είχαν γεμίσει παιχνίδια και καθοντουσαν και παίζανε στα διαλλείματα. Για φέτος παλι τους βάλανε διαδραστικούς πίνακες να δούμε τώρα πως θα πάει.

Εγώ τώρα θα κατεβάζω τα pdf απο την ιστοσελίδα και θα πάω να τα εκτιπώσω και να τα κάνω βιβλιοθεσία δεν θα κάθομαι να διαβάζω απο τον υπολογιστή να μου ανέβει κιάλο η μιωπία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Εγώ τώρα θα κατεβάζω τα pdf απο την ιστοσελίδα και θα πάω να τα εκτιπώσω και να τα κάνω βιβλιοθεσία δεν θα κάθομαι να διαβάζω απο τον υπολογιστή να μου ανέβει κιάλο η μιωπία.
Η μυωπια δεν θα σου ανεβει(το ξερω λογω προσωπικης εμπειριας, χρονια καμενος σε μια οθονη και εξακολουθω να εχω τελεια οραση), παρολα αυτα δεν παυει να ειναι κουραστικο. Το βιβλιο ειναι αλλιως, μπορεις να το αγγιξεις να χρησιμοποιεις το δαχτυλο σου για να διαβαζεις πιο ευκολα, να σημειωσεις να κανεις μουτζουρες. Οταν εχω κειμενα που βρισκω σε ηλεκτρονικη μορφη τα εκτυπωνω, δεν μπορω αλλιως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Η μυωπια δεν θα σου ανεβει(το ξερω λογω προσωπικης εμπειριας, χρονια καμενος σε μια οθονη και εξακολουθω να εχω τελεια οραση), παρολα αυτα δεν παυει να ειναι κουραστικο.

Εγώ πιστεύω οτι ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και αντιδράει διαφορετικά και γι'αύτο δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αν θα μου ανέβει η όχι. Όσο για τα βιβλία συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εντάξει, τα παραλέτε:|

Τα βιβλία θα δωθούν μέχρι τις 15 Οκτωμβρίου (όπως διάβασα σε ένα μήνυμα σε προηγούμενη σελίδα), οπότε δεν μπορώ να καταλάβω τη μίρλα σας. Κάντε λίγη υπομονή (ένα μήνα). Κανείς δεν είπε ότι θα δωθούν ΜΟΝΟ CD. Τα CD, είναι προσωρινή λύση μέχρι να παραδοθούν τα βιβλία.

Ηρεμήστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Και θα προλάβουν να τα εκτυπώσουν μέχρι τον Οκτώμβριο??? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Και θα προλάβουν να τα εκτυπώσουν μέχρι τον Οκτώμβριο??? :confused:
Πιστεύω πως ναι. Αφού τα προηγούμενα χρόνια τα τύπωναν τέλη Ιουλίου-Αύγουστου και ήταν διαθέσιμα ένα μήνα αργότερα (Σεπτέμβριο). Συνεπώς, το ίδιο θα γίνει και τώρα, απλά με ένα μήνα καθυστέρηση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εντάξει, τα παραλέτε:|

Τα βιβλία θα δωθούν μέχρι τις 15 Οκτωμβρίου (όπως διάβασα σε ένα μήνυμα σε προηγούμενη σελίδα), οπότε δεν μπορώ να καταλάβω τη μίρλα σας. Κάντε λίγη υπομονή (ένα μήνα). Κανείς δεν είπε ότι θα δωθούν ΜΟΝΟ CD. Τα CD, είναι προσωρινή λύση μέχρι να παραδοθούν τα βιβλία.

Ηρεμήστε.

εγώ σαν φορολογούμενος πολίτης,θέλω τα βιβλία μου στσ 12 του Σεπτέμβρη... τι θα κάνω μέχρι τον Οκτώβρη? Να ανοίξουν τον Οκτώβρη τα σχολεία με αυτή την λογική...Με τέτοια λογικη φίλε μου μια ζωή θα σαι από αυτούς που αποκαλώ...και αποκαλούν (γενικότερα) πρόβατα...χωρίς να θέλω να σε θίξω...ότι παίρνεις +23% πάει στο κράτος για τα διάφορα ζητήματα και σε όλους τους τομείς δηλ.και στην παιδεία...αν είναι έτσι..τότε και εγώ να πληρώσω το 23% ενός αγαθού που αγοράζω μετά απο 1 μήνα..γιατί τότε θα μαι έτοιμος:P Μην μιλήσω και για τους άμεσους φόρους που πληρώνουν οι γονείς μας και συγχιστώ...:P Μην είσαι τόσο ευκολόπιστος πάντως..γιατί ΝΑΙ έγινε κάτι που θα τα πάρουμε τότε...

Πάνω που πήγα και εγώ να σοβαρευτώ φέτος και είπα θα διαβάζω...δεν θα έχω βιβλία :P
φιλικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Πιστεύω πως ναι. Αφού τα προηγούμενα χρόνια τα τύπωναν τέλη Ιουλίου-Αύγουστου και ήταν διαθέσιμα ένα μήνα αργότερα (Σεπτέμβριο). Συνεπώς, το ίδιο θα γίνει και τώρα, απλά με ένα μήνα καθυστέρηση:)
Μακάρι.. Μόνο μη βγάλουμε όλη τη χρονιά με φωτοτυπίες! Και στο τέλος,στις εξετάσεις,γίνεται ένα μπάχαλο!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
εγώ σαν φορολογούμενος πολίτης,
Εσύ, προσωπικά;:P
θέλω τα βιβλία μου στσ 12 του Σεπτέμβρη... τι θα κάνω μέχρι τον Οκτώβρη? Να ανοίξουν τον Οκτώβρη τα σχολεία με αυτή την λογική...Με τέτοια λογικη φίλε μου μια ζωή θα σαι από αυτούς που αποκαλώ...και αποκαλούν (γενικότερα) πρόβατα...χωρίς να θέλω να σε θίξω...ότι παίρνεις +23% πάει στο κράτος για τα διάφορα ζητήματα και σε όλους τους τομείς δηλ.και στην παιδεία...αν είναι έτσι..τότε και εγώ να πληρώσω το 23% ενός αγαθού που αγοράζω μετά απο 1 μήνα..γιατί τότε θα μαι έτοιμος:P Μην μιλήσω και για τους άμεσους φόρους που πληρώνουν οι γονείς μας και συγχιστώ...:P Μην είσαι τόσο ευκολόπιστος πάντως..γιατί ΝΑΙ έγινε κάτι που θα τα πάρουμε τότε...

Πάνω που πήγα και εγώ να σοβαρευτώ φέτος και είπα θα διαβάζω...δεν θα έχω βιβλία :P
φιλικά...
Γνωρίζω, ότι ο φόρος πηγαίνει στο κράτος:confused:

Δεν είπα ότι είναι σωστό που τα βιβλία δε θα είναι "στην ώρα τους", απλά είπα σε κάποιους ότι δε θα διαβάζουν όλη τη σχολική χρονιά από τον υπολογιστή. Κακά τα ψέματα, κάποιοι θίχτηκαν τόσο, επειδή νόμιζαν ότι θα διαβάζουν καθόλη τη διάρκεια της σχολική χρονιάς, από τον υπολογιστή τους. Αυτό δε θα γίνει, γιατί τα βιβλία ΘΑ δωθούν. Μπορεί να είναι απαράδεκτη η καθυστέρησή τους, άλλα δεν μπορεί να γίνει αλλιώς, αφού άργησε η έκγριση αγοράς του χαρτιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
τοτε γιατι ψωνισα καινουργια σακα..??? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
τοτε γιατι ψωνισα καινουργια σακα..??? :P

για να πουλήσεις μούρη στις φίλες σου..:D (χιούμορ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εσύ, προσωπικά;:P

Γνωρίζω, ότι ο φόρος πηγαίνει στο κράτος:confused:

Δεν είπα ότι είναι σωστό που τα βιβλία δε θα είναι "στην ώρα τους", απλά είπα σε κάποιους ότι δε θα διαβάζουν όλη τη σχολική χρονιά από τον υπολογιστή. Κακά τα ψέματα, κάποιοι θίχτηκαν τόσο, επειδή νόμιζαν ότι θα διαβάζουν καθόλη τη διάρκεια της σχολική χρονιάς, από τον υπολογιστή τους. Αυτό δε θα γίνει, γιατί τα βιβλία ΘΑ δωθούν. Μπορεί να είναι απαράδεκτη η καθυστέρησή τους, άλλα δεν μπορεί να γίνει αλλιώς, αφού άργησε η έκγριση αγοράς του χαρτιού.
ναι,εγώ προσωπικά ...πληρώνω τον λεγόμενο ΕΜΜΕΣΟ φόρο...(το 23%?) Σε όποιο προϊόν αγοράσεις θα πληρώσεις +23% που πάει στο κράτος και αυτό είναι έμμεση φορολογία...so,yes ΕΓΩ προσωπικά :worry: όσο για τα άλλα που είπες προσωπικά δεν θίχτηκα καθόλου...και ούτε με νοιάζει τι θα γίνουν τα βιβλία με νοιάζει να μην με κοροϊδεύουν όμως...και αν πιστεύεις τα παραμύθια τους για έγκριση αγοράς χαρτιού (πρώτη φορά απο σένα το ακούω :P) τότε γελιέσαι...ο πραγματικός λόγος κατ'εμέ είναι ο αποπροσανατολισμός των πολιτών γιατί ετοιμάζουν...νέα σκληρότερα μέτρα... Για αυτό και όλο αυτό με τον αθλητισμό,αποπροσανατολίζουν τους πολίτες για να περάσουν τα μέτρα έτσι απλα...
τοτε γιατι ψωνισα καινουργια σακα..??? :P
και εγωωωωωω:D μεγιές,μεγιές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
ναι,εγώ προσωπικά ...πληρώνω τον λεγόμενο ΕΜΜΕΣΟ φόρο...(το 23%?) Σε όποιο προϊόν αγοράσεις θα πληρώσεις +23% που πάει στο κράτος και αυτό είναι έμμεση φορολογία...so,yes ΕΓΩ προσωπικά :worry:
Με δικά σου λεφτά; (χοχοχοχοχο:P:P)
όσο για τα άλλα που είπες προσωπικά δεν θίχτηκα καθόλου...και ούτε με νοιάζει τι θα γίνουν τα βιβλία με νοιάζει να μην με κοροϊδεύουν όμως...και αν πιστεύεις τα παραμύθια τους για έγκριση αγοράς χαρτιού (πρώτη φορά απο σένα το ακούω :P) τότε γελιέσαι...ο πραγματικός λόγος κατ'εμέ είναι ο αποπροσανατολισμός των πολιτών γιατί ετοιμάζουν...νέα σκληρότερα μέτρα... Για αυτό και όλο αυτό με τον αθλητισμό,αποπροσανατολίζουν τους πολίτες για να περάσουν τα μέτρα έτσι απλα...
Δεν είπα ότι θίχτηκες εσύ.

Τι έχουν να κάνουν τα "νέα" μέτρα και ο αθλητισμός, με τη καθυστέρηση των βιβλίων;!:worry::worry:

Επίσης, δεν είναι όλα τέλεια... Εσύ, για παράδειγμα, κάνεις τα πάντα στην ώρα σου;:confused: Είπαμε, είναι απαράδεκτό αυτό που κάνουν, άλλα μέχρι εκεί. Η υπομονή είναι αρετή:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PoLiDanka

Νεοφερμένος

Η PoLiDanka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλα παμε καλα...?????!?!!!???? λενε οτι γυμνασιο θα δωσουν κατι CD για τους υπολογιστες που πηραμε στην 1η...να πανε να γ@μ!8*υνε εγω υπολογιστη δεν εχω εχει σπασει τι σκ@+@ θα κανω????!!!??? και ετσι οπως ειναι τα βιβλια σιγα μην παω να αγορασω θα τους πω "παιδια με τι λεφτα?? πλακα μου κανετε????"λες και ειναι πολυ καλα και τα βιβλια....τιποτα ρε...θα φυγω ΘΑ ΠΑΩ ΑΛΛΟΥ!!! :mad: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Καλά αγοράσατε ολόκληρη τσάντα για να βάλετε μέσα ένα (1) cd?
Πλάκα πλάκα, δεν έχω δει ούτε 1 διαφήμιση για σχολικά !! την μυρίστηκαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Σε όλη την Ε.Ε., αυτά παιζει να γίνονται μόνο στην Ελλάδα. Θεωρώ γελοία αυτή την κατάσταση. Να παίρνουν οι μαθητές 1 μήνα μετά την έναρξη του σχολικού έτους (ίσως και παραπάνω) τα βιβλία τους σε ένα (υποτίθεται) αναπτυγμένο κράτος. Και μετά λένε "δεν θα υπάρχει παραπαιδεία". Προτιμώ να διαβάζω από τις σελίδες ενός βοθήματος παρά από την οθόνη του Η/Υ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
το κακο ειναι οτι θα ειναι και δυσκολο να αγορασεις και τα βιβλια απο το βιβλιοπωλειο!!δεν εχουν και χιλιαδες σχολικα βιβλια για ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
το κακο ειναι οτι θα ειναι και δυσκολο να αγορασεις και τα βιβλια απο το βιβλιοπωλειο!!δεν εχουν και χιλιαδες σχολικα βιβλια για ολους!
Μέχρι να τυπωθούν τα βιβλία, προφανώς ούτε στα βιβλιοπωλεία θα υπάρχουν. (Εκτός αν τους έχουν απομείνει μερικά από πέρυσι). Τα σχολεία δεν έχουν τα μέσα για τόσες φωτοτυπίες. Άρα, τι μένει? Μόνον αυτό: https://digitalschool.minedu.gov.gr/ . Οπότε ή διαβάζετε από την οθόνη ή τα τυπώνετε με δικά σας έξοδα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μέχρι να τυπωθούν τα βιβλία, προφανώς ούτε στα βιβλιοπωλεία θα υπάρχουν. (Εκτός αν τους έχουν απομείνει μερικά από πέρυσι). Τα σχολεία δεν έχουν τα μέσα για τόσες φωτοτυπίες. Άρα, τι μένει? Μόνον αυτό: https://digitalschool.minedu.gov.gr/ . Οπότε ή διαβάζετε από την οθόνη ή τα τυπώνετε με δικά σας έξοδα.


Πάει ο ΟΕΔΒ :(:( Τι σλόγκαν, τι γέλιο στην τάξη...

Παιδιά στο εξωτερικό όμως τα βιβλία τα παίρνεις μόνος σου, δεν είναι free.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top