Γενικό -  Φροντιστήριο στο Λύκειο;

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
εγώ κάνω μόνο μαθηματικά κ φυσική! πειράζει?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
εγώ κάνω μόνο μαθηματικά κ φυσική! πειράζει?:hmm:

Δεν υπάρχει "πειράζει"/"δεν πειράζει". Υπάρχει το "πού τα καταφέρνω καλά" και το "πού όχι". Δεν επιβάλλεται να πας φροντηστήριο, τουλάχιστον στην Α' Λυκείου.
Φιλικά πάντα:D
Υ.Γ.:Μη γράφεις με greeklish-απαγορεύονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Emma2

Νεοφερμένος

Η Emma2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Τσάμπα να δίνετε χρήματα από την Α' λυκείου. Και αυτά που έμαθες, όσα είναι χρήσιμα και απαραίτητα θα τα μάθαινες έτσι κι αλλιώς σε επόμενες τάξεις. Α' λυκείου το επίπεδο δεν είναι τόσο υψηλό ώστε μια έξτρα βοήθεια να είναι απαραίτητη.

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα και γι'αυτό δεν πήγα φροντηστήριο... Μέχρι τώρα δεν το χρειάστηκα. Βέβαια είναι ακόμα νωρίς και δεν μπορώ να κρίνω... Πάντως αν δω τα πράγματα να δυσκολεύουν πολύ θα πάω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Γεια σας...

Έχω το εξής πρόβλημα στο οποίο και προσδοκώ βοήθεια...

Έκανα το τραγικό λάθος να αφήσω πολλά κενά σε μαθήματα κατεύθυνσης που σκοπεύω να ακολουθήσω όπως χημεία και άλγεβρα...

Εγώ επιμένω πως με διάβασμα μέσα στις γιορτές μπορώ να τα καλύψω αλλά η μάνα μου επιμένει να πάω φροντιστήριο ΚΑΙ σε αυτά... να τονίσω ότι αυτά τα κενά είναι πολλά ιδίως στην χημεία

Έχω πελαγώσει όποια βοήθεια δεκτή :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantinosal

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Χημεια δεν πιστευω οτι χρειαζεται..Μ ενα γερο διαβασμα στις γιορτες και μερικες ωρες ιδιαιτερα (για τυχον αποριες) θα σαι καλυμμενος.Αλλα την αλγεβρα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ μη την αφησεις, διαβασε, κανε φροντηστηριο οταν τελειωσεις την α λυκειου δεν πρεπει να εχεις το παραμικρο κενο γιατι μετα θα χαθεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Έχει δίκιο ο dean.Μην τολμήσεις ,για το δικό σου καλό να αφήσεις την άλγεβρα με κενά.Εγώ βέβαια θα σου έλεγα και στην χημεία καλό θα ήταν να κάνεις μαθήματα.Ειδικά αν σκοπεύεις να πας θετική ΠΡΕΠΕΙ να πας φροντηστήριο και στα δυο μαθήματα αφού στη θετική η χημεία έχει τον μεγαλύτερο συντελεστή.Μην το αφήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
φίλε για μαθηματικά κάνε ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ !! και γενικης παιδειας και κατευθυνσης . Η φυσική βολεύεται και σε φροντηστηριο !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
βασικά χημεία έχει το πρόβλημα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
χημεία αμα στρωσει το κολάντερο του στο πάτωμα και διαβάζει καθε μερα ενα 10λεπτο θα την βγάλει ΑΝΕΤΑ ( και να προσεχει στην ταξη )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.EmMa

Νεοφερμένος

Η MaRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
μπα..χημεια δν χρειαζεται...ειναι πολυ απλα φετος.αλγεβρα ομως οπω:no1:σδηποτε!επρεπε να κανεις ηδη..αλλιως του χρονου δν θα καταλαβαινεις τπτ...trust me..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
να κάνεις ιδιαίτερα!μέσα σε μία week θα είσαι ξεφτέρι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Κ εγώ θα συμφωνήσω με τους υπολοίπους,χημεία φροντιστήριο δεν χρειάζεσαι διότι είναι όλα θέμα διαβάσματος..από εκεί κ πέρα αν σου φαίνεται τόσο δυσνόητη τότε ξεκίνα,αν κ νομίζω πως η χημεία της α,είναι απλή!όσον αφορά την άλγεβρα,είναι δύσκολο κ βασικό μάθημα γι'αυτό καλύτερα πέρα από το δικό σου διάβασμα,χρειάζεται κ κάτι παραπάνω για να φτάσεις στο επίπεδο που επιθυμείς κ να καλύψεις τα κενά σου όσο περισσότερο γίνεται!:):iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
να σας ρωτήσω..θα πάω πρώτη λυκείου και θέλω να βρω ένα καλό φροντιστήριο στην Αθήνα.. !!!!! ξέρετε κανένα???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
λολ ελεος~!
εγω δεν θα κανω καθολου..κι εγω σεπτεμβριο πρωτη παω...
ειμαι πολυ καλος μαθητης και αν και το λυκειο ειναι πιο δυσκολο θα βαλω τα δυνατα μου...λεμε ΟΧΙ στα φροντιστηρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
εγω δεν ειμαι και τοσο οποτε? τα φροντιστηρια ειναι τ καλυτερο πραγμα κατα τν γνωμη μ..εσ εχς διαφορετικη αποψη...δικαιωμα σ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele.

Νεοφερμένος

Η Μαρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σόρρυ,δεν είμαι από Αθήνα.
Πάντως κι εγώ πρώτη λυκείου θα πάω.
Αν και καλή μαθήτρια,θα κάνω φροντιστήριο σε Φυσική και Μαθηματικά.Και πέρυσι έκανα και έμεινα πλήρως ικανοποιημένη με τα αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Νομίζω ότι πρέπει να έχει ξαναανοιχτεί τέτοιο θέμα,παρ'όλα αυτά δεν έχω χρόνο να το ψάξω για να βρω απαντήσεις :/:
Γι'αυτό θα ήθελα να σας ρωτήσω αν είναι πραγματική ανάγκη να γραφτώ φροντιστήριο στην πρώτη λυκείου.Τώρα που έχει περάσει λίγος καιρός και έχουν ξεκινήσει τα μαθήματα,βλέπω αρκετές δυσκολίες στην άλγεβρα..Δεν ξέρω τι φταίει,διαβάζω στο σπίτι και προσέχω αλλά..:(

Θα με βοηθήσει το φροντιστήριο για τις επόμενες τάξεις;
Πρέπει και να γραφτώ και σε άλλα μαθήματα απαραίτητα; (πχ έκθεση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
φιλε αν γενικα εισαι καλος ,δηλαδη διαβαζεις και προσπαθεις σοβαρα
θα σου προτεινα να μην γραφτεις πουθενα,στην αλγεβρα θεωρω φυσιολογικο να εχεις καποιες δυσκολιες μια και η α λυκειου στα μαθηματικα ειναι μεταβατικη (κοινως τα μαθηματικα του λυκειου ειναι πιο δυσκολα και πιο αυστηρα απο του γυμνασιου)
το φροντιστηριο πρεπει να το θεωρεις σαν μεσο που θα σου δωσει μια παραπανω βοηθεια στις πανελληνειες
οχι σαν μεσο βοηθειας στην παρουσα φαση,αν παρ ολα αυτα βλεπεις οτι δεν μπορεις να τα καταφερεις με τιποτα (εκμεταλλευομενος τους καθηγητες του σχολειου βεβαια με ερωτησεις) τοτε πηγαινε,αλλα τονιζω οτι επειδη εισαι ακομη στην α λυκειου απο το φροντιστηριο δεν θα κατανοησεις τοσο βαθια την υλη σε σχεση με την προσωπικη προσπαθεια ,στην οποια προφανως θα αντιμετωπισεις δυσκολιες ,αλλα θα κατανοησεις βαθια και μια και καλη οτι ασχοληθεις.

και ενα παραδειγμα.
ηξερα παιδια που πηγαιναν φροντιστηριο απο την α λυκειου και στην τριτη λυκειου ειχαν κενα της στοιχειωδους αλγεβρας.
εαν η υλη δεν εχει αλλαξει δραματικα απο τοτε που πηγαινα εγω (~3 χρονια πισω) τοτε ειναι λιγο ζορικη αλλα πολυ ευκολη εαν την κατανοησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Εαν δυσκολεύεσαι τόσο πολύ στο συγκεκριμένο μάθημα τότε να ξεκινήσεις φροντ. Ίσως σε βοηθήσει κ σε κάνει να καταλάβεις καλύτερα ορισμένα πράγματα...Ή μπορείς να πεις κ σε κάποιο γνωστό σου που ξέρει μαθηματικά, να σε βοηθήσει...Υπάρχουν πολλοί τρόποι, οπότε μην αγχώνεσαι! :)

Όσο αναφορά για την έκθεση, θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις του χρόνου (απ'οτι κατάλαβα θα επιλέξεις ή τεχνολογική ή θετική), οπότε καλό θα ήταν να έχεις μία ιδέα...Θα βοηθηθείς σίγουρα παρα πολύ!

Εγώ ξεκίνησα φέτος μόνο Αρχαία κ Έκθεση! Θεωρητική θα πάω....Δυστηχώς ή Ευτυχως το φροντιστήριο με έχει βοηθήσει πολύ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Καλό είναι στην άλγεβρα να μην αφήσεις κενά ειδικά αν πας θετική/τεχνολογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top