Φοιτητική ζωή στο Ρέθυμνο

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Καλως να ερθεις! Απο πού είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_7_

Νεοφερμένος

Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Τρικαλα φιλε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Κανεις αλλος περασε εδω;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Συγχαρητηρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ποιες είναι οι καλές περιοχές για φοιτητές στο Ρέθυμνο;
Παλιά Πόλη φημίζεται και είναι πιο δημοφιλής σε μέρη που συχνάζουν φοιτητές. Απλώς για σπίτι μην περιμένεις ότι θα βρεις κάτι καινούριας κατασκευής ιδιαίτερα.Τέλος,έχεις κοντά σου καταστήματα που θα σου χρειαστούν και όλα σχεδόν τα μέρη είναι εύκολα στην πρόσβαση (άρα δε χρειάζεσαι μεταφορικό μέσο)
Ενδεικτικά σου λέω για το μέρος που παίρνουν οι φοιτητές τα συγγράμματα.:P
Μία περιοχή που μένουν πολλοί φοιτητές πλέον είναι και η Καλλιθέα αλλά είναι λιγάκι μακριά από τα στέκια.Λεωφορείο για το Πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Γάλλο έχει.
Και για να μην ξεχάσω ακούγεται και ο Κουμπές πλέον σαν περιοχή.

Παιδιά μάλλον θα περάσω στο Ρέθυμνο στο τμήμα ψυχολογίας ωστόσο δεν έχω σταθεί και τόσο τυχερή στο να βρω πληροφορίες για το πού θα έπρεπε να μείνω αν θέλω να βρίσκομαι κοντά στη σχολή ώστε να πηγαίνω και με τα πόδια .
Για εστίες και τα λοιπά δεν ξέρω.:P
Η σχολή είναι λίγο πιο έξω από το Ρέθυμνο στο Γάλλο. Επομένως,για να βρίσκεσαι κοντά στη σχολή σου εγώ θα σου πρότεινα να μείνεις στο χωριό του Γάλλου.:P
Ό,τι θέλετε ρωτάτε και καλή να περάσετε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Παλιά Πόλη φημίζεται και είναι πιο δημοφιλής σε μέρη που συχνάζουν φοιτητές. Απλώς για σπίτι μην περιμένεις ότι θα βρεις κάτι καινούριας κατασκευής ιδιαίτερα.Τέλος,έχεις κοντά σου καταστήματα που θα σου χρειαστούν και όλα σχεδόν τα μέρη είναι εύκολα στην πρόσβαση (άρα δε χρειάζεσαι μεταφορικό μέσο)
Ενδεικτικά σου λέω για το μέρος που παίρνουν οι φοιτητές τα συγγράμματα.:P
Μία περιοχή που μένουν πολλοί φοιτητές πλέον είναι και η Καλλιθέα αλλά είναι λιγάκι μακριά από τα στέκια.Λεωφορείο για το Πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Γάλλο έχει.
Και για να μην ξεχάσω ακούγεται και ο Κουμπές πλέον σαν περιοχή.

Για εστίες και τα λοιπά δεν ξέρω.:P
Η σχολή είναι λίγο πιο έξω από το Ρέθυμνο στο Γάλλο. Επομένως,για να βρίσκεσαι κοντά στη σχολή σου εγώ θα σου πρότεινα να μείνεις στο χωριό του Γάλλου.:P
Ό,τι θέλετε ρωτάτε και καλή να περάσετε.:)
Πιο πολυ για Καλλιθεα(αν και ειναι σχετικα μακρια απο κεντρο,κλπ) και ακουω, αναφορικα με τα μερη που νοικιαζουν φοιτητες.
Ακουγεται και ο Μασταμπας επισης,αλλα και Κουμπες, τον οποιο ανεφερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Πιο πολυ για Καλλιθεα(αν και ειναι σχετικα μακρια απο κεντρο,κλπ) και ακουω, αναφορικα με τα μερη που νοικιαζουν φοιτητες.
Ακουγεται και ο Μασταμπας επισης,αλλα και Κουμπες, τον οποιο ανεφερες.
Ναι παίζει και ο Μασταμπάς αλλά είναι σαδομαζοχιστική η ανηφόρα.:P
Ο Κουμπές είναι ωραίος γιατί έχεις γυμναστήριο κοντά και θάλασσα.:redface:
Η Παλιά Πόλη για΄μενα είναι η καλύτερη.Έχεις την παραλιακή με τις καφετέριες στο 2λεπτο στα πόδια σου.:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ναι παίζει και ο Μασταμπάς αλλά είναι σαδομαζοχιστική η ανηφόρα.:P
Ο Κουμπές είναι ωραίος γιατί έχεις γυμναστήριο κοντά και θάλασσα.:redface:
Η Παλιά Πόλη για΄μενα είναι η καλύτερη.Έχεις την παραλιακή με τις καφετέριες στο 2λεπτο στα πόδια σου.:happy:



Εγώ γιατί με όσους έχω μιλήσει(ντόπιους αλλά και φίλους μου που σπουδάζουν Ρέθυμνο)μου έχουν πει να αποφύγω οπωσδήποτε την Παλιά Πόλη,λόγω μικρών επισκεπτών; (βλέπε κατσαρίδες) :hmm: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Εγώ για σπίτι Μασταμπά θα συνιστούσα, είναι όλα κοντά και υπάρχουν και νεόκτιστες πολυκατοικίες. Και δε νομίζω πως χρειάζεται να μένει ένας φοιτητής στου Γάλλου άσε που θα υπάρχει θεματάκι με τη μεταφορά αργά το βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
[/U][/B]
Εγώ γιατί με όσους έχω μιλήσει(ντόπιους αλλά και φίλους μου που σπουδάζουν Ρέθυμνο)μου έχουν πει να αποφύγω οπωσδήποτε την Παλιά Πόλη,λόγω μικρών επισκεπτών; (βλέπε κατσαρίδες) :hmm: :P
Μιλάει η εμπειρία.:P
Η αλήθεια είναι ότι θυμάμαι όταν ήμουν 4 ότι περνούσαν κάτι κύριοι και ψέκαζαν αλλά φυσικά πλέον δε γίνεται.
Εμείς ιδιαίτερο πρόβλημα δεν είχαμε ποτέ. Και δεν ισχύει για όλη την Παλιά Πόλη.:P
Και στην τελική μία Τέζα or sth like that επιβάλλεται στο φοιτητικό σπίτι.:P
Μαρή Ριρίκα,την ανηφόρα την σκέφτηκες; :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί Χαρά αλλά εμένα η Παλιά Πόλη για να μείνω με φοβίζει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί Χαρά αλλά εμένα η Παλιά Πόλη για να μείνω με φοβίζει. :P
Δεν είναι τόσο creepy. Ίσα-ίσα που επειδή είναι κοντά σχετικά τα σπίτια αυτό κάνει και πιο δύσκολη τη διάρρηξη γιατί μια φωνή να βάλεις κάποιος θα σε πάρει χαμπάρι.
Βέβαια εγώ πιο μικρή είχα ζήσει το να γυρνάω 21.30 η ώρα σπίτι μόνη μου και φοβόμουν αλλά το ξεπέρασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Σιγα τη μεγαλη ανηφορα του Μασταμπα, νεοι ειμαστε ακομη,οχι συνταξιουχοι:P
Σκεψου οτι εισαι στο κεντρο σε 5 λεπτα.
Η Παλια Πολη δε θα μου αρεσε για να μεινω.
Ο Κουμπες ειναι λιγο μακρια απο κεντρο- περισσοτερο ομως η Καλλιθεα:P.
Για να νοικιασει καποιος στου Γαλλου, ας βρει καποιον για να διανυκτερευει τα βραδια-η συγκοινωνια δε βολευει,καθως το τελευταιο λεωφορειο ανεβαινει εκει στις 11(αν θυμαμαι σωστα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Λέτε να μην έκανα καλή επιλογή που νοίκιασα σπίτι στην Καλλιθέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detp

Νεοφερμένος

Ο Detp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ανδόρρα (Ευρώπη). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Παδιά πέρασα Πολιτικής Επιστήμης Κρήτης!
Είναι καλά στο Ρέθυμνο;
Σε ποια περιοχή να κοιτάξω για σπίτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-elena-

Νεοφερμένος

Η -elena- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
αν ερθω κατα τς 22 του μηνα θα βρω καλο σπιτι ή θα κοιμαμαι σε καμια αποθηκη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
αν ερθω κατα τς 22 του μηνα θα βρω καλο σπιτι ή θα κοιμαμαι σε καμια αποθηκη???

Κατά την γνώμη μου, θα είναι αργά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Λέτε να μην έκανα καλή επιλογή που νοίκιασα σπίτι στην Καλλιθέα;

Μια χαρά επιλογή έκανες, μην ανησυχείς. Οι περισσότεροι φοιτητές εκεί νοικιάζουν και έχεις και τη συγκοινωνία. :D

Παδιά πέρασα Πολιτικής Επιστήμης Κρήτης!
Είναι καλά στο Ρέθυμνο;
Σε ποια περιοχή να κοιτάξω για σπίτι;
Συγχαρητήρια!
Όπως ειπώθηκε και παραπάνω μπορείς να κοιτάξεις Μασταμπά, Κουμπέ και Καλλιθέα. Προσωπικά, Παλιά Πόλη δε θα κοιτούσα. :P Βασικά ούτε Περιβόλια κτλ δε θα κοιτούσα λόγω του ότι είναι ακόμα πιο έξω από την Καλλιθέα αλλά εντάξει η συγκοινωνία βολεύει. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top