Χρειάζεται η Γεωμετρία;

xara ths zwhsss

Νεοφερμένος

Η Μιμικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Παιδια χρειάζομαι την βοήθειά σας,θα παω για Β'λυκείου κ θέλω να μου πείτε αν πρέπει να παω φροντιστήριο στο μάθημα τησ Γεωμετρίσς!Στην Α πήγαινα αλλα παλι δεν ήμουν πολύ καλή και δεν μου άρεσε!Υπάρχει περίπτωση να μου χρειαστεί στη Γ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Εξαρτάται τι κατεύθυνση θα πάρεις, δλδ αν πας τεχνολογική ή θετική θα σου χρειαστούν κάποια πράγματα από γεωμετρία. Μη φανταστείς τίποτα το ιδιαίτερο, λίγα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
μια βλακεια κ μιση ειναι η γεωμετρια εχω να πω!!ουτε κ εμενα δεν μ αρεσε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xara ths zwhsss

Νεοφερμένος

Η Μιμικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
τεχνολογική θα παω...με την άλγεβρα τα παω πάρα πολύ καλά αλλα με την γεωμετία ΧΑΛΙΑ...Τ να κάνω τελικά να πάω ή οχι φροντιστήριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
ΕΛΑΧΙΣΤΑ πραγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
τεχνολογική θα παω...με την άλγεβρα τα παω πάρα πολύ καλά αλλα με την γεωμετία ΧΑΛΙΑ...Τ να κάνω τελικά να πάω ή οχι φροντιστήριο?
Αυτό, δυστυχώς, δε μπορώ να στο απαντήσω εγώ αλλά εσύ! Πληροφοριακά γεωμετρία θα σου χρειαστεί και στα μαθηματικά και στη φυσική κατ.(γ΄λυκείου) αλλά όπως είπα λίγα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xara ths zwhsss

Νεοφερμένος

Η Μιμικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δλδ δεν είναι απαραίτητο το φροντιστήριο...εξάλλου θα μας τα κανει κ ο καθηγητής της άλγεβρας κ τησ φυσικής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Από Αυτά που μαθαίνεις στη Γεωμετρία πολύ λίγα σου χρειάζονται. Ωστόσο, η Γεωμετρία σου ακονίζει τι μυαλό και καλλιεργεί την κριτική σκέψη και την παρατηρητικότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Δλδ δεν είναι απαραίτητο το φροντιστήριο...εξάλλου θα μας τα κανει κ ο καθηγητής της άλγεβρας κ τησ φυσικής!

Σωστά!!μην ανησυχείς για τη γεωμετρία...λίγα βασικά πράγματα θα χρειαστείς!αλλά προς θεού μην την αφήσεις εντελώς στην τύχη της..όλα χρειάζονται είτε είναι πολύ σημαντικά είτε λιγότερο!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Από τη γεωμετρία Α΄ και Β΄ Λυκείου δεν θα χρειαστείς τίποτα για τα μαθηματικά κατεύθυνσης Γ΄ Λυκείου. Μαθηματικά κατεύθυνσης Β΄ Λυκείου να ξέρεις κωνικές τομές (κυρίως κύκλο) και εξίσωση ευθείας και λίγο διανύσματα ενώ θα σου χρειαστούν ακόμη από άλγεβρα Β΄Λυκείου τριγωνομετρία και εκθετική-λογαριθμική συνάρτηση και σε μικρότερο βαθμό πολυώνυμα και πρόοδοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Κατα την γνωμη μου μην πας:nono::nono::nono:.Πηγα εγω περυσι και το μετανιωσα.Αυτα που θα κανεις στο σχολειο ειναι υπεραρκετα.Δεν χρειαζεται πουθενα η γεωμετρια.Ελαχιστα πραγματα που προανεφεραν και τα παιδια.Μερικες ασκησεις μπορει να λυνονται και με γεωμετρικο τροπο αλλα δεν ειναι απαραιτητο να τον ξερεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Μισω τη γεωμετρια της β' λυκειου:down::down: Στην πρωτη λυκειου παλι ηταν το αγαπημενο μου...:up:

Δε χρειαζεται να πας φροντ...Ετσι κι αλλιως δε θα σου χρειαστει:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xara ths zwhsss

Νεοφερμένος

Η Μιμικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Παιδιά 3έρετε ποιο είναι τ πρόβλημά μ?Είμα δ δύλλειμα να πας ή οχι?Γτ σκέφτομαι αν μ χρηαστει στη Γ?Ή ακόμα αν με βοή8είσει σ τρόπο σκέψης?:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Παιδιά 3έρετε ποιο είναι τ πρόβλημά μ?Είμα δ δύλλειμα να πας ή οχι?Γτ σκέφτομαι αν μ χρηαστει στη Γ?Ή ακόμα αν με βοή8είσει σ τρόπο σκέψης?:'(

Σου ειπα αν παρακολουθεις λιγο το σχολει εισαι οκ.Δεν χρειαζεται πουθενα.Το πολυ πολυ παρε ενα βοηθημα.Τροπο σκεψης τωρα θα μαθεις?Ο τροπος σκεψης διαμορφωνεται κυριως απο την εμπειρια και οχι σε 1 χρονο,,και ειδικα στη γεωμετρια β
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ω, ναι, χρειάζεται και παραχρειάζεται...

Κυρίως οι γεωμετρικοί τόποι, και σε κάποιες άλλες περιπτώσεις, χρειάζεται για παράδειγμα το αντίστροφο του πυθαγορείου σε κάτι ασκήσεις με μιγαδικούς κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Ω, ναι, χρειάζεται και παραχρειάζεται...

Κυρίως οι γεωμετρικοί τόποι, και σε κάποιες άλλες περιπτώσεις, χρειάζεται για παράδειγμα το αντίστροφο του πυθαγορείου σε κάτι ασκήσεις με μιγαδικούς κλπ.

Αυτα ειναι βασικα ευκολα και γνωστα, και το αντιστροφο του πυθαγορειου και οι γ.τ. δεν διδασκονται στην β λυκειου.

Κατα την γνωμη μου μην πας.εγω και γνωστοι μου το μετανιωσαμε.
Παρε ενα βοηθημα και τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Εγω παντως εκανα σε ολα τα μαθηματικα ιδιαιτερα αλλα γεωμετρια στη Β διαβαζα μονη μου...Ειναι και ευκολη κατα τη γνωμη μου και οι ασκησεις του σχολικου αρκουν...Στην Γ δεν χρειαζεται και τοσο η γεωμετρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
μια βλακεια κ μιση ειναι η γεωμετρια εχω να πω!!ουτε κ εμενα δεν μ αρεσε!:P


χαχα συμφωνω..δεν ειμαι καθολου μαθηματικο μυαλο..με ασκησεις απο το βιβλιο σε διαγωνισμα εγραψα 17 γιατι εχασα απο την απλοποιηση..:Pκ ενω διαβαζα καθε μερα εγραψα 3 στις εξετασεις..
παντως νομιζω οτι δε χρειαζεται σε τπτ ιδιαιτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Παιδια χρειάζομαι την βοήθειά σας,θα παω για Β'λυκείου κ θέλω να μου πείτε αν πρέπει να παω φροντιστήριο στο μάθημα τησ Γεωμετρίσς!Στην Α πήγαινα αλλα παλι δεν ήμουν πολύ καλή και δεν μου άρεσε!Υπάρχει περίπτωση να μου χρειαστεί στη Γ?

O-X-I
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Αυτα ειναι βασικα ευκολα και γνωστα, και το αντιστροφο του πυθαγορειου και οι γ.τ. δεν διδασκονται στην β λυκειου.

Κατα την γνωμη μου μην πας.εγω και γνωστοι μου το μετανιωσαμε.
Παρε ενα βοηθημα και τελος


Α συγγνώμη, δε διάβασα όλη την ερώτηση αυτού που δημιούργησε το ποστ, και νόμιζα ότι ρωτούσε αν χρειάζεται η γεωμετρία ως μάθημα και στην γ', δηλαδή αν θέλει ιδιαίτερη προσοχή στη β', δεν κατάλαβα ότι μιλούσε για φροντιστήριο...

Όχι, δε χρειάζεται φροντιστήριο, αλλά ως μάθημα είναι σημαντικό, και θα χρειαστεί στην γ', παρόλο που δε διδάσκεται άμεσα πλέον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top