Φοιτητική ζωή Vs Ακαδημαϊκή επιτυχία

la sombra

Νεοφερμένος

Ο la sombra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Αραβικά θα διαλέξεις εννοείται.
Its a very big (+). Ειδικά στις International Relations :)
απο οτι ειδα στα περιεχομενβα μαυθηματων η υλη των Αραβικων δεν μου φαινεταιθ και τοσο συντονησμενη με το αντικειμενο σπουδωνεννοω οτι δεν μαθαινεις πολιτικους η οικονομικους ορους ,μεταφραση κειμενων κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
απο οτι ειδα στα περιεχομενβα μαυθηματων η υλη των Αραβικων δεν μου φαινεταιθ και τοσο συντονησμενη με το αντικειμενο σπουδωνεννοω οτι δεν μαθαινεις πολιτικους η οικονομικους ορους ,μεταφραση κειμενων κτλ

Για Αραβικά μιλάμε, εδώ στα Αγγλικά αυτά μαθαίνονται μετά από χρόνια, εδώ θα σου βγει η πίστη μέχρι να μάθεις τα γράμματα :P

Εγώ Αραβικά διάλεξα και είναι όντως πολύ καλή και ενδιαφέρουσα επιλογή, αν και υπάρχει πρόβλημα με τον διδάσκοντα για αυτό από 50 άτομα στην αρχή του α' εξαμήνου κάθε χρονιά καταλήγουν να δίνουν 5-10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

la sombra

Νεοφερμένος

Ο la sombra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Για Αραβικά μιλάμε, εδώ στα Αγγλικά αυτά μαθαίνονται μετά από χρόνια, εδώ θα σου βγει η πίστη μέχρι να μάθεις τα γράμματα :P

Εγώ Αραβικά διάλεξα και είναι όντως πολύ καλή και ενδιαφέρουσα επιλογή, αν και υπάρχει πρόβλημα με τον διδάσκοντα για αυτό από 50 άτομα στην αρχή του α' εξαμήνου κάθε χρονιά καταλήγουν να δίνουν 5-10.
αυτο παλι με τα γραμματα που το πας,πες μου οτι το μαθημα περιλαμβανει και συζητηση στα αραβικα να με αποτελειωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Φοιτητική ζωή κι όλα ωραία, yeeeah!!! :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί να μην επιλέξεις μία γλώσσα που ξέρεις καλύτερα, ώστε να έχεις περισσότερο χρόνο για τα άλλα μαθήματα, λιγότερο άγχος και γενικά περισσότερο χρόνο για την "κοινονικότητά" σου, όπως είπες κι εσύ; Όσο φοβερή κι αν σου ακούγεται η ιδέα της σχολής(όλοι μας ήμασταν ενθουσιασμένοι όταν πρωτοπήγαμε στη σχολή μας και πρωτοείδαμε τι παίζει) ούτε που θα καταλάβεις πώς αυτόματα θα αποξιώσεις κάποια πράγματα, μαζί μ' αυτά και το παρακατιανό μάθημα της ξένης γλώσσας(ξερω, τώρα τα βλέπεις πιθανότατα όλα ίσα κι όμοια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Άμα είσαι τόσο εργασιονανης και οχι κοινωνικός γιατι διαλέξες αυτη τη σχολη ; Ειναι μια σχολη που το βασικο που θέλει ειναι έντονη προσωπικότητα , κοινωνικη ευελιξία , λέγειν και ξένες γλώσσες . Μια οχι ιδιαίτερα δύσκολη σχολη απο οτι ξέρω με αποτέλεσμα ο βαθμός να μην παιζει και τόσο μεγάλη σημασία . Η δικη μου άποψη πρώτα απο ΌΛΑ η ζωη σου και η καλοπέραση σου και μετα τα διάβασματα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Δεν μπορω να καταλαβω την λογικη σου,θα σε παρασυρει η παρεα;Τι εισαι 5χρονο παιδακι;Επισης βλεπω οτι αναθετεις την πρωτια ως αυτοσκοπο και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο για τον οποιο το κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

la sombra

Νεοφερμένος

Ο la sombra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γιατί να μην επιλέξεις μία γλώσσα που ξέρεις καλύτερα, ώστε να έχεις περισσότερο χρόνο για τα άλλα μαθήματα, λιγότερο άγχος και γενικά περισσότερο χρόνο για την "κοινονικότητά" σου, όπως είπες κι εσύ; Όσο φοβερή κι αν σου ακούγεται η ιδέα της σχολής(όλοι μας ήμασταν ενθουσιασμένοι όταν πρωτοπήγαμε στη σχολή μας και πρωτοείδαμε τι παίζει) ούτε που θα καταλάβεις πώς αυτόματα θα αποξιώσεις κάποια πράγματα, μαζί μ' αυτά και το παρακατιανό μάθημα της ξένης γλώσσας(ξερω, τώρα τα βλέπεις πιθανότατα όλα ίσα κι όμοια).
Συμφωνω με αυτο ουτως η αλλως ποτε δε σπαταλκουσα ιδιαιτερο χρονο στις ξενες γλωσσες παμτα ειχα εφεση

Άμα είσαι τόσο εργασιονανης και οχι κοινωνικός γιατι διαλέξες αυτη τη σχολη ; Ειναι μια σχολη που το βασικο που θέλει ειναι έντονη προσωπικότητα , κοινωνικη ευελιξία , λέγειν και ξένες γλώσσες . Μια οχι ιδιαίτερα δύσκολη σχολη απο οτι ξέρω με αποτέλεσμα ο βαθμός να μην παιζει και τόσο μεγάλη σημασία . Η δικη μου άποψη πρώτα απο ΌΛΑ η ζωη σου και η καλοπέραση σου και μετα τα διάβασματα !
Βασικα ηταν η 6η σχολη στη σειρα στο μηχανογραφικο μου αλλα μεχρι τωρα ολα δειχνουν οτι εκει θα καταληξω και εκτος αυτου μου αρεσε σαν σχολη, μπορει η κοινωνικοτητα να ειναι ενα θεμα αλλα δεν θεωρω οτι ειναι κατι που δεν λυνεται ειδικα στο πανεπιστημιο με τοσο κοσμο και τοσα ερεθισματα.Να ρωτησω οποιον ξερει το τμημα του Πειραια δεν εχει και λιγο οικονομικο μεσα η κανς λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

φώκια

Νεοφερμένος

Ο φώκια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ένα θα πω.

ο κάθε άριστος μαθητής μπαίνει πανεπιστήμιο με όνειρα να πάρει πτυχίο με 9-10.

μπαίνει.

γνωρίζει τη σχολή. τους καθηγητές. την όλη νοοτροπία. κάνει παρέες. βγαίνει έξω.

αρχίζει να του φαίνεται και το 8 καλό.

το 7.

το 6.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
ένα θα πω.

ο κάθε άριστος μαθητής μπαίνει πανεπιστήμιο με όνειρα να πάρει πτυχίο με 9-10.

μπαίνει.

γνωρίζει τη σχολή. τους καθηγητές. την όλη νοοτροπία. κάνει παρέες. βγαίνει έξω.

αρχίζει να του φαίνεται και το 8 καλό.

το 7.

το 6.

:P
Και το 5 παιδια καλο ειναι , ειδικα αν εχεις κανα περιεργο ψωνισμενο καθηγητη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Και το 5 παιδια καλο ειναι , ειδικα αν εχεις κανα περιεργο ψωνισμενο καθηγητη :P
Φιλος μου στο φυσικο, σε ενα μαθημα ειχε το 2ο μεγαλυτερο βαθμο στο ετος του!! Ειχε παρει 2, ο πρωτος ειχε 6, ολοι οι αλλοι απο 1...Οποτε οταν, μπουμε στη σχολη και γνωρισουμε την κατασταση, θα αναθεωρησουμε για πολλα πραγματα, οπως και για την αξια του καθε βαθμου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Συνεχες διαβασμα.

Καθως κατουρας,καθως τρως,καθως βλεπεις κωνσταντινου και ελενης,θα πρεπει να διαβαζεις ταυτοχρονα.

Keep FOCK-ing,mate.

Ξέχασες και το καθώς κοιμάσαι! Ναι ναι, σοβαρά μιλάω! Μερικοί διαβάζουν 24 ώρες το 24ωρο...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μην πατε σε πανεπιστημιο με λογικη σχολειου, ουτε απουσιολογιο θα παρετε, ουτε σημαια. Δεν θα πετυχεις τπτ απολυτως με το να παλευεις να βγεις πρωτος στο τμημα σου. Ξερεις κατι? Θα φτασεις 22-23 χρονων, θα εχεις ενα πτυχιο αλλα θα πρεπει να κανεις εναν απολογισμο μεχρι τοτε: Τι καταφερα? Πως περασα? Ειμαι ικανοποιημενος? Τι προοπτικη εχω τωρα? Τι εκανα στραβα και πρεπει να το διορθωσω? Και ειναι ασχημο να εχεις φτασεις στα 23, να εχεις τα ζορια μπροστα σου (ανευρεση εργασιας δηλαδη) και να εχεις σπαταλησει τα μονα χρονια που κανενας δν θα σου ζητησει το λογο για ο,τι κανεις. Προσωπικα κι εγω οταν μπηκα στη σχολη ημουν πωρωμενος λεω θα παρακολουθω καθε μερα και θα διαβαζω και τα ΣΚ. Γυρναγα σπιτι 6:30, ειχα ταλαιπωρηθει απιστευτα, ειχα ξυπνησει απο τις 6:45 και ημουν κομματια, δν ειχα αντοχη ουτε μεχρι την τουαλετα να παω. Οχι να βγω μετα, ουτε να δω τηλεοραση απο το κρεβατι μου δν ειχα αντοχη. Αν σ αρεσει αυτο, με γεια σου και χαρα σου. Παντως αν σ αρεσει το διαβασμα, διαβασε καμια εφημεριδα, μαθε μια ακομα γλωσσα. Το διαβασμα για την εκαστοτε σχολη παραπανω απο οσο χρειαζεται δν θα σε βοηθησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Μπορεις να τα συνδυασεις αλλα μην νομιζεις οτι θα αριστευσεις κιολας.εναν καλο βαθμο να βγαλεις γυρο στο 7-8 μια χαρα θα εισαι :)

και γω θελω να καβαλησω ενα μπλε μονοκερο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Νηρης δεν ειμαι και πολυ τυπος του εξω ουτως η αλλως βεβαια η παρεα θα με παρασυρει οποτε μαλλον εχεις δικιο,μαθητη τι θα ελεγες αν σου ελεγα οτι το 8 μου φαινεται καπως μικρουτσικο:D
Για ποιο λογο να σε παρασυρει η παρεα; Νηπιο εισαι; Αν ειναι δυνατον, 18 χρονων να σκεφτεται κανεις οτι θα τον παρασυρουν οι φιλοι-φιλες. Με αυτην την λογικη να κλειστουμε ολοι μεσα και να μην πλησιαζουμε κανεναν μην τυχον και μας αποσπασουν την προσοχη απ' οτιδηποτε κανουμε.
Οσο για το δευτερο σκελος της απαντησης σου,το 8 θεωρειται ενας αριστος βαθμος και υπαρχουν σχολες που χρειαζεται πραγματικα να φτυσεις αιμα για να εχεις πτυχιο με 8.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

la sombra

Νεοφερμένος

Ο la sombra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Για ποιο λογο να σε παρασυρει η παρεα; Νηπιο εισαι; Αν ειναι δυνατον, 18 χρονων να σκεφτεται κανεις οτι θα τον παρασυρουν οι φιλοι-φιλες. Με αυτην την λογικη να κλειστουμε ολοι μεσα και να μην πλησιαζουμε κανεναν μην τυχον και μας αποσπασουν την προσοχη απ' οτιδηποτε κανουμε.
Οσο για το δευτερο σκελος της απαντησης σου,το 8 θεωρειται ενας αριστος βαθμος και υπαρχουν σχολες που χρειαζεται πραγματικα να φτυσεις αιμα για να εχεις πτυχιο με 8.
Παιδια το δραμα δεν το μπορω ε,νομιζω οτι ολοι καταλαβαινουν τι θελω να πω οταν λεω οτι θα με παρασυρει η παρεα,οσο για το δευτερο σκελος ενταξει εκει συμφωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sansa

Νεοφερμένος

Η Sansa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Aπλά οι περισσότεροι,όντας φοιτητές,το βλέπουν κάπως πατριωτικά...Η δική μου παρέα πάντως είναι της ίδιας ιδεολογίας με εσένα(και όσοι ήδη σπουδάζουν και όσοι θα πάνε τώρα):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Παιδια το δραμα δεν το μπορω ε,νομιζω οτι ολοι καταλαβαινουν τι θελω να πω οταν λεω οτι θα με παρασυρει η παρεα,οσο για το δευτερο σκελος ενταξει εκει συμφωνω
Βρες παρεα απο παιδια που σπουδαζουν και αυτα, ετσι ωστε στην εξεταστικη να εχουν και αυτοι το δικο τους λουκι και να μην πατε εξω για καφε!!!! Τωρα, στο τμημα που εισαι, με παρακολουθησεις στα μαθηματα, λιγο διαβασμα στο εξαμηνο και περισσοτερο στην εξεταστικη, πιστευω μπορεις να περασεις τα μαθηματα και με πολυ καλο βαθμο, οπως μου εχει πει μια φιλη μου που σπουδαζει εκει....Οποτε θα σου μενει και χρονος για την παρεα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Κοιτα αγορι μου,οποιος βαζει τα δυο ποδια σε δυο διαφορετικες βαρκες πεφτει μες τη θαλασσα...
Ή παπας παπας ή ζευγας ζευγας!
Διαλεξε ! μαθαμε σε αυτη τη χωρα να θελουμε να τα συνδυαζουμε ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
Μέχρι να έρθει η 1η εξεταστική και κοπούν οι μαγκιές...των "μπουχτισμένων" πρώην μαθητών λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top