Χειροτεχνία

manelaki

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Παιδια εγω ασχολουμαι λιγο με χειροτεχνιες....!μ'αρεσουν παρα πολυ και ανυπομονω να τελειωσει η φετινη χρονια ωστε να'χω απλετο χρονο να δημιουργω!!!!:)
Οσοι λοιπον ασχολειστε ή σας αρεσει ελατε να μιλησουμε,να ανταλλαξουμε ιδεες κ αποψεις ... και γιατι οχι να πραθεσουμε και καποιες απο τις δημιουργιες μας!!!:jumpy:







εδω ειναι δυο διακοσμητικα μπουκαλια και απο κατω μια κουπα με τη λεγομενη "τεχνικη χαρτοπετσετας"....θα βαλω και αλλα να δειτε με το καιρο αν ενδιαφερει καποιον μπορει να ρωτησει ο,τι θελει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Εγώ είχα φτιάξει στο γυμνάσιο στο μάθημα της τεχνολογίας(νομίζω),ένα πολεμικό αεροσκάφος από πυλό! Αλλά δεν είναι είμαι και κανένας επαγγελματίας σε αυτά!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofo

Νεοφερμένος

Ο Mitsaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Εγώ έχω φτιάξει καλούπι για χειροβομβίδα!!!
Σε ποτήρι από σφηνάκι. Το γεμίζεις μπαρούτι, το καπακώνεις με πηλό, περνάς και το φυτίλι και έτοιμη μία μινι βόμβα!!!

Υ.Γ. δεν είμαι τρομοκράτης
στην οργάνωση Ε.Δ.Ε. ανήκω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ζήτω η Σαμιώτικη οργάνωση Ε.Δ.Ε. Και εγώ υψηλόβαθμο μέλος της, όπως και ο Σόφο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Εγώ μικρή έβλεπα κάθε μέρα το Art Attack !!! Τέλειο , πολλές χειροτεχνίες ! Αν ψάξεις και online μπορείς να βρείς και πολλά πράγματα . Μια φορά είχα βρεί ένα site που έλεγε πως να κάνεις το τζάκι σου να έχει λευκή φλόγα!!


https://www.hitentertainment.com/artattacK/menu_artattacks.html

Στο δημοτικό είχαμε φτιάξει κηροπήγια απο αλέυρι , αλάτι και νερό ! Είχαμε κάνει χριστουγεννιάτικες συνθέσεις απο ξύλα και κουκουνάργια και βελόνες απο πεύκα .. Ωραία όλα αυτά αλλά απο τότε δεν έχω βρει χρόνο να ασχοληθώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
ε καλα ποιος δεν εβλεπε art attack ???:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Hm... Παλαιότερα ήμουν εθισμένος με τη χειροτεχνία... σοβαρά μιλάω... Και κυρίως με τις κάρτες... Κάθε Χριστούγεννα, έφτιαχνα κάρτες και τις στερέωνα στα παράθυρα... Μετά φυσικά τις στέλναμε. Επίσης, έπαιρνα διάφορα φυτά (όπως γκι, βελανίδια και αυτά τα φυτά με τα μυτερά φύλλα και τους κόκκινους καρπούς) και έφτιαχνα διάφορες συνθέσεις... Έφτιαχνα επίσης μολυβοθήκες, παλιά είχα πολύ περισσότερες μολυβοθήκες από ό,τι χρειαζόταν για να βάλω τα μολύβια μου... Έφτιαχνα και κολάζ, και τα έβαζα μέσα σε κάδρα από μακαρόνια (αυτό το είχα δει από το art attack). Α, έχω φτιάξει και μια αφίσα, τίποτα έτοιμο, κατά του καπνίσματος, και την έχω στο δωμάτιό μου, φάτσα μόλις μπει κάποιος μέσα. Α, ζωγράφιζα και πέτρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω μεχρι τα 13 μου εκανα διαφορες κατασκευες με πηλο (μολυβοθηκες, τασακια, βαζα, κηροπηγια κλπ). Καποιες που ηταν λιγο καλυτερες τις εχω κρατησει ακομα... :P
Α, ζωγράφιζα και πέτρες.
Ναι ρε συ, κι εγω το ειχα κανει αυτο μια χρονια! Το καλοκαιρι του 2004 ειχαμε παει Λευκαδα και ειχα βρει κατι πετρες καταλευκες τις οποιες... περιποιηθηκα καταλληλως! :P Με τεμπερα νομιζω τις ειχα ζωγραφισει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ναι, με τέμπερα τις ζωγράφισα κι εγώ. Αν και βγαίνουν λίγο θολές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
και γω εβαφα πετρες και μπουκαλια,μια φορα κι ενα καιρο..μια μερα,θυμαμαι,ειχα δοκιμασει να κανω κατι με χαρτοπετσετες και πηλο που ειχα δει στο αρτ ατακ (δε θυμαμαι τι ακριβως ηταν:P) και κατεληξα με κολλημενα χαρτια στα χερια μου οποτε και αποφασισα οτι η χειροτεχνια δεν μου παει καθολου..:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Α, το θυμάμαι αυτό! Δεν ήταν με χαρτοπετσέτες, ήταν με εφημερίδες! Τις βουτούσες σε μίγμα κόλλας-νερού και έφτιαχνες, πιέχοντάς τες π.χ. σε ένα πήλινο μπολάκι, ένα άλλο, χάρτινο μπολ!

Τώρα άμα μου πεις για μπουκάλια, άστα... Όταν ήμουν μικρός, μου λένε οι γονείς μου, είχα μανία να ξεβιδώνω τα μπουκάλια και να λέω "ανοιχτό", να τα βιδώνω και να λέω "κλειστό"...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Α, το θυμάμαι αυτό! Δεν ήταν με χαρτοπετσέτες, ήταν με εφημερίδες! Τις βουτούσες σε μίγμα κόλλας-νερού και έφτιαχνες, πιέχοντάς τες π.χ. σε ένα πήλινο μπολάκι, ένα άλλο, χάρτινο μπολ!

α να μπραβο !! καλα μιλαμε παταγωδης αποτυχια η δικη μου αποπειρα:lol:
και δεν υπαρχει τιποτα πιο σπαστικο απο το να θελεις τοσο πολυ να ασχοληθεις με κατι (πχ εγω με τη χειροτεχνια) και να εισαι τοσο απελπιστικα αχρηστος...:P

Τώρα άμα μου πεις για μπουκάλια, άστα... Όταν ήμουν μικρός, μου λένε οι γονείς μου, είχα μανία να ξεβιδώνω τα μπουκάλια και να λέω "ανοιχτό", να τα βιδώνω και να λέω "κλειστό"...:lol:

ελεος :lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
α να μπραβο !! καλα μιλαμε παταγωδης αποτυχια η δικη μου αποπειρα:lol:
και δεν υπαρχει τιποτα πιο σπαστικο απο το να θελεις τοσο πολυ να ασχοληθεις με κατι (πχ εγω με τη χειροτεχνια) και να εισαι τοσο απελπιστικα αχρηστος...:P

Practice makes perfect.


Να μη σου πω και το άλλο... Μερικές φορές, όταν έφερνε ο πατέρας μου μανταρίνια, τα έπαιρνα από τη σακούλα και τα σκόρπιζα σε όλο το σπίτι... Στους καναπέδες, στα τραπέζια... Και μετά τα μετρούσα. Έπειτα έπαιρνα μερικά (όσα προλάβαινα πριν να με εμποδίσει η μητέρα μου) και έχωνα το δάχτυλό μου μέσα. Τσουπ! Και πεταγόταν οι χυμοί, και γινόταν χάλια το σπίτι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
χμ,το τελευταιο μπορει να θεωρηθει μια μορφη χειροτεχνιας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Το art attack είχε μια "μορφή χειροτεχνίας" στην οποία αυτός που παρουσίαζε την εκπομπή, έπαιρνε μπαλόνια με μπογιά και τα έριχνε σε ένα πανί. Κάτι παρόμοιο έκανα κι εγώ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Και εγώ ασχολούμαι:DΒασικά μου αρέσει να φτιάχνω πράγματα από χαρτόνι κυρίως, το πάσχα τα χριστούγενννα και τις απόκριες(παλιότερα δεν έβρισκες άδειο τοίχο στο δωμάτιό μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
τα χριστουγεννα(μιας και τοτε μας πιανει ο οιστρος) μπορειτε να παρετε μπαλες απο φελιζολ και να κολλησετε πανω τους αστερακια και τετοια ή να τις βαψετε και να τις βαλετε στο δεντρο σας...κατι τετοιο καναμε ενα φεγγαρι στο σχολειο μας (και δυστυχως εβαλα και γω το χερι μου)

ααα και μιας που αναφερθηκε το αρτ ατακ νομιζω οτι ξεχασαμε την πιο σημαντικη λεπτομερεια του...το "κεφαλι" αν θυμαστε που εκανε ενα σχολιο πανω στην εκαστοτε χειροτεχνια...μεγαλες στιγμες.:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Δεν ήξερα οτι ήταν τόσο διάσημη η εκπομπή αυτή!
Έχω κάνει κ εγώ αυτό με τα μακαρόνια κ τα κάδρα, είχα φτιάξει μια χρυσή γροθιά απο μείγμα χαρτιού και κόλλας, φτιάχνω κάρτες για τους φίλους μου, βάφω κεριά και -αν πιάνεται- φτιάχνω βραχιολάκια κλπ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manelaki

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
τα χριστουγεννα(μιας και τοτε μας πιανει ο οιστρος) μπορειτε να παρετε μπαλες απο φελιζολ και να κολλησετε πανω τους αστερακια και τετοια ή να τις βαψετε και να τις βαλετε στο δεντρο σας...κατι τετοιο καναμε ενα φεγγαρι στο σχολειο μας (και δυστυχως εβαλα και γω το χερι μου)

ααα και μιας που αναφερθηκε το αρτ ατακ νομιζω οτι ξεχασαμε την πιο σημαντικη λεπτομερεια του...το "κεφαλι" αν θυμαστε που εκανε ενα σχολιο πανω στην εκαστοτε χειροτεχνια...μεγαλες στιγμες.:lol::lol:

Καλη μου!μην απογοητευεσαι.....λοιπον αν ασχοληθεις με τη τεχνικη της χαρτοπετσετας θα νιωσεις πραγματικα αξια!!!χεχε....αμα θες σου δινω οδηγιες...ειναι πανευκολο κ το αποτελεσμα εκπληκτικο!!!μπορει να γινει σε οποιαδηποτε επιφανεια!!!

αρτ αττακ!!!!εννοειται!!!!κ το αγαπημενο κομματι στο τελος...εκει που εφτιαχνε διαφορα στο εδαφος κ ειχες αγωνια να δεις τι θα βγει!!!σουπερ!


βαλτε βρε παιδια και καμια απο τις δημιουργιες σας να δουμε!!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Έχω ερώτηση!:)
Με την τεχνική χαρτοπετσέτας μπορώ να διακοσμήσω χοντρά κεριά?
Εννοείται ότι μετά θα τα ανάψω όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top