Χορός

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Όντως.

Απορία: Θα μίνω με την απορία μέχρι το πρώτο μάθημα χορού, γιατί τελικά δεν πήγα για δοκιμαστικό στη σχολή αλλά μόνα για να γραφτώ. Σε μάθημα μοντέρνου και jazz χορού τι φοράμε?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Όντως.

Απορία: Θα μίνω με την απορία μέχρι το πρώτο μάθημα χορού, γιατί τελικά δεν πήγα για δοκιμαστικό στη σχολή αλλά μόνα για να γραφτώ. Σε μάθημα μοντέρνου και jazz χορού τι φοράμε?:hmm:

Για αρχη φορα ενα παντελονι αθλητικης φορμας (απο αυτα που εχει η body talk) και ενα απλο μπλουζακι.(να βεβαιωθεις οτι το παντελονι να ειναι ειτε κοντο,ειτε ευκολα διπλωσιμο μεχρι τα γονατα,γιατι οταν θα κανετε ζεσταμα θα κανετε και plies,αρα θα πρεπει να δουλευεις τα γονατα τοτε και αμα φορας μακρυ παντελονι που δεν μπορεις να το διπλωσεις,δεν θα μπορουν να ανοιξουν τα γονατα πολυ)

Για αργοτερα θα φορας ενα κολαν παντελονι και μια μπλουζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το Funky jazz σκέτο, τι είναι; Επειδή στην σχολή που είμαι το είχαν ασορτί με hip hop.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Όντως.

Απορία: Θα μίνω με την απορία μέχρι το πρώτο μάθημα χορού, γιατί τελικά δεν πήγα για δοκιμαστικό στη σχολή αλλά μόνα για να γραφτώ. Σε μάθημα μοντέρνου και jazz χορού τι φοράμε?:hmm:


μπορεις να φορεσεις κορμακι με ενα σορτσ κ καλτσον απο κατω ή μια μακρια φορμα(αυτο συγκεκριμενα για συγχρονο).αλλα πιστευω +με κορμακι και καλτσον σκετα εισαι μια χαραα! καλυμμενη:xixi: οπως νιωθεις εσυ πιο ανετα!
-----------------------------------------
:xixi:οπ!! δεν ειδα την απαντηση του papas!
συμφωνω και μαζι του!
-----------------------------------------
Το Funky jazz σκέτο, τι είναι; Επειδή στην σχολή που είμαι το είχαν ασορτί με hip hop.


οχι οχι...αλλο funky jazz και αλλο hip hop.το καθενα ειναι ξεχωριστο και ειδικα hip hop με τη δικη του τεχνικη κτλ..τωρα ισως υπαρχει ενα "mix" επειδη λιγο καποιεσ μουσικες,ρυθμοι,κινησεις μπορουν να συνδιαστουν.πιο κοντα στο hip hop ειναι το commercial jazz..το βλεπουμε πιο πολυ στα video-clip με τετοιου ειδους μουσικη..:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
To funky jazz σκεψου το σαν το τζαζ,αλλα με πιο 'απλωμενες' κινησεις (πχ βαζεις και τα χερια στο κεφαλι και το κουνας,τα jumps ειναι πιο αφθορμητα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Ωραίο ακούγεται και αυτό!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinoula

Νεοφερμένος

Η ntina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
εγω ασχολουμαι επαγγελματικα με το χορο 3 χρονια κ τωρα τελειωνω...κανω λατιν ευρωπαικους κ oriental..θα δουλευα σα δασκαλα σε μια σχολη αλλα περασα στην πατρα κ δυστυχως εχασα την ευκαιρια...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
εγω ασχολουμαι επαγγελματικα με το χορο 3 χρονια κ τωρα τελειωνω...κανω λατιν ευρωπαικους κ oriental..θα δουλευα σα δασκαλα σε μια σχολη αλλα περασα στην πατρα κ δυστυχως εχασα την ευκαιρια...:(
πως σου φαινονται οι λατιν χοροι?ειναι πολυ δυσκολοι ιδιαιτερα για καποιον που δεν εχει ξαναχορεψει ποτε?ποσα χρονια χρειαζονται για να τους τελειωσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Όντως.

Απορία: Θα μίνω με την απορία μέχρι το πρώτο μάθημα χορού, γιατί τελικά δεν πήγα για δοκιμαστικό στη σχολή αλλά μόνα για να γραφτώ. Σε μάθημα μοντέρνου και jazz χορού τι φοράμε?:hmm:
για αρχη μια φορμα με μια μπλουζα(κοντομανικη καλυτερα)!!!!!!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Έχω ένα πρόβλημα... Ξεκίνησα πέρυσι σύγχρονο και μπαλέτο όπως έχω ήδη πει αλλά τώρα η μαμά μου μου λέει πως 8α πρέπει να σταματήσω το ένα απο τα δύο λογω χρόνου επειδή μπαίνω στο λύκειο και λόγου του φροντηστηρίου δεν θα προλαβαίνω!!! Εγώ της λέω πως θα προλαβαίνω αλλά άδικος κόπος... Πείτε καμιά ιδέα για να την πείσω.... Δεν θέλω να σταματήσω!!!!!!!! :-(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Έχω ένα πρόβλημα... Ξεκίνησα πέρυσι σύγχρονο και μπαλέτο όπως έχω ήδη πει αλλά τώρα η μαμά μου μου λέει πως 8α πρέπει να σταματήσω το ένα απο τα δύο λογω χρόνου επειδή μπαίνω στο λύκειο και λόγου του φροντηστηρίου δεν θα προλαβαίνω!!! Εγώ της λέω πως θα προλαβαίνω αλλά άδικος κόπος... Πείτε καμιά ιδέα για να την πείσω.... Δεν θέλω να σταματήσω!!!!!!!! :-(
μπορείς να τησ πεις το πόσο σου αρέσει ο χορός, ότι είναι κρίμα να σταματήσεις στο επίπεδο που έφτασες, ή ακομή να της πεις ότι δεν θα παραμελείς τα μαθήματα σου και οτί θα διαμοιράσεις σωστά το χρόνο σου ετσι ώστε να τα προλαβαίνεις όλα και διαφορα άλλ τέτοια!!!
Τώρα βεβαια εδώ πουν τα λέμε μεταξύ μας είναι δυσκολο να συνδιασεις το χορό με τα μαθηματα του σχολείου και με το φροντηστήριο, ετσι ώστε να είσαι άριστη μαθήτρια!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Έχω ένα πρόβλημα... Ξεκίνησα πέρυσι σύγχρονο και μπαλέτο όπως έχω ήδη πει αλλά τώρα η μαμά μου μου λέει πως 8α πρέπει να σταματήσω το ένα απο τα δύο λογω χρόνου επειδή μπαίνω στο λύκειο και λόγου του φροντηστηρίου δεν θα προλαβαίνω!!! Εγώ της λέω πως θα προλαβαίνω αλλά άδικος κόπος... Πείτε καμιά ιδέα για να την πείσω.... Δεν θέλω να σταματήσω!!!!!!!! :-(

1 ωρα πριν το μαθημα χορου που θα εχεις την ταδε μερα,προσπαθησε να την αφησεις κενη.Αλλα θα μου πεις υπαρχει και το φροντ:την ημερα που θα λενε αν θελετε αλλαγες στα τμηματα και ετσι,την 1 ωρα πριν το μαθημα χορου βαφτησε την 2ωρο στα αγγλικα και πρεπει απο εκεινη την ωρα μεχρι την ταδε να κανεις αγγλικα.Και αμα πετυχει,ο Θεος βοηθος :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bj.eirini

Νεοφερμένος

Η bj.eirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Εγώ επειδή ακούω τα ίδια λέω ότι θα το δοκιμάσω τον πρώτο μήνα και αν δεν προλαβαίνω θα το διακόψω μέχρι που προλαβαίνω και όλα καλά!!!! Όμως παιδιά άμα έχεις πρόγραμμα όλα γίνονται… εγώ πέρυσι έκανα προφισιενσι και ωδείο και ιδιαίτερα και το σχολείο φυσικά και ήμουν μια χαρά!!! (εκτός στα θετικά που όπως κάθε χρονιά έτσι και φέτος ήμουν χάλια!!!!!!!) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Όπως το κόβω μάλλον θα ξεκινήσω και βλέπουμε! Της έχω πει άπειρες φορές το πόσο αγαπώ τον χορό και οτι θα προσπαθώ και τέτοια ένα σορό... Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας! Εγω μια φορά δεν το σταματαω... Προτιμώ να πέσω στα μαθήματα παρά να σταματήσω το χορό που νομίζω οτι καταλαβαίνεται πόσο σημαντικός είναι για μένα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bj.eirini

Νεοφερμένος

Η bj.eirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Όπως το κόβω μάλλον θα ξεκινήσω και βλέπουμε! Της έχω πει άπειρες φορές το πόσο αγαπώ τον χορό και οτι θα προσπαθώ και τέτοια ένα σορό... Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας! Εγω μια φορά δεν το σταματαω... Προτιμώ να πέσω στα μαθήματα παρά να σταματήσω το χορό που νομίζω οτι καταλαβαίνεται πόσο σημαντικός είναι για μένα!!!

Να σου πω κάτι καταλαβαίνω πόσο σημαντικός είναι ο χορός για σένα (όπως άλλωστε κ για μένα η ηλ. κιθάρα + ο χορός) αλλά τώρα είναι που πρέπει να αποδείξεις σε όλους ότι μπορείς να τα καταφέρεις κάνοντας κ κάτι που σε ευχαριστεί… γιατί τι να το κάνεις αν σ ένα τεστ πάρεις χαμηλό βαθμό και αρχίσουν οι γονείς σου να λένε άμα δεν έκανες χορό θα ήσουν πιο αφοσιωμένη και κοίτα τώρα τι βαθμοί είναι αυτοί και αρχίσουν και οι καθηγητές σου τα ίδια ζήτω που καήκαμε… γι αυτό προσπάθησε να τα συνδυάσεις σωστά έτι ώστε να περνάς καλά με τον χορό αλλά μην παραμελήσεις τα μαθήματα σου… εγώ το παίρνω αλλιώς κ λέω αντί κάθε μέρα να κάνω διάλλειμα 1 ώρα π.χ. πάω χορό ή πάω κιθάρα 40 λεπτά αλλά με την προϋπόθεση ότι μόλις γυρίσω θα διαβάσω!!! Για να μην δίνεις αφορμή σε κανέναν να σε στενοχωρήσει!!!!!


ΦΙΛΙΚΑ!!! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΧΡΙΣΤΙΝΑ18

Νεοφερμένος

Η ΧΡΙΣΤΙΝΑ18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κανω κλασσικό χορό 9 χρόνια..Οταν χορευω αφήνομαι στο ρυθμο και στη μουσική και μεταφερομαι αλλού εκτος πραγματικότητας..Δεν θα αντεχα να ζούσα χωρις τον χορο...Τωρα που θα παω φοιτήτρια στη Θεσσαλονίκη θα θελα να γραφτώ σε Τανγκό..Αν καποιος ξέρει κάποια καλή σχολή στη Θεσσαλονίκη ας μου δώσει καποιο τηλέφωνο..:)Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Παιδια,γραφτηκα στο μοντερνο..Τι ειδους μουσικη χρησιμοποιειται?Μοιαζει με το συγχρονο..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Παιδια,γραφτηκα στο μοντερνο..Τι ειδους μουσικη χρησιμοποιειται?Μοιαζει με το συγχρονο..?


Το μοντέρνο είναι το hip-hop και άλλα τετοια είδη!!! Εγώ έκανα δύο μηνες και στην χορευτική παράσταση τα Χριστούγεννα χορέψαμε εκείνο της Τάμτας που λέει "καν΄το όπως θες κάν'το τωρα..."
-----------------------------------------
Να σου πω κάτι καταλαβαίνω πόσο σημαντικός είναι ο χορός για σένα (όπως άλλωστε κ για μένα η ηλ. κιθάρα + ο χορός) αλλά τώρα είναι που πρέπει να αποδείξεις σε όλους ότι μπορείς να τα καταφέρεις κάνοντας κ κάτι που σε ευχαριστεί… γιατί τι να το κάνεις αν σ ένα τεστ πάρεις χαμηλό βαθμό και αρχίσουν οι γονείς σου να λένε άμα δεν έκανες χορό θα ήσουν πιο αφοσιωμένη και κοίτα τώρα τι βαθμοί είναι αυτοί και αρχίσουν και οι καθηγητές σου τα ίδια ζήτω που καήκαμε… γι αυτό προσπάθησε να τα συνδυάσεις σωστά έτι ώστε να περνάς καλά με τον χορό αλλά μην παραμελήσεις τα μαθήματα σου… εγώ το παίρνω αλλιώς κ λέω αντί κάθε μέρα να κάνω διάλλειμα 1 ώρα π.χ. πάω χορό ή πάω κιθάρα 40 λεπτά αλλά με την προϋπόθεση ότι μόλις γυρίσω θα διαβάσω!!! Για να μην δίνεις αφορμή σε κανέναν να σε στενοχωρήσει!!!!!


ΦΙΛΙΚΑ!!! :no1:

Θέλω πολύ να ικανοποιήσω και τους γονέις μου στο θέμα των μαθημάτων αλλά θα προσπαθήσω όπως λες και εσύ να ισορροπήσω το πρόγραμμά μου!
Σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Παιδια,γραφτηκα στο μοντερνο..Τι ειδους μουσικη χρησιμοποιειται?Μοιαζει με το συγχρονο..?

αυτες οι δυο λεξεις συχνα μπερδευονται μεταξυ τους στο χορό που αντιπροσωπευουν.για παραδειγμα για καποιους υπαρχει πχ η jazz+το μοντερνο(που σαυτη την περιπτωση εννοουν συγχρονο) ενω αλλοι μιλουν για μοντερνο και συγχρονο (που σαυτη την περιπτωση παλι,εννοουν μοντερνο=jazz)..επειδη το εχω ρωτησει και εγω πολλες φορες για να το ξεκαθαρισω,εμαθα πως και στο εξωτερικο σε καποια συστηματα εννουν το πρωτο..ενω σε αλλα το δευτερο..και φυσικα μιλωντας για εμας,εξαρταται απο την καθε σχολη και τους δασκαλους της..δεν μπορουμε να πουμε οτι θεωρειται και εντελως λαθος το ενα απο τα δυο..
τεσπα! μαλλον εδω εννοεις μοντερνο=jazz!! χμμ..για να σου δωσω ενα παραδειγμα της μουσικης που χρησιμοποιειται..σκεψου καλυτερα pop μουσικη;):xixi:

φιλικα,Vagg!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinoula

Νεοφερμένος

Η ntina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
πως σου φαινονται οι λατιν χοροι?ειναι πολυ δυσκολοι ιδιαιτερα για καποιον που δεν εχει ξαναχορεψει ποτε?ποσα χρονια χρειαζονται για να τους τελειωσεις?
δεν ειναι δυσκολοι γενικα...δηλαδη τα βηματα τα μα8αινεις σχετικα ευκολα..καποιοι χοροι μαλιστα εχουν κ κοινα βηματα...το 8εμα ειναι στην τεχνικη..γιατι πρεπει να κανεις σωστη κινηση της λεκανης,να εχεις σωστη σταση του σωματος κ των ποδιων..μολις τα μα8εις κι αυτα 8α 8ες συνεχεια να χορευεις!!!!!το ποσα χρονια 8α χρειαστεις για να τελειωσεις εξαρταται απο σενα..δηλαδη ποσα μα8ηματα 8α χρειαστεις κ κα8ε ποτε 8α κανεις..κ εξαρταται βεβαια κ απο το προγρμαμμα που εχει η κα8ε σχολη..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top