Φροντιστήριο σε μαθητές από ...μαθητές!

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
καθοολου πλακα!και δεν νομιζω να μπορω να αλλαξω τμημα!:/

μια ερωτηση λιγο οφφ τοπικ:$ βλεπω οτι σας εχουν βαλει στην εκθεση θεματα που εμεις δεν εχουμε κανει καν..του χρονου που θεωρητικα στην εκθεση για τις πανελληνιες εχουμε ολα τα θεματα που εχουμε κανει στο λυκειο τι παιζει??:/
Θέματα όπως η τέχνη που είναι στη φετινή ύλη μας την ξανακάνανε κανονικά στην 3η από ότι μου είπε το πρωί ο καθηγητής μου στο φροντιστήριο. Μην αγχώνεσαι! Ξέρουν ποια να ξανακάνουν! Βέβαια, έκθεση είναι, μπορεί να μας βάλουν πάντα κάτι άκυρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Θέματα όπως η τέχνη που είναι στη φετινή ύλη μας την ξανακάνανε κανονικά στην 3η από ότι μου είπε το πρωί ο καθηγητής μου στο φροντιστήριο. Μην αγχώνεσαι! Ξέρουν ποια να ξανακάνουν! Βέβαια, έκθεση είναι, μπορεί να μας βάλουν πάντα κάτι άκυρο...
αυτο ξαναπες το!:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ σήμερα

έχουμε και λέμε ->
Ερωτήσεις με Σ-Λ (είχε παγιδούλες και πιάστηκα κι εγώ στη φάκα ολίγον :P) το πολύ -4,5%
περιείχαν πολλά από 1ο κεφάλαιο (πρωτεϊνες,νουκλεϊκά οξέα,λιπίδια,μονοσακχαρίτες,πολυσακχαρίτες,t-RNA,κτλ)

είχε πολλαπλής επιλογής (πάνω κάτω τα ίδια σχετικά,είχε και με το DNA)

Ερωτήσεις θεωρίας:
1)τι είναι υδρόλυση
2)λειτουργίες ενζύμων
3)ρόλος t-RNA
4)τι είναι μετουσίωση
5)τι είναι τα αποένζυμα

και άσκηση μετά..είχε ένα DNA με τις ζωτούχες βάσεις κι έπρεπε να βρούμε τις απέναντι αζωτούχες που αντιστοιχούσαν( A=T,C=G)
,μετά είχε να βρούμε τους δεσμούς υγρογόνου (Α,Τ=2 και C,G=3)..κλασικά,αυτά τα ξέρουν οι περισσότεροι..
μετά είχε να ΄βρούμε φωσφορικούς δεσμούς,το RNA που προκύπτει απ'το m-RNA και μετά να βρούμε πόσα ήταν τελικά τα αμινοξέα..η λήξη ως δεδομένο δεν πιάνεται εδώ εννοείται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Δίκαιο σήμερα. Πιστεύω καλά περιμένω ένα 18 ή και παραπάνω.

Δίκαιο
  • Ομάδα Α:
    Σ-Λ με παγηδούλες έπαισα σε μία (-1%)
    αντιστοίχηση και συμπλήρωση κενών.
  • Ομάδα Β:
    1. Τι είναι καπιταλισμός και πια τα χαρακτηριστικά του; (Απάντηση: σελ.81)
    2. Υποκείμενα Δικαίου. Ποιά είναι και να αναπτύξεται ένα. (Απάντηση: σελ.22-23)
    3. Ποιά ήταν η ιδέα του Μαρξ για την "εργατική τάξη"; (Απάντηση: σελ.82-83)

Πάμε τώρα για την χειρότερη εβδομάδα. Δευτέρα -->Αντιγόνη, Τρίτη -->Βιολογία, Τετάρτη -->Χημεία και Πέμπτη -->Αγγλικά.
Btw ξέρει κανείς πια είναι τα σοσ απο την εισαγωγή στην Αντιγόνη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Summer rainbow

Νεοφερμένος

Η Summer rainbow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Btw ξέρει κανείς πια είναι τα σοσ απο την εισαγωγή στην Αντιγόνη;
Κατα τη γνωμη μου, ειναι τα μερη του θεατρου, τα καταποιον και κατα ποσον μερη.... εεε βασικα αυτα.
Αν σας βαλει να ε3ηγησετε ορους ομως διαβασε και τις λε3εις με μαυρισμενα γραμματα οπως διθυραμβος χορηγιες μπλαμλπαμπλα.... εμας τουλαχιστον τετοια μας εβαλε...
(ειχαμε μεχρι σελ. 20)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Δίκαιο σήμερα. Πιστεύω καλά περιμένω ένα 18 ή και παραπάνω.

Δίκαιο
  • Ομάδα Α:
    Σ-Λ με παγηδούλες έπαισα σε μία (-1%)
    αντιστοίχηση και συμπλήρωση κενών.
  • Ομάδα Β:
    1. Τι είναι καπιταλισμός και πια τα χαρακτηριστικά του; (Απάντηση: σελ.81)
    2. Υποκείμενα Δικαίου. Ποιά είναι και να αναπτύξεται ένα. (Απάντηση: σελ.22-23)
    3. Ποιά ήταν η ιδέα του Μαρξ για την "εργατική τάξη"; (Απάντηση: σελ.82-83)

Πάμε τώρα για την χειρότερη εβδομάδα. Δευτέρα -->Αντιγόνη, Τρίτη -->Βιολογία, Τετάρτη -->Χημεία και Πέμπτη -->Αγγλικά.
Btw ξέρει κανείς πια είναι τα σοσ απο την εισαγωγή στην Αντιγόνη;

γραψαμε σημερα Αντογονη επεσε ο διαλογος κρεων Αντογονης και παραλληλο εκει που λεει ο κρεοντας για τον σωστο ηγετη
συντακτικο και λεξιλογικα ευκολα
οι στιχοι που επεσαν νομιζω ηταν απο τους τελευταιου 490-508 αν δεν κανω λαθος
απο εισαγωγη τι ηταν προλογος διανοια μυθος θεωρικα και προαγωνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη μου, ειναι τα μερη του θεατρου, τα καταποιον και κατα ποσον μερη.... εεε βασικα αυτα.
Αν σας βαλει να ε3ηγησετε ορους ομως διαβασε και τις λε3εις με μαυρισμενα γραμματα οπως διθυραμβος χορηγιες μπλαμλπαμπλα.... εμας τουλαχιστον τετοια μας εβαλε...
(ειχαμε μεχρι σελ. 20)

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

γραψαμε σημερα Αντογονη επεσε ο διαλογος κρεων Αντογονης και παραλληλο εκει που λεει ο κρεοντας για τον σωστο ηγετη
συντακτικο και λεξιλογικα ευκολα
οι στιχοι που επεσαν νομιζω ηταν απο τους τελευταιου 490-508 αν δεν κανω λαθος
απο εισαγωγη τι ηταν προλογος διανοια μυθος θεωρικα και προαγωνας

Διάλογος;:hmm::hmm: Εμάς μας είπε ότι δύσκολα μπαίνει στιχομυθεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την βοήθεια.



Διάλογος;:hmm::hmm: Εμάς μας είπε ότι δύσκολα μπαίνει στιχομυθεία;
ναι πεσαμε στην εξαιρεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
μ'ανάβεις φωτιές!:P:P:P
οντως ολοι μειναμε οταν το ειδαμε αλλα εφοσον ειναι μεσα στην υλη ειναι υποψηφιο να μπεο παντως καλου κακου τα διαβαζεις ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αρχαία σήμερα. Έπαισε το κομμάτι που μιλάει ο Κρέωντας και λέει "Πάψε..." αλλά μας έβαλαν να μεταφράσουμε το παρακάτω που μιλάει για το χρήμα, και απο εισαγωγή τα κατα ποιόν. Απ'ότι υπολόγισα ένα 74 πρέπει να έχω γράψει και είμαι καταευχαριστημένος. Τώρα πάμε αύριο για Βιολογία Γεν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Aυτό το κομμάτι πάντως με το ΠΑΨΕ μεγάλο σουξέ... Και σε μας αυτό είχε πέσει και ήξερα νεράκι τη μετάφραση. Ακόμα τη θυμάμαι ίσως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Και μας παιδιά το ίδιο κομμάτι έπεσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
άλγεβρα σημερα..τωρα δε θυμαμαι και αναλυτικα βεβαια..θα πω τα πολυ χτυπητα..
επειδη κι εμεις την παθαμε λιγο με αυτο που μας εβαλε να αποδειξουμε (ολοι δυσανασχετουσαν γιατι δε μας ειχε επισημανθει να δωσουμε προσοχη σε αυτο) το άθροισμα Sv (σελ. 103)..γενικά ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙΣ ΠΡΟΟΔΟΥΣ!τουσ τύπους νεράκι..είχε μια εξίσωση στο 4ο θέμα με αγνώστους χ και κ.Έλεγε να αποδείξουμε ότι χ=-2 (έπρεπε να πάρουμε τον τύπο 2β=α+γ και έβγαινε μια εξίσωση 3ου βαθμού,έπειτα κάναμε horner και βγαινανε και στο 2ο ερωτημα και το κ, βάσει του προηγουμενου ερωτηματος(αφου βρηκαμε το χ ολα μετα ηταν επακολουθα με αντικατασταση.Εμένα μου βγηκε παντως κ=2 και μου ειπε κι ενας καθηγητης οτι ηταν σωστοτατο)..μετά έλεγε να βρουμε τον α10 (ε καθαρα ο τυπος α10=α1(ν-1)ω με βάση αυτά που είχαμε βρει και στο τελευταίο ερώτημα ζητούσε το άθροισμα των 30 πρώτων όρων (χρήση τυπου Sv καθαρα)..
τα αλλα ερωτηματα ειχαν λογαριθμους,συνδυασμενους με πολυωνυμα...ειχε και μια τριγωνομετρικη γελοιααα ομως..με διακρινουσα εβγαινε αμεσως κι επειτα αναλυαμε σε τυπους(ημιτονο ηταν) 2κπ+θ,2κπ+π-θ και και.. γενικα δεν ηταν και τα πιο απλα..ηθελαν σκεψη κι ειχαν αρκετες πονηριες..

Υ.Γ. ηθικό δίδαγμα..από θεωρία τα ξεπαστρεβουμε ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ!είδα κι εγώ που τα έμαθα ΟΛΑ ΟΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ..ΜΟΝΟ!(να'ναι καλά μια κοπέλα που μου την είπε και έτσι δεν έχασα τσάμπα 2 μονάδες/20 :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Λογοτεχνία σήμερα..

Έπεσε το "Επί Ασπαλάθων...".
Πανεύκολα τα θέματα πιστεύω...


1) Ποια γεγονότα συνέβησαν την εποχή που γράφτηκε το ποίημα και γιατί ο ποιητής καταφεύγει στο Σούνιο?

2) Ποια διάθεση του ποιητή φανερώνει το ποίημα?

3) Να εντοπίσετε μια οπτική και μια ακουστική εικόνα και να προσδιορίσετε το ρόλο τους.

4) Με ποια πρόφαση ο ποιητής μιλά για τον Αρδιαίο?

5) Σύμφωνα με τη "Δήλωση" του Γιώργου Σεφέρη για τη δικτατορία,να τη συγκρίνετε με το ποίημα και να αναφέρετε τους δύο τρόπους που αντιδρά στο καθεστώς αυτό ο ποιητής.


«Πάει καιρὸς ποὺ πῆρα τὴν ἀπόφαση νὰ κρατηθῶ ἔξω ἀπὸ τὰ πολιτικὰ τοῦ τόπου. Προσπάθησα ἄλλοτε νὰ τὸ ἐξηγήσω. Αὐτὸ δὲ σημαίνει διόλου πὼς μοῦ εἶναι ἀδιάφορη ἡ πολιτικὴ ζωή μας. Ἔτσι, ἀπὸ τὰ χρόνια ἐκεῖνα, ὡς τώρα τελευταῖα, ἔπαψα κατὰ κανόνα νὰ ἀγγίζω τέτοια θέματα· ἐξάλλου τὰ ὅσα δημοσίεψα ὡς τὶς ἀρχὲς τοῦ 1967 καὶ ἡ κατοπινὴ στάση μου - δὲν ἔχω δημοσιέψει τίποτα στὴν Ἑλλάδα ἀπὸ τότε ποὺ φιμώθηκε ἡ ἐλευθερία - ἔδειχναν, μοῦ φαίνεται, ἀρκετὰ καθαρὰ τὴ σκέψη μου.

Μολαταῦτα, μῆνες τώρα, αἰσθάνομαι μέσα μου καὶ γύρω μου, ὁλοένα πιὸ ἐπιτακτικά, τὸ χρέος νὰ πῶ ἕνα λόγο γιὰ τὴ σημερινὴ κατάστασή μας. Μὲ ὅλη τὴ δυνατὴ συντομία, νὰ τί θὰ ἔλεγα:

Κλείνουν δυὸ χρόνια ποὺ μᾶς ἔχει ἐπιβληθεῖ ἕνα καθεστὼς ὁλωσδιόλου ἀντίθετο μὲ τὰ ἰδεώδη γιὰ τὰ ὁποῖα πολέμησε ὁ κόσμος μας καὶ τόσο περίλαμπρα ὁ λαός μας στὸν τελευταῖο παγκόσμιο πόλεμο. Εἶναι μία κατάσταση ὑποχρεωτικῆς νάρκης, ὅπου ὅσες πνευματικὲς ἀξίες κατορθώσαμε νὰ κρατήσουμε ζωντανές, μὲ πόνους καὶ μὲ κόπους, πᾶνε κι αὐτὲς νὰ καταποντιστοῦν μέσα στὰ ἑλώδη στεκούμενα νερά. Δὲ θὰ μοῦ ἦταν δύσκολο νὰ καταλάβω πῶς τέτοιες ζημιὲς δὲ λογαριάζουν πάρα πολὺ γιὰ ὁρισμένους ἀνθρώπους.

Δυστυχῶς δὲν πρόκειται μόνον γι᾿ αὐτὸ τὸν κίνδυνο. Ὅλοι πιὰ τὸ διδάχτηκαν καὶ τὸ ξέρουν πὼς στὶς δικτατορικὲς καταστάσεις ἡ ἀρχὴ μπορεῖ νὰ μοιάζει εὔκολη, ὅμως ἡ τραγωδία περιμένει ἀναπότρεπτη στὸ τέλος. Τὸ δράμα αὐτοῦ τοῦ τέλους μᾶς βασανίζει, συνειδητὰ ἢ ἀσυνείδητα, ὅπως στοὺς παμπάλαιους χοροὺς τοῦ Αἰσχύλου. Ὅσο μένει ἡ ἀνωμαλία, τόσο προχωρεῖ τὸ κακό.

Εἶμαι ἕνας ἄνθρωπος χωρὶς κανένα ἀπολύτως πολιτικὸ δεσμὸ καί, μπορῶ νὰ τὸ πῶ, μιλῶ χωρὶς φόβο καὶ χωρὶς πάθος. Βλέπω μπροστά μου τὸν γκρεμὸ ὅπου μᾶς ὁδηγεῖ ἡ καταπίεση ποὺ κάλυψε τὸν τόπο. Αὐτὴ ἡ ἀνωμαλία πρέπει νὰ σταματήσει. Εἶναι ἐθνικὴ ἐπιταγή.

Τώρα ξαναγυρίζω στὴ σιωπή μου. Παρακαλῶ τὸ Θεὸ νὰ μὴ μὲ φέρει ἄλλη φορὰ σὲ παρόμοια ἀνάγκη νὰ ξαναμιλήσω».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Και μας παιδιά το ίδιο κομμάτι έπεσε...
μονο στο δικο μας σχολειο βαλανε διαλογο?

και εμεις το παυσαι περιμεναμε και κοροιδευμαμε για το πως θα το μεταφρασουμε (σκσ .βουλοστο ..)ενταξει πλακιστσα.. αλλα με την χαρα μειναμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
αν δεν μαθω απ'εξω τις μεταφρασεις,τι πιθανοτητες εχω να την βγαλω εκεινη την ωρα? (θετικη:$)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
αν δεν μαθω απ'εξω τις μεταφρασεις,τι πιθανοτητες εχω να την βγαλω εκεινη την ωρα? (θετικη:$)
Με καθαρό μυαλό και συγκέντρωση, αρκετές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
αν δεν μαθω απ'εξω τις μεταφρασεις,τι πιθανοτητες εχω να την βγαλω εκεινη την ωρα? (θετικη:$)

Εεε κοίτα...δεν νομίζω να βοηθήσει αυτό..αν ήσουν θεωρητική κάτι θα γινόταν..αλλά από τη στιγμή που είσαι θετική ..δύσκολα τα πράγματα...παρ όλο που είναι ένα μάθημα γενικής παιδείας δυσκολεύει ακόμη και τα παιδιά της θεωρητικής ..όχι προς το νόημα ..αλλά προς τον τρόπο που είναι διατυπωμένο το έργο ..αττική διάλεκτος σε συνδυασμό με στοιχεία ιωνικής! ΧΑΜΟΣ! ...πιο εύκολα όσον αφορά αυτό το κομμάτι είναι τα αρχαία κατεύθυνσης..:whistle:

Συμπέρασμα : Kάτσε και διάβασε τις μεταφράσεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Με καθαρό μυαλό και συγκέντρωση, αρκετές.
ευχαριστω;) χαχα
Εεε κοίτα...δεν νομίζω να βοηθήσει αυτό..αν ήσουν θεωρητική κάτι θα γινόταν..αλλά από τη στιγμή που είσαι θετική ..δύσκολα τα πράγματα...παρ όλο που είναι ένα μάθημα γενικής παιδείας δυσκολεύει ακόμη και τα παιδιά της θεωρητικής ..όχι προς το νόημα ..αλλά προς τον τρόπο που είναι διατυπωμένο το έργο ..αττική διάλεκτος σε συνδυασμό με στοιχεία ιωνικής! ΧΑΜΟΣ! ...πιο εύκολα όσον αφορά αυτό το κομμάτι είναι τα αρχαία κατεύθυνσης..:whistle:

Συμπέρασμα : Kάτσε και διάβασε τις μεταφράσεις. :P
:hmm: ναι αυτο για την κατευθυνση το λενε πολλοι!:P αυτη ειναι χαζη και δεν ξερω τι θα βαλει..αλλα μαλλον το κομματι του κρεοντα που απο οτι ειδα εχει πεσει σε ολους! αλλα ειναι μεγααλο! (ποτε δεν μαθαινα μεταφρασεις:redface:)
ααα ειμαι πολυ περηφανη για εμενα!τοσα χρονια δεν ειχα μαθει ποτε τα κατα ποσον,κατα ποιον και επιτελους μεσα σε 5' τα εμαθα! λεετε να μην ειχα δωσει τοοση σημασια τοσα χρονια??:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top