Φοιτητικό σπίτι στα Ιωάννινα

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Eντάξει βρε παιδιά, μην τσακωθούμε κι όλας.
Ο καθένας βλέπει τα πράγματα από άλλη οπτική γωνία.
Προφανώς όσοι προέρχονται από μεγαλύτερες πόλεις τους ξενίζει η επαρχία. Φυσικό είναι.
Άλλοι την ερωτεύονται την πόλη με όλο τον ρομαντισμό και την μελαγχολία της. Και από παλιότερους φοιτητες προσωπικά έχω ακούσει τα καλύτερα. Και (ίσως να 'ναι και τυχαίο) οι Γιαννιώτες που έτυχε να γνωρίσω είναι οι πιο υπέροχοι άνθρωποι.

Μ' όλα αυτά που λέτε αισθάνομαι ως το πιο ηλίθιο άτομο εν Ελλάδι που περνούσε ΚΑΙ Αθήνα ΚΑΙ Θεσσαλονίκη και δήλωσε 1η & μοναδική επιλογή Γιάννενα. Παρ' όλο που η Θεσσαλονίκη είναι 45 λεπτά από εδώ.

Kαι γω γιαννενα ηθελα,αλλα ειχα σπιτι στη θεσσ.Αλλιως ντουγρου για κει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Kαι γω γιαννενα ηθελα,αλλα ειχα σπιτι στη θεσσ.Αλλιως ντουγρου για κει.:P

Είπες για τιμές Ιωαννίνων. Υποθέτω δεν έχεις αντιληφθεί για τι πόλη μιλάμε. :rolleyes:

Κατά τα λοιπά, στα χωράφια σου, τα Γιάννενα υπερτερούν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
παιδια και εγω βρηκα σπιτι στην αβερωφ κατω απο 200 ευρω!!νταξει δεν ειναι επιπλωμενο αλλα σιγα σιγα θα επιπλωθει...:)
Μπράβο. Και τώρα αρχίζει το καθάρισμα:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Μπράβο. Και τώρα αρχίζει το καθάρισμα:D:P

Kαλή υπομονή. :/:

Πάντως μερικούς δεν μπορώ να σας καταλάβω. Γιατί σας φαίνεται τόσο παράξενο το γεγονός ότι υπάρχουν και άτομα που δεν "εκτιμούν" τη ζωή στα Γιάννενα; :hmm: Περιμένετε δηλαδή να λέμε πόσο γαμάουα πόλη είναι; Ε αφού δεν είναι για "εμάς". Κι εμένα μου λένε πολλά άτομα ότι προτιμούν την "Χι,Ψι πόλη" από τη Θεσσαλονίκη (που προσωπικά λατρεύω), και δεν με ξυνίζει καθόλου. Γούστα είναι αυτά. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Προσωπικά δεν με ξενίζει. Αντίθετα η ιδιοσυγκρασία του καθενός διαφοροποιεί και τον τρόπο με τον οποίον ο καθένας βιώνει τη ζωή σε μια πόλη. Σαν τους άνθρωπους, κάποιον που εγω πχ λατρεύω ο άλλος μπορει να τον μισεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSrch

Νεοφερμένος

Ο GeoSrch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Λετε τετοια εποχη να μπορω να βρω σπιτι??αν δεν παρω εστια θα ψαξω....συμφερει να παω σε μεσιτικο γραφειο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Λετε τετοια εποχη να μπορω να βρω σπιτι??αν δεν παρω εστια θα ψαξω....συμφερει να παω σε μεσιτικο γραφειο??

Μια κοπέλα πάντως βρήκε στα σεισμόπληκτα, πολύ ωραίο 240. Βασικά δεν χάνεις και τίποτα να πας. Αν σ' αρεσει κατι και κλείσεις, τότε θα δώσεις μισό νοίκι. Αν όχι ο κύριος δεν πληρώνεται. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSrch

Νεοφερμένος

Ο GeoSrch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Μια κοπέλα πάντως βρήκε στα σεισμόπληκτα, πολύ ωραίο 240. Βασικά δεν χάνεις και τίποτα να πας. Αν σ' αρεσει κατι και κλείσεις, τότε θα δώσεις μισό νοίκι. Αν όχι ο κύριος δεν πληρώνεται. :D
ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
το αγορι μου ειναι γιαννιωτης! :p ν ανησυχω??? :p χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
το αγορι μου ειναι γιαννιωτης! :p ν ανησυχω??? :p χαχαχα
Δεν έχεις ανησυχήσει ακόμη; :P

Τέσπα ο καθένας με τις απόψεις του. Εγώ προσωπικά έχω ξαναπεί στο θέμα τη γνώμη μου για τα Γιάννενα.
Όμορφη πόλη. Έχει μαγαζιά και μέρη για να περάσει η ώρα σου. Αλλά όχι κάτι άλλο.
Σπουδάζεις,τελειώνεις και φεύγεις. Αυτό.
Όσο ήμουν εκεί δεν ένιωσα ποτέ να βαριέμαι,αλλά όχι ότι τρελαινόμουν κιόλας.

Σχετικά με τους ανθρώπους,δεν έχω καλές εμπειρίες. Πολύ εκμετάλλευση. Άπειρο κουτσομπολιό.
Καθόλου ανοιχτοχέρηδες επίσης. Δηλαδή θα πάς σπίτι τους,και μόνο που δεν θα σε βάλουν να πληρώσεις και το φαί σου.
Στη Θεσσαλονίκη και γενικά βόρεια Ελλάδα δεν είμαστε έτσι. Εγώ τουλάχιστον είχα συνηθίσει αλλιώς σε σχέση με αυτά που συνάντησα στα Γιάννενα.
Βέβαια είναι ανάλογα και σε τι άτομα θα πέσεις. Αλλά εγώ αυτά είδα από προσωπικές εμπειρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Σχετικά με τους ανθρώπους,δεν έχω καλές εμπειρίες. Πολύ εκμετάλλευση. Άπειρο κουτσομπολιό.
Καθόλου ανοιχτοχέρηδες επίσης. Δηλαδή θα πάς σπίτι τους,και μόνο που δεν θα σε βάλουν να πληρώσεις και το φαί σου.
Στη Θεσσαλονίκη και γενικά βόρεια Ελλάδα δεν είμαστε έτσι. Εγώ τουλάχιστον είχα συνηθίσει αλλιώς σε σχέση με αυτά που συνάντησα στα Γιάννενα.
Βέβαια είναι ανάλογα και σε τι άτομα θα συναντήσεις. Αλλά εγώ αυτά είδα από προσωπικές εμπειρίες.

Δεν φαντάζεσαι πόόόόσο πολύ σε καταλαβαίνω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Στην Θεσσαλονίκη πίνουμε χωρίς λεφτά τι με λες τώρα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Μην ανοίγετε πληγές!
Θεσσαλονίκη και ξερό ψωμί! <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Μην ανοίγετε πληγές!
Θεσσαλονίκη και ξερό ψωμί! <3

εσυ δν ηθελες να ξεφυγεις απ τν θεσ/νικη γενικοτερα??? :p

παντως ρε σεις παιδια μν γενικευετε..παντου υπαρχουν καλοι κ κακοι ανθρωποι....δεν ειναι ολοι ετσι...κι εγω στα γιαννενα σπουδαζω και ναι υπαρχουν πολλοι τσιγκουνηδες,αγενεις κ διαστροφικοι ανθρωποι...αυτο ομως δν σημαινει πως τους βαζω ολους στ ιδιο τσουβαλι...εχω γνωρισει μεχρι στιγμης πλ ενταξει ατομα που ειναι απο τα γιαννενα οπως εχω γνωρισει κ βορειοελλαδιτες πλ δηθεν,σνομπ κ κακιασμενους πραγματικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitrisk1993

Νεοφερμένος

Ο Dimitrisk1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δεν έχεις ανησυχήσει ακόμη; :P

Τέσπα ο καθένας με τις απόψεις του. Εγώ προσωπικά έχω ξαναπεί στο θέμα τη γνώμη μου για τα Γιάννενα.
Όμορφη πόλη. Έχει μαγαζιά και μέρη για να περάσει η ώρα σου. Αλλά όχι κάτι άλλο.
Σπουδάζεις,τελειώνεις και φεύγεις. Αυτό.
Όσο ήμουν εκεί δεν ένιωσα ποτέ να βαριέμαι,αλλά όχι ότι τρελαινόμουν κιόλας.

Σχετικά με τους ανθρώπους,δεν έχω καλές εμπειρίες. Πολύ εκμετάλλευση. Άπειρο κουτσομπολιό.
Καθόλου ανοιχτοχέρηδες επίσης. Δηλαδή θα πάς σπίτι τους,και μόνο που δεν θα σε βάλουν να πληρώσεις και το φαί σου.
Στη Θεσσαλονίκη και γενικά βόρεια Ελλάδα δεν είμαστε έτσι. Εγώ τουλάχιστον είχα συνηθίσει αλλιώς σε σχέση με αυτά που συνάντησα στα Γιάννενα.
Βέβαια είναι ανάλογα και σε τι άτομα θα πέσεις. Αλλά εγώ αυτά είδα από προσωπικές εμπειρίες.

Γενικά εγώ που μεγάλωσα στη Θεσπρωτία και έχω επισκεφθεί πάρα πολλές φορές τα Γιάννενα λόγω συγγενών και γενικά έχω γνωρίσει και αρκετούς Γιαννιώτες είτε από το σχολείο καθηγητές είτε από γνωστούς συγγενών, ελάχιστοι είναι αυτοί που πραγματικά συμπάθησα και είπα καλά λόγια... Οι περισσότεροι είναι όπως τους περιγράφεις (τσιγγούνιδες, συμφεροντολόγοι, τυχοδιώκτες, κουτσομπόλιδες κλπ). Σε σημείο να βγαίνεις σε μαγαζί χρόνια, να ξέρεις τους ιδιοκτήτες προσωπικά και μην έχουν κεράσει ούτε σφηνάκι... Σε σύγκριση με Θεσσαλονίκη που σπουδάζω καμία σχέση, άλλοι άνθρωποι εδώ πάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
γιαννιώτες κσι πελοποννήσιοι οι χειρότεροι των ελλήνων!!!! τους έχω ζήσει και τους δύο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickL

Νεοφερμένος

Ο NickL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Παιδιά γνωρίζεται μαγαζιά όπως kotsovvos, praktiker στα Ιωάννινα με ηλεκτρικές συσκευές που να έχουν online σελίδες και να πουλάν με δώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Παιδιά γνωρίζεται μαγαζιά όπως kotsovvos, praktiker στα Ιωάννινα με ηλεκτρικές συσκευές που να έχουν online σελίδες και να πουλάν με δώσεις;

ναι ,σιγα μην εχουν και ikea .Τα παραγγελνεις απο δω και στα πανε με μεταφορικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickL

Νεοφερμένος

Ο NickL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
ναι ,σιγα μην εχουν και ikea .Τα παραγγελνεις απο δω και στα πανε με μεταφορικη

Ξέρεις τώρα, η Αθήνα δεν είναι η μόνη πόλη της Ελλάδας.

Ikea-Kotsovolo-Praktiker έχουν τα Ιωάννινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ναι ,σιγα μην εχουν και ikea .Τα παραγγελνεις απο δω και στα πανε με μεταφορικη
γιατί να μην έχουν?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top