Φοιτητική ζωή στο Ηράκλειο Κρήτης

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
καλησπερα. Πες μου σε ποια περιοχη εισαι για να συγκρινω αν εχω αποψη και απο τη δικη σου περιοχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
καλησπερα. Πες μου σε ποια περιοχη εισαι για να συγκρινω αν εχω αποψη και απο τη δικη σου περιοχη
Στο Κεντρο μενω, Γιαμαλακη.Εδω που μενω ειναι ησυχα, αλλα βρηκα μια καλη ευκαιρια στα Καμινια (κοντα στο Γρηγορη) και λεω να την κανω δυτικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
:Αν ρολο επαιξε η μεταφορα του csd , τοτε σαν σωστος csdας θα πρεπει να γελας με τετοιες ειδησεις που πιθανοτατα μιλανε για λογια...
:hmm:
Τα καμινια εχουν κεντρικους δρομους αλλα στο εσωτερικο τους ειναι ακομα μεσα στα στενα οπως παλια. Στην περιοχη που αναφερεσαι κι αν εννοεις οτι το σπιτι εισαι σε στενο, τοτε ναι θεωρω πως θα εχεις ησυχια.

Τα Καμινια εχουν το γηπεδο του ΟΦΗ , το εμπορικο κεντρο και αν γνωριζεις ευκολη προσβαση σε Χανιωπορτα-κεντρο, παραλιακη-clubs.
Το αρνητικο σε σχεση με το κεντρο για σενα θεωρω πως θα ειναι οτι θα θες 2 λεωφορεια για Κνωσσο.

Για κατι αλλο ρωτας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
:Αν ρολο επαιξε η μεταφορα του csd , τοτε σαν σωστος csdας θα πρεπει να γελας με τετοιες ειδησεις που πιθανοτατα μιλανε για λογια...
Θα σου πω αυτο που μου ειπε ενας συμφοιτητης χτες:"Εχω παρει αποφαση οτι δεν θα μεταφερθουμε ποτε στις Βουτες, ουτως ωστε αααααν μεταφερθουμε καποτε να το εκλαβω ως θαυμα.":P
Κοιταξε, πανω κατω το Ηρακλειο το εμαθα ενα χρονο τωρα ... απλα οσες μερες εψαχνα μου φανηκε λιγο πιο υποβαθμισμενη περιοχη τα Καμινια γι αυτο ρωτησα αν ειναι ησυχη σαν περιοχη.
Ευχαριστω παντως !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
παιδια ειμαι ηρακλειο και εχω ξενερωσει.. δεν εχει τπτ καλο.. μ ειπαν πως το computer science μεταφερετε απο ιανουαριο και λογικα τοθ χρονου μεταφερετε.. προτηνετε κατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
σαν τι ψαχνεις δηλαδη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ενα δυαρι στην λεοφορο κνωσου.. καπου εκει θα βολευει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
@greeklover13
Ψαξε Αι-Γιαννη ή κατω απο τη Β' ΔΟΥ (διπλα απο το πανεπιστημιο).Στον Αι-Γιαννη ειδικα εχει καινουρια σπιτια σε σχετικα καλες τιμες.Επισης δες και Μπεντεβη και Καινουρια Πορτα.Μετα πας κεντρο...
ΕΔΩ σου δειχνω που βρισκονται αυτες οι περιοχες. (Δες Spoiler)
Α - Β' ΔΟΥ(διπλα απο το πανεπιστημιο)
Β - Αι-Γιαννης
C - Μπεντεβη
D - Καινουρια Πορτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
να σε καλα ρε φιλε.. βασικα απο το πρωι εκει κοιτουσα θα ξαναδω αυριο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostie

Νεοφερμένος

Η lostie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
για να εχω προσβαση στο μαθηματικο που θα βολευε να βρω σπιτι? τα 20 λεπτα με το λεωφορειο ειναι καλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
κεντρο , με μετρια κινηση θα κανεις 20 λεπτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εγω βρηκα στην λ.κνωσου, πολυ καλη περιοχη, 10 λεπτα με το λεωφορειο για το κεντρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Καλως ορισες και επισημα λοιπον. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ευχαριστω.. σε ποιο τμημα εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
csd...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emmoulka

Νεοφερμένος

Η emmoulka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!Καποιος εγραψε πιο πανω πως υπαρχει καρτα για να μετακινεισαι με λεωφορεια στο κεντρο...Γνωριζει κανεις που μπορω να εκδοσω μια τετοια και τι δικαιολογητικα χρειαζονται?Δηλαδη γινεται να μπαινεις στο λεωφορειο χωρις να εχεις εισιτηριο,μονο με την καρτα?


για μαθητες αν μετεφερεσαι με το αστικο σου αρκει μια απλη καρτα απο το βιβλιοπωλειο και μια φωτογραφια.μετα απο το σχολειο σου την θεωρουν και σου βαζουν σφραγιδα και εισαι ενταξει.με αυτην πληρωνεις το μισο εισιτηριο. (0.60 για την ακριβεια) .αν μεταφερεσαι με το υπεραστικο σου βγαζουν καρτα μεσα απο τα κτελ μεσω του σχολειου σου με τα δικαιολογητικα που εχεις ως μαθητρια, και νομιζω οτι δεν πληρωνεις..η αν πληρωνεις πρεπει να ειναι χαμηλο το εισιτηριο.εκτος αν χρησιμοποιεις το υπεραστικο που περναει απο το σχολειο σου και απο αλλα σχολεια οποτε δεν πληρωνεις τιποτα.δεν ειμαι απολυτως σιγουρη.ψαξε το καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aine

Νεοφερμένος

Η Aine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
:hmm:Ναι,ναι για την κάρτα που μας παρέχει το σχολείο γνωρίζω..Με τέτοια έκανα τις μετακινήσεις μου..Έχω τύχει βέβαια και σε οδηγούς που είναι τόσο αγενείς και άξεστοι,που δημιουργού πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Να βάλουμε και κάτι που αφορά όλους τους φοιτητές Ηρακλείου:

Τη νέα χρονιά στο Πανεπιστήμιο θα 'χουν δικαίωμα σίτισης 350 φοιτητές καθώς και δικαίωμα στέγασης μόλις 55 (με εξαίρεση τον αριθμό των φοιτητών του πρώτου έτους που αναμένεται να είναι γύρω στους 20). Το ότι ο αριθμός των δικαιούχων έπεσε στο 1/6 απ' ότι ήταν πέρυσι σημαίνει πως πάρα πολλοί φοιτητές θα αναγκαστούν να πιεστούν πάρα πολύ οικονομίκα και ακόμα ακόμα κάποιοι να υποχρεωθούν να αναβάλουν τις σπουδές τους για να γυρίσουν σπίτια τους λόγο οικονομικών προβλημάτων. Σε μια εποχή σαν κι αυτή όπου η φτωχοποίηση ανεβαίνει με ραγδαίους ρυθμούς το γεγονός ότι το Πανεπηστίμιο <<κλείνει τις πόρτες του>> για περισσότερους από 1000 φοιτητές θα είναι κάτι που πρέπει να μας αφορά όλους. Είναι σημαντικό στις συνελεύσεις που θα γίνουν σε κάθε σχολή τον επόμενο καιρό να υπάρχει συμμετοχή απ' όλους μας και να συζητηθεί κατά κύρια βάση αυτό το ζήτημα για να δούμε πώς μπορεί κάθε ένας από μας να μην χρειαστεί να σταματήσει τις σπουδές του αλλά και πώς μπορούμε όλοι μας να σταθούμε αλλυλέγγυοι ο ένας στον άλλο σε μια εποχή που απαιτεί εκπαίδευση για λίγους.

Είναι από εδώ αλλά στάλθηκαν και επίσημα αυτά τα νουμερα (μάλιστα εμάς μας είπαν 230 φοιτητές εκ των οποίων 130 φοιτητές πρώτου έτους) απο το ΔΣ. Και δε μιλάμε για κάθε τμήμα, αλλά για όλα τα τμήματα του Ηρακλείου! :eek:

Δύσκολα τα πράματα από φέτος. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MixLazarKal

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Παιδιά λίγη βοήθεια. Ψάχνω εδώ και πολύ καιρό πληροφορίες για την ομάδα μουσικής των φοιτητών Ηρακλείου και δε βρίσκω τίποτα ούτε στην ιστοσελίδα του πανεπιστημίου ούτε και στη σελίδα των μελών της ομάδας. Μήπως μπορεί να με κατατοπίσει κάποιος; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αναφερεσαι στην ομαδα μουσικης του πανεπιστημιου κρητης στις βουτες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top