Φοιτητική ζωή στο Ηράκλειο Κρήτης

Thanos__

Νεοφερμένος

Ο Thanos__ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά το πιο πιθανό είναι να έχω περάσει στο τμήμα Λογιστικής..τι έχετε ακούσει για αυτό?και γενικά πως είναι η προσαρμογή το πρώτο εξάμηνο..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kromi

Νεοφερμένος

Η kromi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια! μαλλον περναω τει νοσιλευτικησ στο Ηρακλειο.. με αγχωνει λιγο η πολη γιατι δεν ακουω κ τα καλυτερα.. ξερετε καθολου που βρισκεται περιπου το τει και αν οι εστιεσ που δινει το τει ειναι ωραιεσ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Και εγώ μάλλον Κρήτη περνάω, Ηράκλειο. Για να είμαι ειλικρινής είμαι χαρούμενος γι΄αυτό!!! Όποιες πληροφορίες έχετε για διαμερίσματα στο Ηράκλειο ή το πανεπιστήμιο σας παρακαλώ στείλτε τις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ.

Νεοφερμένος

Η ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Σε ποια σχολή περνάς? Γιατί και από αυτό εξαρτάται το πού θα μείνεις.Κέντρο ή άλλη περιοχή του Ηρακλείου ή κοντά στη σχολή.
Απ' ',τι έχω δει σε αγγελίες στο Ιντερνετ υπάρχουν επιπλωμένα σπίτια παντού και οι τιμές για μια γκαρσονιέρα ειναι από 250 μέχρι 300
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εγώ σπουδάζω δυο χρόνια εκεί.Χτυπήστε άφοβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Το χημικό είναι μακριά από το κέντρο του Ηρακλείου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kcR

Νεοφερμένος

Ο kcR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Είναι στην καινούρια πανεπιστημιούπολη στις Βούτες,περίπου μισή ώρα με το λεοφωρείο ανάλογα με την κίνηση από το κέντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Το χημικό είναι μακριά από το κέντρο του Ηρακλείου?



Συνδέεται με το Ηράκλειο με ασφαλτόστρωτο δρόμο 12,9 χιλιομέτρων.Τα εισιτηρια λεωφορείων ειναι πολυ ακριβα.Αν προλαβεις το πρωι το λεωφορειο τοτε θα ξυπνησεις για τα καλα (αν καταλαβαινεις τι εννοω), αν παλι ειναι γεματο και σε προσπερασει ριξε ενα υπνο στην σταση και περίμενε το επομενο . Α! δεν ξερω για τα αλλα χημικα αλλα εδω θα κοπηλατησεις λιγο για να παρεις πτυχιο...(ετσι εχω ακουσει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kcR

Νεοφερμένος

Ο kcR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Σιγά μωρέ,κάθε τέταρτο έχει λειοφορείο,δεν είναι τόσο τραγικά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Συνδέεται με το Ηράκλειο με ασφαλτόστρωτο δρόμο 12,9 χιλιομέτρων.Τα εισιτηρια λεωφορείων ειναι πολυ ακριβα.Αν προλαβεις το πρωι το λεωφορειο τοτε θα ξυπνησεις για τα καλα (αν καταλαβαινεις τι εννοω), αν παλι ειναι γεματο και σε προσπερασει ριξε ενα υπνο στην σταση και περίμενε το επομενο . Α! δεν ξερω για τα αλλα χημικα αλλα εδω θα κοπηλατησεις λιγο για να παρεις πτυχιο...(ετσι εχω ακουσει)


Όταν λες ακριβά? Περίπου...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Όταν λες ακριβά? Περίπου...:hmm:
1.50 ευρώ κανονικά [ενώ ήταν 1.30]
1.10 το φοιτητικό [ενώ ήταν 0.90]
40 ευρώ η κάρτα [ενώ ήταν 35]

Σε σχέση με την αθήνα που παίρνεις με 70 λεπτά εισητήριο και κάνεις ότι θες για 1μιση ώρα, μέχρι και τον γύρω της Αθήνας, με μετρό, τραμ, προαστιακό ότι θες, εδώ στο Ηράκλειο για ένα χαζολεωφορείο και μία διαδρομή πληρώνεις 1.10.... εγώ παίρνω κάρτα και ύστερα κάνω κατάχρηση, το παίρνω για μία άντε δύο στάσεις... ε να πάνε να γ@μηθούν αν μου πουν και κάτι.:P
ελπίζω τα δρομολόγια να γίνουν πιο συχνά, γιατί θα μεταφερθεί το μαθηματικό και το csd λογικά φέτος ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ελπίζω τα δρομολόγια να γίνουν πιο συχνά, γιατί θα μεταφερθεί το μαθηματικό και το csd λογικά φέτος ...

Thetike ελπιζω να πηρες μια ιδεα! Καθε χρονο λενε οτι θα μεταφερθουν και πραμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
1.50 ευρώ κανονικά [ενώ ήταν 1.30]
1.10 το φοιτητικό [ενώ ήταν 0.90]
40 ευρώ η κάρτα [ενώ ήταν 35]

Σε σχέση με την αθήνα που παίρνεις με 70 λεπτά εισητήριο και κάνεις ότι θες για 1μιση ώρα, μέχρι και τον γύρω της Αθήνας, με μετρό, τραμ, προαστιακό ότι θες, εδώ στο Ηράκλειο για ένα χαζολεωφορείο και μία διαδρομή πληρώνεις 1.10.... εγώ παίρνω κάρτα και ύστερα κάνω κατάχρηση, το παίρνω για μία άντε δύο στάσεις... ε να πάνε να γ@μηθούν αν μου πουν και κάτι.:P
ελπίζω τα δρομολόγια να γίνουν πιο συχνά, γιατί θα μεταφερθεί το μαθηματικό και το csd λογικά φέτος ...

1.10 ειναι το κανονικο
και 80 λεπτα το φοιτητικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Τελικά το φοιτητικό 1,10 ή 0,80€ ?

Thetike ελπιζω να πηρες μια ιδεα! Καθε χρονο λενε οτι θα μεταφερθουν και πραμα...

Πήρα... Σας ευχαριστώ πολύ όλους...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.

NiLe_

Νεοφερμένος

Ο NiLe_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
1.10 ειναι το κανονικο
και 80 λεπτα το φοιτητικό!
συμφωνω μαζι σου.. μενω στο ηρακλειο απο οταν γεννηθηκα και ως μαθητης παιρνω το λεωφοριο καθε μερα και οι τιμες ειναι αυτες που λεει ο toi_toi... τις τιμες που λεει ο αλλος φιλος δεν ξερω που τις βρήκε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Βασικά, δεν πολυγουστάρω πρωτεύουσα και έχω ακούσει κι εγώ καλά λόγια για το πανεπιστήμιο.

Ευχαριστώ πάντως.
Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.
Το παλιό γήπεδο του Εργοτέλη το γνωστό Μαρτινέγκο βρίσκεται δίπλα στον τάφο του Καζαντζάκη πάνω στα τείχη!
Γ...σε τα,μια φορά έτρεχα με την κοπέλα μου μέσα στη νύχτα να το βρούμε και δεν ξέραμε πως μπαίνεις!Φτάσαμε στον τάφο!

Hmm, τώρα που φτιάχτηκε η παραλιακή, έχει τουλάχιστον ένα μέρος που είναι αξιόλογο από άποψης αισθητικής (βέβαια, σε μια περιοχή όπου αναστηλώνουν μια βυζαντινή εκκλησία έχει ακόμη δίχτυα κ.λπ.).
Χαχα ακόμα εκεί είναι :redface:

Το χημικό είναι μακριά από το κέντρο του Ηρακλείου?
Απάντηθηκε.

Συνδέεται με το Ηράκλειο με ασφαλτόστρωτο δρόμο 12,9 χιλιομέτρων.Τα εισιτηρια λεωφορείων ειναι πολυ ακριβα.Αν προλαβεις το πρωι το λεωφορειο τοτε θα ξυπνησεις για τα καλα (αν καταλαβαινεις τι εννοω), αν παλι ειναι γεματο και σε προσπερασει ριξε ενα υπνο στην σταση και περίμενε το επομενο . Α! δεν ξερω για τα αλλα χημικα αλλα εδω θα κοπηλατησεις λιγο για να παρεις πτυχιο...(ετσι εχω ακουσει)
Θα κοπηλατήσεις δηλαδή;Πάντως είναι δύσκολο.Αλλά μαμάει ως τμήμα.Κι έχει και τον Chem μέσα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Τελικά το φοιτητικό 1,10 ή 0,80€ ?

συμφωνω μαζι σου.. μενω στο ηρακλειο απο οταν γεννηθηκα και ως μαθητης παιρνω το λεωφοριο καθε μερα και οι τιμες ειναι αυτες που λεει ο toi_toi... τις τιμες που λεει ο αλλος φιλος δεν ξερω που τις βρήκε...
Για την β ζώνη είναι 1.10 το φοιτητικό... εκεί που είναι οι βούτες... για την α ζώνη είναι 80 λεπτά, δηλαδή μέσα στην πόλη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nik1993

Νεοφερμένος

Ο nik1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Λοιπόν...πέρασα στο Βιολογικό και θα ήθελα τη βοήθεια σας..
Το πανεπιστήμιο ειναι εξω απο το Ηράκλειο και θα ήθελα να μου πείτε ποια είναι η πιο κατάλληλη περιοχη για να μείνω..
ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Αν σε ενδιαφέρει πολύ να βγαίνεις και γενικά να κυκλοφορείς κέντρο εκεί.

Αν σε ενδιαφέρει απόσταση από τη σχολή,value for money και είσαι βολικός,στα ΤΕΙ από κάτω θα ψάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top