Φροντιστήριο: Μεσημέρι ή Βράδυ;

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Εμένα βράδυ με βόλευε...Μεσημέρι κοιμόμουν:sleep::sleep:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria92

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
παιδια εγω παω βραδυ βραδυ δηλαδη αρχιζω γυρω στις 9 και τελειώνω 11 κ 5 λετε να με κουρασει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aghie

Νεοφερμένος

Η aghie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κ εγω το ειχα αυτο το προβλημα να αποφασισω αλλα τελικα επελεξα 3 και μιση με πεντε και μιση ειναι καλητερα γιατι δεν ξεφευγεις απο το προγραμμα σου και εχεις ολο τον χρονο να χαλαρωσεις μετα και φυσικα να διαβασεις!!:)
-----------------------------------------
σε συμβουλευω μεσημερι να μην ξεφευγεις απο το προγραμμα και εγω το ιδιο θα κανω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
8-11 εμενα με βολεύε αρκετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Εγω παντως προτιμω απογευμα να γινεται το μαθημα.Κατα τις 2.30 θα γυρναω σπιτι,φαι και υπνος μεχρι τις 4.30-5 και μετα ή μαθημα ή διαβασμα.Το καλυτερο παντως προσωπικα ειναι 7-10 το μαθημα,γιατι απο τις 9 και μετα μου ειναι αδυνατον να κατσω να διαβασω.

Μεσημερι απο την αλλη για μενα ειναι βασανιστηριο το μαθημα.Περσυ ειχα 2-6 Παρασκευη.Να αυτοκτονησω μου ερχοταν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εγω παντως προτιμησα βραδυ για να εχω ολη την υπολοιπη μερα να ριξω καναν υπνακο, να προετοιμασω ασκησεις για το σχολειο και το φροντιστηριο και να παω χαλαρη για μαθημα.
Μεσημερι μου βγαινει ολη η κουραση απο το σχολειο και τις ελαχιστες ωρες υπνου οποτε μου ειναι αδυνατον να κανω ΚΑΙ μαθημα. Κατα το βραδακι θα ειμαι πιο καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
παιδια εγω παω βραδυ βραδυ δηλαδη αρχιζω γυρω στις 9 και τελειώνω 11 κ 5 λετε να με κουρασει;

Δε νομιζω οτι θα σε κουρασει ιδιαιτερα...Αλλωστε και να μην πηγαινες τετοια ωρα φροντιστηριο θα ησουν σπιτι και θα διαβαζες:no1: οποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Πω,ζορικο πράγμα αυτά τα ωράρια της 3ης..
Εμένα μου κολλήσανε φέτος ένα 10-11.30 παρασκευή βράδυ μαθηματικά κατεύθυνσης κ δεν ξέρω πως θα την παλέψω,δεδομένου ότι συνήθως από τις 11 είμαι off:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
μεσημέρι εγώ έκανα φροντηστήριο.
φυσικά εμένα με βόλεψε γιατί τα μεσημέρια δέν κοιμάμε ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
η καλυτερη ωρα αντικειμενικα μιλωντας ειναι απο 5-9 το πολυ το απγευμα/βραδι
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos_ap

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Βασικά σκεφτείτε ότι θα έχετε μπροστά σας έναν χρόνο που θα είστε στο τρέξιμο! Ακόμα και αν δεν κοιμάστε, θεωρώ ότι έιναι καλύτερο να γυρίζετε σπίτια σας και να ξεκουράζεστε ή να κοιμάστε το μεσημέρι!Έτσι θα αντέχετε μετά στο φροντιστήριο, αλλά και να διαβάζετε μέχρι τις 11-12 το βράδυ!Εγώ πήγαινα φροντιστήριο την πρώτη χρονιά που είχα σχολείο το απόγευμα στις 5 και την δεύτερη φορά που δεν είχα σχολείο πήγαινα πρωί για να ξεμπερδεύω και να έχω όλη την ημέρα στην διάθεσή μου για ξεκούραση και διάβασμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
φετος ειχα καποιες φορες απογευμα κ καποιες βραδυ... πιστεψε με, οταν ειχα μεχρι τις 11 το βραδυ(ευτυχως μονο 1 φορα την βδομαδα) κοιμομουν ορθια μεσα στην ταξη... καλυτερα απογευματακι, πιο χαλαρα κ μετα γυρνας σπιτακι σου κ κανεις τα μαθηματα σου μεχρι να νυσταξεις..!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

archidemetres

Νεοφερμένος

Ο archidemetres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εγω θα προτεινα το μεσημερι να εχεις 1,5-2 ωρες οπου θα τρως, θα κοιμασαι και γενικα θα ξεκουραζεσαι. Τα φροντιστηρια ειναι καλυτερο να μην τα βαλεις το απογευμα (4-7) που εισαι πιο φρεσκος, επειδη ειναι προτιμοτερο να δωσεις αυτες τις δυναμεις στο διαβασμα. Ουτε ομως και πολυ αργα, που θα δεν θα σου εχουν μεινει τοσες δυναμεις. Το καλυτερο πιστευω οτι ειναι 7-10 (10 να εχεις τελειωσει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Δεν ειναι στο χερι των περισσοτερων ομως ποτε θα εχουν φροντιστηριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,862 μηνύματα.
Μάλλον για τον καθένα ισχύει κάτι διαφορετικό.

Προσωπικά πήγαινα μεσημέρι (4:00) καθώς έτσι ήταν το πρόγραμμα του φροντιστηρίου, το οποίο δυστυχώς δε με βόλευε. Γύριζα κουρασμένος από το σχολείο και είχα καπάκι φροντιστήριο. Το αποτέλεσμα ήταν να πηγαίνω κουρασμένος φροντιστήριο (ώρες ώρες κόντευα να κοιμηθώ στην καρέκλα :P ) και γενικά να μην αποδίδω καλά. Μετά το φροντιστήριο δεν υπήρχε καμία διάθεση για διάβασμα ή λύση "ασκήσεων για το σπίτι".
Τελικά τις όποιες ασκήσεις τις έκανα στα διαλείμματα του σχολείου ή στις κενές ώρες. Πολλές φορές δε, διάβαζα στα σχολικά διαλείμματα για το φροντιστήριο (πχ ΑΟΔΕ, θεωρία ΑΕΠΠ κ.α.).

Από μένα, βραδινό (5.30+ ) φροντιστήριο δαγκωτό (να υπάρχει η ευκολία να κοιμάσαι 1- 1μιση ώρα μετά το σχολείο!).


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim91

Νεοφερμένος

Η dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
παντως εμενα με βοηθαγε πολυ ο μεσημεριανος υπνος ..
ειμαι κ υπναρου :P
ετσι προτιμουσα με 1000 μαθημα 7-10 :)
να κοιμασαι μετα το σχολειο κ να διαβαζεις πριν το φροντιστηριο :)
κ οταν γυρνας να διαβαζεις λιγο κ να κοιμασαι :D
εγω αυτο εκανα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαφ

Νεοφερμένος

Η Δάφνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Απόγευμα-Βραδάκι είναι ότι καλύτερο.. Χωρίς ξεκούραση εγώ τουλάχιστον, δεν μπορώ να λειτουργήσω..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

proto

Νεοφερμένος

Ο proto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ο καθενας οπος το βλεπει!!εγς εκανα και μεσιμερια κ βραδι φροντιστιρια..εμενα με βολεπσε το βραδινο γτ κοιμομουν κ λιγο το μεσιμερη ετσι κσεκουραζομουν και ειχα ορεκσι!αλιοσ δεν βγενει πεδες!!:no1:
-----------------------------------------
βραδυ φισικα!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Κι εγώ προτιμώ μαθήματα μετά τις 6 το απόγευμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Προσωπικά πήγαινα μεσημέρι (4:00) καθώς έτσι ήταν το πρόγραμμα του φροντιστηρίου, το οποίο δυστυχώς δε με βόλευε. Γύριζα κουρασμένος από το σχολείο και είχα καπάκι φροντιστήριο. Το αποτέλεσμα ήταν να πηγαίνω κουρασμένος φροντιστήριο (ώρες ώρες κόντευα να κοιμηθώ στην καρέκλα :P ) και γενικά να μην αποδίδω καλά. Μετά το φροντιστήριο δεν υπήρχε καμία διάθεση για διάβασμα ή λύση "ασκήσεων για το σπίτι".
Τελικά τις όποιες ασκήσεις τις έκανα στα διαλείμματα του σχολείου ή στις κενές ώρες. Πολλές φορές δε, διάβαζα στα σχολικά διαλείμματα για το φροντιστήριο (πχ ΑΟΔΕ, θεωρία ΑΕΠΠ κ.α.).
Ακριβως, μα ακριβως τα ιδια ισχυουν και για μενα οταν πηγαινα Γ' Λυκειου. :P Μαλιστα θυμαμαι οτι τις Τεταρτες πηγαινα φροντιστηριο ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ μετα το σχολειο, δεν προλαβαινα ουτε σπιτι να παω (γιατι ειχα στις 3.00 μαθημα ενω σχολαγα 2.10, και επρεπε να παρω λεωφορειο και ειχε και τρελη κινηση εκεινη την ωρα). Η τσαντα ηταν ασηκωτη γιατι επαιρνα και ολα τα βιβλια του σχολειου, συν τα βοηθηματα/τετραδια του φροντιστηριου.

Ε ρε τι βλακειες εκανα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top