Φοιτητική ζωή στο Ηράκλειο Κρήτης

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Χαιρετω τους Κρητικους της παρεας και ειδικα το Γιαννη, που μας εχει σωσει ολους με τις συμβουλες του:)!!
Περασε και η αδερφη μου στο τμημα Κοινωνικης Εργασιας του ΤΕΙ Ηρακλειου και πριν καλα καλα προλαβουν να βγουν οι βασεις, "πεταξανε" για Ηρακλειο... Τελικα η αδερφη μου Chem αποφασισε να μεινει στο κεντρο, γι αυτο δε σου ξαναστειλα!! Σπιτια υπαρχουν πολλα (απευθυνομαι στην κοπελα που ρωτησε παραπανω), αλλα ειναι δυσκολο να βρεις κατι καλο, ποσο μαλλον αν θες να ειναι και σχετικα οικονομικο... Μεχρι αυριο ελπιζω να εχουν βρει κατι, γιατι πρεπει να επιστρεψουν:P!!

Γιαννη, εχουν βρει ενα καλο σπιτι στα λιονταρια μου ειπανε (τωρα δεν ξερω τι σκατα εννοουσαν, θα σε γελασω:P)... Ειναι καλη περιοχη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
:hmm:νομιζω καλύτερα να κοιτάξω στο κέντρο. Δεν σε δυσκολεύει όταν θες να βγεις? ποια είναι τα πλεονεκτήματα του σπιτιού εκτός κέντρου?

Εκτός κέντρου :
1)Με τα ίδια χρήματα το σπίτι θα είναι λίγο καλύτερο
2)Είσαι πιο κοντά στη σχολή.Έχε υπόψην σου πως όλα τα εργαστήρια συνήθως είναι πουρνό πουρνό.
3)Λιγότερη φασαρία
4)Λιγότερη εγκληματικότητα προφανώς.
5)Θα έχεις κοντά τα Jumbo:P:P

Εντός κέντρου :
1)Τα λεοφωρεία αράζουν στη βάση τους που είναι στο κέντρο κατά τις 11.Αν μένεις έξω και θέλεις να βγεις αργά αναγκαστικά θα πληρώσεις ταξί.Θα μπορείς να πας άνετα κέντρο με τα πόδια.(Εγώ κι από δω πάω αλλά εσύ είσαι κοπέλα)
2)Γενικά θα μπορείς να κυκλοφορείς ευκολότερα στο κέντρο και την παραλιακή
3)Λιμάνι και αεροδρόμιο είναι στο κέντρο.

Χαιρετω τους Κρητικους της παρεας και ειδικα το Γιαννη, που μας εχει σωσει ολους με τις συμβουλες του:)!!
Περασε και η αδερφη μου στο τμημα Κοινωνικης Εργασιας του ΤΕΙ Ηρακλειου και πριν καλα καλα προλαβουν να βγουν οι βασεις, "πεταξανε" για Ηρακλειο... Τελικα η αδερφη μου Chem αποφασισε να μεινει στο κεντρο, γι αυτο δε σου ξαναστειλα!! Σπιτια υπαρχουν πολλα (απευθυνομαι στην κοπελα που ρωτησε παραπανω), αλλα ειναι δυσκολο να βρεις κατι καλο, ποσο μαλλον αν θες να ειναι και σχετικα οικονομικο... Μεχρι αυριο ελπιζω να εχουν βρει κατι, γιατι πρεπει να επιστρεψουν:P!!

Γιαννη, εχουν βρει ενα καλο σπιτι στα λιονταρια μου ειπανε (τωρα δεν ξερω τι σκατα εννοουσαν, θα σε γελασω:P)... Ειναι καλη περιοχη??

Κεντρικότατη,πιο κέντρο δε γίνεται.ΤΕΙ με τα πόδια κοπέλα δεν πάει,αλλά πάμε και τα λεωφορεία:Η αδερφή σου θα μετακινείται με το 12(Κέντρο-ΤΕΙ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ευχαριστωωωωωωω!! Υποσχομαι να στη γνωρισω συντομα:)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ευχαριστωωωωωωω!! Υποσχομαι να στη γνωρισω συντομα:)...

Έχω κι έναν κολλητό.Πότε θα κανονίσω καφέ τριάδα;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Ελπίζω να μη ρωτώ κάτι που έχει ήδη απαντηθεί.
Θα ήθελα να ψάξω για ενοικιαζόμενα μέσω internet στο κέντρο του Ηρακλείου αλλά και στην περιοχή των ΤΕΙ.
Υπάρχουν κάποιες συγκεκριμένες ιστοσελίδες που να γνωρίζετε ώστε να διευκολύνω λίγο την αναζήτηση? Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Ελπίζω να μη ρωτώ κάτι που έχει ήδη απαντηθεί.
Θα ήθελα να ψάξω για ενοικιαζόμενα μέσω internet στο κέντρο του Ηρακλείου αλλά και στην περιοχή των ΤΕΙ.
Υπάρχουν κάποιες συγκεκριμένες ιστοσελίδες που να γνωρίζετε ώστε να διευκολύνω λίγο την αναζήτηση? Ευχαριστώ.

https://www.kritikes-aggelies.gr/navpcat.php?cId=2&realp=1&pro=1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

khalisi

Νεοφερμένος

Η khalisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Τα JUMBO είναι ένα δέλεαρ ... αλλά μάλλον -όντας κορίτσι:P(να σημειωθεί κι ότι τα κορίτσια 2 πόδια έχουν!) - θα προτιμήσω το κέντρο. Ευχαριστώ πολύ για τις χρησιμότατες πληροφορίες σου:) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Zucker:Απάντηση με pm under progress.
Γιατρίνα μου που δε θυμαμαι nick:ότι άλλο θέλεις ρωτάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

khalisi

Νεοφερμένος

Η khalisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Zucker:Απάντηση με pm under progress.
Γιατρίνα μου που δε θυμαμαι nick:ότι άλλο θέλεις ρωτάς.

Θα το εχω υπόψην μου:). αν δεις το games of thrones δεν θα ξεχασεις "ποτέ" το nick μου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Θα το εχω υπόψην μου:). αν δεις το games of thrones δεν θα ξεχασεις "ποτέ" το nick μου;)
Συγγνώμη για το off topic αλλά ήμουν σίγουρη ότι από κει πήρες το nickname! Αν και σε αγγλική μετάφραση το έχω δει γραμμένο khaleesi.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Συγγνώμη για το off topic αλλά ήμουν σίγουρη ότι από κει πήρες το nickname! Αν και σε αγγλική μετάφραση το έχω δει γραμμένο khaleesi.

Ναι ισχύει, στο πρωτότυπο κείμενο έτσι είναι γραμμένο. :P

Πφ, άλλη ερώτηση: Μέχρι πότε βγαίνουν τα απότελέσματα εστιών; γιατί είδα στο φορουμ του τμήματος ότι τα μαθήματα ξεκινάνε 26/09. :hmm: Καπου πρέπει να μείνουμε. :P Επίσης αιτήσεις και μαλακίες για τις εστίες στην εγγραφή, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ναι ισχύει, στο πρωτότυπο κείμενο έτσι είναι γραμμένο. :P

Πφ, άλλη ερώτηση: Μέχρι πότε βγαίνουν τα απότελέσματα εστιών; γιατί είδα στο φορουμ του τμήματος ότι τα μαθήματα ξεκινάνε 26/09. :hmm: Καπου πρέπει να μείνουμε. :P Επίσης αιτήσεις και μαλακίες για τις εστίες στην εγγραφή, έτσι;

Ναι θα σε καθοδηγήσουν στην Κνωσσό.Υπάρχει περίπτωση να σε στείλουν στη νεόδμιτη πρυτανεία στις Βούτες για σίτιση στέγαση.Για τη δεύτερη να ενημερώσω πως υπάρχουν αρκετά αυστηρά κριτήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ναι θα σε καθοδηγήσουν στην Κνωσσό.Υπάρχει περίπτωση να σε στείλουν στη νεόδμιτη πρυτανεία στις Βούτες για σίτιση στέγαση.Για τη δεύτερη να ενημερώσω πως υπάρχουν αρκετά αυστηρά κριτήρια.

Υπάρχουν κάπου αυτά τα κριτήρια; :P Μόνο για την σίτιση βρήκα ένα όριο στο εισόδημα (65κ αν θυμάμαι καλά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Υπάρχουν κάπου αυτά τα κριτήρια; :P Μόνο για την σίτιση βρήκα ένα όριο στο εισόδημα (65κ αν θυμάμαι καλά).

Θα σου τα πουν στη γραμματεία.Δεν ξέρω ακριβώς,αλλά καμία σχέση με τα της σίτισης.Να είσαι προετοιμασμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

khalisi

Νεοφερμένος

Η khalisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Συγγνώμη για το off topic αλλά ήμουν σίγουρη ότι από κει πήρες το nickname! Αν και σε αγγλική μετάφραση το έχω δει γραμμένο khaleesi.
αληθεια;;;; Το εψαξα και το βρηκα ετσι:redface:... τελοσπαντων - πες οτι εδωσα τη δικη μου πινελια:hmm:....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froufroula

Νεοφερμένος

Η froufroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Απο που βγαζεις την καρτα και τι ισχυς εχει;


Μια χαρα ειναι...Ελα να κλεισεις σπιτι και θα το διαπιστωσεις...
θα παω τν παρασκευη...!!ασε γιατι εχω αγχωθει!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
1)Mόνο στην περσινή σεζόν την ανεβάσαν 10 ευρώ.30 έκανε.
2)Όλοι έχουν ίδια κάρτα,δεν πληρώνουν διαφορετικά πολύτεκνοι/φοιτητές

Προσωπικά τη βρίσκω ασύμφορη και είμαι με εισιτήρια.

Η κάρτα όμως έχει και τα καλά της.Δεν τρέχεις να αγοράζεις συνέχεια,ειδικά αν είναι πρωί και έχεις εργαστήριο και ξέχασες να πάρεις.Επίσης υπάρχει περίπτωση το περίπτερο κοντά σου να μην έχει.
10 ευρώ? εγώ έζησα μόνο την αύξηση των 5 ευρώ. γ@μησέ τα... με την κάρτα μπορείς να αλλάξεις και λεωφορείο άμα θέλεις για να διευκολύνεις τις διαδρομές σου. επίσης όταν μπαίνεις στο λεωφορείο ο οδηγός δεν σε αγγίζει [για να σου κόψει το εισιτήριο και είναι σαν να του δείχνεις κάρτα VIP :P

Γεια σας... πέρασα ιατρικη Ηρακλείου.
επιτέλους κάποιος από το ishool στην ίδια σχολή με εμένα... μπορεί να κάνω και λάθος γιατί όταν είδα και αυτό το θέμα για πρώτη φορά είπα "επιτέλους κάποιος στο ischool από ηράκλειο"

θα παω τν παρασκευη...!!ασε γιατι εχω αγχωθει!:(
πάρε μια καρτούλα για τα λεωφορεία που είναι και αρχές του μηνός, να είσαι και πιο άνετος

λέω να κάνουμε ischoolική συνάντηση όλοι μας !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
10 ευρώ? εγώ έζησα μόνο την αύξηση των 5 ευρώ. γ@μησέ τα... με την κάρτα μπορείς να αλλάξεις και λεωφορείο άμα θέλεις για να διευκολύνεις τις διαδρομές σου. επίσης όταν μπαίνεις στο λεωφορείο ο οδηγός δεν σε αγγίζει [για να σου κόψει το εισιτήριο και είναι σαν να του δείχνεις κάρτα VIP :P
!

Ξερω οτι του κολλας την καρτα στη μουρη και δεν σου λεει τιποτα απλα αν ειναι 40 ευρω (μπορει να αυξηθει κι αλλο) την θεωρω ακριβη...Εγω λεω να ξεκινησει η χρονια και να δω τις μετακινησεις μου..Αν τα εξοδα μεταφορων βγαινουν κατα πολυ πανω απο 40 τοτε γιατι οχι να παρω μια καρτα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
θα παω τν παρασκευη...!!ασε γιατι εχω αγχωθει!:(

Μην αγχώνεσαι, εγώ θα πάω στις 11-12 /9 :P Τελευταία,:P:P:P αφήστε και για μένα τίποτις. :P

Για ενημερώστε μας για καταλήψεις, ελπίζω να μην επηρεάσουν την εγγραφή. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Όσον αφορά την κάρτα:τη συστήνω σε φοιτητές που πάνε συνεχώς στη σχολή και δεν είναι πολύτεκνοι.Όσον αφορά τη μάζωξη μετά την εξεταστική count me in.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top