Γενικό -  Φροντιστήριο στο Λύκειο;

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ναι, άλλη όρεξη δεν είχα εγώ να κάθομαι να μαθαίνω για το πρόσημο γινομένου στη Γ΄λυκείου. Θα' χω καλύτερα πράγματα να ασχοληθώ τότε.

Στο σχολείο ούτε καν μιλήσαμε για πρόσημο τριωνύμου.

Καλά ό,τι να 'ναι! Στη β' λυκείου αφιερώνετε 2 μήνες το πολύ για να τα μάθαιτε αυτά. Κάνετε δηλαδή ύλη της άλγεβρας α' λύκειου. Και μη μου πεις ότι θες φροντιστήριο για να μάθεις το προσημο γινομένου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Χα, δίναμε μαζί εξετάσεις ρε;

Εγώ δε θυμάμαι κανέναν από Καλαμπάκα. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Μέχρι τώρα τα πάω καλά στο σχολείο(όλα 20 τα είχα και στα τρίμηνα και στις εξετάσεις) αλλά θέλω να συνεχίσω ακόμη καλύτερα!

Δηλαδή; 21;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Καλά ό,τι να 'ναι! Στη β' λυκείου αφιερώνετε 2 μήνες το πολύ για να τα μάθαιτε αυτά. Κάνετε δηλαδή ύλη της άλγεβρας α' λύκειου. Και μη μου πεις ότι θες φροντιστήριο για να μάθεις το προσημο γινομένου...

Όχι, αλλά όταν στη Γ' λυκείου μου πούνε να βρω τη μονοτονία της συνάρτησης και βρω την παράγωγο, ίσως να μου φανούν χρήσιμα όλα αυτά που έκανα γύρω απ' αυτό το θέμα στο φροντιστήριο.

Στο σχολείο μου δεν πρόκειται να τα κάνω αυτά και επέτρεψέ μου να το γνωρίζω καλύτερα από εσένα.

:iagree:
-----------------------------------------
Ναι δίναμε μαζί...

Δε σε θυμάμαι. Δε συγκρατώ ονόματα, μόνο φάτσες.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Όχι, αλλά όταν στη Γ' λυκείου μου πούνε να βρω τη μονοτονία της συνάρτησης και βρω την παράγωγο, ίσως να μου φανούν χρήσιμα όλα αυτά που έκανα γύρω απ' αυτό το θέμα στο φροντιστήριο.

Στο σχολείο μου δεν πρόκειται να τα κάνω αυτά και επέτρεψέ μου να το γνωρίζω καλύτερα από εσένα.

:iagree:

Καταρχήν κόψε τις ειρωνικές φατσούλες γενικότερα στα ποστ σου. Σίγουρα θα σου φανούν χρήσιμα, αλλά μερικές φορές καλό είναι αφού το επίπεδο δεν είναι τόσο υψηλό, να μη μάθουμε να έχουμε συνέχεια κάποιον πάνω από το κεφάλι μας, αλλά μόνοι μας να ψαχνόμαστε. Γιατί αν από τα 14 μάθουμε στα φροντηστήρια, μετά στο πανεπιστήμιο τα ίδια θα θέλουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinost

Νεοφερμένος

Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εγώ παιδιά θα πρέπει να φύγω για Κοζάνη, έχω εξετάσεις στα γερμανικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Καταρχήν κόψε τις ειρωνικές φατσούλες γενικότερα στα ποστ σου. Σίγουρα θα σου φανούν χρήσιμα, αλλά μερικές φορές καλό είναι αφού το επίπεδο δεν είναι τόσο υψηλό, να μη μάθουμε να έχουμε συνέχεια κάποιον πάνω από το κεφάλι μας, αλλά μόνοι μας να ψαχνόμαστε. Γιατί αν από τα 14 μάθουμε στα φροντηστήρια, μετά στο πανεπιστήμιο τα ίδια θα θέλουμε.

Δεν είχα πρόθεση να φανώ ειρωνικός, αν φάνηκα sorry :no1: Αν και δε νομίζω ότι η φατσούλα :iagree: δηλώνει κάποια ειρωνία. Προφανώς όχι, το πως το αντιλαμβάνει ο καθένας είναι αυτό που δημιουργεί την κατάσταση ειρωνίας.

Όσο γι' αυτό που λες, συμφωνώ. Δεν είναι ανάγκη να έχουμε κάποιον πάνω από το κεφάλι μας. Εμένα προσωπικά πάντως με βοήθησε, ένιωθα σιγουριά γι' αυτά που διάβαζα σπίτι, σιγουριά την οποία δε θα μου τη δίνανε οι καθηγητές του δημοσίου, όσο πρόθυμοι και αν ήταν.Αυτά από εμένα, δεν είναι ανάγκη να συμφωνείς. Διαφορετικά άτομα διαφορετικές απόψεις. Απλώς αυτό που λέω είναι ότι το φροντιστήριο δεν είναι πάνακεια, αν κάποιος νομίζει ότι το χρειάζεται ας πάει. Eσύ επιμένεις ότι δε χρειάζεται γενικά, εγώ επιμένω ότι προσωπικά με βοήθησε. Δεν υπάρχουν αντικειμενικά κριτήρια σύγκρισης

Εγώ παιδιά θα πρέπει να φύγω για Κοζάνη, έχω εξετάσεις στα γερμανικά...

Καλή επιτυχία αν και το post σου είναι σε άκυρο θέμα. :P

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Δεν είχα πρόθεση να φανώ ειρωνικός, αν φάνηκα sorry :no1: Αν και δε νομίζω ότι η φατσούλα :iagree: δηλώνει κάποια ειρωνία. Προφανώς όχι, το πως το αντιλαμβάνει ο καθένας είναι αυτό που δημιουργεί την κατάσταση ειρωνίας.

Όσο γι' αυτό που λες, συμφωνώ. Δεν είναι ανάγκη να έχουμε κάποιον πάνω από το κεφάλι μας. Εμένα προσωπικά πάντως με βοήθησε, ένιωθα σιγουριά γι' αυτά που διάβαζα σπίτι, σιγουριά την οποία δε θα μου τη δίνανε οι καθηγητές του δημοσίου, όσο πρόθυμοι και αν ήταν.Αυτά από εμένα, δεν είναι ανάγκη να συμφωνείς. Διαφορετικά άτομα διαφορετικές απόψεις. Απλώς αυτό που λέω είναι ότι το φροντιστήριο δεν είναι πάνακεια, αν κάποιος νομίζει ότι το χρειάζεται ας πάει. Eσύ επιμένεις ότι δε χρειάζεται γενικά, εγώ επιμένω ότι προσωπικά με βοήθησε. Δεν υπάρχουν αντικειμενικά κριτήρια σύγκρισης

Όταν μπαίνει στο άκυρο, μπορεί να δηλώνει.

Δεν είπα ότι δε χρειάζετα γενικά. Δε χρειάζεται στην Α' λυκείου. Καλύτερα η προσπάθεια να γίνει από το ίδιο το άτομο. Ένα σωρό βοηθήματα υπάρχουν... Και εγώ πιστεύω ότι βοηθάνε. Αλλά δεν είναι κακό να διαθέσουμε περισσότερο χρόνο από μόνοι μας για να τα καταλάβουμε. Μην καταφεύγουμε πάντα στην εύκολη λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Το φροντιστήριο δεν είναι απαραίτητα η εύκολη λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Και εγω α'λυκειου θα παω!! Και εχω πολυ υψηλους στοχους (για την ακριβεια τον υψηλοτερο, την ιατρικη) αλλα οχι και φροντιστηρια απο τωρα.. Εγω, ωστοσο θα κανω μια προετοιμασια το καλοκαιρι, σε χημεια, φυσικη (σιγα μη διαβασω αρχαια και ιστορια καλοκαιριατικο!! αν και θα ηταν σκοπιμο!!) απο τα βιβλια της αδερφης μου. Βεβαια εχουν αλλαξει τα βιβλια αλλα νταξει.. μπορει να παω να παρω και τη φυσικη απο κανα βιβλιοπωλειο (εχει αλλαξει η φυσικη??) Θελω να μπω δυναμικα στο Λυκειο και εξισου δυναμικα να το αφησω!! Αυτα λοιπον.. εγω ετσι θα προετοιμαστω..ελπιζω να σου εδωσα ιδεες..Α!! και το χειμωνα θα κατσω ενισχυτικη σε κανα μαθημα μαλλον:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra!!!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εγω δεν πήγα φροντιστηριο στην Α...Δεν νομίζω οτι χρειάζεται!!! Καλυτερα απο Β που αρχιζουν οι κατευθυνσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ βασικά έκανα ιδιαίτερα φέτος στα μαθήματα της κατεύθυνσης που θα επιλέξω στη β.Νομίζω λοιπόν πως το καλύτερο είναι να κάνεις φροντιστήριο στα μαθήματα που σε ενδιαφέρουν,δηλαδή να ρίξεις όλη σου την προσοχή σε αυτά ώστε αργότερα να πετύχεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Kαι πάλι όποιος είναι θεωρητική στη Β δεν είναι τόσο απαραίτητα γιατί είναι θέμα διαβάσματος(εκτός από έκθεση:iagree:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Eγώ φέτος έκανα 7 ώρες μάθημα κάθε βδομάδα
2 ώρες φυσικη
2 ώρες άλγεβρα
1 ώρα χημεία
1 ώρα έκθεση
Γεωμετρία θεωρώ πως δεν χρειάζεται να κάνει κάποιος καθώς δεν είναι μάθημα που βασίζεται σε κάποια μεθοδολογία (εννοώ σύνθετες ασκήσεις ή γενικές στο τέλος κάθε κεφαλαίου) Αυτές θέλουν αρκετή εξάσκηση απο το ίδιο το άτομο .Εξάλλου στις επόμενες τάξεις από όσο ξέρω χρησιμοποιείς μόνο βασικά πράγματα απο τη γεωμετρία .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εγώ θα κάνω φροντιστήριο στην Α Λυκείου ειδικά Μαθηματικά(Άλγεβρα-Γεωμετρία) τώρα σκεύτομαι να γραφτώ Φυσική ή Χημεία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Εγώ θα κάνω φροντιστήριο στην Α Λυκείου ειδικά Μαθηματικά(Άλγεβρα-Γεωμετρία) τώρα σκεύτομαι να γραφτώ Φυσική ή Χημεία:)

σκέφτομαι:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Ξέχασα να το διωρθόσω συγνώμη

διορθώσω

συγγνώμη

Καλά βρε μη δικαιολογείσαι.Όλοι κάνουμε λάθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss2009

Νεοφερμένος

Ο boss2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Λοιπόν θα αναφερθώ κυρίως σε αυτούς που σκέφτονται να ακολουθήσουν θετική κατεύθυνση το φροντιστήριο είναι απαραίτητο από την α'λυκείου!!!!Θα πρέπει να αποκτήσετε βάσεις σε μαθηματικά φυσική χημεία και έκθεση στο σχολείο δεν θα λύνετε πολλές ασκήσεις και τα κεφάλαια οι καθηγητές θα τα περνάνε πολύ γρήγορα βάλτε και τις καταλήψεις με αποτέλεσμα να μείνετε πίσω!!!Για παράδειγμα στο φροντιστήριο λύσαμε αρκετές ασκήσεις ορμής και τα εμπέδωσα ενώ στο σχολείο ζήτημα να λύσαμε 5 ασκήσεις το πολύ!!!!Φιλικά!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Λοιπόν θα αναφερθώ κυρίως σε αυτούς που σκέφτονται να ακολουθήσουν θετική κατεύθυνση το φροντιστήριο είναι απαραίτητο από την α'λυκείου!!!!Θα πρέπει να αποκτήσετε βάσεις σε μαθηματικά φυσική χημεία και έκθεση στο σχολείο δεν θα λύνετε πολλές ασκήσεις και τα κεφάλαια οι καθηγητές θα τα περνάνε πολύ γρήγορα βάλτε και τις καταλήψεις με αποτέλεσμα να μείνετε πίσω!!!Για παράδειγμα στο φροντιστήριο λύσαμε αρκετές ασκήσεις ορμής και τα εμπέδωσα ενώ στο σχολείο ζήτημα να λύσαμε 5 ασκήσεις το πολύ!!!!Φιλικά!!!:)

Από το να χάσουν 1000 ευρώ μπορούν να αγοράσουν ένα βοήθημα,ή να κάθονται μόνοι τους να λύσουν 5 ασκήσεις περισσότερες.Μας παρέχεται και λυσάρι ούτως ή άλλως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top