Χαζά λάθη - Απροσεξία

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Είσαι συγκεντρωμένος απόλυτα σε αυτά που γράφεις; Πώς νιώθεις τον εαυτό σου;
Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα εγώ, είναι απλά να τα ξαναδιαβάζεις αρκετές φορές. Αυτό σε σώζει από πολλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sido

Νεοφερμένος

Ο sido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
πιστευω πως συγκεντωνομαι οταν γραφω αλλα δεν το διαβαζω πολλες φορες συγκεκριμενα τα περισσοτερα λαθη τα κανω σε πραξεις βεβαιαδεν ειναι τα μονα:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Καλά στις πράξεις και εγώ κάνω μερικές φορές, αλλά είναι καθαρά από θέμα βιασύνης.Μπορεί και σε εσένα. Αν σε κάνει να νιώσεις πιο άνετα, εξασκήσου σε κάποιες πραξούλες.:/:
Απλά χαλάρωσε, μην σε κυριεύει άγχος και τέτοια και μη πας να λύσεις άσκηση με το σκεπτικό ότι θα κάνεις λάθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sido

Νεοφερμένος

Ο sido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
δεν εχω αγχος απλως κανω λαθη στις πραξεις στην φυσικη μου στερησε το 100/100 μια πραξη 8^2=16
χαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ε, ρε συ νταξ απροσεξία είναι! Μην ανησυχείς! Απλά όσο κάνεις το ένα κομμάτι, σκέφτεσαι και τα υπόλοιπα παρακάτω και φεύγει το μυαλό σου. Νταξει θα το προσέχεις, και θα είσαι πιο ''εκεί''... και θα τα ελέγχεις και καλά θα πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sido

Νεοφερμένος

Ο sido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
μακαρι ευχαριστω παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
αυτό δύσκολα διορθώνεται,εγώ το κουβάλησα και στις πανελλαδικές.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sido

Νεοφερμένος

Ο sido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
η συνηθιες δεν κοβοντε τοσο ευκολα
αλλα εγω θα προσπαθησω γιατι ειναι κριμα να μπορω να παω πολυ καλα
και απο μ.......ς να γραψω μετρια...
α και οι εξεταστες κοβουν πολυ για αυτα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_pas

Νεοφερμένος

Η anna_pas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
αναλογα σε ποιο σημειο θα βρσκεται στην ασκηση........αλλα εκει καθε μοριο ειναι σημαντικο.....αλλα και παλι η μπορεισ σε καθε σειρα να βλεπεισ γ τυχον λαθη ή στο τελος τησ ασκησησ αλλα εκει μπορει να εχεις θεμα με το χρονο....αρα συγκεντρωση......εγω στισ εξετασεισ εκανα 3 φορεσ το ιδιο θέμα για να βγουν νορμαλ οι αριθμοι........αρα να εισαι "εκει" οταν κανεισ τισ πραξεισ συγκεντρωμενα και ήρεμα....και ολα καλα θα πανεεεε!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Το Θεικό σήμερα στα Μαθηματικά Γενικής :



Θεικό ε; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frizstyler

Νεοφερμένος

Ο frizstyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 121 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
αυτο δεν ειναι (e^(-x))'+e^x = (e^(-x)) * (-x)' + e^x = [ -1 * (e^(-x)) ]+ e^x = -1/(e^x) + (e^2x)/(e^x) =
= [(e^2x) -1]/e^x ???????????? OMG εβγαλα αλλο!ή εκανα λαθος παλι...........?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Το Θεικό σήμερα στα Μαθηματικά Γενικής :



Θεικό ε; :)
Υπάρχουν και χειρότερα. :D


αυτο δεν ειναι (e^(-x))'+e^x = (e^(-x)) * (-x)' + e^x = [ -1 * (e^(-x)) ]+ e^x = -1/(e^x) + (e^2x)/(e^x) =
= [(e^2x) -1]/e^x ???????????? OMG εβγαλα αλλο!ή εκανα λαθος παλι...........?
Διάβασε αν θες τον τίτλο του topic. Σωστός είσαι... :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frizstyler

Νεοφερμένος

Ο frizstyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 121 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Α,ΝΑΙ ΜΩΡΕ,Η ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ-ΤΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ,ΑΝΤΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΤΑ 'ΧΑΣΑ.δεν περιμενα οτι το λαθος του θα ηταν στο τελος,και νομιζα οτι το αποτελεσμα του ηταν σωστο.....αρα μαλλον δεν εχω προβλημα λαθων.αλλα συγκεντρωσης....βλακειες κανενα προβλημα δεν εχω,και χαιρομαι οπως ειμαι,δεν ψαχνω να μου βρω ελαττωματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Πόσο μ'εκφράζει αυτό το thread...(κι όχι μόνο εμένα απ'οτι βλέπω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sido

Νεοφερμένος

Ο sido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
στο πρωτη παραγωγη δηλαδη αυτην f'(x)=(e^-x +e^x)'
ποσο πρεπει να βγει ????
γινετε το e^-x να το βγαλω ετσι οπως ειναι εξω ???
αν ναι τοτε βγαινει 1 .
αλλιως τι πρεπει να βγει δηλαδη ποιο ειναι το λαθος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frizstyler

Νεοφερμένος

Ο frizstyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 121 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
οχι κατι εκανες λαθος,ειναι [e^(-χ)]'*(-χ)' + e^χ= 1/[e^(-x)] *(-1) + e^x= -1/(e^x) +e^x= -1/(e^x) +(e^2x)/(e^x)=(-1+e^2x)/e^x το ιδιο ειναι, ο,ποια μεθοδο παραγωγισης και να ακολουθησεις. βασικα τα ιδια που ειχα γραψει και πιο πανω ξαναγραψα μολις τωρα ΛΟΛ.ρε σεις λετε να φταιει που εβλεπα πολλα παιδικα οταν ημουνα μικιο?οι υπολοιποι βλεπατε πολυ τηλεοραση κι εσεις?οχι οτι εμενα μες στο σπιτι ολη μερα,απλα τα καλοκαιρια εβλεπα γυρω στις 3-4 ωρες παιδικα το πρωι.μπορει να εχω ξεχαρβαλωσει λογω αυτου.
ΥΓ:ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΒΙΑΣ,ΜΟΝΟ ΜΠΟΜΠ ΜΑΣΤΟΡΑ,ΜΑΡΣΟΥΠΙΛΑΜΙ,ΠΟΚΕΜΟΝ ΚΤΛ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sido

Νεοφερμένος

Ο sido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ειναι συνθετη????
η οχι??

ρε παιδια αν γινετε απαντηστε

το καταλαβα ενταξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

frizstyler

Νεοφερμένος

Ο frizstyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 121 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
μαλλον το απο πανω μηνυμα μου δεν εξεληφθη στα σοβαρα.συμμετεχετε,ειναι σημαντικο να βρουμε αν ολοι εμεις με τη περιβοητη απροσεξια εχουμε κατι κοινο που καναμε μικροτεροι.σα μινι ερευνα.ευκαιρια ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Με αφορμή κάτι πατάτες που έκανα προχτές στη φυσική σε 40λεπτο τεστ λέω να επαναφέρω το θέμα γιατί κοντεύουν να μου πέσουν τα μαλλιά από τα νεύρα. Η πλάκα είναι πως δεν μπορώ να καταλάβω πού οφείλεται αυτό. Δεν έχω ιδιαίτερο άγχος. Με το λάθος που έκανα ο καθηγητής θα παρεξηγήσει και το γνωστικό μου επίπεδο. Θεωρώ πάντως πως τα 40λεπτα τεστ δεν είναι αντιπροσωπευτικά αφού ο χρόνος είναι μη διαχειρίσιμος. Δεν έχεις καιρό να καθυστερήσεις κάπου αλλά ούτε να πας με την ησυχία σου κάπου γιατί ο χρόνος φτάνει τσίμα τσίμα... Είναι πραγματικά η μόνη μου αδυναμία... Τουλάχιστον δεν συμβαίνει σε κάθε διαγώνισμα, θα έλεγα σε 1/5. Καμιά συμβουλή; Ειλικρινά όταν κάνω τέτοια λάθη μου έρχεται να φουντάρω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,809 μηνύματα.
Με αφορμή κάτι πατάτες που έκανα προχτές στη φυσική σε 40λεπτο τεστ λέω να επαναφέρω το θέμα γιατί κοντεύουν να μου πέσουν τα μαλλιά από τα νεύρα. Η πλάκα είναι πως δεν μπορώ να καταλάβω πού οφείλεται αυτό. Δεν έχω ιδιαίτερο άγχος. Με το λάθος που έκανα ο καθηγητής θα παρεξηγήσει και το γνωστικό μου επίπεδο. Θεωρώ πάντως πως τα 40λεπτα τεστ δεν είναι αντιπροσωπευτικά αφού ο χρόνος είναι μη διαχειρίσιμος. Δεν έχεις καιρό να καθυστερήσεις κάπου αλλά ούτε να πας με την ησυχία σου κάπου γιατί ο χρόνος φτάνει τσίμα τσίμα... Είναι πραγματικά η μόνη μου αδυναμία... Τουλάχιστον δεν συμβαίνει σε κάθε διαγώνισμα, θα έλεγα σε 1/5. Καμιά συμβουλή; Ειλικρινά όταν κάνω τέτοια λάθη μου έρχεται να φουντάρω :P

Χαχαχ όχι και να σου πέσουν τα μαλλιά από τώρα φίλε μου. :P Κρίμα είναι. Μην αγχώνεσαι. Από το άγχος πηγάζουν όλα. Να είσαι ψύχραιμος και να σκέφτεσαι προσεχτικά. Καλύτερα να λύσεις 2 θέματα άριστα παρά 4 μισά με πατάτες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top