Χρειάζομαι βοήθεια για ορισμένες ασκήσεις που δεν ξέρω πώς να λύσω

kateRINA04

Νεοφερμένος

Η kateRINA04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
παιδια εχω μπερδευτει λιγο :laugh:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

επισης Γιαννη σε ευχαριστώ παρα πολυ που μπηκες στο κόπο !! Κ εσυ Δια!!Να στε καλα
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,184 μηνύματα.
Σωστα οι παραλληλες γραμμες ειναι το ομογενες αλλα εδω το σχημα που εχουμε δεν επιτρεπει αλλη εξηγηση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ασκηση 2
Ένα διανυσματικό πεδίο(όπως είναι αυτά του ηλεκτρικού πεδίου E και της μαγνητικής επαγωγής B) είναι ομογενές όταν σε κάθε σημείο του χώρου έχει την ίδια ένταση κατά μέτρο, και την ίδια κατεύθυνση, με οποιοδήποτε άλλο σημείο του χώρου. Τα διαγράμματα είναι πιο χρήσιμα για διαισθητική κατανόηση αλλά θέλουν προσοχή γιατί μπορούν να ξεγελάσουν.
 

fani K

Νεοφερμένος

Η fani K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά Δευτέρα γράφω φυσική στα πρώτα 1.1 έως 1.4 και 2.2 έως 2.5 έχει γράψει κανείς να μου πει πάνω κάτω τι του έβαλαν???
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
παιδια εχω μπερδευτει λιγο :laugh:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

επισης Γιαννη σε ευχαριστώ παρα πολυ που μπηκες στο κόπο !! Κ εσυ Δια!!Να στε καλα
κατερινα θα σου γραψω σχετικα αργοτερα να ξεμπερδευτεις, τωρα ασχολουμε με την 3η.
Αυτη εχει σχεδιαστικη δουλίτσα
 

Alexandros36k

Νεοφερμένος

Ο Alexandros36k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Μιας και μιλάτε για φυσική γενικής, αυτοί που τα πάτε καλά έχετε καμία συμβουλή; (εμένα προσωπικά με δυσκολεύουν τα τετράγωνα του τύπου 10^-3 και γνκ τέτοιοι αριθμοί)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Μιας και μιλάτε για φυσική γενικής, αυτοί που τα πάτε καλά έχετε καμία συμβουλή; (εμένα προσωπικά με δυσκολεύουν τα τετράγωνα του τύπου 10^-3 και γνκ τέτοιοι αριθμοί)
Αν εκανες κοπυ εδω μια περιπτωση να καταλαβουμε?
 

Alexandros36k

Νεοφερμένος

Ο Alexandros36k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Οι πράξεις των δυνάμεων που είναι υψομενοι, μου είναι δυσνόητα ενώ στης κατεύθυνσης τα πάω πολύ καλά.
Screenshot_20201220-185614.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

(καταλάβατε τι εννοώ τωρα;)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Οι πράξεις των δυνάμεων που είναι υψομενοι, μου είναι δυσνόητα ενώ στης κατεύθυνσης τα πάω πολύ καλά.
View attachment 73174
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

(καταλάβατε τι εννοώ τωρα;)
Μακαρι ολες οι αποριες σου στην φυσικη να ειναι τετοιες, Λιγες πληροφοριες σου λειπουν και το εχεις, θα σου γραψω αργοτερα διοτι αν δεν το εχεις αυτο φυσικη , χημεια και αλλα δεν κανεις
 

Alexandros36k

Νεοφερμένος

Ο Alexandros36k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Μακαρι ολες οι αποριες σου στην φυσικη να ειναι τετοιες, Λιγες πληροφοριες σου λειπουν και το εχεις, θα σου γραψω αργοτερα διοτι αν δεν το εχεις αυτο φυσικη , χημεια και αλλα δεν κανεις
Και χημεία τα πάω καλά δηλαδή δεν έχω κενά η πρόβληματα, απλά με την φυσική γενικής δυσκολεύομαι...
 

kateRINA04

Νεοφερμένος

Η kateRINA04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Κατερινα εδω μια αναλυτικη προσέγγιση της 3της ασκησης
Η οποια ομως δεν αναβαίνει , θα δοκιμασω σε λιγο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΚΑτερινα δεν ανεβαινει το pdf
στο κόλλησα εδω
1608494619567.png

1608494667683.png

1608494733879.png

1608494796561.png

1608494875406.png

1608494945498.png


Και χημεία τα πάω καλά δηλαδή δεν έχω κενά η πρόβληματα, απλά με την φυσική γενικής δυσκολεύομαι...

Οι πράξεις των δυνάμεων που είναι υψομενοι, μου είναι δυσνόητα ενώ στης κατεύθυνσης τα πάω πολύ καλά.
View attachment 73174
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

(καταλάβατε τι εννοώ τωρα;)
Αλεξανδρε
Βρηκα αυτο πο βιντεο οπου ο δασκαλος εξηγει πολυ ωραια τις πραξεις δυναμεων

Επισεις για τις μετατροπες απο λεκτικο σε δυναμη
1608499584013.png
1608499654065.png


αν κατι σου λειπει πες να το δουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Alexandros36k

Νεοφερμένος

Ο Alexandros36k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Αλεξανδρε
Βρηκα αυτο πο βιντεο οπου ο δασκαλος εξηγει πολυ ωραια τις πραξεις δυναμεων

Επισεις για τις μετατροπες απο λεκτικο σε δυναμη
View attachment 73200 View attachment 73201

αν κατι σου λειπει πες να το δουμε.
Καλά μιλάμε είσαι απιθανος, το έχω ξαναδεί παλαιότερα αλλά δεν τον ήξερα για το συγκεκριμένο βίντεο θα το τσεκάρω, σε ευχαριστώ πολύ εκ μέρους μου και επειδή είδα πιο πάνω ότι βοήθησες τα παιδιά θα ήθελα να σου πω ένα μεγάλο μπράβο 👏
 

kateRINA04

Νεοφερμένος

Η kateRINA04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Κατερινα εδω μια αναλυτικη προσέγγιση της 3της ασκησης
Η οποια ομως δεν αναβαίνει , θα δοκιμασω σε λιγο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΚΑτερινα δεν ανεβαινει το pdf
στο κόλλησα εδω
View attachment 73187
View attachment 73188
View attachment 73189
View attachment 73190
View attachment 73191
View attachment 73192




Αλεξανδρε
Βρηκα αυτο πο βιντεο οπου ο δασκαλος εξηγει πολυ ωραια τις πραξεις δυναμεων

Επισεις για τις μετατροπες απο λεκτικο σε δυναμη
View attachment 73200 View attachment 73201

αν κατι σου λειπει πες να το δουμε.
σε ευχαριστω πολυ Γιάννη!!Μια ερώτηση εκτος του οτι θα τα γραψω με δικο μου τροπο γενικως τις γραφω ετσι οπως τα εστειλες?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ Γιάννη!!Μια ερώτηση εκτος του οτι θα τα γραψω με δικο μου τροπο γενικως τις γραφω ετσι οπως τα εστειλες?
Ναι ετσι, εκτος αν υπαρχει λεξη που απευθυνεται σε εσενα.
Ως προς τον υπολογισμο των μοναδων, αν σας εχουν μαθει να το κανετε ναι, αν οχι παρελειψε τες γραψε μονο το την τελικη.
 

kateRINA04

Νεοφερμένος

Η kateRINA04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
na sai kla re fil e
Ναι ετσι, εκτος αν υπαρχει λεξη που απευθυνεται σε εσενα.
Ως προς τον υπολογισμο των μοναδων, αν σας εχουν μαθει να το κανετε ναι, αν οχι παρελειψε τες γραψε μονο το την τελικη.
έγινε να σαι καλα σε ευχαριστω παρα παρα παρα πολυ!!!Καλές γιορτές να χεις φιλεε!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top