Φροντιστήριο Αγγλικών

ΚΝάτσιου

Νεοφερμένος

Η ΚΝάτσιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ποια είναι τα δίδακτρα για το ECCE στην Ευρωγνώση; Γιατί θα προσπαθήσω και πάλι για 2η φορά τον Σεπτέμβρη, και θα δώσω εξετάσεις τον Δεκέμβρη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

radiophonic

Νεοφερμένος

Ο radiophonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ρε παιδια να ρωτησω κατι ; Σε ολα τα παραρτηματα των αλυσιδων πληρωνεις τα ιδια λεφτα ; για proficiency δεν χρειαζεται πιο πολυ ωρα; γιατι μου λενε 4- 5 ωρες εκτος απο 2 που μου λενε γυρω στις 9 ωρες .Καλως σας βρηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Πιο πολύ ώρα σε σχέση με τι; Με το Lower?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

radiophonic

Νεοφερμένος

Ο radiophonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ναι στο lower εκανα 7 ωρες και κανα 2μηνο πριν τις εξετασεις εκανα και 11 ωρες σε φροντιστηριο παντα γιαυτο τωρα μου φαινονται λιγες οι 4 ωρες ,για το γραψα τι γνωμη εχετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
ναι στο lower εκανα 7 ωρες και κανα 2μηνο πριν τις εξετασεις εκανα και 11 ωρες σε φροντιστηριο παντα γιαυτο τωρα μου φαινονται λιγες οι 4 ωρες ,για το γραψα τι γνωμη εχετε;

Εγώ στο lower έκανα ένα 5ωρο και στο proficiency τον χειμώνα 8 ωρο και το καλοκαίρι 10ωρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

radiophonic

Νεοφερμένος

Ο radiophonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ε δεν ξερω εσυ εισαι ανηλικος ειναι διαφορετικα τα προγραμματα,αθηνα μενεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ρε σεις, πάτε καλά; Τι 10ωρα μου λέτε; Εγώ και Lower και Proficiency, έκανα και κάνω 4 ώρες την εβδομάδα,(Και το καλοκαίρι 6,5 ώρες την εβδομάδα) και μια χαρά επιτυχία έχω στις εξετάσεις.

Μου ακούγεται υπερβολικό το πρόγραμμα σας.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

radiophonic

Νεοφερμένος

Ο radiophonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
και περασες το proficiency με 4 ωρες ; τί βιβλια εκανες ; σου εβαζαν εργασιες για το σπιτι ,εμενα μου ειπαν 9 ωρες σε 2 γνωστα ,ταχυρυθμα ομως δηλ. 2 ταξεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Proficiency δεν έχω δώσει ακόμη, θα δώσω.
Κάνω τα τεστ του City and Guilds (C2), το βιβλίο " Guided Composition and Letter Writing" - C.N Grivas για να βοηθηθώ στα προφορικά, και γραμματική "Grammar Steps" το τελευταίο βιβλίο της σειράς (το 5).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

radiophonic

Νεοφερμένος

Ο radiophonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
city and guilds ειναι ευκολο; εγω παω για 2η προσπαθεια μιας και το michigan δεν το περασα πριν 3 χρονια και τωρα που αλλαξε το cambridge θα το προτιμησω, η γραμματικη ειναι πληρης ; εγω εκανα το mastermind και τωρα που το ξανανοιξα μου φαινεται απροσπεραστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Κοίτα, είναι αναλόγως τι είδος ασκήσεις σου ταιριάζουν. Το City and Guilds έχει ασκήσεις με κείμενα, δίνουν μεγάλη βάση σε αυτό. Το Uclan ας πούμε που δοκίμασα να κάνω ασκήσεις, έχει πολλή γραμματική, και δεν έπιανα ιδιαίτερα υψηλά ποσοστά.
Ίσως παιδευτείς λιγάκι, γιατί αν δεν έχεις συνεχίσει να τα εξασκείς και τα έχεις αφήσει, μετά από 3 χρόνια θα έχεις κάποια κενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

radiophonic

Νεοφερμένος

Ο radiophonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
το uclan σχεδον κανενας δεν το κανει ,εδω το edexcel και δεν το υποστηριζουν.εκανε κατατακτηριο με τεστ τυπου proficiency και πετυχα μια χαρα το κειμενο ,στο use εκανα λαθη

βασικα εχει ανοιξει 1 καινουριο μιας αλυσιδας και ρωτησα για ταχυρυθμο και ειναι ακριβο αλλα μου ειπανε οτι μπορω να δωσω οποιο θελω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Τι να σου πω...κάνε ότι νομίζεις εσύ καλύτερο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hellogirl

Νεοφερμένος

Η hellogirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Χαιρετώ την παρέα του ischool! :) Θέλω να κάνω εντατικά αγγλικά μαθήματα το καλοκαίρι,όταν θα τελειώσω με την εξεταστική μου.
Είχα δώσει 2 φορές στο παρελθόν αλλά δυστυχώς δεν είχα καταφέρει να πάρω το ECCE,γιατί την πρώτη φορά δεν ήμουν αρκετά προετοιμασμένη αλλά παρόλο αυτά η διευθύντρια ήθελε να δώσω,και στην δεύτερη κόπηκα για λίγο στο listening.
Τα είχα αφήσει για τουλάχιστον 5-6 χρόνια αλλά είχα μια επαφή με την αγγλική γλώσσα λόγω της σχολής μου.
Θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνετε κάποιο φροντιστήριο αγγλικών στην Αθήνα σε p.m. αν δε μπορείτε να αναφέρετε ονόματα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hellogirl

Νεοφερμένος

Η hellogirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
μήπως θα πληρώσω μόνο το όνομα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Σε ποια περιοχή είσαι; Θέλεις να μπεις σε τμήμα (για πιο οικονομικά), να κάνεις μάθημα σε γκρουπάκι ή ατομικό; Θέλεις απαραίτητα φροντιστήριο ή ενδιαφέρεσαι και για ιδιαίτερο;

Για ECCE δεν θα πήγαινα στο Βρετανικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hellogirl

Νεοφερμένος

Η hellogirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Eίμαι κοντά στο Κέντρο της Αθήνας,προς Ομόνοια μεριά. Με μια γρήγορη αναζήτηση στο google βρήκα πολλά φροντιστήρια,το
θέμα είναι όμως πως θέλω να μάθω σωστά αγγλικά,και όχι να το περάσω κουτσά-κούτσα για να λέω ότι πήρα το δίπλωμα.
Θα προτιμήσω (μάλλον) να μπω σε τμήμα λόγω οικονομικών αλλά και για να έχω επικοινωνία και με άλλα άτομα,ίσως με βοηθήσει. Αν έχεις κάτι καλό στο νου σου θα με βοηθούσες! σε ευχαριστώ πολύ!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

radiophonic

Νεοφερμένος

Ο radiophonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
οχι ευρωδιασταση,μακρια απο αυτα που σου λενε σε 4-5-6 μηνες γιατι η υλη δεν αφομειωνεται σε τουλαχιστον 8 μηνες και οταν σου λενε ποσο εξω απο τα συνηθη δεδομενα να ρωτας τον αριθμο των ατομων γιατι συνηθως οσα εχουν μειωμενες τιμες εχουν και περισσοτερα ατομα.Μακρια απο το βρετανικο ,15 ατομα και θα πολλα χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hellogirl

Νεοφερμένος

Η hellogirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Βασικά ψάχνομαι για κάποιο καλοκαιρινό τμήμα,που όχι ακριβώς να με κάνει να μάθω αγγλικά σε 2 μήνες αλλά να μου κάνει μια "γερή" επανάληψη,έτσι ώστε όταν γυρίσω (μέσα Σεπτέμβρη) στην επαρχία που σπουδάζω,να ενταχθώ κανονικά σε τμήμα μιας ολόκληρης χρονιάς και τον Μαιο να δώσω για το δίπλωμα. :hmm:
Βέβαια το θέμα είναι ότι δεν έχω ιδέα,ποιόν να προτιμήσω και τι..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top