Φροντιστήριο Αγγλικών

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν γινεται γιατι το ECPE το διενεργουν Κυριακη και κολλητα με το ECCE.Το ιδιο weekend δηλαδη.
-----------------------------------------
Ooops χιλια συγγνωμη!
16 Μαίου 2010 ειναι το Cambridge CPE και μερα Κυριακη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary32

Νεοφερμένος

Η mary32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
οκ κατάλαβα. Επομένως 09/05/2010 φέτος το ECPE .
Ευχαριστώωωωωωω.

(όχι τίποτα άλλο να κανονίσω τις ώρες και την ύλη που θα προλάβω να διδάξω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ελα τωρα βρε συ για μια βδομαδα θα τα χαλάσεις.

ECCE=08/05/2010
ECPE=09/05/2010

FCE=15/05/2010
CAE/CPE=16/05/2010

EDEXCEL=22/05/2010

Αυτο ειναι το οριστικο(?) timetable του Μαιου 2010 για τις βασικες εξετάσεις!:)

Ευχαριστηση μου να σε βοηθήσω αγαπητή μου!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
πηγενε οπου θες εκτος απο ευρωγνωση...!!!!! μακρια απο ευρωγνωση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elefantaki07

Νεοφερμένος

Η elefantaki07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Πολύ καλός τρόπος είναι οι ταινίες και τα βιβλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Πολύ καλός τρόπος είναι οι ταινίες και τα βιβλία.

Όσον αφορά τα βιβλία, συμφωνώ και επαυξάνω!!!

Όσον αφορά τις ταινίες, όμως, θα ήθελα να επισημάνω πως δεν είναι ένας φιλολογικά αποδεκτός τρόπος για να διατηρήσει κανείς επαφή με μια γλώσσα, τουλαχιτον με το formal vocabylary. στις ταινίες, ο λόγος δεν είναι πάντοτε τόσο προσεγμένος, όσο είναι ο λόγος ενός βιβλίου.

κατανοώ ότι οι ταινίες είναι ένας πρακτικός και εύκολος τρόπος περαιτέρω εξοικείωσης με μια ξένη γλώσσα, αλλά δεν είναι, κατά την ταπεινή μου άποψη, ο πιο ενδεδειγμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panoskomotineos

Νεοφερμένος

Ο panoskomotineos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
για σας παιδια μιποσ ξερει κανεις που μπορω να βρω mails παιδιων απο το εξοτερικο (αγγλοφονων χορων) απο ηλικιεσ 13 εωσ και 15 για να εξασκισω τα αγγλικα μου??? :( :( :( :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
www.flo-joe.com
Εδω αν μπεις στο φορουμ θα βρεις πολλα ατομα να ψαχνουν για ατομα για να εξασκησουν τα αγγλικα τους.
Απο FCE-CPE level.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
για να διατηρησετε την επαφη με τα αγγλικα ενα πολυ καλο site is: www.engvid.com
εγω προσωπικα εχω καλυψει καποια κενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Μιας και πήρα το proficiency, δεν πρόκειται να ξανακάνω μάθημα αγγλικών και με έχει κυριεύσει ένας φόβος ότι θα τα ξεχάσω όλα. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον τρόπο ώστε έτσι να κρατήσω καλή επαφή με τα αγγλικά; Γιατί είναι πολύ άδικό ότι έχεις μάθεις μέσα σε 7 χρόνια να το ξεχάσεις σε 1. Έτσι δεν είναι;

αγγλικες ταινιες ή αμερικανικες τεσπα...αγγλικα τραγουδια και καποιο αγγλικο βιβλιο με θεμα που να σου αρεσει ....τι θα ελεγες να κανεις ιδιαιτερα σε παιδια?ετσι αποκλειεται να τα ξεχασεις....και να θες δηλαδη!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ασχολήσου με την Αγγλική κουλτούρα στον ελεύθερό σου χρόνο, προσπάθησε να παρακολουθήσεις ταινίες χωρίς ελληνικούς υπότιτλους, άκου τραγούδια & τα συναφή όπως ανέφεραν και οι από πάνω, αλλά μην αρκεστείς σ'αυτό.. διάβαζε πολλή λογοτεχνία, κράτα επαφές με αγγλόφωνους κοντά στην ηλικία σου, μπαίνε και σε fora που και που.. αν όμως εκεί μιλάνε chatspeak πάρε δρόμο αμέσως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Δυστυχώς αυτό που λες https://ischool.e-steki.gr/member.php?u=6236 djimmakos ισχύει τις πιο πολλές φορές.Όντως είναι πολύ άδικο.
Για να μην τα ξεχάσεις θα πρέπει να ασχοληθείς αν όχι συστηματικά ,αρκετά πολύ με τα αγγλικά ..
Γιατί και εγώ ακριβώς το ίδιο σκεφτόμουν με εσένα όταν τα σταμάτησα ,δεν ασχολήθηκα γιατί νόμιζα οτι δεν θα τα ξεχάσω (γιατί μου φαινόταν αδιανόητο να ξεχάσω μαι γλώσσα που διδάσκομαι τόσα χρόνια )και τσουπ! μέσα σε ένα χρόνο αντιλήφθηκα οτι όλα αυτά που χα μάθει τα είχα ξεχάσει και κάθε φορά που πάω να χρησιμοποιήσω τα αγγλικά το βλέπω όλο και πιο έντονα..
Για αυτό θα σου προτείνω αυτό που έχω αρχίσει και εγώ να κάνω για να μην βρεθείς στην θέση μου (πράγμα που δεν το πιστεύω γιατί εσύ απο την αρχή πήγες να το προλάβεις ) ,συγνώμη αν πω ξανά πράγματα που έχουν πει κ άλλοι..
Κατ αρχήν ξεκίνα να βλέπεις ταινίες αγγλόφωνες χωρίς υπότιτλους ,αλλά φρόντισε να την δεις όλη μην ξεκινήσεις για ένα τεταρτο και μετά τα παρατήσεις ,στην συνέχεια διάβαζε ξένες εφημερίδες (κυκλοφορούν σε καταστήματα συχνά που είναι κοντά σε λιμάνια ή αεροδρόμια ) ,ξένα βιβλία λογοτεχνικά και στο μάθημα των αγγλικών στο σχολείο να συμμετέχεις μην το υποτιμάς!
Όταν ακούς κάποιο ξένο τραγουδι άκου προσεκτικά τα λόγια του μην σε συναπάρει η μελωδία .
Μίλα στα αγγλικά με φίλους ,χρησιμοποίησε τα topics στα οποία μιλάνε αγγλικά και προσπάθησε να εκμεταλλεύεσαι κάθε ευκαιρία με τουρίστες (και τουρίστριες ειδικότερα:D) .
Αυτάαα ελπίζω να βοήθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stamoulisp

Νεοφερμένος

Ο Stamoulisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παρακαλω πολυ οποιος ειχε σοβαρα προβληματα με την Ευρωγνωση, ας μου στειλει μηνυμα στο stamoulisp@yahoo.com. Ο λογος ειναι οτι βρισκομαι σε αντιδικια με καποιο απο αυτα. Και θελω να ξερω τα προβληματα που αντιμετωπισαν. Υπαρχει περιπτωση να το κανουν σκοπιμως. Εαν ναι πρεπει οπωσδηποτε να βγει στην επιφανεια. Οσοι εχουν σοβαροτατο προβλημα να με παρουν στο **********. Μιλαω για σοβαροτατο προβλημα το οποιο δεν επιδεχεται την πλακα. Για αυτο δινω και το κινητο μου.

Σημειωση της ΟΔ:Θα πρέπει να αποφευγονται ευαίσθητα προσωπικα δεδομενα όπως αριθμοι κινητων τηλεφωνων κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
τι να σου πω...ειχα παει καποτε στην ευρωγνωση,δεν φτανει που σε βαζουν να υπογραψεις ενα σωρο χαρτια λες και θα τους κλεψεις,οι υπηρεσιες που σου προσφερουν ειναι μηδαμινες σε σχεση με αυτα που υποτιθεται πως λενε οτι προσφερουν.Προσωπικα,μια χρονια πηγα μονο,καταλαβα τη μ@#%# τους και εφυγα,παλι καλα που η καθηγητρια ηταν καλη και τωρα κανω προφ ιδιαιτερα μαζι της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
δηλ., τι προβλήματα έχει;
σκέφτομουν κάποιο διάστημα να πήγαινα εκεί για proficiency

αυτό με τις υπογραφές είναι κουλαμάρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stamoulisp

Νεοφερμένος

Ο Stamoulisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
σε ποια ευρωγνωση πηγες? Εννοω σε ποια περιοχη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
1300 μονο για Michigan?Λίγο τσιμπημένη μου φαίνεται....Πέρσυ τελείωσα τα Αγγλικά σε ένα τοπικό φροντιστήριο,με πολύ καλό όνομα.(αλλά δεν είναι αλυσίδα στη υπόλοιπη Ελλάδα), και έκανα 7-8 ώρες την εβδομάδα και για Cambridge και για Michigan (Proficiency πάντα)...Γύρω στα 1600 συνολικά...Από τα 12 παιδια που έδωσαν Michigan το πήραν τα 10, και από τα 4 παιδιά που έδωσαν Cambridge το πήραν όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnie2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Παιδες μπορείτε να μου προτείνεται καποιο φροντιστήριο ή ατομο για ιδιαίτερα πάνω στα Αγγλικά?
1)Το τμήμα να μην ξεπερνάει τα 3 ατομα(φροντιστηριο)
2)Να κάνουν η να κάνει πραγματικά καλή δουλειά και όχι μονο να διαφημίζεται καλά
3)Να δίνει μεγάλη βάση στο Speaking
Θέλω άτομα που πραγματικά κατέχουν τα Αγγλικά στο speaking.Να έχουν την προφορά τους.
Και γενικά από προσωπική εμπειρία εαν έχετε πείτε μου.
ΥΓ1.Είμαι αρχάριος.Δηλαδή θα με πάρει και θέλω να με φτάσει μεχρι το Γ2.Δεν έχω κανένα πτυχίο αγγλικής γλώσσας.
ΥΓ2.Κέντρο θεσσαλονίκης μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elekati

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Γεια σου Γιάννη!

Ένα καλό φροντιστήριο ενηλίκων είναι το Lord Byron στη Διαγώνιο, αλλά θα μπορούσες να απευθυνθείς και στην ΕλληνοΑμερικανική Ένωση (Φράγκων 14) που τρέχουν κατα καιρούς, ανάλογα με τη ζήτηση, τμήματα ενηλίκων.

Αν και στην περίπτωσή σου θα σου πρότεινα να αρχίσεις με ιδιαίτερα, ώστε να προχωράτε με πιο γρήγορους ρυθμούς, ανάλογα βέβαια με τη διάθεσή σου για διάβασμα.

Έχεις θέσει έναν αρκετά δύσκολο στόχο, οπότε να υπολογίζεις και αρκετά χρόνια δουλειάς και μαθημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnie2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Mιλάμε μέσω πμ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top