Φροντιστήρια στον Πειραιά

bessy

Νεοφερμένος

Η bessy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό θα σου πρότεινα κι εγώ. Το τηλέφωνό είναι: 210 41 10 611
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eleni Oooo

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Λοιπόν το θετικο κλασικο ειναι παρα πολυ καλο... τουλάχιστον απο φιλολόγους σκιζει, απ'οτι ξερω, γιατι ο κολλητος μου κανει ιδιαιτερα με 3 καθηγητες απο εκει κι εχω ακουσει τα καλυτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irene

Νεοφερμένος

Η irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον όλων σας. Οι πληροφορίες σας ήταν πολύτιμες. Τις μεταβίβασα στην οικογένεια, η οποία θα αποφασίσει. Με την ευκαιρία, παρακαλώ, επιτρέψτε μου να εκφράσω την άποψή μου, για το πώς θεωρώ ότι σε γενικές γραμμές πρέπει να λειτουργεί ένα φροντιστήριο: 1. δεν πρέπει να υποκαθιστά, να αντικαθιστά ή να αναιρεί το σχολείο, αλλά να βρίσκεται σε συμπληρωματική προς αυτό σχέση, 2. πρέπει να ενισχύει και να στηρίζει ηθικά και ψυχολογικά τους μαθητές, να τους ενθαρρύνει στην οργάνωση της γνώσης και στην αυτοπεποίθηση, να τους προσφέρει κάθε δυνατή ευκαιρία ελεύθερης έκφρασης, να τους τονώνει τη θέληση για αγωνιστικότητα, και 3. να καλλιεργεί κλίμα αμοιβαίας εμπιστοσύνης. Στην ανάγκη, να συμβουλεύεται ειδικούς για επιμέρους προβλήματα των παιδιών και να παραπέμπει γονείς και μαθητές σ' αυτούς, όταν, βέβαια, συντρέχουν λόγοι. Και όλα αυτά, χωρίς να υποτιμά το έργο και το ρόλο του εκπαιδευτικού του δημόσιου σχολείου. Αν, όμως, ο όποιος υπέυθυνος (?) ιδιωτικός φορέας δείχνει ξεκάθαρα ότι ενδιαφέρεται πρωτίστως για το κλείσιμο όσο το δυνατόν περισσότερων ωρών διδασκαλίας, δημιουργώντας κλίμα τρόμου στο γονιό και στο μαθητή με την απειλή ότι, αν δεν κάνει όλα τα μαθήματα, ακόμα και εκτός κατεύθυνσης, δεν θα θα τα καταφέρει, για μένα είναι μόνο επιχειρηματίας. Και αν ακόμα συνεργάζεται με τους καλύτερους καθηγητές της χώρας, είναι αποτυχημένος στη συνείδησή μου. Οι πολλές επιτυχίες των υποψηφίων είναι αριθμοί, που του εξασφαλίζουν περισσότερη πελατεία και τον καθιερώνουν στην αγορά. Αλλά αυτό και μόνο μου προκαλεί λύπη, γιατί τα παιδιά δεν είναι εμπόρευμα, όπως η γνώση δεν προσμετράται με αριθμούς σε λογιστικά βιβλία. Κι εξάλλου, η πείρα μου στα πανεπιστήμια με δίδαξε και εξακολουθεί να μου αποδεικνύει καθημερινά ότι η επιτυχία στις πανελλαδικές θα μείνει χωρίς αντίκρισμα, όταν το παιδί δεν έχει μάθει πρώτα απ' όλα να στηρίζεται στην κριτική σκέψη. Θα εξελιχθεί σε ένα ακόμα πτυχιούχο χωρίς προσωπικότητα ή, αλλιώς, σε ένα παπαγάλο όσων άλλοι πριν από αυτόν παπαγάλισαν, χωρίς την ικανότητα να προσθέσει ή να αφαιρέσει κάτι, όπως λέμε και στο δικαστήριο. Όμως, σήμερα, που όλα ιδιωτικοποιούνται με ταχύτατες και συνοπτικές διαδικασίες, η προσωπικότητα έχει τον πρώτο λόγο. Το φροντιστήριο οφείλει να προετοιμάζει τα παιδιά του για όσα τα περιμένουν στο πανεπιστήμιο αλλά και μετά από αυτό. Ποιος εξηγεί τί ακριβώς γίνεται στο αμφιθέατρο, ποιος οργανώνει μια επίσκεψη σε ώρα πανεπιστημιακής παράδοσης, πώς ψάχνουμε μια βιβλιογραφία (στην εποχή της αλεσμένης τροφής), πώς κατακτιέται ή γνώση; Πόσοι καθηγητές φροντιστές επιδιώκουν να επιμορφώνονται και να διευρύνουν τις γνώσεις τους; Ή, μήπως, μόνο στους εκπαιδευτικούς του δημόσιου τομέα χρεώνεται αυτό το καθήκον; Πόσοι έχουν εγκλωβιστεί αποκλειστικά στη σχολική ύλη; Σε πανεπιστήμια της χώρας προωθείται σχέδιο, σύμφωνα με το οποίο ο φοιτητής θα έχει τη δυνατότητα να επιλέγει κατά την κρίση του μαθήματα άλλων σχολών, όταν αυτά εμπλουτίζουν και συμπληρώνουν τα μαθήματα του κλάδου του. Π.χ. Πολιτικές Επιστήμες-Παιδαγωγικά-Φιλολογία-Ιστορία/Αρχαιολογία-Νομική-Φιλοσοφικές & Κοινωνικές σπουδές κ.λ.π. Μιλάμε για το διαθεματικό πανεπιστήμιο. Κι ενώ γίνονται τέτοιες ζυμώσεις, οι καημένοι οι μαθητές έχουν πειστεί ότι πρέπει να εξοντώνονται, ακριβώς επειδή ανάμεσα στα 15 και στα 18 τους κάποιοι -αν και όχι όλοι, ευτυχώς- φροντίζουν να τα παγιδεύουν με απειλητικές προειδοποιήσεις αποτυχίας και ανασφάλειας. Το πρόβλημα είναι ότι όταν λένε "αποτυχία", εννοούν τη μη εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση. Λάθος. Η αποτυχία έχει ήδη προδιαγραφεί όταν δεν ξέρεις τί θέλεις, γιατί κάνεις αυτό που κάνεις, τί σημαίνουν για σένα -και όχι για τους άλλους- οι επιλογές σου και, εντέλει, όταν δεν μπορείς να αναγνωρίσεις τον εαυτό σου ανάμεσα στο πλήθος. Ναι, το φροντιστήριο χρειάζεται, όταν πραγματικά είναι απαραίτητο. Έχει προσφέρει και θα συνεχίσει να προσφέρει τις υπηρεσίες του, μόνο που σ' ένα κόσμο πτώσεων και εκπτώσεων, χρειάζεται προσοχή για να μην ξαστοχήσει. Σας ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον και τη συμμετοχή σας και εύχομαι τα καλύτερα για όλους σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizz_Mpempa

Νεοφερμένος

Η Mizz_Mpempa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδια οσοι ξερουν απο πειραια..ποιο πιστευετε οτι ειναι το καλυτερο φροντιστηριο για θετικη..ο θεσμοσ η το οροσημο?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Λοιπόν γνωρίζοντας πολύ καλά για τα φροντιστήρια θα έλεγα ότι αυτό που προτιμά η πλειοψηφία των άριστων μαθητών από το σχολείο μου με βλέψεις για Ιατρική,ΗΜΜΥ,Πολ.Μηχ κτλ είναι το Θετικό. Τα χρήματα είναι 400 ευρώ το μήνα σε μικρά group που μάλιστα μπορείς και να τα οργανώσεις με φίλους του επιπέδου σου δηλ. προχωρημένου-μέτριου κ.ο.κ..Αφού να καταλάβεις τόσο πολλές είναι οι εγγραφές παιδιών που θέλουν Ιατρική που έχουν δημιουργήσει group για Ιατρική! Πάντως παρόλο που μου πρότειναν φίλοι μου να πάω μαζί τους σε group εγώ θα παραμείνω στα ιδιαίτερα καθώς οι ώρες είναι εξοντωτικές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά!

Σκέφτομαι να γραφτώ σε κάποιο φροντιστήριο όταν είναι να αρχίσουν οι τελικές επαναλήψεις (τελη Μάρτη- αρχές Απρίλη). Είμαι θετική κατεύθυνση και μένω Πειραιά (Χατζηκυριάκειο ) και θα ήθελα να μου προτείνετε όσοι ξέρετε φροντιστήρια . Ξέρω τον Πουκαμισά αλλά ο ξάδελφος μου λέει καλύτερα να τον αποφύγω για πολλούς λόγους.

Ευχαριστώ !!


Edit:Βρήκα αυτή τη σελίδα με φροντ.
https://www.gopeiraias.gr/index.php?cPath=27_311
Τα παρακάτω με εξυπηρετούν από θέμα απόστασης ( σχετικά :/ ):

Πλαίσιο-Θετικό

Θεμέλιο

Ομόκεντρο

Προοπτική

Ανέλιξη


Το θέμα είναι οτι δεν ξέρω τιποτα γι'αυτά. Δηλαδή ούτε αν είναι καλά, ούτε τι επίπεδο τμήματα εχουν ,τιμές κτλ.
Οπότε θα το εκτιμούσα αν κάποιος ήξερε κάτι παραπάνω να μου δώσει τα φώτα του! :book::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Σκέφτομαι να γραφτώ σε κάποιο φροντιστήριο όταν είναι να αρχίσουν οι τελικές επαναλήψεις (τελη Μάρτη- αρχές Απρίλη). Είμαι θετική κατεύθυνση και μένω Πειραιά (Χατζηκυριάκειο ) και θα ήθελα να μου προτείνετε όσοι ξέρετε φροντιστήρια....
.
Δηλαδή, δεν έκανες καθόλου μάθημα ως τώρα και σκέφτεσαι να πας σε φροντιστήριο για 1½ μήνα? Αν συμβαίνει αυτό, η γνώμη μου είναι ότι κάτι τέτοιο δεν πρόκειται να σε οφελήσει. Ακόμα και επαναλήψεις να αρχίζουν σε όλα τα μαθήματα, το τμήμα θα έχει τον δικό του ρυθμό στον οποίο δεν θα προλάβεις να ενταχθείς. Αν θέλεις επαναλήψεις για τόσο μικρό χρονικό διάστημα, μόνη λύση που βλέπω είναι να κάνεις ιδιαίτερα. Ακόμα και αν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα, για 1½ μήνα το κόστος δεν θα είναι υπερβολικό.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι με έστειλες λίγο...:( :'(

....αλλά βλέπω οτι έχεις δίκιο κ θα είναι δύσκολο.Δεν ξέρω από που αντλώ αυτή την ουτοπική αισιοδοξία οτι θα μπορέσω να προσαρμοστώ.

Οπως κ να'ναι θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofos xD -11-

Νεοφερμένος

Ο sofos xD -11- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καποιος που να ξερει απο φροντιστηρια στον Πειραια , θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα αν μου προτεινε καποιο αξιολογο φροντιστηριο .Του χρονου δινω πανελλαδικες , ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση και δεν εχω ιδεα απο φροντιστηρια που να αξιζουν.. Παντως δεν θελω πουκαμισα και συμβολη επειδη πανε φιλοι μου και 8εωρω καλυτερο να μην παω στα ιδια μ΄ αυτους.. Καμια ιδεα ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λεανδρος

Νεοφερμένος

Ο λεανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πήγαινα ορόσημο.Πολύ καλό,ήμουν φίλος με τους καθηγητές και μου έμαθαν πάρα πολλα πράγματα.Είναι εξαιρετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joan_0637

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εγώ πήγαινα στο "επίκεντρο" στον Πειραιά..για τιμές δεν θυμάμαι,αλλά είναι πολύ καλό στα θετικοτεχνολογικά.
Αυτό που με βοήθησε περισσότερο ήταν το ότι οι καθηγητές είναι πραγματικά δίπλα σου και δεν σε βλέπουν σαν πελάτη της επιχείρησής τους όπως πολλά φροντιστήρια franchise!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos512

Νεοφερμένος

Ο Panos512 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγώ πήγαινα στην Συμβολή (τεχνολογική κατεύθυνση) .. πιστεύω ίσως το καλύτερο φροντιστήριο στον Πειραιά.. εκπληκτικοί καθηγητές και πολύ καλό κλίμα.. το συστήνω ανεπιφύλακτα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apost

Νεοφερμένος

Ο apost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ πήγα στο Νέο φροντιστήριο στην καλλίπολη και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Οι καθηγητές, οι αίθουσες και γενικότερα η οργάνωση ήταν πάρα πολύ καλή. έχουν μεγάλη εμπειρία και τα βιβλία τους είναι άξογα. από τιμή νομίζω κοντά στα 350€ με όλα μέσα ούτε ευρώ δεν ζήτησαν από τους γονείς για παραπάνω ώρες κτλ.
δες τη σελίδα του ομίλου https://www.neo.edu.gr ή μπες στη σελίδα του φροντιστηρίου https://neopeiraia.blogspot.com/

ελπίζω να σε βοήθησα αρκετά καλή συνέχεια και καλή επιτυχία!!!!

να πας στο νέο φροντιστήριο Μαυροκορδάτου 37 Καλλίπολη, καλοί καθηγητές και νορμάλ τιμές!!!

Γεια σας παιδια παω θετικη κατ., και φετος θα παω Γ λυκειου.Θα μπορουσε καποιος να μου πει ενα καλο φροντηστηριο στον πειραια που να εχει καλους (φυσικομαθηματικος γιατι ειμαι πολυ πολυ χαλια σʼαυτα τα δυο μαθηματα) και αν γινεται και χημικο.(εχω ρωτησει αυτην την ερωτηση σ'ενα αλλο θρεντ αλλα δεν πηρα πολλες απαντησεις γι'αυτο εφτιαξα αυτο το θεμα.)

Παω ηδη σε ενα για καλοκαιρινα μαθηματα αλλα
δεν ειναι και τοσο καλοι οι καθηγητες που μου ετυχαν στην φυσικη-μαθηματικα οσο θα ηθελα (εχω ηδη χαλια καθηγητες που μου διδασκουν αυτα τα μαθηματα στο σχολειο και δεν χρεαιζομαι κι αλλους). Νιωθω τυψεις να ξοδευω λεφτα και δεν τα εξηγουν καλυτερα απο τους καθηγητες μου στο σχολειο.Θελω να περασω του στοχους μου (οι οποιο ειναι υψηλοι) παρολο που υπαρχουν δυσκολιες γιʼαυτο θελω να μου προτεινεται διαφορα πολυ καλα φροντηστηρια στον πειραια ειδικα σʼαυτα τα μαθηματα (κι αν γινεται να μην ειναι πανω απο 300 ευρω τα χειμερινα μαθηματα τον μηνα).


Ευχαριστω πολυ.:thanks:
Σου προτείνω να πας στο Νέο φροντιστήριο σην Καλλίπολη 2130313307
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

apost

Νεοφερμένος

Ο apost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Να πας στο Νέο Φροντιστήριο Γ. Θεοτόκη & Μαυροκορδάτου 37 τηλ. 2130313307 και θα με θυμηθείς!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SilverLining

Νεοφερμένος

Η SilverLining αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Καλησπέρα! Ξέρει κανείς κάποιο καλό φροντιστήριο στον Πειραιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChristinaZck

Νεοφερμένος

Η ChristinaZck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγώ ψάχνω για φροντιστήριο τεχνολογικής στον Πειραιά, για Β' Λυκείου προς το παρόν, αλλά αρκετά καλό ώστε να συνεχίσω με το ίδιο και στην Γ' λυκείου. Μένω Μαρίνα Ζέας, αλλά θα πηγαίνω σε κεντρικό (Δημοτικό θέατρο και γύρω περιοχή). Έχω ψάξει αρκετά, αλλά αυτό που μου λείπει είναι αμερόληπτες απόψεις από τους ίδιους του μαθητές, όχι από ιδιοκτήτες και καθηγητές. Μέχρι στιγμής έχω καταλήξει σε δύο φροντιστήρια που θέλω οπωσδήποτε να δω, το Σύνολο (κυρίως μετά από παρότρυνση φίλης) και τη Συμβολή, μιας και εδώ διάβασα κάποια καλά σχόλια (αν και η ιστοσελίδα τους δεν βοηθάει και πολύ). Θα ήθελα να ακούσω απόψεις για οποιοδήποτε φροντιστήριο Τεχνολογικής/Θετικής. Πώς ήταν η γενικότερη εμπειρία, οι τιμές, οι καθηγητές (συνεργάσιμοι; βοηθητικοί ή σε έβλεπαν σαν πελάτη;), ο χώρος, τα τμήματα, φυσικά το μάθημα, και εν τέλει το αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasisglyfada

Νεοφερμένος

Ο thanasisglyfada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημέρα,
Αν και μένω Γλυφάδα, 2 φίλοι που μένουν Πειραιά λένε τα καλύτερα για 'Σύνολο' και 'Πρωτείον'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Σαν Πειραιώτης έχω ακούσει για το "ΣΥΝΟΛΟ" τα καλύτερα από πολλά παιδιά, αλλά και για τη "ΣΥΜΒΟΛΗ" και το"ΘΕΣΜΟ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vitsalis

Νεοφερμένος

Ο vitsalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα. Μόλις έκανα εγγραφή στο forum και μετά απο μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα οτι όλα τα posts περι αυτού του θέματος είναι αρκετά παλιά. Οπότε δημιούργησα ένα καινούριο.

Λοιπόν λίγα λόγια για εμένα. Είμαι μαθητής της Β Λυκείου. Δεν έχω πάει ποτέ ξανά σε φροντιστήριο. Είμαι αρκετά καλός στο να μαθαίνω πράγματα μόνος μου.
Ύλη που έχω καλύψει:
[1]Μαθηματικά
-Αλγεβρά, Paul Dawkins
-Γραμμική Άλγεβρα, Paul Dawkins
-Ανάλυση 1, Paul Dawkins
-Ανάλυση 2 (τα 2 πρωτα κεφαλαια), Paul Dawkins
[2]Φυσική
-8.01, Walter Lewin MIT
[3]Πληροφορική
-Μέτρια γνώση αλγορίθμων. (Βασείς δεδομένων, καποιους προχωρημένους αλγορίθμους)

Τι ψάχνω:
Ένα φροντιστήριο που να μου δίνει πολλές ασκήσεις να λύσω, καλούς καθηγητές με υπομονή που να μπορουν να μου δείξουν την σωστή κατεύθυνση. Επίσης λίγος ανταγωνισμός δεν θα με πείραζε :D

Προτάσεις; Ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraia

Νεοφερμένος

Η maraia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ψάxνω ένα φροντιστήριο στο κέντρο του Πειραιά για τεχνολογική κατεύθυνση για να ξεκινήσω καλοκαιρινή προετοιμασία. Επειδή δεν αντέχω τα δήθεν και δεν περισσεύουν και τα χρήματα, θέλω να μου πείτε ένα φροντιστήριο με πολύ καλούς που νοιάζονται καθηγητές και με χαμηλά δίδακτρα!!! Ζητάω πολλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top