Φοιτητική ζωή στο Ηράκλειο Κρήτης

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
μηπως ξερει κανεις ποιο εισητηριο παιρνουν οι πολυτεκνοι για να πανε Κνωσσο; Εννοω το χρωμα και την αξια , γιατι μεχρι τωρα παιρνω το πρασινο
https://www.ktel-astiko-irakleiou.gr
https://87.203.12.20/ktel/ktelast-irakleio.gr/etairia.htm
Η Κνωσσος ειναι Α' ζωνη.Οι πολυτεκνοι νομιζω δικαιουνται Μειωμενο (με επιφυλαξη).Λογικα το κιτρινο πρεπει να παρεις (0,60€).Ρωτα και καποιον οδηγο για σιγουρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Παιδιά είναι καλύτερα στο κέντρο του Ηρακλείου, Χανιόπορτα, ή Καμίνια για σπίτι; πέρασε η κολλητή μου στο ΤΕΙ Πολιτικών Δομικών Έργων και ψάχνεται για τις περιοχές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
παίρνεις νομίζω το Α ζώνη πολυτεχνικό. χρώμα δεν ξέρω, αλλά θα σου πω κατά το βράδι

https://www.ktel-astiko-irakleiou.gr
https://87.203.12.20/ktel/ktelast-irakleio.gr/etairia.htm
Η Κνωσσος ειναι Α' ζωνη.Οι πολυτεκνοι νομιζω δικαιουνται Μειωμενο (με επιφυλαξη).Λογικα το κιτρινο πρεπει να παρεις (0,60€).Ρωτα και καποιον οδηγο για σιγουρια.
Σας ευχαριστω πολυ παιδια...Τελικα το κιτρινο παιρνω!
Παιδιά είναι καλύτερα στο κέντρο του Ηρακλείου, Χανιόπορτα, ή Καμίνια για σπίτι; πέρασε η κολλητή μου στο ΤΕΙ Πολιτικών Δομικών Έργων και ψάχνεται για τις περιοχές

Κοιτα τα πραγματα ειναι απλα..Αν θελει να ειναι πιο κοντα στο κεντρο και γενικα στις περισσοτερες καφετεριες τοτε θα επιλεξει Χανιοπορτα, αν θελει να ειναι πιο κοντα στο ΤΕΙ Ηρακλειεου τοτε πιο κοντα ειναι η περιοχη των Καμινιων.
Τα Καμινια ειναι ακριβως διπλα απο την Χανιοπορτα , οποτε απο πλευρα αποστασεων δεν εχει τεραστιες διαφορες.
Πες ποιος ειναι ο συμαντικοτερος παραγοντας για την φιλη σου και με βαση αυτον θα κριθουν και οι περιοχες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Σαν περιοχή ποιά είναι πιο ωραία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria3008

Νεοφερμένος

Η μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Γιώργο για τους πολύτεκνους είναι το κίτρινο που κάνει 0.60e για Κνωσσό...Το πράσινο είναι το φοιτητικό..σαν πολύτεκνος έχεις 50% έκπτωση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Σαν περιοχή ποιά είναι πιο ωραία;

Η ομορφια ειναι καθαρα υποκειμενικη αποψη.
Η χανιοπορτα δεν ειναι περιοχη, οικισμος ή κατι τετοιο. Ειναι ενα ιστορικο σημειο που ειχε καθοριστικη σημασια για τη ζωη στο Ηρακλειο . Αντιθετα τα Καμινια ειναι μια περιοχη του Ηρακλειου η οποια ειναι αρκετα μεγαλη .Αυτη η περιοχη ειναι διπλα απο το κεντρο και αν καποιος μεινει σε αυτη ειναι αρκετα κοντα στο κεντρο αλλα και στη ζωη στην παραλιακη ;) . Το ιδιο φυσικα ισχυει και για τα περιγυρα της Χανιοπορτας μιας και οπως εχω ξαναπει ειναι διπλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aine

Νεοφερμένος

Η Aine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!Καποιος εγραψε πιο πανω πως υπαρχει καρτα για να μετακινεισαι με λεωφορεια στο κεντρο...Γνωριζει κανεις που μπορω να εκδοσω μια τετοια και τι δικαιολογητικα χρειαζονται?Δηλαδη γινεται να μπαινεις στο λεωφορειο χωρις να εχεις εισιτηριο,μονο με την καρτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!Καποιος εγραψε πιο πανω πως υπαρχει καρτα για να μετακινεισαι με λεωφορεια στο κεντρο...Γνωριζει κανεις που μπορω να εκδοσω μια τετοια και τι δικαιολογητικα χρειαζονται?Δηλαδη γινεται να μπαινεις στο λεωφορειο χωρις να εχεις εισιτηριο,μονο με την καρτα?
βεβαίωση σπουδών άμα είσαι φοιτητής. για μαθητές δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aine

Νεοφερμένος

Η Aine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ρωτησα χθες και μου ειπαν πως μονο οι φοιτητες μπορουν να βγαλουν μηνιαια καρτα..=/ Ευχαριστω πολυ..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Παιδια τωρα τελευταια βλεπω το Κνωσσος και το Π.Α.Γ.Ν.Η να περνανε κατω απο το σπιτι μου. Τα δρομολογια μαλλον αλλαξαν διοτι πρωτη φορα σε τοσα χρονια βλεπω λεωφορειο να περνα απο εδω. Αντι λοιπον να πηγαινω καντρο να το παρω καθε πρωι λεω να συγχρονισω το προγραμμα μου ωστε να φευγω κατευθειαν απο το σπιτι μου. Δεν γνωριζω ομως την συχνοτητα αυτων των δρομολογιων. Μηπως καποιος μπορει να μου πει πως μπορω να δω τα δρομολογια (ωρες κ.ά) των αστικων λεωφορειων ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Παιδια τωρα τελευταια βλεπω το Κνωσσος και το Π.Α.Γ.Ν.Η να περνανε κατω απο το σπιτι μου. Τα δρομολογια μαλλον αλλαξαν διοτι πρωτη φορα σε τοσα χρονια βλεπω λεωφορειο να περνα απο εδω. Αντι λοιπον να πηγαινω καντρο να το παρω καθε πρωι λεω να συγχρονισω το προγραμμα μου ωστε να φευγω κατευθειαν απο το σπιτι μου. Δεν γνωριζω ομως την συχνοτητα αυτων των δρομολογιων. Μηπως καποιος μπορει να μου πει πως μπορω να δω τα δρομολογια (ωρες κ.ά) των αστικων λεωφορειων ;
τα λεει σε εναν πινακα στη σταση στην πλατεια κορναρου... :) για περισσοτερες λεπτομερειες σταματα μια μερα στα κτελ στο λιμανι να ρωτησεις η δες τα στο ιντερνετ!!! εγω παντως εμαθα ποτε περναει απο το σπιτι μου απο τον πινακα στην πλατεια...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Καλύτερα ρώτα. μπορεί να μην είναι το λεωφορείο της κανονικής γραμμής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Παιδια τωρα τελευταια βλεπω το Κνωσσος και το Π.Α.Γ.Ν.Η να περνανε κατω απο το σπιτι μου.
Μηπως περνουσαν λογω των κυκλοφοριακων ρυθμισεων που ειχαν γινει επειδη ηταν κλειστη η πλατεια ελευθεριας και γινονταν ποριες ? Γιατι και απο Γιαμαλακη δεν περναει το Κνωσσος, αλλα καποια πρωινα το εβλεπα να πηγαινει Κορναρου μεσω Παραλιακης-Γιαμαλακη-Αγιο Μηνα, λογω του οτι ηταν κλειστη η Πλατεια Ελευθεριας.:hmm::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThanosMaravel42

Νεοφερμένος

Ο ThanosMaravel42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σε όλους!
Έχω ακουσει πολυ καλα λογια για το τμημα επιστημης υπολογιστων του πανεπιστημιου (και ποιο σιγεκριμενα να το βαλω προτη επιλογη, απο πολα ατομα :P). Θέλω λοιπον οτι εχετε σε πληροφοριες: ποσο θα παιδευτω να βρω σπιτι, και ποσα θα πληρωνω (ισως φερω και συγγατικο, οποτε μας ενδιαφερουν και τα αναλογα διαμερισματα, εχω μια προτιμηση για κοντα στην σχολη), πως ειναι η σχολη (δυσκολια, κλημα, λεπτομεριες για το περιεχομενο που μπορει να μου ξεφυγαν), και οτιδιποτε αλλο μπορει να με ενδιαφερει και ξεχασα να το ρωτησω :P Οσο ποιο πολα τοσο το καλητερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Γεια σε όλους!
Έχω ακουσει πολυ καλα λογια για το τμημα επιστημης υπολογιστων του πανεπιστημιου (και ποιο σιγεκριμενα να το βαλω προτη επιλογη, απο πολα ατομα :P). Θέλω λοιπον οτι εχετε σε πληροφοριες: ποσο θα παιδευτω να βρω σπιτι, και ποσα θα πληρωνω (ισως φερω και συγγατικο, οποτε μας ενδιαφερουν και τα αναλογα διαμερισματα, εχω μια προτιμηση για κοντα στην σχολη), πως ειναι η σχολη (δυσκολια, κλημα, λεπτομεριες για το περιεχομενο που μπορει να μου ξεφυγαν), και οτιδιποτε αλλο μπορει να με ενδιαφερει και ξεχασα να το ρωτησω :P Οσο ποιο πολα τοσο το καλητερο.


Αν πας σχετικά νωρίς θα βρείς πολύ εύκολα θαρρώ, αν και τελευταία βλέπω παντού ξενοίκιαστα (ίσως φταίει η κρίση ίσως ότι παίρνουν πολλοί πτυχίο αυτή την εποχή).
Τώρα ενοίκιο εξαρτάται το τι θες, εγώ πληρώνω 200 για γκαρσονιέρα -- αρκετά μεγάλη, μέσα στο κέντρο (Άγιο Μηνά). Τώρα εξαρτάται από το πόσο τυχερός θα είσαι, το που θα ψάξεις. Μην ενθουσιαστείς/απαγοητευτείς με το πρώτο που θα δεις. Κάτσε 2-3 μερούλες να ψάξεις με την ησυχία σου.

Κοντά στη σχολή δε θα στο πρότεινα τουλάχιστον για αρχή. Φοιτητής θα είσαι, θα θες να βγαίνεις. Και άσε που αν θελήσεις κάτι φαρμακείο πχ, δύσκολα βρίσκεις ανοιχτό εκεί πάνω (το τμήμα είναι στην Κνωσσό, όχι στις Βούτες ε. :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Σπουδαζει κανείς από εδώ Κρήτη; Πόσα χρήματα το μήνα χρειάζονται γενικά για νοίκι κλπ στο Ηράκλειο; τι εμπειρίες έχετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Σπουδαζει κανείς από εδώ Κρήτη; Πόσα χρήματα το μήνα χρειάζονται γενικά για νοίκι κλπ στο Ηράκλειο; τι εμπειρίες έχετε;
Kαι εμένα με ενδιαφέρει γιατί σκεφτομαι εκτος απο ψυχολογια Θεσσαλονικης,ψυχολογια στο Ρεθυμνο παρα Αθηνα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

linkin

Νεοφερμένος

Ο linkin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλησπερα...βσκ σπουδαζω στο ηρακλειο! ειναι μια μικρογραφια της αθηνας....στην αρχη ειναι φοβερα αλλα σιγα σιγα το βαριεσαι(απο αισθητικη η πολη ειναι χαλια,αλλα δεν ειναι αυτο το προβλημα ενος φοιτητη)..για νοικι ειναι αναλογα που θα νοικιασεις.. συνηθως τα σπιτια στο κεντρο ειναι λιγο πιο ακριβα.. και για να βρει κανεις σπιτι που να μην ειναι κατεσταμενο πρεπει ειτε να ψαξει πολυ, ειτε να πατησει πανω απο 250 ευρω νοικι...τωρα για τη ζωη εινα φοβερα, εχει οτι θελεις για ολα τα γουστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Παιδια τα Καμινια σαν περιοχη τι λενε ? Ειναι ησυχη σαν περιοχη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top