Φοιτητικό σπίτι στα Ιωάννινα

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Σύγκρινε την πελατεία (αριθμητικά και ηλικιακά) που έχει μια μπυραρία(σε συνολο 3-4;) στα γιάννενα και μια στη θεσσαλονίκη(στις δεν ξερω ποσες) και θα καταλάβεις γιατί υπάρχει η διαφορά στις τιμές(που θα'πρεπε να'ναι μικροτερη, αλλά και πάλι).

Δεν το είπα ειρωνικά πάντως το περι ομπρελιτσας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Σύγκρινε την πελατεία (αριθμητικά και ηλικιακά) που έχει μια μπυραρία(σε συνολο 3-4;) στα γιάννενα και μια στη θεσσαλονίκη(στις δεν ξερω ποσες) και θα καταλάβεις γιατί υπάρχει η διαφορά στις τιμές(που θα'πρεπε να'ναι μικροτερη, αλλά και πάλι).

Δεν το είπα ειρωνικά πάντως το περι ομπρελιτσας.

Εγώ βλέπω να γεμίζουν με ίδιας ηλικίας άτομα και οι μεν και οι δε. Και επειδή είναι επαρχιακή πόλη με λίγες μπυραρίες είναι δικαιολογημένο και λογικό να είναι οι τιμές στο θεό; Ίσα-ίσα που επειδή είναι τουριστική πόλη θα έπρεπε να κρατάει χαμηλά τις τιμές της για να είναι ανταγωνιστική. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Όταν στην θεσσαλονικη εχεις να επιλεξεις 15 περιοχες απο 5 μπυραριες η καθεμια, ο ενας θα χτυπαει τον αλλον στις τιμες. Όταν στα γιαννενα θα πας σε μια απο τις 5(; )ολης της πολης, θα τα σκασεις αν δε γουσταρεις να πιεις κατουρο. Επίσης, όταν φεύγουν οι φοιτητές μειώνεται κατα πολύ η πελατεία τους(στο γιάννενο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν γνωρίζεις, αλλά ας πούμε η μικρή η Hoegaarden κάνει 7ευρώ και στη Θεσσαλονίκη 4.
Πιες ελληνικες.Νομιζω εχουν σταθερη τιμη παντου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για πείτε βρε παιδιά, γιατί κι εγώ Γι'αννενα πέρασα, η οδός Μεσσολογγίου θεωρείται κοντά στο κέντρο; Περπατιέται; Πώς σας φαίνεται; Α και κάτι άλλο, είναι κοντά με την ΚΑ Φεβρουαρίου; Πόση ώρα;
Ρε με έφυγαν τα μαλλιά με τέτοια ακρίβεια. Δεν μπορούσα να βρω σπίτι ρε παιδί μου:mad:. Τα περισσότερα τα απέρριπτα τηλεφωνικά λόγω τιμής...
Αυτά με τα γραφεία τελετών που λέγατε, σε ποια οδό είναι; Γιατί περνούσα από ένα δρόμο(28ης Φεβρουαρίου νομίζω) κιέβλεπα όντως φουλ ανταγωνισμό!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Είμαι η μόνη εδώ μέσα που τα μισώ και θέλω να γυρίσω Θεσσαλονίκη. :/:
Όχι. Το 99% συμφωνεί μαζί σου. Το υπόλοιπο 1% είναι ντόπιοι. :P
Τις βροχές τις βρίσκω άπειρα ρομαντικές
Οι Γιαννιώτες που ξέρω είναι από τους πιο υπέροχους ανθρώπους που έχω γνωρίσει:)
Εντάξει, για την ακρίβεια συμφωνώ. Τα Γιάννενα δεν έχουν καταλάβει ότι έχουμε κρίση. Κάτι σα τα 7νησα στην Τουρκοκρατία :P:D
Σίγουρα μιλάμε για την ίδια πόλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
αχ ρε παιδια και εγω τα γιαννενα τα μισω για καποιο ανεξηγητο λογο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Γιατί όλοι τα μισείτε; Μην μας προδιαθέτετε αρνητικά πλιζ! Εγώ μια χαρά πάντως τα βρήκα και οι περισσότεροι που συνάντησα μου μίλησαν με τα καλύτερα λόγια για τα Γιάννενα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Γιαννενα ειχα παει 5ημερη φετος και ηταν πολυ ομορφα, ανετα ξαναπηγαινα!
Βεβαια αν εμενα 4 χρονια θα εκοβα φλεβα απ τη βαρεμαρα αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Παιδια,ασχετο,ημουν αυτες τις ημερες γιαννενα για σπιτι.Και μιλαμε οι τιμες δεν εχουν ΚΑΝ υποχωρησει.
Κατι πρεπει να γινει εκει:οταν ειναι λιγα τα σπιτια και τοσοι οι φοιτητες βαρανε στο κεφαλι.Στη θεσσαλονικη εχουν πεσει σε τραγικα επιπεδα.Βρισκεις ανετα,ο,τι θες.Εκει τιποτα.


Η ζωη ειναι ακριβη αλλα δεν σημαινει οτι δεν περνας καλα.

Γιαννενα ειχα παει 5ημερη φετος και ηταν πολυ ομορφα, ανετα ξαναπηγαινα!
Βεβαια αν εμενα 4 χρονια θα εκοβα φλεβα απ τη βαρεμαρα αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα. ;)

Αν εσυ νιωθεις βαρεμαρα σε μια πολη 100.000 κατοικων με 20.000 φοιτητες,να το κοιταξεις.Ειναι σοβαρο.

Αμαν,πια με αυτη την απαξιωση της υπαιθρου-μικροτερων πολεων.Ολοι βεροι αθηναιοι υποτιθεται οτι ειστε; ΠΦΦΦΦ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Αν εσυ νιωθεις βαρεμαρα σε μια πολη 100.000 κατοικων με 20.000 φοιτητες,να το κοιταξεις.Ειναι σοβαρο.

Αμαν,πια με αυτη την απαξιωση της υπαιθρου-μικροτερων πολεων.Ολοι βεροι αθηναιοι υποτιθεται οτι ειστε; ΠΦΦΦΦ.
Εαν παω απ την Αθηνα στα Γιαννενα πιστεψε με η αλλαγη ειναι τεραστια. Αλλο να εχεις καθε μερα 21425153 επιλογες και αλλο να εχεις να επιλεψεις αναμεσα σε goodys και backstage.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Αν πας απο μια πολη 4 εκατομμυριων,προφανως θα δεις διαφορα.Το να λες κοβω τις φλεβες μου,ειναι κομπλεξικο.Γκεγκε;

Αν πας απο το υπολοιπο,99%,της ελληνικης περιφερειας που δεν ειναι Αθηνα.μια χαρα θα τα βρεις.Ελλαδα δεν ειναι μονο αθηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Αν πας απο μια πολη 4 εκατομμυριων,προφανως θα δεις διαφορα.Το να λες κοβω τις φλεβες μου,ειναι κομπλεξικο.Γκεγκε;

Αν πας απο το υπολοιπο,99%,της ελληνικης περιφερειας που δεν ειναι Αθηνα.μια χαρα θα τα βρεις.Ελλαδα δεν ειναι μονο αθηνα.
Οκ τοτε μαλλον ειμαι κομπλεξικος επειδη περασα Αθηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Εχεις κοτσαρει διπλα ''το νομικης αθηνας'',οποτε το καταλαβα.Χαχαχαχαχα.Φανταζομαι περηφανεια η γιαγια σου για το που περασες και δη Αθηνα.

Ειλικρινα,αν δεν μπορεις να καταλαβεις τον απλουστατο συλλογισμο που εθεσα παραπανω στο δικαιο τι θα κανεις;

Ο κομπλεξισμος που σε διακατεχει,απορρεει απο το γεγονος οτι δηλωνεις Αθηνα ή κοψιμο φλεβων και οχι απο αυτο καθεαυτο,οτι περασες αθηνα.Αλλα,εσυ προφανως,μαινομενος απο το θριαμβο των πανελληνιων,θες να δηλωσεις Αθηνα και ξερο ψωμι.χαχαχαχα.

Υγ*Μαθε,αγαπητε,οτι ενα μεγαλο ποσοστο φοιτητων δεν επιλεγει αθηνα επειδη προφανως σε μια μικροτερη πολη,μπορει εξισου να χει ανεσεις-οχι και ολες,οκ- αλλα η ποιοτητα ζωης δεν συγκρινεται.Τη θεσσαλονικη που ΕΓΩ επελεξα και ας περνουσα Αθηνα δεν την αλλαζω για ολες τις Αθηνες και τις μεγαλουπολεις του κοσμου.Αλλη ποιοτητα ζωης.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Εχεις κοτσαρει διπλα ''το νομικης αθηνας'',οποτε το καταλαβα.Χαχαχαχαχα.Φανταζομαι περηφανεια η γιαγια σου για το που περασες και δη Αθηνα.

Ειλικρινα,αν δεν μπορεις να καταλαβεις τον απλουστατο συλλογισμο που εθεσα παραπανω στο δικαιο τι θα κανεις;

Ο κομπλεξισμος που σε διακατεχει,απορρεει απο το γεγονος οτι δηλωνεις Αθηνα ή κοψιμο φλεβων και οχι απο αυτο καθεαυτο,οτι περασες αθηνα.Αλλα,εσυ προφανως,μαινομενος απο το θριαμβο των πανελληνιων,θες να δηλωσεις Αθηνα και ξερο ψωμι.χαχαχαχα.

Υγ*Μαθε,αγαπητε,οτι ενα μεγαλο ποσοστο φοιτητων δεν επιλεγει αθηνα επειδη προφανως σε μια μικροτερη πολη,μπορει εξισου να χει ανεσεις-οχι και ολες,οκ- αλλα η ποιοτητα ζωης δεν συγκρινεται.Τη θεσσαλονικη που ΕΓΩ επελεξα και ας περνουσα Αθηνα δεν την αλλαζω για ολες τις Αθηνες και τις μεγαλουπολεις του κοσμου.Αλλη ποιοτητα ζωης.-
Οπως νομιζεις. Δε φαινεται να μπορεις να συζητησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Αμαν βρε παιδιά τι έχετε πάθει πια με την Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη, δεν λέω είναι πολύ όμορφα και εγώ δήλωσα Θεσ/νίκη στο μηχανογραφικό μου αλλά συνέλθετε δεν και οι μοναδικές πόλεις στην Ελλάδα. Οκ το θετικό είναι πως έχει πιο μεγάλες συναυλίες και φεστιβάλ αλλά είναι το λιγότερο, σε μια μικρή πόλη που έχει τις ανέσεις της μεγάλης πόλης νομίζω είναι καλύτερα, κανονίζεις για καφέ και μπορείς να πας με τα όμορφα ζουμερά ποδαράκια σου και όχι με αστικά, πλοία, αεροπλάνα και ταξί! :crazy:

Δεν σχολιάζω καν αυτό που λένε "δεν έχω επιλογές", τι επιλογές θέλεις μοσχαναθρεμμένο μου; :ropalo:Στα Γιάννενα δεν έχει κλαμπάκια; (έχει), δεν έχει ροκάδικα; (έχει), δεν έχει μπαράκια; (έχει) κτλ κτλ. Οκ δεν έχει 45 καφετέριες κάτω από το σπίτι σου αλλά μην μου κάνεις το κακομαθημένο επειδή δεν έχει για παράδειγμα, μακ ντοναλτς εκτός και αν η μάνα σου σε μεγάλωσε με μπεργκερ και κοκα-κόλα! Πω πω μου θυμίζουν κάτι "φίλους" μου που πέρασαν Αθήνα και νόμιζαν ότι πήγαν στη Ν.Υ. :knife:

Τέλος κάτσε να χαρείς τη πόλη που πέρασες και μη γκρινιάζεις, γιατί όσο μιζεριάζεις δεν θα βρεις ούτε ζαχαροπλαστείο .:console:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Το μοναδικο λογο που θα δηλωνα αθηνα θα ηταν επειδη ειναι κοντα στον πειραια και κοντα στο φαληρο οπου ειναι το γηπεδο καραισκακης χοχο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Εαν παω απ την Αθηνα στα Γιαννενα πιστεψε με η αλλαγη ειναι τεραστια. Αλλο να εχεις καθε μερα 21425153 επιλογες και αλλο να εχεις να επιλεψεις αναμεσα σε goodys και backstage.

Και ποιος σου ειπε οτι δεν υπαρχουν επιλογες στα Γιαννενα???Μπορει οντως να μην υπαρχουν 21425153 επιλογες,αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να βαρεθεις ποτε!!
Και εγω μπορω ανετα να κατσω και 4 και 14 χρονια στα Γιαννενα χωρις να κοψω καμια φλεβα μου!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Και ποιος σου ειπε οτι δεν υπαρχουν επιλογες στα Γιαννενα???Μπορει οντως να μην υπαρχουν 21425153 επιλογες,αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να βαρεθεις ποτε!!
Και εγω μπορω ανετα να κατσω και 4 και 14 χρονια στα Γιαννενα χωρις να κοψω καμια φλεβα μου!!;)

Όσοι περάσαμε σε μια πόλη εκτός Αθήνας και Σαλονικάρας, θα μετράμε τις φλέβες μας κάθε πρωί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Eντάξει βρε παιδιά, μην τσακωθούμε κι όλας.
Ο καθένας βλέπει τα πράγματα από άλλη οπτική γωνία.
Προφανώς όσοι προέρχονται από μεγαλύτερες πόλεις τους ξενίζει η επαρχία. Φυσικό είναι.
Άλλοι την ερωτεύονται την πόλη με όλο τον ρομαντισμό και την μελαγχολία της. Και από παλιότερους φοιτητες προσωπικά έχω ακούσει τα καλύτερα. Και (ίσως να 'ναι και τυχαίο) οι Γιαννιώτες που έτυχε να γνωρίσω είναι οι πιο υπέροχοι άνθρωποι.

Μ' όλα αυτά που λέτε αισθάνομαι ως το πιο ηλίθιο άτομο εν Ελλάδι που περνούσε ΚΑΙ Αθήνα ΚΑΙ Θεσσαλονίκη και δήλωσε 1η & μοναδική επιλογή Γιάννενα. Παρ' όλο που η Θεσσαλονίκη είναι 45 λεπτά από εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top