Χορός

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Παιδιά λέτε να αρχίσω μπαλέτο???μ αρέσει μιλάμε πάρα πολύ αλλά έχω κ ένα κόμπλεξ λέω θα πάω τώρα εγώ εκεί η άσχετη κ οι άλλες θα κάνουνε το ένα το άλλο εγώ τι θα κάνω???αλλά μ αρέσειιιιιιιι!!!!!!

Εγώ ξεκίνησα πέρισυ μπαλέτο και σύγχρονο και με έβαλαν σε τμήμα με ενήλικεσ αρχαρίους όπως είπε και ο papas... Και μάλιστα ξεκίνησα Δεκέμβριο και είμουν λίγο πίσω απο τα άλλα κορίτσια αλλά στο τέλοσ κατάφερα να γίνω εξίσου καλή όπως μου λέει και η δασκάλα μου!
Άρα μην αγχώνεσαι άδικα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Beyonce-single ladies: στην αρχη εχει κινησεις απο jazz,μετα λιγο hip-hop,σε συνδιασμο με character jazz.

Spears:πιο πολυ hip-hop και λιγο jazz
-----------------------------------------


Well,αμα θες αρχισε με jazz και κλασσικο μπαλετο.

Μπορεις να τα δοκιμασεις ολα,αλλα θα βαρεθεις :D
Πώς είναι αυτό το jazz?:xixi:
Για μπαλέτο το έχω σκεφτεί, αλλά δεν έχω μεγάλη ευλυγισία. Ούτε να ακουμπήσω τις μύτες τον ποδιών μου με τεντωμένα γόνατα δε μπορώ.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Η ευλιγισία δεν είναι πρόβλημα... Θα κάνεις ανοίγματα και ασκίσεις και 8α καταφερεις να κάνεις και άλλα εκτός απ'το να ακουμπίσεις τις μύτες των ποδιών σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Τότε, ωραία, δεν αποκλείω ούτε αυτό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Η ευλιγισία δεν είναι πρόβλημα... Θα κάνεις ανοίγματα και ασκίσεις και 8α καταφερεις να κάνεις και άλλα εκτός απ'το να ακουμπίσεις τις μύτες των ποδιών σου...

Σωστη η παικτρια!

Ακομα,και αυτες οι ασκησεις σε βοηθανε και στο να παραμενεις παραπανω στις μυτες των ποδιων σου (θα δεις αργοτερα στις pointes ποσο θα σου χρησιμεψουν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena___*

Νεοφερμένος

Η elena___* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εχω κανει 6 χρονια παραδοσιακους..2χρονια μπαλετο..1 χρονο hip-hop..και 1 χρονο latin..σκεφτομαι πολυ το μοντερνο αλλα δεν ειμαι σιγουρη ακομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Σωστη η παικτρια!

Ακομα,και αυτες οι ασκησεις σε βοηθανε και στο να παραμενεις παραπανω στις μυτες των ποδιων σου (θα δεις αργοτερα στις pointes ποσο θα σου χρησιμεψουν)

:D:D Και εγώ όταν ξεκίνησα αυτή την φοβία είχα αλλά με τον καιρό... Έκανα και σπαγγάτο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Άντε, έκλεισα για δοκιμαστικό σε σχολή χορού. :) Μοντέρνο και jazz λέει το τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
μπραβο παιδια για το φορουμ!! αν και λιγο αργα βρηκα το θεμα και αμεσως ηρθα να γραψω!εγω ασχολουμαι απο πολυ μικρη με χορο και κανω απο ολα τα ειδη..8α συνεχισω και με τις σπουδες ισως και σε επαγγελματικο επιπεδο..θα δειξει ομως γιατι οπως λενε...δεν μπορεις να τα κανεις κ ολα!:D
αυτος λοιπον..ειναι ενας αλλος διαφορετικος κοσμος! ενας κοσμος που σε τραβαει εξω απο την καθημερινοτητα και τα προβληματα-χαλαρωνεις..ξεχνιεσαι και το σημαντικοτερο εκφραζεσαι κανοντας αυτο που αγαπας!
neni καλη αρχη σου ευχομαι και πιστευω πως δε θα το μετανιωσεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
ευχαριστώ:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Το κακό είναι οτι πολλές φορές οι γονείς δεν καταλαβαίνουν τα ταλέντα μας.... Εγω ίσως αν ξεκηνούσα πιο νωρίς να είχα περισσότερες ευκαιρίες!!! Θαυμάζω τα κορίτσια που ασχολούνται χρόνια με τον χορό καθώς και τις ικανότητες τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Τι εννοείς να "καταλάβουν τα ταλέντα μας"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εννοώ οτι αν κάποιο παιδί έχει μια κλήση προς τον χορό και αυτό φαινεται απο την μικρή του ηλικία, οι γονείς πρέπεινα το καταλάβουν και να γράψουν το παιδί σε κάποια σχολή χορού!!! Το ίδιο ισχύει και για την ζωγραφική, την μουσική και το τραγούδι και άλλες ασχολίες... Ή όταν ένα παιδί έχει κάποια χαρίσματα όπως ύψος γιατί να πάνε χαμένα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Ναι, σωστό είναι αυτό, αλλά όταν τα παιδιά είναι μικρά, πολλές φορές οι κλίσεις τους δε διακρίνονται εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
γιαυτο πιστευω ειναι καλο να δοκιμαζουν!
δηλαδη συνηθως τα πιο μικρα τα παιδια τα ακους που λενε κανω κολυμβητηριο..παω χορο,ζωγραφικη,μπασκετ κτλ που σ φαινεται απιστευτο πως μπορουν να τ κανουν ολα μαζι!! αλλα πιο μεγαλα βλεπουν τελικα τι τους αρεσει κ τι οχι ..σε τι εχουν κλιση και κανουν τισ επιλογες τους! κ αυτο νομιζω ειναι καλο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bj.eirini

Νεοφερμένος

Η bj.eirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Παιδία εγώ από τότε που πήγαινα δημοτικό έλεγα στους γονείς μου να με γράψουν χορό ή μουσικό όργανο και αυτοί έλεγαν όχι γιατί δεν μου χρειάζεται για το μέλλον μου…. Τώρα τι κατάλαβαν???? Μου έμεινε σαν απωθημένο, ένα ανεκπλήρωτο όνειρο και έτσι φέτος γράφτηκα χορό και πέρσι ηλεκτρική κιθάρα…. Είναι όμως πράγματα που τα αγαπώ και δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτά… ώρες ώρες με τρομάζει το μέλλον γιατί λέω ότι σε 1-2 χρόνια αν θα είμαι σε άλλη πόλη και σπουδάζω κάπου πώς θα καταφέρω να τα συνεχίσω, και επίσης σκέφτομαι ότι αν όταν ζητούσα από τους γονείς μου να με γράψουν το έκαναν τώρα ίσως να είχα πάρει το πτυχίο και να είχα τελειώσει όχι να αγχώνομαι τώρα….. με καταλαβαίνετε??

Λέτε να το σκεφτώ για μπαλέτο αν και όπως το βλέπω στο σύγχρονο κάνουμε κανονικά ασκήσεις μπαλέτου…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εγώ μόνη μου πήγα και γράφτηκα σε σχολή χορού και επειδή μάλωσα και με τον μπαμπά μου τους πρώτους μήνες τους πλήρωνα και αυτούς μόνη μου.... Όσο για τα μικρά παίδια πιστεύω πως δεν είναι καλό να ξεκινάνε απο πολύυυυυυ μικρά κάποιο άθλημα τόσο γτ δεν καταλαβαίνουν όσο και γτ είναι κακό για την υγεία των οστών....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εγώ μόνη μου πήγα και γράφτηκα σε σχολή χορού και επειδή μάλωσα και με τον μπαμπά μου τους πρώτους μήνες τους πλήρωνα και αυτούς μόνη μου.... Όσο για τα μικρά παίδια πιστεύω πως δεν είναι καλό να ξεκινάνε απο πολύυυυυυ μικρά κάποιο άθλημα τόσο γτ δεν καταλαβαίνουν όσο και γτ είναι κακό για την υγεία των οστών....

ενταξει..απο μικρα δεν εννοουμε και απο μωρα...αλλα οταν αρχιζεισ πχ κατι απο μια μικρη ηλικια-(που να καταλαβαινεις)-σταδιακα και με το σωστο τροπο και σαρεσει αυτο που ασχολεισαι,ειτε χοροσ ειναι,ειτε μουσικο οργανο,ειτε αθλημα θα τα πας πολυ καλα.αποκτας εμπειρια και πολλες αλλες γνωσεισ πανω στο αντικειμενο!ισως το συνεχισεις και σε ανωτερο επιπεδο αν εισαι τοσο δεμενη μαυτο! ασε που με το χορο..με αθληματα φτιαχνεις το σωμα,δυναμωνεις.. και αντιστοιχα με μουσικα οργανα η με οποιοδηποτε αλλο χομπι αποκτας αλλα προταιρηματα.(οχι πως ολα αυτα δν μπορει να τα αποκτησει και καποιος που θα αρχισει και μεγαλυτερος φυσικα..αλλα απο πιο μικρος ειναι σαν να δενεσαι πιο πλ):D βεβαια η υπερβολλη βλαπτει παντα (το να ξεκινησει δλδ καποιοσ το παιδι απο τοσο μικρο που δεν μιλαει καν... με σκοπο να τν κανει και πρωταθλητη)-αυτο ναι οντως ειναι κακο/:D:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Όταν ήμουν μικρότερη, είχα κάνει τουλάχιστον 5 αθλήματα και άλλες τόσες μη αθλητικές εξωσχολικές δραστηριότητες.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Το κακό είναι οτι πολλές φορές οι γονείς δεν καταλαβαίνουν τα ταλέντα μας.... Εγω ίσως αν ξεκηνούσα πιο νωρίς να είχα περισσότερες ευκαιρίες!!! Θαυμάζω τα κορίτσια που ασχολούνται χρόνια με τον χορό καθώς και τις ικανότητες τους...

Και ιδιαιτερα για τα αγορια,που ειναι ελαχιστα στο χορο.Ειλικρινα,αμα μερικα αγορια ξεκινουσαν απο μικρη ηλικια χορο (χωρις ενοχες γι'αυτο που κανουν),τωρα θα'χαμε πολλα ανδρικα ταλεντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top