Χειροτεχνία

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
η θεια μου δουλευει σε ενα εργαστηριο που φτιαχνει διαφορα τετοια και οταν ειχα παει ειχα κατασκευασει 2 μολυβοθηκες...ακομα τις εχω πανω στο γραφειο μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karxarini

Νεοφερμένος

Η Κλαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν πιάνει σαν χειροτεχνία,αλλά φτιάχνω κοσμήματα-σκουλαρίκια,βραχιολάκια,κολιεδάκια,καρφίτσες. Με όλα τα υπόλοπιπα δεν τα πάω καλά.
Μόνο με τον πηλό έχω καλή σχέση αν και το μόνο που έχω κρατήσει από πηλό,είναι οι ρούνοι μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
manelaki, πολύ όμορφα!

Εγώ μικρή έβλεπα κάθε μέρα το Art Attack !!! Τέλειο , πολλές χειροτεχνίες ! Αν ψάξεις και online μπορείς να βρείς και πολλά πράγματα . Μια φορά είχα βρεί ένα site που έλεγε πως να κάνεις το τζάκι σου να έχει λευκή φλόγα!!


https://www.hitentertainment.com/artattacK/menu_artattacks.html

Στο δημοτικό είχαμε φτιάξει κηροπήγια απο αλέυρι , αλάτι και νερό ! Είχαμε κάνει χριστουγεννιάτικες συνθέσεις απο ξύλα και κουκουνάργια και βελόνες απο πεύκα .. Ωραία όλα αυτά αλλά απο τότε δεν έχω βρει χρόνο να ασχοληθώ!


Ε, όχι ρε.. Το Art Attack!!!!!!!!!! Τι μου θύμησες τώρα!!!:D

[Τώρα κατάλαβα... Art Attack, όταν το έβλεπα μικρή δεν καταλάβαινα τι εννοούσε, αρτατάκ το εκλάμβανα! Χαχαχαχ, γαμάτο!]

Είχα φτιάξει έναν σκουπιδοντενεκέ απο κουτί που είχα δει τότε στην εκπομπή! Όταν το είχα κάνει είχα ενθουσιαστεί γιατί δεν περίμενα να βγει καλό! Πω, πω... Πρώτη-Δευτέρα Δημοτικού και πιο πριν;! Και πάντα ζήλευα αυτή την κόλλα που είχε ο τύπος!

Θυμάστε και εκείνα τα απίστευτα που έφτιαχνε και τα έδειχνε μετά από ψηλά;;:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Παιδια εγω ασχολουμαι λιγο με χειροτεχνιες....!μ'αρεσουν παρα πολυ και ανυπομονω να τελειωσει η φετινη χρονια ωστε να'χω απλετο χρονο να δημιουργω!!!!:)
Οσοι λοιπον ασχολειστε ή σας αρεσει ελατε να μιλησουμε,να ανταλλαξουμε ιδεες κ αποψεις ... και γιατι οχι να πραθεσουμε και καποιες απο τις δημιουργιες μας!!!:jumpy:







εδω ειναι δυο διακοσμητικα μπουκαλια και απο κατω μια κουπα με τη λεγομενη "τεχνικη χαρτοπετσετας"....θα βαλω και αλλα να δειτε με το καιρο αν ενδιαφερει καποιον μπορει να ρωτησει ο,τι θελει!:)

Ωραίες ιδέες manelaki ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Κι εμένα μου αρέσουν οι χειροτεχνίες. Κατά καιρούς με πιάνει τρέλα και φτιάχνω συνέχεια πράγματα, μετά το βαριέμαι, μετά ξανααρχίζω....

manelaki, πολύ ωραίο το μπουκαλι με τα λουλουδάκια. Δε φαίνονται πολύ καλά στη φωτογραφία, όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.





Οι πίνακες είναι με λάδι...
Είναι οι πρώτοι μου...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.





Οι πίνακες είναι με λάδι...
Είναι οι πρώτοι μου...:D

Πολύ όμορφοι ^^
Συνέχισε! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
αααα κι εγω ειμαι πωρωμένη!!!κερια,πετρες,κολιες,βραχιολια....αλλα κυριως μπλουζες!!!!μπορω να παρω μια απλη λευκη μπλουζα και να την κανω ολοκαινουρια!!!!!λατρευω να κανω μεταποιησεις :D η μανα μου μου εχιε δωσει μια μπλουζα της με λεκεδες που δε βγαινουν να της την φτιαξω.το χω μεσα μου :P (ψώνιοοοοοοοο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Αυτα ειναι μερικα απο αυτα που εκανα προσφατα.το ξερω,δνε ειναι τιποτα,απλα ηθελα να τα ανεβασω :D

το βραχιολακι το εκανα για την 4χρονη αδερφη μιας κοπελας στην αμερικη




και τη μπλουζα την εκανα για την κοπελα.οκ,αυτο δεν ειναι τπτ,ο καθενας μπορει να το κανει.







αλλα κατι για το οποιο ειναι very proud of,ειναι ο πινακας που εκανα τον οκτωβρη του 97,οταν ημουν στο νηπιαγωγειο:D



:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ποτέ και τίποτε, είμαι εντελώς άχρηστος σε χειροτεχνίες-ζωγραφικές, το παραδέχομαι :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Εγώ πάντα είχα τρομερό ταλέντο σ' αυτά.
Η μητέρα μου δουλεύει σε νηπιαγωγείο και πάντα μου άρεσε να τις παίρνω τα υλικά και να αυτοσχεδιάζω. :P
Και τι δεν έφτιαχνα... Νεραϊδες, γοργόνες, πιατάκια με πηλο, ζωγράφιζα πέτρες...
Είχα κι ένα βιβλίο που το είχα φτιάξει εγώ, το είχα ντύσει με άσπρο τσαλακωμένο χαρτί, γυαλιστερά αστεράκια... Το τι υπάρχει εκεί μέσα, δεν περιγράφεται με λόγια. :P
Καλύτερα να μην το ανοίξει κανείς ποτέ, απο την πέμπτη δημοτικού το φυλάω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manelaki

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.






Το πρωτο ειναι ενα κουτακι που μπορειτε να φτιαξετε ολοι διοτι ειναι πανευκολο,με οτι χαρτονι θελετε εσεις...
Η δευτυερη κουπα που εχς φτιαξει με χαρτοπετσετα και τελος μια καρτα (40 κομματια τετοιες εφτιαξα με τη μαμα μου)...αυτα....να βαζετε και φωτογραφιες παιδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Αυτα ειναι μερικα απο αυτα που εκανα προσφατα.το ξερω,δνε ειναι τιποτα,απλα ηθελα να τα ανεβασω :D

το βραχιολακι το εκανα για την 4χρονη αδερφη μιας κοπελας στην αμερικη




https://ischool.e-steki.gr/vbimghost.php?do=displayimg&imgid=3669
:D

Πολύ όμορφο!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Πολύ όμορφο!:no1:

thnx

στο πρωτο που εφτιαξα ελειπε μια χαντρα και εμοιαζε με κομπολοϊ:D:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγω εβλεπα το αρτ ατακ μικρη αλλα δεν ειχα καταλαβει τι ηταν αυτο το μιγμα κολλας και νομιζα ηταν σκετο νερο... ειχα προσπαθησει να κανω χειροτεχνιες αλλα ffs το νερο ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ. Οσο και να το προσπαθησετε, σας το εγγυομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Kι εγώ μια από τα ίδια με τον qwerty.



Καταπιάνομαι όμως τρομερά με origami. Απλά.

Post #5: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=42496&highlight=origami
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
ποτέ και τίποτε, είμαι εντελώς άχρηστος σε χειροτεχνίες-ζωγραφικές, το παραδέχομαι :p

κι εγώ μια από τα ίδια! Ποτέ δεν ασχολήθηκα σοβαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εγω εβλεπα το αρτ ατακ μικρη αλλα δεν ειχα καταλαβει τι ηταν αυτο το μιγμα κολλας και νομιζα ηταν σκετο νερο... ειχα προσπαθησει να κανω χειροτεχνιες αλλα ffs το νερο ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ. Οσο και να το προσπαθησετε, σας το εγγυομαι.

ΑΡΤ ΑΤΑΚ! Τι ειπες τωρα. Νιλ Μπουκαναν θεος.
Μικρη προσπαθουσα να κανω εκεινη την καρτα που ειχε δειξει, που την ανοιγεις και βγαινει μια γλωσσα και κανει και το πρρρ. Αλλα ποτε δεν τα καταφερα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.





Οι πίνακες είναι με λάδι...
Είναι οι πρώτοι μου...:D
και εγω ζωγραφιζω!!! πολυ ωραιοι οι πινακες σου!:no1:
καλη μας ζωγραφικη!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleana33

Νεοφερμένος

Η eleana33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top