Φοιτητική ζωή στο Ρέθυμνο

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Κρητη = απο τις μεγαλυτερες ηλιοφανειες στην Ελλαδα
Σχολες = κρατογυναικουμενες , αρκει να δεις ποιες σχολες ειναι εκει
Κοινωνικοποιηση = απο εσενα εξαρταται οπου κι αν πας
Το καλοκαιρι ειναι απιστευτο, ο χειμωνας δε ξερω.
"εμείς τι θα κάνουμε δηλαδή ;" = Θα ερθεις διπλα (Ηρακλειο) σε εμας .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bots

Νεοφερμένος

Η Bots αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
χαχααχχα όντως με τις σχολές αυτές που έχει τίγκα στις γυναίκες θα είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

geo_7_

Νεοφερμένος

Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Καλησπερα και απο εμενα . Απο οτι ξερω στο ρεθυμνο υπαρχει καλη φοιτιτικη ζωη.Αυτο που δεν ξερω ομως ειναι για το οικονομικο παν/μιο κατα ποσο καλο ειναι (καθηγητεσ εγκαταστασεις κλπ) και γι αυτο αν καποιοσ απο εσας ειναι ή εχει ακουσει γι αυτο θα τν παρακαλουσα να μ πει.Ευχαριστω!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El_Greko

Νεοφερμένος

Ο El_Greko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Geo_7_ εχω φιλους που αυτην την στιγμη σπουδαζουν στο Ρεθυμνο οικονομικα.Το πανεπιστημιο απο αποψη επιπεδου ειναι κορυφαιο.Εχει πολυ καλους καθηγητες,που ειναι μαλιστα και παρα πολυ γνωστοι.Το πανεπιστημιο απο αποψη εγκαταστασεων ειναι πολυ καλο.Η βιβλιοθηκη του ρεθυμνου ειναι πραγματικα τεραστια και απιστευτα ομορφη.Το φαι του πανεπιστημιου ειναι πολυ respect,εχει οτι γουσταρεις πραγματικα!Γενικα το ρεθυμνο ειναι μια ηρεμη,πολυ ομορφη πολη.Το χειμωνα κανει πιο πολυ κρυο καθως ειναι πιο δυτικα απο ηρακλειο,αγιο νικολαο κτλ.Γενικα η Κρητη τα σπαει,αρα σε οποιον νομο και να περασεις,θα σου αρεσει πιστευω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_7_

Νεοφερμένος

Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
El_Greko σε ευχαριστω πολυ φιλε για τν βοηθεια !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά θέλω και 'γω να σας ρωτήσω για το ρέθυμνο ορισμένα πράγματα γιατι θέλω πολύ να περάσω του χρόνου!
Λοιπόν, καταρχήν όντως έχει τόσες κοπέλες? βασικά εμένα αυτό που με αγχώνει είναι αν κοινωνικοποίησε εύκολα και αν είναι δύσκολος και βαρετός ο χειμώνας! αυτό μόνο...
Εχει τοσες κοπελες και αλλες τοσες:P
αντε να αποφοιτησεις μετα και να ξεσυνηθισεις απο την ολη κατασταση:P
Η κοιννωνικοποιηση για σενα που εισαι κοπελα λογικα θα ναι ευκολη,οποτε μην αγχωνεσαι.
Ο χειμωνας ειναι πιο ελαφρυς απ ο,τι σε αλλα μερη της Ελλαδας που ειναι πιο βορεια,τωρα αν ειναι βαρετος,θα σου πω οτι ειμαι απο Ρεθυμνο και ζω ακομη,οπτε και συ που αν περασεις εδω,θα μεινεις 4 χρονια,καλα θα σαι:P
Ωραια ειναι το χειμωνα,αλλα ακομη πιο ωραια το καλοκαιρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντλεν

Νεοφερμένος

Η Μαντλεν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Θελω καποιοος που χει περασει να μου πει σαν κοπελα αν θα βαρεθω ρεθυμνο που θελω να περασω γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτο και γιαννενα! Εχω ακουσει οτι το χειμωνα ερημωνει αλλα εχω ακουσει και το αντιθετο τι ισχυει τελος παντων;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

IQfreak

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Δεν ερημωνει καθολου η πολη. Αν κατεβεις σαββατο μετα τις 8 δεν βρισκεις να κατσεις στις καφετεριες της παραλιακης! Και το χειμωνα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Θελω καποιοος που χει περασει να μου πει σαν κοπελα αν θα βαρεθω ρεθυμνο που θελω να περασω γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτο και γιαννενα! Εχω ακουσει οτι το χειμωνα ερημωνει αλλα εχω ακουσει και το αντιθετο τι ισχυει τελος παντων;:P

το ρεθυμνο εχει παρα πολλους φοιτητες. πως να ερημωνει λοιπον το χειμωνα και γιατι. οι μονιμοι κατοικοι ειναι μονιμοι κατοικοι και οι φοιτητες εχουν σχολη. ανοιξη φθινοπωρο χειμωνα το ιδιο ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Ποιες είναι οι καλές περιοχές για φοιτητές στο Ρέθυμνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Φιλε,οι φοιτητες συνηθως νοικιαζουν Καλλιθεα(πανω απο το κεντρο) ,στο χωριο Γαλλος(εξω απο το Ρεθυμνο,αλλα εκει βρισκεται το Πανεπιστημιο-για την πολη εχει συγκοινωνια απο κει και το αντιστροφο,δηλαδη απο Ρεθυμνο για Πανεπιστημιο). Οσον αφορα το Κεντρο,δε νομιζω οτι τα σπιτια ειναι τοσο καλα .Επισης στην περιοχη του Μασταμπα (πολυ κοντα στο κεντρο) νοικιαζουν αρκετοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Φιλε,οι φοιτητες συνηθως νοικιαζουν Καλλιθεα(πανω απο το κεντρο) ,στο χωριο Γαλλος(εξω απο το Ρεθυμνο,αλλα εκει βρισκεται το Πανεπιστημιο-για την πολη εχει συγκοινωνια απο κει και το αντιστροφο,δηλαδη απο Ρεθυμνο για Πανεπιστημιο). Οσον αφορα το Κεντρο,δε νομιζω οτι τα σπιτια ειναι τοσο καλα .Επισης στην περιοχη του Μασταμπα (πολυ κοντα στο κεντρο) νοικιαζουν αρκετοι.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Στο Γάλλο δεν νομίζω να συμφέρει να νοικιάσω σπίτι, γιατί πώς θα πηγαίνω στο Ρέθυμνο τα βράδια χωρίς συγκοινωνία; ξέρεις μήπως ποιες περιοχές έχουν καινούργια σπίτια σε καλές ή έστω σε σχετικά καλές τιμές; αν αυτά τα 2 πάνε μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Στο Γάλλο δεν νομίζω να συμφέρει να νοικιάσω σπίτι, γιατί πώς θα πηγαίνω στο Ρέθυμνο τα βράδια χωρίς συγκοινωνία; ξέρεις μήπως ποιες περιοχές έχουν καινούργια σπίτια σε καλές ή έστω σε σχετικά καλές τιμές; αν αυτά τα 2 πάνε μαζί.
θα σου λεγα να αποφυγεις το κεντρο,γιατι δε νομιζω οτι τα περισσοτερα σπιτια ειναι σε καλη κατασταση(εκτος αν βρεις εκει την εξαιρεση:P)
Λογικα σε καλλιθεα και μασταμπα εχει καλυτερα σπιτια. Αλλη περιοχη σχετικα πιο μακρια απο το κεντρο ειναι ο Κουμπες.
Για τις τιμες:νομιζω οτι γενικα ειναι λιγο τσιμπημενες:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Στην Καλλιθέα πόσα mgbps πιάνει ο κάθε πάροχος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Στην Καλλιθέα πόσα mgbps πιάνει ο κάθε πάροχος;

Δε γνωριζω,αλλα λογικα θα σαι καλυμενος ως προς την ταχυτητα του Ιντερνετ εκει,δεν ειναι και τερμα Θεου εκει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alice18

Νεοφερμένος

Η Alice18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά μάλλον θα περάσω στο Ρέθυμνο στο τμήμα ψυχολογίας ωστόσο δεν έχω σταθεί και τόσο τυχερή στο να βρω πληροφορίες για το πού θα έπρεπε να μείνω αν θέλω να βρίσκομαι κοντά στη σχολή ώστε να πηγαίνω και με τα πόδια .Επίσης λίγα (ή και πολλά) λόγια για τη φοιτητική ζωή στο Ρέθυμνο ,το συγκεκριμένο τμήμα της σχολής αλλά και το φαγητό της εστίας θα ήταν παραπάνω από χρήσιμα ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Παιδιά μάλλον θα περάσω στο Ρέθυμνο στο τμήμα ψυχολογίας ωστόσο δεν έχω σταθεί και τόσο τυχερή στο να βρω πληροφορίες για το πού θα έπρεπε να μείνω αν θέλω να βρίσκομαι κοντά στη σχολή ώστε να πηγαίνω και με τα πόδια .Επίσης λίγα (ή και πολλά) λόγια για τη φοιτητική ζωή στο Ρέθυμνο ,το συγκεκριμένο τμήμα της σχολής αλλά και το φαγητό της εστίας θα ήταν παραπάνω από χρήσιμα ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων... :)

Με τα πόδια θα πηγαίνεις στη σχολή μόνο στην περίπτωση που μείνεις στο χωριό Γάλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Παιδιά μάλλον θα περάσω στο Ρέθυμνο στο τμήμα ψυχολογίας ωστόσο δεν έχω σταθεί και τόσο τυχερή στο να βρω πληροφορίες για το πού θα έπρεπε να μείνω αν θέλω να βρίσκομαι κοντά στη σχολή ώστε να πηγαίνω και με τα πόδια .Επίσης λίγα (ή και πολλά) λόγια για τη φοιτητική ζωή στο Ρέθυμνο ,το συγκεκριμένο τμήμα της σχολής αλλά και το φαγητό της εστίας θα ήταν παραπάνω από χρήσιμα ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων... :)

Για να πηγαινεις με τα ποδια στη σχολη,θα πρεπει να νοικιασεις σπιτι στο χωριο "Γαλλος"(το οποιο βρισκεται λιγο εξω απο το Ρέθυμνο) στο οποιο στεγαζεται το Πανεπιστημιο.
Απο αποψη φοιτητικης ζωης,ειναι πολυ καλα,καθοτι υπαρχουν 9 τμηματα στην πολη,επομενως η πολη σφιζει απο φοιτητες και υπαρχουν μαγαζια που πιστευω οτι ικανοπουν τα γουστα:P
Το φαγητο της εστιας...τρωγεται τουλαχιστον-δεν το λες και πολυ νοστιμο:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alice18

Νεοφερμένος

Η Alice18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Για να πηγαινεις με τα ποδια στη σχολη,θα πρεπει να νοικιασεις σπιτι στο χωριο "Γαλλος"(το οποιο βρισκεται λιγο εξω απο το Ρέθυμνο) στο οποιο στεγαζεται το Πανεπιστημιο.
Απο αποψη φοιτητικης ζωης,ειναι πολυ καλα,καθοτι υπαρχουν 9 τμηματα στην πολη,επομενως η πολη σφιζει απο φοιτητες και υπαρχουν μαγαζια που πιστευω οτι ικανοπουν τα γουστα:P
Το φαγητο της εστιας...τρωγεται τουλαχιστον-δεν το λες και πολυ νοστιμο:whistle:
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_7_

Νεοφερμένος

Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Περασα οικονομικα στο ρεθυμνο ,κανεις αλλος :p !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top