Χρειάζεται φέτος φροντιστήριο;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Eμένα από ότι μου έχουν πει καθηγητές, σημαντικότερο από όλα είναι να ξέρει κανείς καλά την παράγραφο, καθώς και να έχει πολύ καλή δομή..
Δεν είπε κανένας όχι. Δεν ανέφερα όλα τα κομμάτια του παζλ της εξέτασης του μαθήματος "Νεοελληνική γλώσσα". Αυτά που αναφέρεις (παράγραφος, δομή) προφανώς τα περιλαμβάνω στα "κ.λ.π.". Η άποψη της ...εκθεσούς μου είναι ότι δεν συμφωνεί να βάζουμε σειρά σημαντικότητας στα κομμάτια του παζλ, αλλά να τα αντιμετωπίζουμε ισότιμα με σκοπό να πετύχουμε το μέγιστο δυνατό αποτέλεσμα. Θα το ξαναπώ: η "έκθεση" δεν θέλει λογοτεχνικές ικανότητες αλλά προσαρμογή στα συγκεκριμένα καλούπια που θέλουν οι διορθωτές μας. Κάθε 2η εβδομάδα γράφω ένα πλήρες 3ωρο διαγώνισμα σε στυλ πανελληνίων, πέρα από τις ασκήσεις που έχω την ενδιάμεση εβδομάδα. Το ότι άρχισα ιδιαίτερο Ν.Γ. από τον Σεπτέμβριο της Β, πιστεύω ότι με οφέλησε πολύ, καθώς είχα δυσκολίες. Ίσως για άλλους να μην ήταν απαραίτητο. Καθένας έχει τις δικές του ανάγκες και κρίνει τι θα κάνει. Και επειδή καθένας μας είναι διαφορετικός, αυτός είναι ένας (από τους πολλούς) λόγους που με έκαναν να μην θέλω τα κοινά πακέτα των φροντιστηρίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Νομίζω οτι μου χρειάζεται. Άλλωστε δεν έχω κάνει ποτε στη ζωή μου έκθεση και γράφω πάντα πολύ ελεύθερα τις αποψεις μου. Εννοώ οτι δεν ακολουθώ κανόνες και δομές. Οσον αφορα τώρα στα υπολοιπα μερη δεν γνωρίζω ουτε καν πως είναι και τι απαιτήσεις έχουν. Αρα κρίνω απαραίτητο να πάω. Και μαλιστα λέω για ιδιαίτερα. Δυο ώρες τη βδομάδα πρέπει να είναι αρκετές νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Δεν είπε κανένας όχι. Δεν ανέφερα όλα τα κομμάτια του παζλ της εξέτασης του μαθήματος "Νεοελληνική γλώσσα". Αυτά που αναφέρεις (παράγραφος, δομή) προφανώς τα περιλαμβάνω στα "κ.λ.π.". Η άποψη της ...εκθεσούς μου είναι ότι δεν συμφωνεί να βάζουμε σειρά σημαντικότητας στα κομμάτια του παζλ, αλλά να τα αντιμετωπίζουμε ισότιμα με σκοπό να πετύχουμε το μέγιστο δυνατό αποτέλεσμα. Θα το ξαναπώ: η "έκθεση" δεν θέλει λογοτεχνικές ικανότητες αλλά προσαρμογή στα συγκεκριμένα καλούπια που θέλουν οι διορθωτές μας. Κάθε 2η εβδομάδα γράφω ένα πλήρες 3ωρο διαγώνισμα σε στυλ πανελληνίων, πέρα από τις ασκήσεις που έχω την ενδιάμεση εβδομάδα. Το ότι άρχισα ιδιαίτερο Ν.Γ. από τον Σεπτέμβριο της Β, πιστεύω ότι με οφέλησε πολύ, καθώς είχα δυσκολίες. Ίσως για άλλους να μην ήταν απαραίτητο. Καθένας έχει τις δικές του ανάγκες και κρίνει τι θα κάνει. Και επειδή καθένας μας είναι διαφορετικός, αυτός είναι ένας (από τους πολλούς) λόγους που με έκαναν να μην θέλω τα κοινά πακέτα των φροντιστηρίων.
Για να λες καλούπι, εννοείς κάτι συγκεκριμένο. Πες μας και εμάς να σε καταλάβουμε. Όταν εγώ ρώτησα για καλούπια στις πανελλήνιες πάντως, αυτά μου είπαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Για να λες καλούπι, εννοείς κάτι συγκεκριμένο. Πες μας και εμάς να σε καταλάβουμε. Όταν εγώ ρώτησα για καλούπια στις πανελλήνιες πάντως, αυτά μου είπαν.
Λέγοντας "καλούπι" εννοώ την όλη μεθοδολογία που θα χρησιμοποιήσεις για να χτίσεις σε όλες του τις λεπτομέρειες το γραπτό στο μπάθημα "νεοελληνική γλώσσα".
Με την ευκαιρία: η λέξη "καλούπι" έχει συνώνυμα τις λέξεις: πρότυπο, μήτρα, φόρμα, μοντέλο, matrix...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitrios Tsam

Νεοφερμένος

Ο Dimitrios Tsam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 86 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Νομίζω ότι ο τίτλος λέει αρκετά . και λυκείου Είμαι απόφοιτος α ' μέχρι τώρα τα πάω πολύ καλά στην έκθεση , αλλά είμαι σε δίλλημα αν του χρόνου πάω φροντ έκθεση . Στην αρχή δεν σκόπευα να πάω , αλλά η συμμετοχή των συμμαθητών μου είναι πολύ μεγάλη κ αυτό με προβληματίζει ...:hmm:λυκ Αξίζει όντως να πας φροντιστήριο έκθεση από β ' ; Έχω ένα βοήθημα εκθέσεων με σχεδιαγράμματα , τι παραπάνω κάνεις στο φροντ ?
* Σημείωση :​

Στη 2α θα πάω θετική .​
Αν πρόκειται να πας φροντ. μόνο για την έκθεση όπου είσαι καλός, θα έλεγα όχι προς το παρόν. Δεν είμαι για τους καλούς μαθητές υπέρ των φροντιστηρίων . Αλλά στην γ΄ λυκείου πρέπει να πηγαίνουν και αυτοί , σε ορισμένα μαθήματα όπως πχ η έκθεση . Το χρόνο που θα καταναλώσεις στη β΄λυκείου για το φροντιστήριο, χρησιμοποίησέ τον για να διαβάσεις το παρακάτω μάθημα του βιβλίου σου Έκφραση- Έκθεση. Είναι μια καλή μέθοδος που τη συνιστώ. Στείλε μου αν θέλεις μια έκθεση που θα γράψεις στη β΄λυκείου (ή που έχεις γράψει ήδη αν πήγες στην β΄λυκείου) και θα σου πω τη γνώμη μου και τις παρατηρήσεις μου. Θα τη δω μόνο από άποψη περιεχομένου και κατάταξης των σκέψεών σου (δομής), και όχι από άποψη έκφρασης γιατί δεν είμαι φιλόλογος, αλλά επί δεκαετία και πλέον ερευνητής του λόγου (της δομής και του πώς πρέπει να συντάσσουμε μια παράγραφο). Φυσικά, δωρεάν. Θα με βρεις στο μπλοκ mikrosarist Έχει τίτλο η Έκθεση και τα μυστικά της. Σε κάθε περίπτωση, καλή επιτυχία στις παραπέρα προσπάθειές σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
γεια σας...ρε παιδια εχω πολυ αγχος για την εκθεση...ενω διαβαζω αρκετα εξωσχολικα βιβλια δεν βλεπω πολλες διαφορες στο γραψιμο μου...γιατι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
γεια σας...ρε παιδια εχω πολυ αγχος για την εκθεση...ενω διαβαζω αρκετα εξωσχολικα βιβλια δεν βλεπω πολλες διαφορες στο γραψιμο μου...γιατι;;

Δεν αρκεί μόνο να διαβάζεις, αλλά και να τα χρησιμοποιείς στις εκθέσεις σου. Τι κατεύθυνση είσαι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
γεια σας...ρε παιδια εχω πολυ αγχος για την εκθεση...ενω διαβαζω αρκετα εξωσχολικα βιβλια δεν βλεπω πολλες διαφορες στο γραψιμο μου...γιατι;;
Ισως γιατι το υφος που απαιτειται στις πανελλαδικες δεν ειναι τοσο λογοτεχνικο(π.χ νυφουλα αμυγδαλια κτλ που εγραφαν οι γονεις μας)Κ εγω διαβαζα πολλα λογοτεχνικα αλλα κατεληξα οτι αυτο που σε βοηθα πολυ ειναι η εφημεριδα!Κ οχι φυσικα η espresso!!:P Eγω διαβαζα ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ γιατι ειχε ενδιαφεροντα κοινωνικα κ αλλα θεματα που κ μου εδιναν ιδεες τις οποιες συχνα χρησιμοποιουσα στις εκθεσεις μου αλλα και με βοηθησε να εμπλουτισω αρκετα το λεξιλογιο μου.Αλλες εφημεριδες με υψηλο επιπεδο λογου ειναι το ΒΗΜΑ ,τα ΝΕΑ.Αυτη ομως ειναι προσωπικη μου αποψη.Επισης συζητησεις στην κρατικη τηλεοραση θα σε βοηθησουν αρκετα...Εγω μερικες φορες βαριομουν και δεν τις πολυκαταλαβαινα αλλα κατεληξα οτι κ αυτες με βοηθησαν σε ενα βαθμο.Μια τετοια εκπομπη εινα στη ΝΕΤ η "ΣΤΑ ΑΚΡΑ'. Γενικα η εκθεση ειναι θεμα γενικοτερης κουλτουρας και υποβαθρου αν θες να ξεφυγεις απο το μεσο ορο .Περα απο καποιες νορμες που θα σου μαθει ο καθηγητης σου το κατι παραπανω μονο εσυ μπορεις να το δωσεις στο γραπτο σου!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
θεωρητικη θα παω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Η έκθεση είναι ένα πολύπλοκο πρόβλημα· πολύ δύσκολα θα έχεις ουσιαστική βελτίωση σε αυτή την ηλικία, και αυτή είναι η πικρή αλήθεια.
Το φροντιστήριο ειδικά, δεν πρόκειται να σε βοηθήσει παρά ελάχιστα. Αν θες να κοπιάσεις και να χτυπηθείς κάτω, έχεις όρεξη δηλαδή, κάνε ιδιαίτερο -εφόσον το αντέχει ο οικογενειακός προϋπολογισμός- και θα έχεις αποτέλεσμα. Μη σου πω κι ότι από το 13 μπορείς να πας στο 16.

Όλα αυτά είναι συμπυκνωμένη 15ετής εμπειρία του πατέρα μου, μη με γράψεις στ' αρχίδια σου σε παρακαλώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ενταξει γραφω μια ικανοποιητικη εκθεση και χρησιμοποιω ενα απλως καλο λεξιλογιο...μου λειπει,ομως,αυτο το κατι παραπανω που χρειαζεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Εγω προσωπικα,ειδα μεγαλη βελτιωση στις εκθεσεις μου απο το φροντιστηριο.Νομιζω του σχολειου δεν επαρκουν.Ισως παιζει ρολο και το τι καθηγητη εχεις ομως,εγω για παραδειγμα ειχα πολυ καλη καθηγητρια και με βοηθησε παρα πολυ να βελτιωσω τις εκθεσεις μου (και με προσωπικη προσπαθεια φυσικα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
θεωρητικη θα παω...

Όταν θα διαβάζεις τη λογοτεχνία, επειδή τα βοηθήματα γράφουν με γλαφυρό τρόπο θα σου κολλήσουν κάποιες εκφράσεις και κάποιες λέξεις που επαναλαμβάνουν συχνά. Εγώ συνήθιζα να γράφω πολύ λακωνικά και χωρίς μεταφορικότητα. Μέχρι το πάσχα έγραφα σα τη διδα που είχε συγγράψει το βοήθημα.

Πχ ένα κολπάκι είναι αντί να λες "φαίνεται" να χρησιμοποιείς εκφράσεις του τύπου "είναι/γίνεται φανερό/πρόδηλο/έκδηλο". Το "καλό" της θεωρητικής είναι ότι το ένα μάθημα βοηθάει το άλλο. Πχ από την ιστορία και τα αρχαία επίσης βλέπεις διάφορα είδη σύνταξης του λόγου και εκφράσεις.

Θα το καταλάβεις μόλις αρχίσεις ;) Μην ανησυχείς.

Γενικότερα, το φροντιστήριο βοηθά για τον εξής λόγο: Γράφεις γράφεις γράφεις. Η βελτίωση έρχεται με την εξοικείωση και οι 4 υποχρεωτικές εκθέσεις του σχολείο είναι ψίχουλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
παιδια ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας....!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Έκθεση με 6 παιδιά στο φροντιστήριο γίνεται? Γιατί και αρχαία και έκθεση θα είμαστε 6-7 παιδιά και σκέφτομαι αν είναι να κάνω ιδιαίτερα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Έκθεση με 6 παιδιά στο φροντιστήριο γίνεται? Γιατί και αρχαία και έκθεση θα είμαστε 6-7 παιδιά και σκέφτομαι αν είναι να κάνω ιδιαίτερα. :confused:
Καλα ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Έκθεση με 6 παιδιά στο φροντιστήριο γίνεται? Γιατί και αρχαία και έκθεση θα είμαστε 6-7 παιδιά και σκέφτομαι αν είναι να κάνω ιδιαίτερα. :confused:

Μα στην εκθεση ειναι εκει που πρεπει να ειναι πολλα παιδια,για να γινεται ''κουβεντα'' και ανταλλαγη αποψεων.
Ιδιαιτερο εκθεση ειναι πολυ fail.Δεν υπαρχει αντικειμενικος λογος.

Διαβασε κανα βιβλιο ως ''ιδιαιτερο''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Μα στην εκθεση ειναι εκει που πρεπει να ειναι πολλα παιδια,για να γινεται ''κουβεντα'' και ανταλλαγη αποψεων.
Ιδιαιτερο εκθεση ειναι πολυ fail.Δεν υπαρχει αντικειμενικος λογος.

Διαβασε κανα βιβλιο ως ''ιδιαιτερο''.

Καλά ήδη διαβάζω βιβλίο, ένα πολύ καλό που παρουσιάζει όλες τις πλευρές της ζωής χωρίς να είναι το κλασικό θεματολόγιο που δίνουν από τα φροντιστήρια του τύπου "Φαινόμενο-Αίτια-Συνέπειες-Αντιμετώπιση".
Ναι έκθεση αν δεν αυξηθούν τραγικά τα παιδιά θα κάτσω αλλά αρχαία θα μπω σε ολιγομελές τμήμα.
Αλλά σαν την κατεύθυνση στο σχολείο δε θα ναι. 28 παιδιά! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Καλά ήδη διαβάζω βιβλίο, ένα πολύ καλό που παρουσιάζει όλες τις πλευρές της ζωής χωρίς να είναι το κλασικό θεματολόγιο που δίνουν από τα φροντιστήρια του τύπου "Φαινόμενο-Αίτια-Συνέπειες-Αντιμετώπιση".
Ναι έκθεση αν δεν αυξηθούν τραγικά τα παιδιά θα κάτσω αλλά αρχαία θα μπω σε ολιγομελές τμήμα.
Αλλά σαν την κατεύθυνση στο σχολείο δε θα ναι. 28 παιδιά! :eek:

Ε ναι,μονο για εκθεση στο ειπα και εγω.
Καλα κανεις,διαβαζε βιβλια και εφημεριδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Κανείς, ουσιαστικά, δε μπορεί να δώσει συμβουλές.
Καθένας μας είναι ξεχωριστός και διαφορετικά πράγματα φέρνουν στον καθένα μας το επιθυμητό αποτέλεσμα. Μπορείς, δηλαδή, μόνο να δεις πώς διάβαζε ο κάποιος. Εσύ θα κρίνεις ποιος τρόπος σου ταιριάζει περισσότερο, ώστε να τον υιοθετήσεις.

Π.χ. Αυτό με τις λέξεις-κλειδιά, ποτέ δε μου άρεσε, γιατί ήταν κάτι που το έκαναν όλοι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top