Φυσική σκέψη

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
κανει κανεις απο εσας φυσικη σκεψη στο σχολειο του?αν ναι σας εχουν πει τιποτα για διαγωνισμους και τετοια?πληροφοριακα παντα μιας που εγω παω και ενδιαφερομαι να συμμετασχω αλλα δεν γνωριζω περεταιρω και που βρισκεις θεματα και τετοια....:thanks:εκ των προτερων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
κανει κανεις απο εσας φυσικη σκεψη στο σχολειο του?αν ναι σας εχουν πει τιποτα για διαγωνισμους και τετοια?πληροφοριακα παντα μιας που εγω παω και ενδιαφερομαι να συμμετασχω αλλα δεν γνωριζω περεταιρω και που βρισκεις θεματα και τετοια....:thanks:εκ των προτερων...


Tι προγράμματα είναι αυτά; Θέλω και εγώ :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Tι προγράμματα είναι αυτά; Θέλω και εγώ :p
ελα στο σχολειο μου!:Pπραγματικα ειναι τελειο αν σαρεσει και η φυσικη οπως εμενα...ασε και φετος διαβαζω κατι βιβλιαρακια β λυκειου για τα αερια και κατι αλλα λογοτεχνικα για κβαντικη φυσικη κι εχω πορωθει!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μ ειπε ο φυσικος οτι θα με ενημερωσει γιατι εξεφρασα την επιθυμια να παρω μερος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
μ ειπε ο φυσικος οτι θα με ενημερωσει γιατι εξεφρασα την επιθυμια να παρω μερος...
πιστευω οτι μιλαω και εκ μερους του δημητρη, οταν ενημερωθεις εδω ειμαστε μν μεινουμε απληροφορητοι...;):thanks::)
εννοω οτι κι ο δημητρης θαθελε πιστευω να ξερει περισσοτερα γ τν διαγωνισμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
πιστευω οτι μιλας και εκ μερους του δημητρη, οταν ενημερωθεις εδω ειμαστε μν μεινουμε απληροφορητοι...;):thanks::)

αυτο γτ δν το καταλαβα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Μα για το διαγωνισμό ξέρω, έχω και θέματα τα οποία κάποια στιγμή θα τα ανεβάσω...Το θέμα είναι ότι θέλω και εγώ να συμμετάσχω σε τέτοια προγράμματα τα οποία καλλιεργούν την σκέψη μας ώστε να είναι κατάλληλη για θετικά μαθήματα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dora_888

Νεοφερμένος

Η Δωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
1ερωτηση:τι ειναι αυτο?πρωτη φορα το ακουω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
βασικά είναι ένα "πρόγραμμα" μετά το σχολείο όπου μαθητές που ενδιαφέρονται συμμετέχουν και κάνουν παραπάνω πράγματα εκτός σχολικής ύλης.....μν νομίζετε μόνο τύπους και τέτοια, γενικά
π.χ.εμείς κάναμε γ τ φαινόμενο ντόπλερ, την σχετικότητα(!) και θεωρητικά για την αντιύλη μαλιστα θα καλέσουμε κ ακαδημαικούς να μας μιλήσουν....
νομίζω βέβαια ότι είναι γ τ ιδιωτικά.....
υ.γ.είδες τι κάνουν οι υποτροφίες?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dora_888

Νεοφερμένος

Η Δωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
βασικά είναι ένα "πρόγραμμα" μετά το σχολείο όπου μαθητές που ενδιαφέρονται συμμετέχουν και κάνουν παραπάνω πράγματα εκτός σχολικής ύλης.....μν νομίζετε μόνο τύπους και τέτοια, γενικά
π.χ.εμείς κάναμε γ τ φαινόμενο ντόπλερ, την σχετικότητα(!) και θεωρητικά για την αντιύλη μαλιστα θα καλέσουμε κ ακαδημαικούς να μας μιλήσουν....
νομίζω βέβαια ότι είναι γ τ ιδιωτικά.....
υ.γ.είδες τι κάνουν οι υποτροφίες?:P

τελειο!!!α ρε να χαμε και μεις τετοια!!!!thnx για την ενημερωση!!!κατα την γνωμη μου κατι τετοια ειναι πιο ενδιαφεροντα απο το u=a.t!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
τελειο!!!α ρε να χαμε και μεις τετοια!!!!thnx για την ενημερωση!!!κατα την γνωμη μου κατι τετοια ειναι πιο ενδιαφεροντα απο το u=a.t!!!

ΣΙΓΟΥΡΑ!!!!!!!!:jumpy:
και πάμε και Παρίσι στο κέντρο ερευνών......:P:P:D;):):D:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μ ειπε ο φυσικος οτι θα με ενημερωσει γιατι εξεφρασα την επιθυμια να παρω μερος...



και ΝΑΙ. ο φυσικός μου ΔΕΝ με ενημέρωσε:mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Eμάς ο Φυσικός μας το πρότεινε(σε δημόσιο σχολείο).. Αλλά 1 - 2 παιδιά δήλωσαν συμμετοχή.. Δεν ξέρω αν θα λειτουργήσει.. Αλλά ρε παιδιά αυτά τα προγράμματα απευθύνονται σε παιδιά που δεν έχουν ούτε φροντιστήρια ούτε αγγλικά ουτε τιποτα.. Θέλει χρόνο! Άλλωστε δεν περιμένω απτο Ελληνικό Εκπαιδευτικό Σύστημα να μου μάθει Φυσική.. Όλα τα μαθήματα που κάνουμε στο Λύκειο δεν αποσκοπούν στο να μας μάθουν μια επιστήμη αλλά είναι ενας τρόπος να μας αξιολογήσουν στις Πανελλήνιες..Και η Νευτώνια Φυσική που κάνουμε στην Α και την Γ Λυκείου απότι μου είπε ο Φυσικός μου έχει καταργηθεί εδώ και κάτι αιώνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
κατι τετοια ειναι πιο ενδιαφεροντα απο το u=a.t!!!

Μπα μην το λες...Και το u=a*t δεν ισχύει πάντα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmxx

Νεοφερμένος

Ο mmxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Όλα τα μαθήματα που κάνουμε στο Λύκειο δεν αποσκοπούν στο να μας μάθουν μια επιστήμη αλλά είναι ενας τρόπος να μας αξιολογήσουν στις Πανελλήνιες..Και η Νευτώνια Φυσική που κάνουμε στην Α και την Γ Λυκείου απότι μου είπε ο Φυσικός μου έχει καταργηθεί εδώ και κάτι αιώνες...

Και τι είναι η Νευτώνεια Φυσική και έχει καταργηθεί; Νόμος που τον καταργεί η βουλή και φτιάχνει έναν νέο; Σε πληροφορώ ότι δεν έχει "καταργηθεί" καθόλου. Ότι βλέπεις γύρω σου σπίτια, οχήματα δρόμοι είναι φτιαγμένοι με την Νευτώνεια Φυσική Εκτός αν θεωρεί ο φυσικός σου ότι χρησιμοποιείται θεωρία σχετικότητας για τον υπολογισμό της αντοχής των σπιτιών ή των αυτοκινήτων. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top